TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 29 / 30 İlkİlk ... 19252627282930 SonSon
Toplam 442 mesajın 421-435 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suskun_83 Avatarı

Son Giriş
    17.01-2020
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tsk askeri personel nişanlım bende karaciğer naklı oldum tayin kolaylıgı bizdede olurmu acaba bilgisi olan cvp yazabilirmi

Üye
    drestrella Avatarı

Son Giriş
    15.01-2018
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    Gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Yüzde 90 üzeri sürekli ağır engelli raporu olan kardeşim var, baba vasisi durumunda, anne vefat etti, başka kardeş yok, baba da yaşlılık ve hastalıklarından ötürü bakmakta zorlanıyor, doktor olduğum için sağlık bakanlığının engelli durumuna bağlı yer değiştirme yönetmeliğini okudum, "anne, baba,eş, çocuk, kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde bir defaya mahsus ataması yapılır" denmekte. Sağlık mazeretinde vasi tayini şartı var ancak engelli mazeretindeki cümle aynen yazdığım şekilde. Ben de sağlık mazereti değil engelli durumuna bağlı yer değişikliği talep etmeyi planlıyorum. Yönetmelikte yazan Engelli durumu maddesine istinaden dilekçe yazarsam olumsuz sonuçlanır mı?

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

@drestrella

"Ek Madde 3 - (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.)
    İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile
    ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan
    kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.
    Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz. (2)

Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun
    tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra
    kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır."

Şimdi bu yönetmeliğe bağlı hükme göre siz herhangi bir kısıtlamaya takılmadan tayin isteyebilirsiniz. Ancak burada kurumların yapısı da dikkate alınacaktır ibaresi mevcuttur. Mesela tayin istediğin yerde kadro sınırı 2 kişilik. Şimdi buraya senin için kadro açıp 3 kişilik yapmazlar ve dilekçen olumsuz sonuçlanır. Bundan başka, kardeşinin sadece engelli olması tayin istemen için yeterli olmayacağına göre, sana ihtiyacı olduğunu da ispatlaman gerekecektir. Bunları dikkate alarak tayin istersen olumsuz sonuçlanamaz, sonuçlanmaz. Eğer ki tayin istediğin yerde teşkilat yapısı müsait ise kardeşinin engelli ve sana ihtiyacı olduğunu dair dilekçeni şu yukarıda verdiğim yönetmelik hükmünü de belirterek yazmalısın ve elbette engelli raporunu da dilekçe ekinde vereceksin. Kolay gelsin.

Üye
    drestrella Avatarı

Son Giriş
    15.01-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap için çok teşekkürler.

Üye
    drfatiqu Avatarı

Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    22:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu başlığı çok faydalı olmuş,teşekkürler düşünen cevaplayan kişilere...

Bir soru da ben soracağım;Sağlık bakanlığı uzman yada pratisyen hekim devlet hizmet yükümlülüğü atamasında,sağlık mazeretinde "kendine ait %40 ve üzeri engelli raporu ile başvurup isteği yere" atanan bir doktor arkadaş var mı aramızda?Yada ataması olmuş bildiğiniz birisi var mı?

Üye
    MUZAFFER DAYI Avatarı

Son Giriş
    10.04-2018
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben diyanet personeli yım imam hatip olarak görev yapıyorum ilçe merkezinde benim de %98 ağır engelli raporu bulunan babama bakıyorum 2.5 yıldır.ve 15gun önce vasi olarak atandım mahkeme tarafından..

Bu haktan nasıl yararlanabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim....

Üye
    drestrella Avatarı

Son Giriş
    15.01-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi kurumunuzun atama ve nakil yönetmeliğini okuyun, engelli ve engelli yakını için yer değişikliği hakkında madde varsa, o maddeye istinaden dilekçe yazın, ağır engelli raporu ve engelliye ait nüfus kayıt örneğini ekte gönderin, engelli durumuna bağlı madde yoksa devlet memurları kanununun engelli mazereti için olan maddelerine istinaden dilekçe yazıp gönderin

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    04.04-2019
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    5

Arkadaşlar %50 engelli raporum Var. 3 yıldan fazla bir süredir üniversitede memur olarak görev yapıyordum. Ekpss 2017 atamaları ile Van İl Sağlık Müdürlüğüne atandım. Naklen tayinim gerçekleşti. Yarın göreve başlayacağım. Ailemin yanına tayin isteyebilir miyim? En yakın sağlık kurumuna mı verilirim? Ayrıca bir süre beklemem gerekir mi?

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    1

@muammerhalil
    Evet ailenin yanına tayin isteyebilirsin. Nereyi istersen orayı dilekçende belirtirsin. Ancak orada seni çalıştırabilecekleri kadronun müsait olması gerekir. Yoksa tayinin olmaz. Belirli bir süre beklemen gerekmez. Çünkü engelli tayinleri kısıtlayıcı hükümlere tabi değildir.

@MUZAFFER DAYI
    Belki biraz geç olacak ama, sonradan gelenler için belki faydalı olur diye cevap vermeliyim...
    Babanızın raporunu dilekçe ekine ekleyerek istediğiniz yere tayin isteyebilirsiniz. Kanunen bir zorluk çıkarmamaları gerekir. Ancak tayin istediğiniz yerde kadronuzun boş olması gerekir. Babanızdan dolayı kadro değişikliğiyle beraber tayin talebinde kanunen bulunamazsınız. Ancak kurumunuzun kendi inisiyatifiyle bu mümkündür. Ayrıca sırf babanız ağır engelli olduğu için de tayin isteyemezsiniz "engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir." burayı dikkatle okursanız iyi olur.

Üye
    mehker Avatarı

Son Giriş
    05.02-2021
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkes unutuyor veya üstünü kapatıp unutturmaya çalışıyor ama engelli memurların 1 kereye yönelik istedikleri yere tayin isteyebilmeleri mevzuatındaki "1 kere" ibaresi Danıştay tarafından iptal edildi. Yani artık tayin istemede sayı sınırı yok.

Üye
    vega1616 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2019
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Engelli memurların 1 defaya mahsus olmak uzre ıstediği bır kuruma tayın hakkı var mı ?

Üye
    Mutemet Avatarı

Son Giriş
    21.11-2018
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Var. Bakanlıklarda çalışıyorsan kolay olur diğerler kurumlara göre.

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    09.09-2019
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    2

@vega1616

Sakıncalıysan yok. Müminsen var.

Yönetmeliğe koydukları "kadro imkanları ve teşkilat yapısı" şerhi yandaş olup olmadığına göre işliyor.. Bilginiz olsun..

Üye
    Erol Tunç Avatarı

Son Giriş
    22.06-2018
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar benim annem kas hastası %98 agır engellı , rapor 2014 de alındı ve sürekli gecerli.Doguda uzman hekimim.Annemin uzerınden ankaraya tayin ısterken bi sıkıntı yasar mıyım? Benden baska 2 abim de ankarada ama evliler ayrı yasıyolar ve memur değiller.

Üye
    zerda34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @UZAKLAR

Buna rağmen müdürün elemana ihtiyaç var gerekçesi ile çıkan tayin onayımı reddede bilir mi? Böyle bir yetkisi var mı?

Sayfa 29 / 30 İlkİlk ... 19252627282930 SonSon