Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey çok ömenli bir konuyu değinmişsiniz on yıl önce bizlere şaşalı bir gösteri ile manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı benimki dahil birçoğu biryıl olmadan birçok parçası kırıldı naser34 rumuzlu arkadaş evet bizler nankörüz sandalyeyi binip niye kırıyoruzki koy bir köşeye orada dursun

Üye
    BULL2005 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bendede akülü tekerlekli sandelye var.evin içinde engelsiz bir şekilde geziyorum.ama sadece düz yerlerde.banyonun girişinde 5 cm lik bir yükseklik var.onu atlamıyo.oraya rampa yaptırdık.artık siz varın düşünün halimizi.balkona çıkmak için kapının eşiğinden atlaması için orayada rampa yaptırdık.dışarıda sadece düz engelsiz yerlerde geziliyor.kaldırımlara zaten çıkmıyor bile tekerlekli sandelye.hep arabaların geçtiği asfalttan gidiyorsun.hayatın sanki pamuk ipliğine bağlı şekilde yol alıyorsun.ylun sağından yavaşça giderken arkandan gelen arabalar korna yapıp bana yol ver senin ne işin var burada der gibi yanımdan geçip gidiyorlar.ki ben senede sadece birkaç defa dışarıya çıkıyorum.oda yanımda mutlaka birileri oluyor.tek başıma tekerlekli sandalyeye güvenipte daha hiç gezmeye çıkmadım. en ufak bir engelde zorluk yaşayacağım diye dışarıyada fazla çıkmıyorum. çünki bizim halkımızın bazılarıda duyarsız.güç gerektirecek bir durum olduğunda ay benim kolum sakat , benim bel fıtığım var vb. gibi hemen mazeretler üretip yardım etmekten kaçınıyorlar.
    birde bizlere eve tıkılıp kalmayın diyorlr.nasıl kalmayalım.en herşeyi tam yaptınmıki biz rahatça dışarıda gezelim.önüne ille bir engel çıkıyor.
    ama sen devlet olarak bana tekerlekli sandelye vereceksen meyra optimus 2 gibi bir tekerlekli sandelye ver ki bende özgürce dışarıda gezeyim. sende böylece devletliğini göstermiş ol.ama kendilerine gelince makam araçları en iyisinden alınır.ama özürlüye gelince en ucuzunu verirler. sanki bizlere senin ahın gitmiş vahın kalmış senin vatana millete ne gibi yararın olacakki. bunu verdiğimize şükret der gibi en ucuzunu veriyorlar.

ben edirneliyim.akp ilçe başkanlığı bu sene edirnenin her mahallesinde halka açık iftar yemeği düzenledi. her yerde akp reklamları. sanki milletin evinde o gece yiyecek yemeği yok. zaten kızılayın ve belediyenin iftar çadırları kurulu. maddi durumu olmayanlar oradan gidip yemeklerini alıyor. sen bu gösterişe bir sürü para harcayacağına bu meyra optimus gibi tekerlekli sandelye alsanda bizim gibi engellilere hediye etsen olmazmı ? hayır olmaz. gösteriş gösteriştir reklam reklamdır çünki.

geçemlerde cumhurbaşkanına , başbakana , akp edirne milletvekiline vede bakanların % 80 ine mail atıp evin içine tıkılıp kalmak istemediğimi benim akülü tekerlekli sandelye ile rahat gezemediğimi bana meyra optimus 2 tekerlekli sandelye hediye edermisiniz diye mail yolladım. daha hiç kimseden ses yok. olacağını da pek sanmıyorum ama şansımı bir denemek istedim.
    merkez bankamızda 100 milyar dolar para var biz çok güçlü devletiz diyorsun ama engelline gelince bize en ucuzu ne ise onu layık görüyorsun. sen de 2 metre kefene sarılıp 2 metrelik mezara konacaksın ben de. aramızda ne fark kalacak orada.
    ama bu dünyada ne iyilik yaptıysak onunla ahirete gideceğiz. dünyanın en zengini olsan ne olacak. öldüğünde hiçkimse bir şey götürmüyor mezara girerken. ama hayır dua alıyor sürekli.

neyse yine canım sıkıldı biraz. ALLAH yar ve yardımcımız olsun. kalın sağlıcakla...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gerçekten yapılan bağış kullanıcısını memnun edecekse değer bulur ve minnetle anılır,OturanBoğa biliyor küçük bir kızımıza manuel Çocuk tekerlekli sandelye (650-800-1000 tl.)alternetiflerinden 1000 liralık olanını aldık.Alınan tekerlekli Güzel kız için birebir yapılmış gibi sorunsuz kullanıyor,aile her daim duacı,bağışçılarda önceden kime nasıl bir araç verecekler tesbit edip sonra araçlar alınsa daha mantıklı olur...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ben bu layık görme tavrının sakatlara saygı duyulmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Bülent Bey çok güzel bir konuya değinmişsiniz yine.
    Ancak ben bu tavrın sadece sakatlara yönelik layık görmeme tavrı oldugunu düşünmüyorum.

Hatırlayın Van depreminden sonra gönderilen yardımlara ilişkin çıkan haberleri. İnsanlar yardım diye evde kullanmadıkları işlerine yaramayan, artık begnmediklerini yardım diye göndermişlerdi : giyilmiş iç çamaşırlar, topuklu ayakkabılar, yazlık elbiseler (ki deprem kış vakti olmuştu).
    Yardım ekipleri bunları ayıklamaya çalışmaktan ihtiyaç sahiplerine "gerekli" yardımları dağıtma görevini yapamamışlardı.

Gerçekten yardım etme maksatlı yapılmıyor yardımlar, yapılmış olmak için yapılıyor ne yazık ki. Vicdanlarını en kolay şeklide rahatlatma yolu, bir gösteri yapma yolu oluyor.

Ortaokuldayken maddi durumumuz oldukça kötüydü, okul aile birliği okul çantası ve kırtasiye malzemeleri vermişti, yardım amaçlı... O mor okul çantasını hiç unutmam... 1 hafta sonra yırtılmıştı ama yine de o yırtık haliyle 2 yıl kadar kullanmıştım....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eeee suçlu zenginmi? Oldu şimdi

Sgk niye var? Kapatsın gitsin o zaman kesilenle özel sağlık poliçesi herkez alır.
    Protez - ortez, T.sandalye, işt cihazı, yardımcı araç gereci temin etmedikden sonra devlet niye var?

Kaptsın gitsin o zaman. Buda bi çeşit teördür. Sayın Reisimizin dediği gibi teröre mesafeli durmayan devlet yöneten olursa.
    Sakat a yapılan zulm terörün en şiddetlisidir. Hak gaspının tarifi budur.

Dağdaki terörist kurşun sıkıyor. Burdaki sgk memurlarıda sakatlara işkence yapıyor.
    Aynı yani... Şimdi Reisi Cumhur bunlara mesafemi koyuyor. Hayır bilakis bize zulm edenlerin yasasını bile onaylıyor.
    Pesss ya nasıl bir riyakar ülkede yaşıyoruz....

Peşimde derin katiller dolaşıyor. Susturacaklar. Bi canım var. Alabiliyorsanız alın. Sizdenmi korkucam.

Hiç değilse doğruyu söylediğim. İçin hakiki şehit olurum. Hakiki Hak şehidi. Hamd olsun!..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

ne demişler ucuz etin yahnisi yaban olur ucuz tekerlekli sandalyeden hayır gelmez gerçi ben tekerlekli sandalyeli değilim ama tekerlekli sandalyeli arkadaşlarımın dertlerini anlıyorum.engelliler en iyisine layıkdır

sandalye bağışı yapanlara allah kabul etsin

var ya milletvekiline gelince maaşı bol miktarda veriyor engelliye gelince tekerlekli sandalye isteyene para yok diyorlar.bu ne yaa 1000 tl ile devlet batmaz ver gitsin

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Pasaman

yazını begendim eyvallah senin de dedigin gibi sakat birey karsıdakine boynunu bükmeyecek acizligini göstermeyecek başı dik dolaşacak.
    bunları yapabilirsek ss kuralı işler zaten. örnekler bitmez birtanede ben vereyim adamın yaklaşık 2000liralık geliri var aylık ama hala yardım
    peşinde nerden bi kilo pirinç gelir yarım ton kömür gelir onun derdinde hala. otur kazancını ye allaha şükret bugunde karnım doydu de.
    otordugu binadan ccouklarına milletin eski kıyafetlerini toplar ihtiyactan mı hayır bazı kişilerin alışkanlık haline getirdigi bir durum bu.

Üye
    harunresitdeveci Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    15:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinizin yazdıklarına katılıyorum. ben Hayrabolu engelsiz yaşam derneği başkanı, Hayrabolu belediyesi kent konseyi yürütme kurulu üyesi aynı zamanda %92 omur ilik felçlisiyim. ilk başta (1 yıl önce) bulunduğum ilçedeki engellilerin sorunlarını kendimden pay biçerek kağıda döktüm . 1- ulaşım, 2-eğitim, 3-sağlık,4-iş, 5-sosyalleşme.
    ilk sorundan başladık ve ilçemizdeki bütün kaldırımları engellilere uygun hale getirdik,sonra market girişlerini ve kamu kurumlarını, ikinci olarak ilçemize engelli kardeşlerimizin eğitimi için özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açtık,burda hem eğitim alıyorlar hemde egzersizlerini yapıyorlar.daha sonra belediye ile birlikte engelsiz taksi projesi yaptık ve lift sistemli araç ile engelliler hastane,okul,iş,düğün , cenaze vs. her yere gidebilecek.iş için ilk başta ÖMSS için halk eğitim merkezi ile birlikte hazırlık kursu açtık 7 kişi ömss ye girdi ikisi atandı diğer 5 kişi atanamaz ise yinede bir işe yerleştireceğiz. Akülü tekerlekli sandalye nasıl alınır,manuel tekerlekli sandalye nasıl alınır,Sonda nasıl alınır,Hasta alt bezi nasıl alınır, Kaledyen,volkır nasıl alınır,Başbakanlık özürlü kimlik kartı nasıl nerden çıkarılır,Özürlü maaşı, evde bakım maaşı kimler nasıl alabilir şartları nelerdir, Ev,çep telefonlarındaki indirimlerden kimler nasıl faydalanır,Genel sağlık sigortası kimleri kapsıyor, neler yapmamız gerekiyor,Özürlü memur seçme sınavına kimler nasıl katılabilir, Özürlü birisi başka bir hastaneye sevk edildiğinde yol ücretini nasıl alabilir.Engelli olan oğlunuzun kızınızın hakları nelerdir , nasıl daha iyi eğitim alabilir , tedavilerini daha iyi nasıl yaptırabilirim konularında aileleri aydınlattık. fakat bakıyorum bazen değişik yerlerden değişik dernek isimlerindeki dernekler ilçemize gelerek engelliler yararına yardım topladıklarını,Türkiye çapında tekerlekli sandalye kampanyası yaptıklarını söyleyerek yardım topluyorlar. ancak SGK nın raporu olanlara azda olsa tekerlekli yada akülü araba bedellerini ödediğini bilmiyorlar yada bilmemezlikten geliyorlar.
    ben diyorumki dernekler işlerini yapsınlar, bizim yaptıklarımızı yapsınlar insanlar,engellilerin ismini kullanarak insanları sömürmesinler. saygılar

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ilk sayfada görüşlerimi yazmıştım iki anımı paylaşmak istiyorum beni ancak sizler anlarsınız 1.si diş sorunum için diş poliklinikleri ilçemizde açılmadan sosyal güvencem yeşilkarttı kanuni haklarım için sakatlar derneğinden bilgi almak istedim aldığım cevap yakın bir almanyalı veya zengin biri varsa yardım isteyin verdiğim cevap bilmiyordum sağolun 2500 lirayı kendi imkanlarımla ödedim 2.si akülü arabam bozuldu dernek yardım kuruluşları ve sosyal güvencem hepside boş 2500 lira tamamı gene benden çıktı konuyu fazla dağıtmayacağım bana söylenen iğneli lafalrı başka bir konu altında yazarım sonuçta sakat reklam için çok güzel bir malzemedir reklam 18 saniye sürer ve kimse umursamaz taki bir sonraki reklama kadar hepinize geçmiş olsun inşallah bu düzen değişir bizlere yardım değil sahip çıkılır umudum olmasada

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam...
    engelliler saygıyı haketmiyorlar mı? köleler saygıyı hakederler mi?
    Köleleri sadece sahipleri ( engellilerinde anne babaları ) sen ailedensin seni köle olarak görmüyoruz vs laflar ile göstermelik beylik laflar söylerler.Oysa köle köledir.
    Engellilerin durumu da aynı nasıl mı? düşünün ailelerimiz bize nasıl bakıyorlar?
    Ailelerimiz gerçekten engelli olmamızı nasıl algılıyor ? nedir biliyorlar mı?
    Engelli kişinin ailesi diğer çocuğunun engelli birisi ile evlenmesine nasıl bakar ister mi karşı mı çıkar ?
    Ailelerimiz devletle ve toplumla olan sorunlarımız da ne yapıyor? bu güne kadar nasıl tepki gösterdi.akrabalarımız Bu ülkede yaşayan birey olarak ve yakınlarında engelli birini gördükleri halde ne yaptı? sadece benimde yiğenim vs var o da şöyle böyle....laflar Gerçek ne?

arkadaşlar dedikleriniz doğru hemde hepsi.
    kimi engellini kullanıyor kimi ucuz olsun diyor diyor devlet ( sgk ) vermiyor hatta akülü vermek için kol kasların çok zayıf olmalıymış neden bu ülkede her yer düz ve normal tekerlekli sandalye ile rahatca ulaşım sağlanabilir mi ki o halde kıçınızı kaldırıp bir binip sürün görelim bu ülkenin yollarında ....

Bağışlara gelince anlatamazsın çünkü : onlar için sen kölesin ahır da yat uyu yeter.seninle aynı dili konuşmuyorlar onlar rüyadalar biribirlerine reklam yapıp öğüneçekler...

ne sevgimizi ne hayatımızı ne eğitimimizi ne iş hayatımızı insanca insan onurunun hak ettiği şekilde yaşatmıyorlar...

Unutmayın en yakınlarımız bile tam anlamamışken birilerinden birşey beklemek saflığın ötesindedir.

bizler tek başına olmaktan çıkıp ormana dönüşürsek ormandan korkarlar sesinden ürkerler yoksa sesimiz rüzgarda kaybolup gitmeye devam edecektir.

çoook yazılaçak şey var ama suya yazıyor gibiyiz....
    aydın yarınlar...

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Sevgili Oturan Boğa, senin yazdıkların ve tüm arkadaşlarımın yorumlarının üzerine yazacak pek birşey kalmadı... Birşey yapmış olmak için yapılmamalı, umarız gündeme getirdiğimiz bu konu birilerinin dikkatini çeker ve bundan böyle saygı görmeye de başlarız.... Herkese selamlar

Üye
    ismailtunc Avatarı

Gerçek Adı
    ismail tunç
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey yazınızın altına gözüm kapalı bir şekilde imzamı atarım ve kutlarım.Sonuna kadar haklısınız, izin verirseniz eklemek isterim ki bahsettiğiniz 1500 lük,1800 lük, hatta 2500 ve 3000 lik sandalyeler ne kadar kaliteli ne kadar ülke şartlarına hitap etmektedir. Anlatmak istediğim lütfen yanlış anlaşılmasın ama ülkemizde üretilen hangi sandalye Avrupadaki muadillerinden daha kaliteli daha güvenli bence hiç biri suç kimin elbette üreticinin değil çünkü ne kadar köfte o kadar ekmek ama yerli üretici derseki SGK'YA sen bu işe 2200 tl öde yeter üreteceği aracın kaliteside böyle olur..... Son olarak hangi avrupa menşeyli sandalye hastane rampasından çıkarken sırt üstü devrilir cevap hiçbiri.... Sevgilerimle.....

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fazla söze gerek yok bülent bey ve arkadaşlar oldukça güzel deginmişler konuya.keşke bu satırlar o kendini bilmez yardım yapanlar veya devletin birimleri tarafından okunsa.oturupta bi düşünüp empati yapsalar.aaaa biz böylemi yapıyoruz bakın ne kadar hata yapıyormuşuz bundan sonra sistemimizi degiştirip böyle böyle olacak deseler keşkeee.ama nerdeee o günler...
    keşkee diyorum çünkü bunu yapacak ne duyarlı bir devletimiz var ne de yardım yapan duyarlı firmalar.
    Ama bizim ahımızda yerde kalmayacak bunu da çok iyi biliyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun bu duyarsız toplumda yaşadığımız için.
    Engellisine sahip çıkmayan devlet acaba ne zaman duyacak bu sesimiziii???...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    50000 tl lik sandalye verseler ne olacak?
    Adam kaldırımı gasp etmiş. Cenazesi varmış. Tam karşısında ispark mıdır nedir o firma hizmet veriyor.
    Yani yolun tam karşısı. Adam 5 tl park parası vermemek için çekmiş kaldırıma ben geçemedim. tekerlekli sandalye nasıl geçsin.
    Hayır o çekmiş. Çekmesine müsade eden dev devlete ne demeli?

Kimse kimseyi iplemiyor. Allah hepinize bol para kapıları açsın inşallah!
    Gökten hepinizin kapısına melekleri ile bıraksın inşallah.
    Bu ülkeden sizleri tez zamanda kurtarsın inşallah.

Hakkın hukukun olduğu bi diyarda huzurlu bir yaşam nasip etsin inşallah.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon