Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fersah Avatarı

Son Giriş
    25.07-2012
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    d.bakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eğer bu msj alırsanız bana geri dönüş yapmanızı isteyeceğim. Bana fersah@live.com dan mail atabilirsiniz.

01/03/2012 tarihinde dünyaya gelen bebeğimiz. oksijensiz kalmış. bütün tetkiklerde temiz çıkıyor. yalnız bekleyip göreceğiz diyorlar. sizin bebeğinizin bugunkü durumu ne onu öğrene bilirmiyim. ve nerelere gittiniz.

Üye
    dertlerulkesi Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    15.11-2012
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar dogum hatası sonucu veya erken dogum buna benzer oksijensiz kalan cocuklar hakkında beş aydır araştırma yapıyorum
    benimde cocugum aynı sıkıntılar içinde. aynı sıkıntı içinde olan arkadaşlarla bilğilerimi paylaşmaya hazırım arayın veya cagrı atın ben ararım ama gec kalmayın sakın 544 912 64 10

Üye
    bebek35 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2013
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrba,benm kızım da doğumda oksijensiz kaldı.şu an 2buçuk aylık ama yaşıtlarıyla aynı hareketleri sergiliyr,tetkikleri temiz çıktı,boynunu da iyi tutuyr ama korkuyrz yine de sizin gelişimi nasıl şimdi?bilgi verirseniz çok sevinirim.

Üye
    XIIF Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21.07.2014 saat 14.30’de Düzenli sancıları başlayan eşimi bir devlet hastanesi aciline getirdim.
    Eşim anlatıyor: “Acile Ayakta geldim muayene esnasında suyum geldi, Ultrasondan bebeğin kalbi dinlendi, 3cm açılma olduğunu ve suyun az olduğunu söylediler ardından sancı odasına çıkarıldım. Serum takılıp ağrı kesicilerle açılma olması için beni beklettiler, ihmaller suni sancı verildikten sonra başladı 12 saat boyunca yalnız bırakıldım bebek doğum kanalındaydı beni doğumhaneye geç aldılar. Bebek doğduğunda ölmüştü 15 dakika boyunca kalp masajı ve suni solunum yapıyorlardı.”
    Sancılar geldiğinde müdahale müdahale edilmediği için bebek doğum kanalında çok kalmış, kordon dolanmış ve kakasını yutmuş kalp masajı ile kalbi çok zarar gördü yaşaması imkansız dedi. yaşasa bile zihinsel özürlü olacağını söylediler.
    *Hiç bir vücut hareketi refleks yok. (ağlama sıçrama titreme yok)
    *Göz bebeğinde refleks yok
    *Nörolojik faaliyet göstergeleri 5 gün boyunca düz çizgiyi izledi.
    *Suni solunum yapılıyor ciğerler çalışmıyor.
    * idrarını dışkısını yapmıyor
    *İlaçlar ile kalp atımı.
    * Böbrek ve karaciğer yetmezliği.

Fakat uyutucu ilaçlar 3. Gün kesildi sonra 5. gün bebeği uyanmış gördük.
    * Vücut refleks veriyor
    * Göz takibi var.
    * Kendi solunumunu yapabiliyor.
    * Ağlamaya çalışıyor fakat ses henüz yok.
    * Sonda ile besleniyor.
    * Dışkısını yapıyor.

oksijensiz, hipoksi, asfiksi, mucize, doğum, ölü doğum, kordon dolanması, kaka yutma, gaita yutma

http://turkuzay.com/yedek/parsbebek.jpg
    parsbebek - Doğumda oksijensiz kalan (Asfeksi) bebeğim 36. gününde. Bu konudaki tecrübeleriniz..?

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

allah yardımcınız olsun ablacım ınsallah tez zamanda saglıgına kavusur

Üye
    Amidemerve Avatarı

Son Giriş
    22.05-2016
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim kızım 29 +4 haftalık doğdu .Plazentam erken ayrılmış ve yüksek tansiyon kaldirmişim.Hastaneye gittiğimde gözlerim görmüyordu ve basım çok ağrıyordu.Doktor beni muayene yaparken sular geldi ve acil sezeryene aldılar .Maalesef kızım erken gelmişti.İkimizde ölümden döndük.Bebeğim doğduğunda kalbi atmıyormuş ve 15 dk.oksijensis kaldi canlandırma yapıldı.Doktorlar her şey olabilir dediler epilepsi beyin kanaması ama allaha çok şükür hiç biri olmadı.İki ay hastanede kaldıktan sonra evimize gittik ve sonda ile besleniyordu burnundan ama biz çok çalışarak şimdi normal emiyor ve yutuyor çok şükür.Kızım şu anda 6 aylık düzeltilmiş yaş 3 aylık ve çok güzel ağlamaya başladı ve manasını yiyor ve 6 kilo oldu .Doktorlar büyümeden bişey diyemeyiz beklemek gerekir diyorlar.Kaslarını biraz gergin ama Fizioterapi evde uyguluyorlar bu arada ben Almanyadan size yazıyorum.Başka anneler de benim durumunda var sa eyer konuşmak isterim birbirimize herşeyi paylaşmak isterim .Kalbim sıkıyor düşününce bebeğim yürüyemebilir konusamayabilir zeka geriliği olabilir. Bu arada bebeğimin başka herşeyi normal böbrekleri kalbi ciğerleri gözleri kulakları .Doktorlar mucize diyorlar.Allah en büyük doktor ve hepimize yardımcı olsun

Üye
    emreacar Avatarı

Gerçek Adı
    emre acar
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @muhtac23

merhabalar,

30 mart 2016 da doğum gerçekleşti ve doğum esnasında bebeğimiz 15 dk oksijensiz kaldı ve hiç bir organı çalışmıyordu müdahale edildi ve kalp atışları geri geldi. Yoğun bakıma alındı 72 saat hipotermi tedavisi gördü. tam 37 gün yoğun bakımda yattı. 10. günde EEG çekildi, kötü çıktı. Ancak bebek gün geçtikçe iyiye gitti.32. günde emmeye başladı annesini ve Taburcu ettiler. Taburcu olmaya yakın tekrar MR çekildi ve ciddi hasar olduğu söylendi. Şu anda evde annesini emebiliyor. Göz teması kurabiliyor. Sesleri duyabiliyor. Nüroloji doktoruna götürdük bu MR sonuçlarına göre bu çocuğun çok kötü olması lazım ama şu anda çocuk bu olayları yaşamamış gibi durduğunu söylüyor. Ancak Beyindeki hasarın 3.-6.-12. aylarda çocukta etkileri görüleceğini söyledi. Kızımız şuan 45. günde
    sizden ricam bu süreçte nasıl bir yol alalım. Bu süreci yaşayıp da iyi sonuçlar alan arkadaşlar var mı? Tavsiye edebilecekleri Çocuk Doktoru, Çocuk Nüroloji doktoru var mı? Ben İstanbul da yaşıyorum.
    Yardımcı olmak isteyenler bana emreacar7@hotmail.com.tr adresinden mail atarak ulaşırlar ise ya da buradan yazarlar ise çok çok sevinirim. Allah hepimize Şifa versin.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12