Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mesut. Mesajı Gör
    Hyr yasaklar hiç bir ülkede hoş karşılanamaz. Şeriat ülkesi dahi olsa insanların özgürlüğünü kısıtlama hakkı olamaz. İnternet kımsenın önüne zorla müstehcen sayfalar açmıyor. kişi kendisi giriyor. Şeriata uyan kişi girmez onun için sorunda teşkil etmez. Şeriata uymayan bir insanada zorla şeriata uyacaksın demeye kımsenın hakkı olamaz. İnsan kendi iradesiyle şeriata uymalıdır başkalarının zoruyla değil.
    Mesut burda olay yasakla alakalı değil. Burda devlet müslüman devlet olduğu için bunu satamıyor.
    Sigara satamadığı gibi.. Zararlı bir şeyi müslüman bir devlet satamaz.
    Bizde durum tam tersidir. Hem müslümanım diyecek hem sigara, hem içki, hem kumar satıcak.

Tutarsızlık burada zaten. Ben de diyorum ki bişey zararımızaysa yasaklasın eyvallah! Ama böyle tutarsızca değil.
    Sigarayıda yasaklasın. Hani zaralıymış ya devlet zaralı şeyleri yasaklıyormuşşşş ya.. Sigara kanser yapıyor. Hadi yasakla..

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

filitre olmasını istesen bunun için gerekli bedava programlar var hata çoğunun kullandığı internet exploere entegre bile var devlet bize kendi filitresini dayatacağına beni filitre prg.mı kurmaya teşvik edebillir

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkez bişeyler yazmış yalnız acık ve net olan şey filitreyi isteyen kulanıyor kulandığınız hangi inet operötörüyse mesela ttnt diyelim onun sitesine girip şifre alıyorsun filitreni kendin kuruyorsun yoksa kimse kimseye bişey yasaklamış değil sadece bazı medya kuruluşları sadece hükümete muhalif olsun die cartırılıyor sanki mecburiymiş gibi

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

buda başka bir kandırmaca bazı sitelere giremiyorsunuz hemde hiç bir filitreye tabi değilken ayrıca şimdilik bu isteğe bağlı çok yakın zamanda bu zorunlu olacak gibi geliyor bana

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Saw ben biraz farklı düşünüyorum burda.
    Sigara içiyor olmama rağmen sigaranın yasaklanmasına karşı çıkmam hak veririm. içki dersen hiç içmedim zararı tartışılır ama zaten insanları sarhoş etmesi zararlı olduğunun kanıtır. fkt bu tür zararlı ürünlerin yasaklanması din adına değil sağlık adına yasaklanmalıdır. Suudiler sigara yasaklarken din üzerinden yasaklamışlarsa buna katılmam ama eğer yasaklarken gerekçe olarak sağlık gösterilmişse katılırım. çünkü din üzerine yasaklamak demek o ülkede yaşayan herkesın o dini kuralla uymak zorunda demek olur ki ben buna katılmam. insanlar dini kurallara kendi istekleriyle uymalıdırlar yasaların zorlamasıyla değil sadece burda farklı düşünüyoruz.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesut bir şey yasaksa kitapda zaten onun yasak olmasının sebebi sağlıkla alakalıdır.
    Yoksa islam zararsız hiç bir şeyi yasak etmez. Onun bilimsel açıklamalarını internetten araştır. Ondan sonra konuşalım...
    İnsan sağlığına zararsız ve yasak bişey bulursan eyvallah!

O linkdeki adam bi yazı yazmış doğru sonuca varmış ama çıkış dayanağı yanlış. Verdiği ülke örnek yanlış.
    Bi kere iran dediğin yerde kadınların örtüleri bile şeriat dışıdır. Kalkıpda bu ülkenin şeriatla ilişkilendirilmesi İslama hakaret olur.
    Mesela türkiyede ne vardı. Hizbul kontra örgütü var. Bunların yaptığını islamla bağdaşdıramazsınız.
    Adamlar Allah diyor diye yaptıkları yanlışları görüp bunları şeriat yapıyor demek olmaz.
    İşte devletin kirli işlerine İslamı alet etmesinin en güzel örneğidir.!! İranda da bir sürü yanlış yapılıyor.
    Hatta Arabistanda da bazı yanlışlar vardır. En büyük yanlış krallıktır. İslamda kral olmaz!
    Birey insandan daha üstün hiç bir insan yoktur. Üstünlük ancak ve ancak takva ile olur. Oda Allah katında olur.
    İyi incelersen ilk islam devleti Arabistanda ilk devlet reislerinden Hz. Ömer in bir tane elbisesi vardır. Vatandaş ne yerse ne içerse oda onu içmektedir.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Tmm saw yazdıklarına aynen katılıyorum ama söz konusu devlet kararı oldumu gerekçe olarak sadece sağlık gösterilmeli.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesut.;

Elbette haklısın. Düşündüğün gibi yaşamaya hakkın vardır. İnsan Hakları gereği..

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Doğru dedın saww, aynı şey senın içinde geçerli saygı duyarım.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sükût-u Vaveyla Mesajı Gör
    sırf sizinle aynı şeyi savunmadıkları için insanlara imalı ifadeler kullanmanız hiç hoş değil
    Sizin insanların telefonları dinlemeniz. Mektupları okumanız hoş. Benim üslubum hoş değil..
    Müslümanım diyorsanız yanlış yoldasınız! Böyle müslümanlık olmaz.
    Bir sürü zararlı görünen iş varken.
    Sizin internet gibi ucu bucağı olmayan bir bilgi kaynağına filtre koymanız ve bu yapılanı haklı bulmanız anlaşılır şey değil.
    Siz önce kapınızın önünü süpürün. Sonra bakarsınız elalemin youtube na
    Sanane milletin hangi bilgiyi öğrendiğinden! Hangi hikayeyi okuduğuna!
    Güldürmeyin beni, zararlı maddeleri bizzat devlet teşviği ile satıpda, internete filtre koymanız hiç bir haklı nedenle açıklanamaz.
    Çocukları maç dan mı koruyorsunuz? Tenis izliyordum eskiden çocukları spor izlemekten mi koruyorsunuz?
    Size ne gibi zararı varmış tenis seyretmenin?

Farklı düşünenlere saygım sonsuzdur. İnsanların haklı olduğu durumlara köstek olanlara ise saygı duyulmaz. Hatta insan bile denmez.!
    Sizinkisi düşünce değil hak gaspıdır.! Hatta kapitalizmin taşeronluğudur.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar yasak diye bir şey yok, neti nasıl kullanmak istiyorsanız öle kullanıyorsun.Bir cocuk düşünün ders için görsellere girdiğinde acık sacık resimler cıkıyor filtre olduğu zaman bunlar engellenecek ,bir pencere actığınızda istenmeyen reklamları görmiyeceksiniz bunun neresi kötü.Mevzuyu ,Zeki Mürende bizi görecekmi konusuna getirmeyin. Siber saldırı gündemde her devletin artık sanal alemde siber orduları var , en son Türkiyeye saldırı yapıldığında e-devlet sitesi cökmüştü.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk34 Mesajı Gör
    Siber saldırı gündemde her devletin artık sanal alemde siber orduları var , en son Türkiyeye saldırı yapıldığında e-devlet sitesi cökmüştü.
    Youtube veya benzeri sitelerin siber saldıryla alakasını anlayamdık
    Madem youtube siber saldırı yapıyordu şimdi niye açtın
    Battıkça batmayın... Savunulacak tutulacak elde en ufak tutarlı nedenin YOK!

Bende diyorumki vatandaşın iyiliğini istiyorsan zararlı sigara var. Filtrele sigarayı
    Hem içene zarar. Hem devlet kasasına zarar. Siber miber bunun yanında sivrisinek!

Alkolede filtre taktınmı tam tasarruv olur. Hem bütçeden senelerce milyar dolar tedavi masrafı ödememiş oluruz.

Ne dersin 4 paket sunalım aile paket alkol filitresi. Aile sigara filitresi ha nedersin?
    Şehrin göbeğindeki karhaneden rahatsız olmuyorsun.
    Hiç alakası olmayan kişisel internet sayfalarının zararını filitre gerekçesini halen kanıtlayamadık
    Acaba dinide bulaştırsak bu işten sıyırabilirmiyiz! Kandırabilirmiyiz? Müstehcenlik hee!
    Çok ilginç bi millet olduk! Zinayı yasallaştırırken müstehcenlik yok!

Neyniş efendim zararlı şeylere filtre uyguluyorlarmış.
    Neremle gülüceğimi şaşırdım. Sen önce şehrin göbeğindeki zararlıları temizle.

Görünmeyenle mücadele diye bi kavram yok! Gizli günahla mücadele olmaz.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bençe çok saçma internet demek özgürlüktür insanlar bilgi amaçlı oyun amaçlı sohbet amaçlı daha bunlar gibi bir çok seyi ögrenmek ve araştırmak adı altınada giriyor internetde bu tv degilkı sen kalkıpda engelliyorsun bilgisayar dediğimiz zaman okadar kapsamlıkı hemen hemen her iştediğimizi yapılabilir bırakın ailere zaten aile fitresi diye birşey var koyar bunu pcye ondan başkası giremez bunun gibi daha çok üçretsiz programlar var sunu anlamış degilim devlet her işi çözdüde internetmi el alttıdı yani bizler burda engelli insanlar olarak herkesin bildigi gibi iş sıkıntısı cekerken devletimiz her iş bitmiş gibi insanların elinden özgürlüklerine yasak getiyor anlamış degilim bu benim sahsi düsüncem işteyen katılır işteyen katılmaz bu yazıklarıma

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Watch Boston Bruins vs Philadelphia Flyers Live Stream Online

Ben bu müstehçen şeyi izleyemiyorum. Sizdede filtre varmı acep

Üye
    murat07ant Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: veli_yılmaz Mesajı Gör
    acılmayan sitelere girmezsin olur biter bu iş bu kadarr basit
    ne kadarrrrrr? o kadarrrrrrrr
    iş o kadarda basit değil peki yarın bu site çok fazla devleti eleştiriyor gerekçe gösterilerek filitreye girerse gene iş bu kadar basit olacak mı acaba sizin için bile ?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon