Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kirke Avatarı

Son Giriş
    30.09-2013
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    harika bir yazı olmuş bülent kalemine sağlık
    sakatlar sakatlık meselesine daha politik bakmalı ve politik bir mücadele yürütmeli bu yazı bunun bir örneği ve daha çok yazmalı çizmeli ısrarla yüzleşmelerini sağlamalı
    ben de radikal iki ye yazmıştım linklerini ekliyorum eski yazılar ama okumak isteyen olursa diye
    sevgiler

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=971600 &CategoryID=42

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=42

Üye
    aslı dincman Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    22.02-2014
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bülent Bey, yazınıza bayıldım. Sakatlığa, SAKAT BAKIŞI öyle güzel anlatmışsınız ki... Aslında, sakatlığıyla bütünleşen hiç kimse, bu beddua gibi ifadeyi kabul bile edemez bence.
    Örneğin, biliyorsunuz ben spastiğim, beynimle kaslarımı yönetemiyorum. Bunun kötü bir durum olduğunu, benim adıma kim düşünebilir? Kimin böyle bir hakkı var? "Potansiyel Engellilik Tehdidi ve Korkusu" işe yarasaydı, bugüne dek tüm sorunlarımız çözümlenirdi zaten. "HERKES ENGELLİ ADAYIDIR.", empati değil, acıma duygusu yaratan, içi bomboş bir kalıp cümledir bence.

Üye
    siirtli56 Avatarı

Gerçek Adı
    mert tunç
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende edngelliyim ve şuna inaniyorum ne kadar güçlü görünmeye çalışsakta etrafımızdaki insanların o bakışları bize çoğu zaman ölümden daha ağır geliyor ,insanlar empati duygujlarını kaybetmiş durumdalar bence insanlar bakış açılarını değiştirmediği sürece hep içimiz buruk ve dünyaya küs olamktan korkoyoruzzz, ben hiç bir zaman engelliyim diyhe kendimi frenlemedim ,toplum dışına çıkmadım şundan eminim ki engelli olmam beni insanlardan uzaklaştırmadı ama şunu da söyleyebilirim çoğu sağlam insanın bozuk kişiliğinin yanında benim engelimin emin olun hiç bir anlamı yokk belki hastayız ,belki sakatız ,belki şansız ız ama etrafımızda ki çoğu insandan daha inançlı, daha mücadeleci ve daha savaşçıyızzz sadece tek istediğimizz toplumda yapamadığımız (örneğin tekerlikli ile kaldırıma çıkamamamız) benzer durumlarınn düzeltilmesidir bizim tek isteğimiz önümüzdeki engellerin kaldırılmasıdır....

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Çok haklı bir yazı olmuş.Benim de hep midemi bulandırmıştır o cümle...

Üye
    selamiblbl Avatarı

Son Giriş
    04.02-2013
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Bülent hocam
    Sorunlarımıza araştırmacı bir akademisyen gibi değiniyorsunuz. Bazen takip etmekte zorlanıyorum ama yerinde gerekli tespitler. Toplumda bir algı sorunu var ve bunun kurbanları biz oluyoruz. Senelerdir değnek kullanarak yürürüm çok düşüp kalktım fakat dert etmedim. Genelde kendime üzülmem fakat birileri "vah kuzum ne halde gidiyor Allah yardım etsin..." dedi mi onlara kanıp "vah halime vay halime.." deyip üzülmüşümdür. Topluluk Psikolojisi. Bazen de farklı düşünür onlara kızarım. Bana faydanız varsa yapın ama acımayı bırakın demek isterim.
    Pozitif veya Negatif anlam; içinde bulunulan durumun bir referansla kıyaslanması ile belirlenebilir. Sakatlık durumu sağlam kişinin referans durumunda negatif anlamdadır. Fakat sakatlık benim için nötr anlamda çünkü ben içindeyim. Sağlamlık da pozitif anlamda olsa da benim ulaşamayacağım durum olduğu için anlam ifade etmiyor. Sağlam kişilerin sadece vücut noksanlarına değinerek diğer insani özellikleri değerlendirmeden sakat insanları negatif anlamla etiketlemelerine karşıyım. İnsan kendini nasıl görür hissederse öyle yaşar. Başkalarının istediği gibi düşünmekten çıkıp kendi istediğimiz gibi düşünüp yaşamalıyız. Yolda yürürken acaba kötü mü görünüyorum diye aklıma gelirdi. Sonra derdim: Benim dışarıda ne gördüğüm önemli. Başkaları kötü görecekse bakmasın başka yere dönsün. Hem ben onlar için değil kendim için yaşıyorum.

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1

güzel yazı Bülent abi

Üye
    ZAMAN YOLCU Avatarı

Gerçek Adı
    BERRA ÇAĞLAYAN
    Son Giriş
    13.05-2015
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her insan engelli adayıdır projesi başlatıp özellikle üst düzey yöneticilerden başlayarak bir organlarını devre dışı bırakıp en az bir gün öyle çalışma yapmasını sağlayabilsek... Ben özellikle kendini bilmez arkadaşımdan denedim en basit şekilde ..ve çok başarılı oldu

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Valla süper adamlar bir birinden güzel yorumlar yapılmış hepinize saygı ve segilerimile, farklı olmasa bile bir yorumda ben ekliyecegim,
    Asla ama asla biz engelliler yaşam felsefesi, anatomisi ıçinde oldugumuzu hic bir suretle inkar edemeyiz günümüzde her şeyin tedavisi var sadece ölümün yok yasamda cok buyuk yerlerimiz var her engelli bir gun Allahın huzuruna çıkacaktır kimse kimseyi tehtid etmesin yumurta tavuktanmi oldu yoksa tavuk yumurtadanmi bir başka deyişle her insan bir engelli adayı deyildir biz onları sevmedikce korumadikca tabiatta herşey denge üzerine kurulmuştur kuranı kerim büyük sevgi aşk hic bir saglam adam engelli deyildir biz sevmedikce korumamiz altına almadıkca bizi Allah seçti bizlerde oylarimizla onları seciyoruz sevgili Atatürkúm benim

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalemine sağlık,harika bir anlatım.Her cümleni hislerime tercüman olduğunu düşünerek okudum...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12