TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da

Blog Yorumu

1. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rmysklc96
    Amin
    Amin
  2. rmysklc96 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Amin:D
  3. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: _çalıkuşu_
    Her hafta mezarlıkları ziyaret et kafi
    Tabi ki oda gerek ama en başka "ikra"
  4. _çalıkuşu_ Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Her hafta mezarlıkları ziyaret et kafi
  5. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Allah razı olsun @_çalıkuşu_ ablacım dualarimdasin inşâ Allah
  6. _çalıkuşu_ Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    O istek senin içine her zaman doğuyor maşallah...dua ile kal diyecegim ama sen hep öylesin de maşallah
  7. rmysklc96 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    amin...
  8. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Kul kaderini yaşarmış abla bize düşen sabır ve şükür ile kaderimize razı olmak Rabbim bizleri rızasına erenlerden eylesin
  9. _çalıkuşu_ Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    En kötüsü de sevilmemek ama.çok acı
  10. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: perseküsyon
    Eyvallah
    Eyvallah kardeşim
  11. perseküsyon Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Eyvallah
  12. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ziraat
    Allah razı olsun.
    Amin inşa Allah abicim Rabbim cümle ümmeti Muhammed'ten (aleyhissalâtu vesselâm) razi olsun
  13. ziraat Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Allah razı olsun.
  14. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Kardeşim allahın sevdiği kullarına ağır imtihanlar yüklemesi onları tertemiz ahirette cennetine koymak içindir.
    Cennet’in Kur’an’da bazen insanların çalışmasının bir kazancı olarak gösterilmesi, insanı onurlandırmaya yönelik bir iltifattır. Yoksa, gerçekte insanların yaptığı bütün ibadetler, Allah’ın daha önce insana verdiği nimetlerin tam bir şükrü bile olamıyor.

İnsanı yoktan var etmesi, bin bir çeşit maddî manevî cihazlarla donatması, imanı nasip etmesi, her an muhtaç olduğu ışığı, havayı suyu ve gıdayı kendisine sunması, yeryüzünü kendisine bin bir çeşit nimetlerin dizildiği bir nimet sofrası halinde sergilemesi vs. gibi nimetlerin şükrünü eda etmekten çok uzak olduğumuz bir gerçektir. Bütün dünya verilse, bir gözümüzü vermeyiz ve hakeza... Onun için, bu ibadetleri bundan sonraki hayatta verilecek nimetlerin bir bedeli gibi algılamak, hiç de doğru değildir.

Bu hakikate Peygamberimiz (a.s.m) şu sözleriyle işaret etmiştir:

“Hiç kimse kendi ameliyle cennete girmez.”

“Sen de mi ya Resulallah!” dediklerinde de,

“Evet ben de; meğer ki Rabbim beni rahmetinin kucağına almış olsun.”(Buharî, Rikak,18; Müslim, Münafikîn, 71-73).

Hadisi Şerife 500 sene ibadet eden biri hesaba çekildiğinde 500 senelik ibadeti bir göze bile denk gelmiyor. Demekki biz ibadet etsek ibadetimiz ile cennete girmiyoruz ve günahsız olsak bile. Hal böyleyken biz nasıl cennete girebiliriz ayrı ibadet iyilik ederek ki hastalık musibet kaza da bir nevi ibadettir tabiki sabır ve şükür edip elinden geldiğince ibadet ile meşgul olursan.
    Her bir hastalığın ayrı bir derecesi ayrı bir mukafati vardır. Mesela ben omurilik felciyim.
    Risale-i Nurda 22. Deva

Ey nüzul (felç) gibi ağır hastalıklara müptelâ olan kardeş! Evvelâ sana müjde ediyorum ki, mü'min için nüzul (felç) mübarek sayılıyor. Bunu çoktan ehl-i velâyetten (Allah dostlarından) işitiyordum, sırrını bilmezdim. Diyor
    Allah bizi seviyor bir yandan bizi temizliyor bir yandan bizi yükseltiyor derece atlatiyor..
    Ve bizi bir çok kötülüğü yapmaktan haram dalmaktan alikoyuyor. 3 bir yandan bizim faydamiza

Bedenin bicaklanmasi bedeninde bıçaklar ile yarıklar açılması çok kötü değil mi birinin seni bıçakladığı duygusu. Evet kötü.

Ama bunu doktorlarda yapıyor değilmi ama senin kötülüğün için değil seni iyileştirmek tekrar sağlığına kavuşturmak için. terzide çalıştığını düşün ve pantolon dikerken eline parmağına bir çok kez iğne battığını düşün ağrıyor değil mi iyi birsey değil. Ama ben ve genel olarak herkes ağır bir baş ağrısı çektiği zaman koşa koşa hastaneye iğne vurulmaya gidiyor değil mi demekki herseyi yerinde kullanmak iyi. Ve bu kadar güzel iyi şeyi yaratan Rabbim herseyi yerinde ve hayırlı kulananlarin en hayirlisidir
    Ve bu kadar imtihanın ağır olması mukafatinda büyük olduğunun bir göstergesidir

[Hadis No : 4662]

Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Mükâfaatın büyüklüğü belânın büyüklüğü ile (orantılıdır). Allah bir cemaati sevdi mi onları musebete müptela eder. Kim bundan razı olursa Allah da ondan razı olur, kim de razı olmazsa Allah da ondan razı olmaz."

Tirmizi, Zühd 57, (2398).

Vel hasıl kardeşim allah bir Kulunu ne kadar çok severse o kadar musibet verir zira bu peygamberlerin hayatlarında açıkça görünüyor.

Son sorun yanlış kardeşim o soruyu sormamis ol

Evlimisin değil misin bilmiyorum ama
    Farzet ki evlisin ve bir çocuğun oldu. Sen onu çok ama çok seviyorsun ve ona hep sevgi gösterip öpüyorsun gezdiriyorsun hediye alışveriş çık mutlu ediyorsun.
    Ve çocuğunun sana Baba beni neden bu kadar çok seviyorsun demesi ne kadar mantıklı

Eksiklik ve yanlışım varsa kusuruma bakma kardeşim Rabbim huzurunu mutluluğunu sağlık ibadet aşkı ve imanını arttırsın selam ve dua ile
  15. perseküsyon Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Cevabın için teşekkürler. İnancım olmasaydı uzun yıllar önce intihar etmiş olurdum. Ben şunu anlamıyorum; Allah sevdiği kullarını daha zor imtihana tabi tutar... Neden böyle ? Allah neden bazı kullarını daha zor sınavlara sokar veya daha çok sever ?
  16. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    2. Soruyu istediğin kadar genişlete bilirsin kardeşim.
    İş ev araba mal mülk eşya telefon eş evlat bunların hepsi nimettir ve hepsini rızkı veren allah verir. Ve bunların hepsi kaderine yazmıştır günü geldiğinde kaderinde varsa hepsini görüp yaşayacaksın yoksa da olmayacak fanı geçici birsey için üzülmene gerek yok
  17. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    @perseküsyon Isyan etmemen cok iyi kardesim Kolay değil eminim kardeşim seni anlıyorum dersem yalan olur çünkü herkes kendi derdini bilir ve derdi yaşayan bilir herkes derecesi kadar imanı kadar imtihan edilir.. üzülme bu senin için hayırlı bunun farkındaysan zor olanı başarmışsın demektir kardeşim ve üzülme sabret çünkü sabrin sonu Selamettir çünkü her zorlukla beraber bir kolaylık var. (İnşirah suresi).

Üzüldüğün zaman şu kısa hikayetcik gelsin aklına.
    İbrahimethem hazretleri birini çok Üzgün görürüm ve ona 3 soru sorar.
    1. Soru; Dünyadaki bütün hadiseler takdir-i ilahi olmadan meydana gelebilir mi. Cevap "HAYIR"
    2. Soru; Sana ayrılan rızkı başkası yiyebilir mi? Cevap "HAYIR"
    3. Soru; sana verilen ömürler kısaltma olabilir mi?cevap "HAYIR"

VE dünyanın geçici olduğunu unutma kardeşim. Kolay değil biliyorum ama geçici bir dünya için ebedi olan dünyanı riske atma.

Rabbim sana güç kuvvet versin inşa Allah ve sana herseyin hayırlısını versin inşa Allah
  18. perseküsyon Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    İsyan etmiyorum ama keşke bana şizofreni gibi bir "ilahi hediye" verilmeseydi.
  19. mufto 27 Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    Sadece Allah rızasındalar.
    Sadece Allah rızasını kazanmak için cabalayanlardan olmak dileğiyle günümüzün tüm gençlerine inşa Allah. @_çalıkuşu_
  20. _çalıkuşu_ Avatarı
    • |
    • (Bu Mesajın Linki)
    O erlerki gönül fezasindalar
    Toprakta sürünme ezasındalar

Yıldızları tesbih tesbih çeker de,
    Namazda arka saf hizasındalar.

İçine nefs sızan ibadetlerin,
    Birbiri ardınca kazasındalar.

Günü her dem dolup her dem başlayan,
    Ezel senedinin imzasındalar.

Bir ân yabancıya kaysa gözleri,