Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efemali Avatarı

Son Giriş
    22.05-2009
    Saat
    19:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, benim 4 yaşında sp li bir oğlum var.acıbadem spastik çocuklar konseyine katıldık oğluma rizotomi ameliyatı önerildi. bu ameliyatı olan var mı? tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.
    paylaşırsanız çok seviirim.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Site de eski başlıklarda şu linki buldum:

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...html#post34076

Acıbadem Hastanesi internet sitesinde bir yazı:

Spastik Çocukların Tedavisinde ''Yumuşak Umut!

Üye
    efemali Avatarı

Son Giriş
    22.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim ilgin için. bilgi bulabiliyoruz. fakat canlı örnek bulamıyoruz.

Üye
    Zeynep Akay Avatarı

Son Giriş
    12.03-2009
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

İsmim Zeynep Akay. Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Spastik Çocuk Polikliniğinin Türkiye genelinde yaptığı konferansları düzenliyorum. Tesadüfen bu mesajınıza rastladım. Dilerseniz daha önce bu ameliyatı olmuş hastalara ulaşmanıza yardımcı olabilirim.

Bana 0216 544 3976 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Rizotomi:Tedavisi imkansız ağrıyı gidermek amacıyla omurga sinirlerinin kökle­rinin ameliyatla kesilmesi.

Mecbur kalinmadigi surece cerrahi mudahalede bulunmamanizi tavsiye ederim.

SP : Serebral Cortex deki bir lezyon(bozukluk) sonucu yani beynin hareket kontrol ve denge koordinasyon merkezinde fetus (bebek olusumu halk tabiri)olusumu sirasinda olusan rahatsizliktir esas neden beyinle ilgili oldugu icin daha kritik problemler yaratabilir fakat olumluda olabilir (cocugunuzun durumuna gore) kesinlikle su an icin bu konudaki bir kac profesorun cocugunuzu gorup ortak konsultasyon yapmasini saglayarak karar vermenizi oneririm.

Üye
    efemali Avatarı

Son Giriş
    22.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oğlum 5 mayısta rizotomi ameliyatı oluyor.tecrübelerimi paylaşacağım. sevgiler

Üye
    fundacım Avatarı

Gerçek Adı
    funda
    Son Giriş
    20.11-2010
    Saat
    00:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kızımda 7 yaşında spastik cp. Bize de acıbadem kozyatağı hastanesinde rizotomi ameliyatı önerdiler ama öncesinde yoğun bir fizyoterapi görmesi gerekiyormuş. ben rizotomi ameliyatı olmuş hastalarla göörüşmek isterdim.

Üye
    m.inan24 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa inan
    Son Giriş
    20.06-2013
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi arkadaşlar.

benim 12 yaşında bir kızım var.s.p hastası ve 2007 yılında m.özek tarafından acıbademde ameliyat edildi. ameliyat öncesi yapılan değerlendirmelerde drm.özek ve ft.özcan kalkan çok müsbet konuştular. buna rağmen biz ameliyata razı olmadık. istanbulda ve ankara h.tepe ünv.hastanesinde ve de kocaeli ünv.hastanesinde çocuğu defalarca muayene ve konsültasyon yaptırdık. bize hesinin söylediği bu tür bir ameliyatın geri dönüşünün kesinlikle olamayacağı kaslarda oluşan tonus (gerilme-sertlik) un geriye dönüşü olmayan gevşetmeden daha avantajlı olduğu her defasında bize söylenmiş fizyoterapi yöntemiyle bu tonusun azaltılması hatta daha yoğun bir çalışmayla hemen hemen ortadan kaldırılabileceği hususunda ısrar etmişlerdir.
    bu vesile ile ben ve eşim tekrar m.özek le ve ft.özcan kalkan la kontak kurduk ayrıca zaten özcan kalkanın eşine ait olan rehabilitasyon merkezinden eğitim alıyorduk özcan beyle hata da en az iki defa görüşüyorduk. biz kendilerine ameliyatla ilgili kaygılarımızı ilettik. daha sonra özek hoca bana ve eşime bir takım videolar izletti, bu videolarda ameliyat etmiş olduğu hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası vede sp li olupta ameliyat olamamış hastaların düştüğü durumu bize defalarca ayrı ayrı görüntülerle izletti. biz de o görüntülerdeki hastaların durumunu dikkate alarak hocam bizim çocuğumuz ameliyat olmazsa böyle mi olu dedik evet dedi. aynen böyle.

bundan sonra bizim hocaya inanmaktan başka çaremiz kalmadı istemeye istemeye çocuğu ameliyat ettirdik. bize ameliyatın 5-6 saat süreceğini ameliyattan sonra yoğun terapi ve tedavi sürecinin olacağını 20 gün yada 1-2 ay içerisin çok beligin bir iyileşmenin gözlemlenebileceğini söylediler.
    ancak ameliyat yanılmıyorsam 2.5-3 sat sürmeden bitti 3 gün yattıktan sonra özcan bey rehabilitasyon bölümüne aldı bir seans o da 100 tl ücret almadan yapmadı. ve de bizi eve göndetdiler. biraz iyileştikten sonra özcan beyin eşinin sahibi olduğu rehabilitasyon merkezin de tedavilere başladık. özcan beyle haftada 2-3 defa görüşüyorduk ancak bize sadece malzeme aldırıyodu.
    kısa keseyim anlayacağınız çoğumuzu hiç yok yere kestiler. şimdi ne yapıyorsak nereye gidiyorsak bu çocuk yürümez yürüyemez çünkü rizotomi olmuş diyorlar yapacak bişey yok.
    lütfen rizotomi olmuş olanların benimle kontak kurmalarını rica ediyorum. yazacak çok şey var ama ahhhhh......

Üye
    makif61 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2017
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet özek i çok iyi Dr diye bilirdim... ama insanoğlu paraya tapar sa kimsenin canını sağlığını düşünmezse. . Yazik ya cookk yazık. .. Biz daha kime inanalim. .

Üye
    turgay06 Avatarı

Gerçek Adı
    turgay ayar
    Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim oğlumda 3 yaşında pfoesör mehmet özek tarafından rizotomi önerdi ameliyatın riskleriyle ilgili şüphelerim var bilgi alışverişi için beni arar mısınız? 05415879889

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuda deneyimi olup @turgay06 arkadaşımıza bilgi verebilecek kimse var mı?

Üye
    turgay06 Avatarı

Gerçek Adı
    turgay ayar
    Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Lütfen 3 aralık dediler ameliyat için rizotemi ameliyati yaptırmış olan aile lütfen bana ulaşın 0541 587 98 89