Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mitix Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kızım oldu. şu anda 1,5 aylık . amniyotik bant semdromu. sol ayak bilekten sonra eğri ödemli kaval kemiği kısa ve ayak deformite. sağ ayak parmakları ve el parmaklarda da sorun var. çok kafaya takılacak şeyler değil. fakat en ciddi sol ayak .

kanuni eğitim araştırma ortopediye gittim : birşey yapamadı yorum bile yapamadı. estetik cerrahiye ve pediatri ortopediye görünün dedi.

çapaya gittik : daha çok küçük dedi 6 ay sonra bir daha gel dedi. hocalarımıza gösteririz durumu bakarlar
    dedi belki ampütasyon bile yapılma kararı çıkabilirmiş.

marmara eğitim araştırma hastanesine gittik : dokularda sorun var estetik cerrahiye gidin dedi bize de bir sene sonra tekrar gelin
    değerlendirme yapalım dediler

sonra buralarda araştırma yaptım prof dr Mehmet Kocaoğlu dan randevu aldım önümüzdeki hafta perşembe oraya gideceğim bakalım ne diyecek . bu arada sonraki haftada da baltalimanı kemik hastanesinden de randevu aldım .

Bana nasıl yönlendirme yapabilirsiniz. doktor ve hastane tavsiyesi bulunur musunuz.

http://g1209.hizliresim.com/11/w/dg8d5.jpg

a
    yak resmin için yukarıya tıklayın

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yardımcınız olsun, tez zamanda şifa versin..

Üye
    mitix Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun

kızım Çapa da ameliyat oldu ayağın daralan kısmında açtılar .öncelikle ön kısmını açtılar sonrasında arka kısmını açmak için 2 nci ameliyat olacak. belki 3 ncü 4 ncü ameliyatları da olabilirmiş. ayağı kurtarmaya ve dolaşım bozukluğunu düzenlemeye çalışıyorlar . eğer ayağı belli bir forma sokarlarsa 2-3 yaşında kemik uzatma ve eğrilik düzeltme ameliyatları olacak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    leyya Avatarı

Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benım de 1 yasında bı kızım var ynı hastalık degil ama benzer sorunlar el parmakları ayakları dizleri vs eklem leri sıkıntılı bizim hastalığımız artrogrıpozıs ayaklar bızde de ıce donuk bizzdde ameliyat olacagız ellerine ortez kullanıyor yardımcı olabilcegım bişey olursa sorabilirsiniz

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

kıyamam ben o tatlı yavruya..inşallah her şey yolunda gider yavru için...

Üye
    mitix Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kızım şimdi 14 aylık oldu çapada ikinci ameliyatını oldu sol ayak 360 derece daralan bant kısmı açıldı. şu anda çapada yürüme analizi servisinde takipde. ayağında tibia da açı olduğu için açık kırılma riskine karşı ortez kullanıyor. diğer tarafdan yürüme eğilimine yardımcı bir cihaz. bakalım sabırla elimizden geldiği kadar uğraşıyoruz. en azında plastik cerrahinin operasyonları başarılı geçti. ayak önceki görüntüsünden daha iyi durumda. en önemlisi ampüte durumunu artık konuşmuyoruz. önümüzdeki süreçte 3-4 yıl sonra asıl beklentimiz uzatma ve eğrilik düzeltme ameliyatını başarıyla gerçekleşmesi. Allah cümlemizin yardımcısı olsun ...

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

inşallah güzel bir sürecin içine girer durum...parklarda koşturur sizde yakalayamazsınız belki onu...hayırlısı...

Üye
    mitix Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler Mete Bey

Üye
    nacre Avatarı

Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm mitix öncelikle çok geçmiş olsun allahdan acil şifa dilerim... benim 2 aylık oglum var daha bu güne kadar böyle bir hastalıktan haberimiz bile yoktu, annemler bizim bebegin koluna bakınca biri digerine göre daha az geliştigini fark ettiler. hemen hastaneye götürdük amniyotik bant teşhisi koydular. bende internetten araştırdım ve çok daha kötü durumda olanları gördüm allahaşükürler olsun benim oglumun çok büyük bir sıkıntısı gözükmüyor, biz 2 aylık olana kadarda fark etmedik ama şimdi bir eli digerine göre yavaş gelişiyor hafif bir lastik sıkması gibi izi var. Korktugum şey eger gelişmesi bu şekilde devam ederse 20 yaşına gelince engelli olacak bir elini kullanamayacak. sizden rıcam bu hastalıgın bir tedavisi amaliyatı varmı ve hangi hastaneye götürmemizi tavsiye edersiniz. cevabınızı bekliyorum teşekkürler. arkadaşlar hepinize geçmiş olsun, amniyonik bant sendurumu ile bilgi sahibi olan varsa yapacagı açıklamalar için tşk.

Üye
    mitix Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nacre

merhaba
    uzun süredir forumda girmedim . size çok çok geçmiş olsun .
    amniotik band genetik bir rahatsızlık değil. trafik kazası düşünün . çocuk bu kazayı anne karnında geçiriyor.
    dış çevreden gelen faktörler çocuğun uzuvlarına dolanıyor hatta koparıyor.
    ümidinizi kaybetmeyin . çok doktora gidin farklı görüşler alın . mutlaka Allah size bir yol gösterecek.

benim kızım şu anda 4,5 yaşında ayağında afo (ortez) ile yürüyor hatta koşuyor. tabiki yürüme balansı ve atikliği normal bir çocuk kadar değil ama şükürler olsun şu durumumuza rabbimize..

türkiyede maalesef sağlık hizmeti almak çok zor . edindiğim tecrübe göre amiotik banlar plastik cerrahi -el ayak cerrahi-fizyoterapi- ortapedi- pediatri ortapedi gibi servisler size yardımcı olacaklardır. ben istanbulda gitmediğim devlet hastanesi kalmadı en sonunda Çapa da karar kıldık .
    çapa da EL - ayak cerrahisinde (Ömer hoca- Utkan Hoca) tarafından bantlar açıldı
    yürüme analizinde ayağına ortez takıldı yürütüldü.
    şu anda çapa da Halil Hoca ilizarov polikiliğinde takipde. kemik uzatma ayağın rotasını düzeltme gibi cerrahi işlemler için uygun zamanı kolluruz.. 4,5 yaşında 4,5 cm kısalık var ..