Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zevran Avatarı

Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, kizim dogum sirasinda oksijensiz kaldi yani zayif agladigi icin 1 gün Oksijen tedavisi 3 günde hipotermi beyin soğutma yapildi. 17 gunlukken çocuk norologuna götürdük filmler eeg falan temiz çıktı. Su an 58 günlük başını çok iyi tutuyor kendini kaldirmaya çalışıyor yana doğru donmeye calisiyor yeni yeni sesli gülüyor askim benim prenses kizim pamuğum canim o kadar korkuyorum ki ona bisey olacak diye Rabbim hepimizin çocuklarını saglikli etsin

Ayaklarini aglayinca cok öne itiyo gibi sizin cocuklarinizda ayaklar nasildi

Üye
    BURCU_87 Avatarı

Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bebek 35 merhaba bende doğumda 15 dk oksijensiz kalmışım doğum evde olmuş şimdi 27 yaşındayım ve memurum bu durum bende çok hafif beyin felci olarak tanımlandı fakat allaha şükür zekama değil kas sistemime yansıdı sağ el ve sol ayakta hafif titreme var bende yaşıtlarıma göre geç falan yürümüş öylelikle anlaşılmş rabbim şifa versin bi sorunuz olursa yardımcı olabilirim tedavi sürecimi falan hep hatırlıyorum

Üye
    bbahar Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    18.12-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba burcu hanim,benim oglumda oksijensiz kaldi dogum sonrasinda doktorlarin verdigi biliye gore cok kisa bi sureligine sizin kadar uzun degil. Doktorumuz bizimde kas sistemine yansidigini soyledi suan fizik tedavi aliyoruz siz nasil bir tedaviden gectiniz? Tesekurler

Üye
    Aciya_Gülmek Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esim bebegime 4 aylik hamileyken risk altindaydi, aylarca hastanede yatti, normal doguma 1 ay kala esim dayanamadi cocugu erken aldilar. solunum problemi oldu, ama sadece 1 hafta yogun bakimda yatti. fakat astim teshisi kondu. devamli maskeyle hava aliyor,

suan 4 yasinda, ve seneniin 8 ayini öksürükle geciriyor, gece gündüz. ne yapacagim bilmiyorum.

Üye
    hasangulsum Avatarı

Son Giriş
    15.01-2015
    Saat
    01:53
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaslar annem dogum yaparken ben oksijensiz kalmisim cok normal bir cocuklugum gecti herseyim tamdi cok zekibir ogreciydim ama 11yasimdan beri epilepsi hastasiyim suan 26 yasindayim hala devam ediyor doktorlar hep oksijensoz kalmaya bagliyo sebebini

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Arkadaşlar, lütfen bu konuda deneyimlerinizi paylaşın...

Üye
    zevran Avatarı

Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba oncelikle bir yil once bebegimle ilgili cok endiseliydim ve surekli agliyordum ama sukurler olsun endiselerim yerini mutluluga birakti. Kizim suanda 16 aylik ve iki aydir yuruyor. Bu gibi durumlarda bilincli olmak gerekiyor fizik tedavi cok onemli ama herseyden daha onemli olan sevgi

Üye
    alsancak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    25.02-2016
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin. 28 aralık 2015 te pamuk kızım dünya ya geldi fakat doğumdan ilk 10 dakika boyunca kızım ağlamadı doktorumuzun söylediği ''doğum başarılı kalp atışı vardı fakat ağlamadığı için müdahale yapıldı ve çocuk ağladı dedi'' tabi ben bebekleri hazırladıkları yerde olayı izledim doktor müdahelesini gördüm ve ağlattı kızımı. Kızımı küveze almadılar sadece bebek hazırlama odasında 1 saat kadar(belki daha az süre) küveze aldılar kafasına da fanus gibi birşey taktılar yandan da hortum koydular hava alması için daha sonraki süreçte anne yanına odasına aldılar kızımı. Kızımızda şuan için emme reflekslerinde sıkıntı yok herhangi bir titreme yok iki ayağını ileri ite biliyor esnerken. Benim merak ettiğim doğum esnasında böyle durumlarla karşılanabilir mi herhangi bir sıkıntı oluşur mu kızımda erken tanı için ne yapmam gerekli. Endişe ediyorum biraz açık söylemek gerekirse.

Üye
    Anelya Avatarı

Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bebeginiz oksijensiz kaldiysa beyninin etkilenmesi yüksek ihtimal kendimden biliyorumm basini tutabiliyor olmasi cok güzel ama beynin konusma bölümü veya farkli bölümleri hasar görmüs olabilir konusmasi veya zekasi etkilenmis olabilir size iyi bir cocuk norolojisine gitmenizi öneririm gelisim geriligi olabilir buda ancak mr ile anlasilir henüz cok kücük ama bu durumlarda erken müdahale önemlidir benim beynimde oksijen sorunu yüzünden hasar gördügü icin hayat tecrübemi aktardim konusmam harika zekam sorunsuz ama denge problemim oldu ailem 6 aylikken oturamadigimi farkedip tedaviye baslamis ne kadar erken tani o kadar iyi sonuctur

Üye
    emreacar Avatarı

Gerçek Adı
    emre acar
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ssayın Ahmettuba,

bizim de başımıza aynı şeyler geldi. lütfen sizinle iletişime geçmek istiyorum. lütfen bir şekilde iletişime geçelim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Üye
    Ali 1234 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@bebek35 benimde çocuk beyni oksijensiz kaldığından zihinsel engelli çok şükür fiziksel bir rahatsızlığı yok

Üye
    Nil07 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.bebeğim doğumda oksijensiz kaldi.bugün tam 65 günlük oldu.solunum yok.hicbirsey yok.dün sadece ilk defa sol ayak parmaklarını oynattı.arada nefes almaya çalışıyor ama yetersiz kalıyor.bebeğim sizce uyanır mı. Doktorlar bebek bunu kendi kendine yenicek.sabır gerektiren bir süreç beklemekten başka hiçbir çare yok.amerikayada götürseniz bişey yapamazlar dedi.bugün profosere de sorduk aynı şeyi dedi.fizik tedavide yapılıyor hastanede

Üye
    Hacerö Avatarı

Son Giriş
    27.06-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Nil07 merhabalar benimde bebegim dogumda oksijensiz kaldı. Yogun bakımda sizin gibi solunum yok sadece kalbi atıyor ne yapacagımızı bilmiyoruz. Siz ne durumdasınız? Cok endiseliyim sizinle konusmak istiyorum

Üye
    Nil07 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde aynıyız.olur konuşalım

Sizin kaç gün oldu.hiçbir tepki yok mu nasıl durumu.doktorlar ne diyor.size nerden ulaşabilirim

Üye
    mahmutaslan84 Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut aslan
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    stuttgart
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @BURCU_87

Merhaba Sizden öğrenmek istediğim birkaç soru var, yardımcı olurmusunuz?
    size nasıl ulaşabilirim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon