Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eser37 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    02:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar baslıktada belirttiğim gibi pc format cd sini okumuyor ancak baska bir cd taktiğim zaman o cd yi acıyor (örneğin müzik cd si) format cd si ni pc ye takıyorum wuwww diye ses gelıyor ondan sonra kesiliyor.format cd si baska pc de calışıyor acaba sebebi nedir????????

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.XP CD mizi takıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Eğer bilgisayarı yeniden başlattığımızda ekrana “CD den önyükleme yapmak için bir tuşa basın…” yazısı geliyorsa sorun yok, gelmiyorsa Bios ayarlarından CD ROM u 1. aygıt olarak belirmemiz gerekir.(Resim No:1)
    14cp1 - Cd-rom format cd sini okumuyor?
    Bazı bioslarda bu ayar Advanced sekmesinin altında olabilir ve tercihi yukarı taşımak değilde başında 1st yazacak şekilde ayarlanması gerekir. Tercihimizi yukarı taşımak için + tuşunu kullandım ve CD ROM birinci öncelikli yaptım. Biostan korkmayın yalnız yanlış bir şey yaptığınızı düşünürseniz çıkarken kaydetmeyin eğer yanlışlıkla kaydedersiziniz F9 a basın ayarlarınızı ilk ayarlara dönüştürür.

2. Şimdi yaptığım ayarı kaydetmek için F10 tuşuna basıyorum ve çıkan ekranda Yes seçili iken ENTER a basıyorum.(Resim No:2)
    23ng - Cd-rom format cd sini okumuyor?

3. Bilgisayarımız yeniden başlayacak ve aşağıdaki ekranı gördüğümüzde klavyeden herhangi bir tuşa basmamız yeterli.(Resim No:3)
    32sq - Cd-rom format cd sini okumuyor?

4. Kurulum CD si bazı dosyaları yükledikten sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda sadece ENTER a basacağız, onarım yapmak istiyorsakta sadece ENTER a basacağız R ye basmayacağız.(Resim No:4)
    41qr - Cd-rom format cd sini okumuyor?

5. Karşımıza Lisans Sözleşmesi gelecek kabul etmek için F8 e basıyoruz.(Resim No:5)
    53se1 - Cd-rom format cd sini okumuyor?

6. Lisans anlaşmasını kabul ettikten sonra YENİ BİR XP mi kurmak yada ONARIM(REPAIR) mı yapmak istediğimizi soran bir ekran çıkacak. Yeni bir XP kurmak isteyenler(formatlayıp sıfırdan) ESC tuşuna basarak bu ekranı geçecekler. REPAIR yapmak isteyenler bu ekranda R ye basacaklar ve bilgisayar yeniden başlayacak.(Resim No:6) (REPAIR İÇİN NOT: Aşağıdaki ekranda birden fazla işletim sistemi görenler hangi işletim sistemini onarmak istiyorlarsa o işletim sistemi seçili olmalı. Bir tane ise sorun yok. 16.Resime kadar REPAIR yapacak arkadaşları ilgilendiren bir konu kalmadı)
    Yeni bir Xp kurmak için ESC ye bastık devam ediyoruz.
    64sv - Cd-rom format cd sini okumuyor?

7. Aşağıdaki ekranda bilgisyarınızda bulunan harddiskleri varsa bölümlerini gösteriyor. Benim XP kuracağım bilgisayarda harddisk iki parça olduğu için iki bölüm görülmekte. C bölümünde de Windows yüklü(Resim No:7)
    70jg - Cd-rom format cd sini okumuyor?
    C nin tamamını sileceğim(FORMAT atmış oluyoruz) Bunun için C seçili iken klavyeden D tuşuna basıyoruz.

8. Bizden bölümü silmemezi onaylamayı isteyecek ve C nin içinde bütün bilgilerimiz silinmiş olacak. ENTER a basarak devam ediyoruz.(Resim No:8)
    87de - Cd-rom format cd sini okumuyor?

9. Son onay ekranı L ye basıyoruz.(Resim No:9)
    97lx - Cd-rom format cd sini okumuyor?

10. Böylece C ye format atmış olduk. C tamamen silindi. D yide aynı yolu izleyerek silebiliriz. Şu an C diye bir bölümümüz yok artık. Yeni bölüm oluşturmamız gerekecek. Klavyeden C tuşuna basarak yeni bölüm oluşturmaya başlıyoruz.(Resim No:10)
    105ff - Cd-rom format cd sini okumuyor?

11. Yeni bölüm boyutumuzu soran aşağıdaki ekran geliyor karşımıza. (Resim No:11)
    115uu - Cd-rom format cd sini okumuyor?

12. Elimizde Ham bir bölüm var artık, ham ın anlamı biçimlendirme yapılmamış oluyor ve biz buraya XP yi kurmak için C olan bölüm seçili iken ENTER a basıyoruz.(Resim No:12)
    126wz - Cd-rom format cd sini okumuyor?

NOT ALINTIDIR

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bu alıntıya katılıyorum yanlız windows 7 kurulumu cok daha değişiktir güzel cevap olmus aziz eline sağlık

Üye
    eser37 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    02:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aziz benimki windows 7

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

aziz cd yi okumuyorsa cd den başlatamaz zate n kaldıki arkadaş win 7 kurulumu lazımmış..

win7 kurulumu eğer cd yi okutabilirseniz

http://www.uzmanweb.net/forum/window...m-t8207.0.html

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    odur win7 yi anlatmışsın