TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
View RSS Feed

Adrenochrome

1. Arkadaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Pek çoğumuzun iyi veya kötü olmak üzere bir arkadaşı bulunuyor ama ben hariç çünkü abartısız söylüyorum benim bir tane bile arkadaşım yok ve bu benim seçimim. Her neyse buna yazının ilerleyen kısımlarında değineceğim. Şimdi ilk olarak arkadaş seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz bundan bahsetmek istiyorum.

İyi Davranışları ve Alışkanlıkları Olan Arkadaş Seçmek

Hepimizin aile fertlerinin istediği gibi kötü alışkanlıkları olmayan bir arkadaş edinmeliyiz. Tam da ...
    Ana Sayfa Bölümleri
    Diğer
  2. Sürekli Mutlu Olmak Doğru mudur?

İçimizden bazıları mutluluk ile ilgili bu gerçeği bilirken bazılarımız da bu gerçeğin farkında bile değil. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere sürekli mutlu olmanın güzel ve doğru olup olmamasından bahsediyorum.

Az öncede belirtmiş olduğum gibi sürekli mutlu olmak ile alakalı gerçeğin bazılarımız farkında bazılarımız farkında değil. Farkında olmayan kişiler mutluluktan bir zarar gelmez düşüncesi ile aşırı mutluluk denizine dalıyorlar ve her an her saniye mutluluk içinde olmak istiyorlar. ...
    Ana Sayfa Bölümleri
    Diğer
  3. Ruh Halimizi Olumsuz Etkileyen Eylemler

Yapmış olduğumuz eylemler ve sergilemiş olduğumuz tavırların hemen hemen hepsi ruh halimizi bir şekilde etki altında bırakmaktadır. Sergilediğimiz davranışlar doğrultusunda ruhumuz olumlu veya olumsuz bir şekilde etki altında kalır. Bu yazıda ise bahsedilecek olanlar hangi davranışların veya eylemlerin ruhumuzu olumsuz etki altında bıraktığıdır.

Ayrıca davranışlarımız sonucu olumsuz bir şekilde etkilenen ruh hali için neler yapmak gerekli bunlardan da bahsedeceğim. Dilerseniz lafı ...
    Ana Sayfa Bölümleri
    Diğer
  4. Hırslı Olmak mı? Yoksa Azimli Olmak mı?

Pek çoğumuzun hayatta ulaşmayı istediği bir hedefi, amacı veya gayesi vardır. Hayatımızı sürdürürken bu hedeflerin bir kısmı gerçekleşirken bir diğer kısmı da gerçekleşmemiş olabilir. Peki bunun sebebi nedir? Neden bir takım hedeflerimiz gerçek olurken diğer bazı hedeflerimiz gerçekleşmez.

Esasen bunun temel sebebi oldukça basittir. Gerçekleşen hedeflerimiz için doğru yol üzerinde ve doğru şekilde hareket ettiğimiz için amacımıza ulaşmış oluyoruz. Fakat gerçekleşmeyen hedeflere veya ...
    Ana Sayfa Bölümleri
    Diğer