Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bbahar Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    18.12-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba yazdiklarinizin hepsini okudum ve icime umut dogdu.sizin belki zamaninizi calagacim fakat bizleri en iyi siz anlarsiniz diye dusunerek durumumuzdan bahsetmek istiyorum.oglum 6 aylik ve dogumda oksijensiz kaldi.durum hemen farkedildi ve hemen bir norolog takibine girdik.yapilan incelemeler sonucu sol beynimiz %40 etkilendigi ve bu durumunda sag el ve sag bacakta sorun yaratacagi belirlendi.ilk zamandan itibaren fizik tedavisini aksatmadan evde uyguluyoruz. Sag elini daha az kullaniyor cogu zaman yumruk halinde tutuyor simdilik ayaginda bir sorun gorunmuyor sol ayagi kadar etkili kullanabiliyor.foktorumuz zihinsel olarak herhangi bir durumdan soz etmedi hatta %90 bi sorun olmadigini soyledi.gelisimimiz yavas olabilir dedi.sanirim sb hastaligi mevcut bizde.sizin tecrubelerinizden yararlanmak icin bu kadar detayli mesaj yazdim.sizce bizi nasil bir gelecek bekliyor? Vakrinizden aldigim gercekten ozur dilerim. Simdiden cok tesekkur ederim

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Vakit almak ne demek bizler elimizdeki bilgileri paylaşmazsak ne işe yarar bilmek yaşamak neyse şimdi ben kendimi şanslı olarak görüyorum çünkü bu iş takip işi benim annem babam olmasa benim halim nice olurdu yani demem o ki siz tedavinizi takip ederseniz Allah'ın izni ile hem kendi geleceğinizi hem de kardeşimizin geleceğini kurtarabilirsiniz doktorların fizik tedavilerini aksatmayın kontrollerini yaptırın sosyalleşmesini sağlayın yeter evde ödev yapar gibi çocuğun fizik hareketlerini yaptırın sonuç takdir olur ben şu an devlet memuruyum 30 yaşındayım ilkokul hayatım kontrol okul arası geçti ben ne zaman kendimi salsam ailemde bana destek oldu sürekli hep dışarıda sosyal hayatın içinde geçti ortaokul lise derken üniversiteyi yalnız başıma şehir dışında okudum sonra iş hayatı bankada başladım çalışmaya çalışırken üniversiteden bir kız arkadaşım vardı evlendik 2 tane ellerinizden öper çocuğum var sonra memurluk sınavı açıldım kazandım yerleştirildim şu an devlet memuruyum şimdi size bir sorum olacak sizde çocuğunuzun bu işleri yapmasını istersiniz sanırım o zaman hayatınızın 15 yılını bu kardeşim için ipoteğe alacaksınız başka yolu yok savaşmadan kazanamazsınız kaybedemezsiniz de onun için savaşmak gerekiyor bir hata kusur işledimse bilmeden kırdımsa af ola saygılarımla

Üye
    bbahar Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    18.12-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ilgilendiginiz ve cevap yazdiginiz icin gercekten cok tesekkur edrim. Verdiginiz tavsyeler hep kulagimda olacak. Butun vaktimi ogluma ayiriyorum her hareketini gozluyorum takip ediyorum.simdiik gelisii cok iyi fakat biliyorum zaman isteyen zorlu bir surec bizi bekiyor.sizin yine zamaninizi isteyecegim cunku sormak istediklerim var. Her bebekte ayni olmuyor surec fakat fikir edinmek adina ogrenmek istiyorum. Sizde beyinde etkilenme orani ne kadardi, doktorunuz nerelerin etkilenmis olduguu soylemis mi bizde oldugu gibi,gelisiminiz oturma yurume gibi ne kadar gec oldu, cerrahi bir mudahale oldu mu? Farkindayim epey soru sordum kusuruma bakmayin anlayisiniza siginiyorum. Tesekkur ederim

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

estağfurullah yürümem 4 yaşından sonra oldu beynimde etkilenme hareket kabiliyeti ile ilgili cerrahi herhangi bir müdahale geçirmedim fizik tedavi ile düzeldim ama doktorlar gerekli gördükleri durumlarda cerrahi müdahalede de bulunabiliyor kas kasılmaları ile ilgili olarak kol kasları bacak kasları fizik tedavi ile açılması mümkün olamayanlar için ameliyat şart oluyor ben size Dilek Sabancı'yı örnek verebilirim bu konuda etkilenme oranını bilmiyorum ama aldığım engelli raporumda %50 yazıyor siz oradan pay çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum güzel günler göreceksiniz yeter ki inancınızı kaybetmeyin ve şükür edin

Üye
    Edzeynep Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adem ir senin bebeğinin durumu nasıl oldu benimki de aynı durumda malesef

Üye
    Adem'iR Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef 6 aylıkken geçirdiği havale sonucu bir asistan doktorun düzgün müdahale edememesinden dolayı kaybettik 😔
    Size tavsiye olarak sakın ama sakın bu konuda yeterince bilgisi olmayan doktora çocuğunuzu emanet etmeyin derim.
    Bir de eğer yutkunma sorunu varsa Eskişehir anadolu üniversitesinin içinde DİLKOM adında bir merkez var orada müzeyyen hanım var bu konuda Türkiye de bir numara ben çok araştırmıştım kendisi çok ilgilenmişti fakat malesef oğlumun ömrü yetmedi 😔
    İnşallah sizin çocuğunuz bir an önce sağlığına kavuşur Allah sizlere de güç kuvvet versin...
    Müzeyyen hanıma bu numaradan ulaşabilirsiniz 0222 335 23 37

Üye
    Osm211 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    D
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim oğlum 35 günlük oğluma hipotoni tanısı kondu ayn anda yutkunma sıkıntısı var şu an hortum aracılığıyla besleniyor sizin aüreç nasıl geçti birde bu yutkunma sorunu düzelirmi

Üye
    m_hasret06 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Adem'iR

Merhaba adem bey. Bilmiyorum mesajımı görecek misiniz? İnşallah görürsünüz çünkü hislerimin aynısını dile getirmişsniz. Bu olayın birebir aynısı bizimde başımıza geldi. Ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Hipoksik iskemik ensefalopati evre 3. Ağlama yok, kasılmalar var. Havaleye benzeyen titremeler ataklar var. Gözler görmüyor bantla kapatıyorlar. Emme yutkunma yok. Solunum cihazına bağlıydı. Çok şükür ondan kurtuldu. Ama hala durumu ağır diyorlar. 65 gündür yoğun bakımda. Şimdi mide ve bağırsaklarda da sıkıntı çıktı. Süt sondaya geri geliyor. Küçük olduğu için ameliyatta edemiyorlar. Sizin bebeğinize Allahtan rahmet diliyorum. Sizlere de sabrı celiller versin inşallah. Nasıl atlattınız siz bu durumu. Eve geldğinde nasıldı. Gülme ağlama var mıydı. Eğer doktor doğru müdahele yapsaydı yaşama şansı var mıydı? Size ne demişlerdi doktorlar? Bize çok umutsuz konusuyorlar. Daha ilk doğduğu gün ölür, görmeyin güzel hatırlayın demişlerdi. 65 gündür mücadele veriyor. Sizinle konuşmak isterim. Sizin arayış içinde olduğunuz gibi bende sürekli araştırıyorum. Çevrmede kimsede duymadım. Nette çok kötü sonuçlar buldum. %95 i ölümle sonuçlanır diye. Lütfen bana yardımcı olun.

Üye
    Adem'iR Avatarı

Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Osm211
    Kusura bakmayın sizin yazınızı görmemişim inşallah şuanda durumu daha iyidir.
    6 aylık süreçte anne sütü ile beslendi daha önceki yazımda belirttiğim gibi Eskişehir de Müzeyyen hanıma götürmüştük çok bilgili bir hanım hala bir doktor arayışı içindeyseniz tavsiye ederim. Bize söylediği elbet yutkunacağıydı ama malesef ömrü yetmedi. Umarım size faydası olur iyi günler dilerim.

@m_hasret06

Merhabalar, bizim oğlumuzun gözlerini hiç bir zaman bantlamadılar hep açıktı bir kaç aylıkken göz doktoru muayene ettiğinde görüyor gibi ama ilerde daha belli olur demişti. Bizde ameliyatlık bir durum yok demişlerdi. Bize de doğum doktoru doğumdan hemen sonra yaşama şansının pek olmadığını kendimizi hazırlamamız gerektiğini söylemişti fakat 6 ay yaşadı. Eve geldikten sonra kontrole gittiğimizde doktor durumunu çok iyi görmüştü. Bizim çok umudumuz vardı 6 aylık süreçte ilk kez havale geçirdi ve eğer uzman doktor vaktinde gelseydi şuan belki de hala yaşıyor olacaktı. Ne kadar dah ömrü olurdu Allah bilir tabii ki ama biz hala atlatamamış olsak da elimizde ki tek şey ve içimizi biraz da olsa rahatlatan şey umudumuzu hiç yitirmeyişimiz ve onun için herşeyi yapmaya çalışmamız size de tavsiyem doktorlar ne derse desin asla vazgeçmeyin sizi duyamasa da göremese de sizi hissediyodur onun için sizin daha güçlü olmanız lazım, sizi çok zor bir süreç bekliyor Allah size güç kuvvet ve sabırlar versin.

Üye
    m_hasret06 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Adem'iR

Anladım. Çok üzüldüm doktorun müdahale edememesinden ötürü kaybettiğinize. Bizim bebeğimizde doktor ihmali yüzünden bu hale geldi. 18 saat suni sancıyla zorla normal doğurttu. Sezeryana almadılar. Allah bildiği gibi yapsın bu insanları.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12