Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yazımı bidaha okursan. Asıl hak sahibleri dururken sınavlılara sıra gelmiyeceğini anlarsın.

Onlardan biride benim!. Sen istediğin kadar benim hakkım de.
    Bide seni yaratanın terazisi var. Ben ona göre konuşuyorum. Senin adaletsiz sistemine göre değil.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

nerde adaletsizlik var ya hem ben de hak sahibiyim sen de ol tamam gir sınava kazan atan kimse bişey diyemez ki ayrıca yapılan sınavlar Türkiye genelinde başvuran her engelliye yapılıyor kimi yanlış tercihle atanamıyor kimi az puan alıp atanamıyor yani kimseye bir haksızlık yapılmıyor

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani şimdi tamam atanmayanların bir kısmı düşük puan yünden atanmadı bir kısmı da yanlış tercih yaptığı için atanamadı PEKİ PUAN 85 88 OLAN ARKADAŞLAR VAR ONLAR NEDEN ATANAMAMIŞ ? BİRAZ ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYALIM 60 BİN BAŞVURUDAN 3000 KÜSÜRU ATANDI HEPTEN YALNIŞ TERCİH DİYE KESTİRİP ATAMAZSINIZ BİRAZDA GERÇEKÇİ OLUP RAKAMLARLA KONUŞALIM ..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

tamam bir örnek vereyim bir arkadaşım orduda 86 puan aldı sırf hizmetli olmak istemediği için memuriyet tercih etti puanı da ettiği yere yetmedi açıkta kaldı 81 puanı olan başka bir arkadaşım büyük illeri tercih etti halbuki 81 puanla alım yapan kırıkkaleyi tercih etseydi açıkta kalmayacaktı bolu milli eğitim müdürlüğü 82 puanla alım yapıyordu kimse tercih etmeyince boş kaldı 89 puan alan bir başka arkadaşım da yanlış tercih yaptığı için memleketine atanamadı açıkta kaldı şimdi bu kadar örnekten sonra bana torpil falan derseniz gülerim buna

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu soruma vevap verirsen sevinirim 60 bin kişi tercih yaptı 3000 küsür kişi atandı AÇIKTA KALAN BÜTÜN ENGELLİLER YANLIŞ TERCİHTEN DOLAYI MI ATANAMADI YOKSA KADRO SAYISI MI YETERSİZDİ? SADECE BU SORUYA EN MANTIKLI HALİNİZLE CEVAP VERMENİZİ BEKLİYORUM.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

1-2 ay sonra tekrar bir atama daha yapacaklar ha bu arada kura ile atananları da unutmazsan sevinirim

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlam türk yine ben yanlış anlamışım kadro syısı fazla bile gelmiş Allah razı olsun bu hükümetten birde eylülde atama yapar atanan kişi sayısı 7000 e ulaşır böylece işsiz engellide kalmamış olur

HAA SENDE BU ARADA UNUTMA SAKIN KURA İLE ATAMAYANLARI DA UNUTMA ONLARDA İŞSİZ ONLARIDA İŞSİZ KADROSUNA EKLERSEN ENGELLİ ATANAMAYANLARIN SAYISINI SEN HESAPLA ARTIK..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

birader adı üstünde kura ile atama yani puan usülü değil her an herşey olabilir sen de bunu unutma ayrıca halen daha atama muhabbeti yapılıyor ilk atamada gidemeyenler yapsın ikinci atamada doğru tercih gitsin adam 86 punla gidebileceği yer varken hizmetli kadrosunu küçümseyip gitmiyorsa kusura bakmasın onun hatası sonrada yok atanamadık falan fıstık bunu yüksek puanla atanamayanlar için söylüyorum yani senin dediğin 85-90 puanlılar için

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk sen haklısın zaten ben memurluktan filan ümidimi kestim ben köyde yaşıyorum en kısa sürede ilçeye taşınıp asgari ücretlede olsa bir iş arayacam bütün memur kadroları sizlerin olsun

BAŞKADA ÇAĞREM KALMADI MALÜM 2022 MAAŞI 225 TL ASGARİ ÜCRETE TALİM

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

2004 yılında Dz.K.K. uzman erbaş alımı vardı bende heyetteydim neyse sigara içmek için dışarı çıktım adayların sohbetine şahit oldum biri şansımız P civarındadır diyordu etrafındakilere ve kendine moral veriyordu nerden bilsin garibim 2600 adaydan sadece 40 kişi alınacak.... devletin engelli memur alımıda bundan farksız milyonlarca engelliden 5-10bin kişi hadi uzman adaylarının geriye kalan 2560 kişisi dışarda zorda olsa iş bulma potansiyeli var ama geriye kalan engellilerin var mı???

burada hükümeti suçlamakta yanlış nasıl hak ediyorsanız öyle yönetilirsiniz diye boşuna dememişler yıllarca gıkımızı çıkrmadık halende çıkarmıyoruz bakın laiklik elden gidiyor diye sadece bir varsayımla bir milyona yakın insanın sokağa döküldüğü izmirde teröre lanet mitingi için gelen kişi sayısı sadece 10 tabi türkiye genelide farklı diyemeyiz biz gerçekten canımızı yakan herşeyde sustukça bunlar müstahak bize

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaş senin gıkını çıkarmama dediğin askerin elinde dipçikle ülkeyi darbe ile yönettiği dönemdi kimse sesini çıkaramıyordu 28 şubatta demirele otur oturduğun yerde deiler keza sırplar boşnakları katlettğinde o zamanın hükümeti müdahale edecekken genelkurmay başkanı başbakana hakaret edip otur oturduğun yerde diyor ama bugün öyle birşey yok herkes istediği gibi kendini ifade edebiliyor
    engelli sınavına gelince yukarıda da yazdığım gibi bazıları bazı meslek grpularını küçümseyip tercih etmezse açıkta kalır burada da hükümeti suçlayamaz ben 2 yıl önce 94 puanla hizmetli olarak atandım ne var bunda her meslek kutsaldır bunu kimse unutmasın

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yazdıklarımı saplantıyla değil anlayarak oku ben hükümet veya asker baskı yapıyor sıkı yönetim var insanlar haklarını arayamıyor demiyorum ki darbelerden 28 şubattan bahsediyorsun bu toplum hakkını arıyor diyorsanda ikimiz çok farklı ülkelerde yaşıyoruz derim bu millet gerçekten canının yandığı hakkının gasp edildiği hangi konuda adam akıllı eylem yapmış anlatta şu cahil beni aydınlat bu ülkede kaç engelli var açılan kadro sayısı kaç arada kalan yüzbinleri ne yapacağız 7 milyon engelli var hadi bunlardan 6 milyonunu emekli bakım ve 2022 maaşı alıyor çalışanlarda var geriye kaldı 1 milyon keşke geriye kalan o 993.000 kişide senin gibi akıllı olsalardı ve doğru tercih yaparak 7.000 kişilk kadroya 1,000,000 kişi girseydi bir dakika ya burda bir matematik sorunu var arkadaşlar içinizde yüksek matematik bilen varsa lütfen şu cahili aydınlatın benim kuş beynim 7.000 kişilik yere 1.000.000 kişiyi yerleştirme problemini çözemedide

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

birader yasada der yüzde şu kadar engelli çalıştırılacak diye ve bu kadrolar doldurulmaya çalışılıyor hepsini birden doldurursan ne olur kadro şişer 10-15 yıl alım yapmazlar sonra millet der ki bu sefer de bak bak kadroyu şişirdiler alım yapmıyorlar gelelim saptırmaya susmaktan falan bahsettin ben de ona binaen öyle dedim engellilere gelince inan bana şu an başka bir hükümet olsa bu zamana kadar yapılanların hiç biri yapılmayacak daha mağdur durumda olacaktık ayrıca bizim milletimiz sabırsız beklemesini bilmiyor herşey biranda olsun istiyor ama olmaz yemek bile sindirerek yenir çiğnenerek yutulur yoksa boğazında kalır
    ha bu arada 2-3 ay sonra kayseriye geleceğim istersen bu konuları yüzyüze konuşuruz olmaz mı birader

Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

yalan olan yerde iman olmazımış: akp engellileri kandırarak onuruyla oynadı ey halkım unutma bunu! ayrıca DEVLET ENGELLİ VATANDAŞA SÖZ VERMEDİ Kİ YAPILAN AB'NİN UYUM YASALARI KAPSAMINDA BİR YASAK SAVMA, KANDIRMACA YADA TAKKİYE İDİ . yapabildiklerini mecburiyetten yaptı. gerisini de umursamadı...

Hak istenilir ve alınır, dilenilmez. Ama anlamıyorlar ki diretmek gerektiğini. Biz engellenenler acınma, merhamet ve vicdan dilenme evresini çoktan geride bıraktık. (ki bu artık hayvan haklarındadahi kabul görmüyor) Yalnızca hak temelli eşit yaşam koşulu istiyor ve bu birlütuf değildir diyoruz. Zira sizler insan olmaktan dolayı kendilerinize nelerilayık görüyorsanız, bizlere de layık görmeyi öğrenmenizdir hakkaniyetli olan.Çünki ne sizler tanrısınız lütfeden, nede bizler kullarınızız minnetleşükreden. Sanıyor musunuz ki sizler cansınız da, bizler patlıcan. Yadagardiyanlarımızken umursamazlığınızla duvarlarımızın ardına hapsettiğiniz,mahkumlarınız değiliz artık bağımsızlıkla gelen yaşama sevincini çokgördüğünüz. Hala alışamadınız mı? Ben/biz engellenen olamayız...

nedense? herkese sıradan gelen, metro seyehati gibi günlük seylerfarkettim ki özel bi haz veriyor. çünki bir engelli olarak tüm bunları yanibağımsızlığı yeni keşfediyorum. 35, 45, 55 yaslarında hala yarı acık cezaevi evlerimiz ve gardiyanlarımız sevdiklerimiz, tabi bizde sevdiklerimize gardiyan: bu mududur bize layık görülen. itiraz ediyorumi hayır... bağımsız değilsen yasamda söz hakkın olduğunu ne kadar idda edebilirsin. bağımsızlık bizim karekterimiz değil mi hala, ey Atatürk'ün evlatları! bizim engelimiz toplum ki buna hakları yok; bizler engellenen olmayı reddediyoruz, duyarlılığınıza selam olsun...

not: polemikle doğruyu gölgelemeye çalışanlara sözlerimdir:
    *! Paul Valéry’nin bir sözüdür bu: ’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşüneninüstesinden gelmeye çalışır.’ Unutmayalım ki ancak, olumlu etkileşimler ve doğruçıkarımlarla aydınlığa çıkabilinir...
    *tartışmak sürtüşmek değildir. felsefi bi adabı normlarıvardır canlar

"Cahilbir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi hiçbir zaman özgürseçim yapamaz..
    Sadece seçim yaptığını zanneder.
    Cahil toplumlarda seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabıokuyacağını sormak kadar ahmaklıktır !
    Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkınegemenliğini ellerinden alanlardır.. "

[Friedrich Wilhelm]

http://www.gercekgundem.com/?p=48400...Ev2Uh.facebook

Üye
    sabi_sabi Avatarı

Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    ege ili
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dilnişin;

benim bulunduğum yerde de partiyi suçluyorlar cnm ama malesef tüm suç partinin değil iktidardakilerin izmiri de kazanmaları için hazırladıkları zzemin... yine konu partiye geldi siyaset yapmış olmayayım.bizim üzerimizden de siyaset yapılmasınnn biz basamak değiliz sadece hakkımızı istiyoruz engelli olarak daha fazla engellenmeden yaşamak istiyoruzz.

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon