Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    10:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sağlam türk ; Sen neden bahsediyorsun arkadaş yok depremmiş yok afetmiş bilmem ne kendini bişeyler biliyo sanıyosun heralde ??? bana hiç öyle gelmiyo
    Bu hükümetten iyisimi varmış.. Evet var gelmiş geçmiş hepsi iyi... niye iyi çünkü bundan öncekiler ülkeyi satmadı engellilere 3-5 kuruş verdi diye en iyisimi oldu ?
    herşeyi engelliler üzerinden anlatmışsın önceden 60 tl alan bugünki şartlardan daha iyi geçiniyodur eminim çünkü önceden hayat ucuzdu şimdi ??? giderlerinden bahsediyosun yetmiyo diyosun üstüne şükür diyosun olmadı arkadaşım bu devlet vatandaşa hizmet için var biz devleti vergiyle ayakta tutuyosak yaptığımız her iş devlete hizmetse bu alınan maaşlar az bile,, mantıklı düşün ve gözündeki at gözlüğünü çıkar...

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

OnurR
    olayın detayını bilmeden kurusıkı sallama adamın biri 55 milyar deperem vergisinin nereye gittiğini sordu bizde açıkladık ayrıca konumuz engelliler değil mi işinize gelince hükümet engellilere şöyle yapıyor böyle yapıyor işinize gelince yok efendim engelliler üzerinden örnek verme siz önce kendi içinizdeki çelişkiyi çözün bu arada aldığımız para az diyorsun yunanistanın durumu ortada har vurup harman savurdular şim bir kuruşa muhtaçlar bizim ülkemizde geçinemeyen hiçbir yerde geçinemez ha ama bizim milletimizin gözü aç 10 000 lirası olsa niye 20 000 liram yok der doyuramazsın neyse
    biri demiş ki yapılan zamları söyle tamam söyleyelim
    5kg zeytin yağı koalisyon hükümeti döneminde bir gecede 5 liradan 12 liraya çıktı %140 zam 10 sene içinde 8 lira zamlandı yaklaşık %68 şimdi 20 lira koalisyon olsa50 tl olacak
    tüp koalisyon hükümeti döneminde 23 tlden35 tl ye çıktı 10 yılda 30 tl zamla 65 tl ortalama ama koalisyon şimdi olsa 150 tl olacak
    şekerin kilosu bunlar gelmeden 60 kuruştan1.50 tl ye çıktı 10 yılda 1 lira zamla 2.50 lira oldu yıllık zam 10 kuruş koalisyon olsa 5 lira olacaktı
    şimdi gelelim atamalara 90 puan alan açıkta kalacakmış tamam ama onu açıkta bırakan adam 92 puan alan adam 90 alanların haksız yere açıkta kaldıkları dönem koalisyon dönemi benim arkadaşım göz göregöre 83 puan almasına rağmen 59 puan alıp ankarada dayısı olan başka biri onun yerine atandı o açıkta kaldı başka bir arkadaşım 86 puanla atanamazken onun yerine 53 puan alan başka biri atandı
    bazı arkadaşlar demokrasiden bahsediyor bir başbakanın yakasına yapışılan ülkede demokrasi yokturda ne vardır Allah aşkına neyse daha konuşulacak çok şey var şimdilik bu kadar

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk Allah aşkına şu geçmişte yaşamaktan vazgeç tamam geçmişteki hükümetler berbattı rezalet bir şekilde yönettiler türkiyeyi mutlu oldun mu. ben 90 puanı örnek olarak verdim belkide 95 puan alanlar bile açıkta kalacak ÇÜNKİ 100 KİŞİDEN 3 KİŞİ MEMUR OLARAK ATANACAK YANİ TERCİH YAPAN KİŞİ SAYISI 60 BİN KADRO SAYISI 7 BİN ANLADIN MI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ. bu hükümet herşeyi çok güzel yapmış senin tabirinle ama bir tek hata yaptı o da ÖMSS sınavı oldu sınav yapılmadan önce kadro sayısı 20 bindi kado indi 7 bine SEN HEP BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKIYORSUN BİZ ENGELLİLERİN HAKKI YENİYOR BUNU GÖR ARTIK SEN YUNANİSTANI ÖRNEK VERMİŞSİN BİRİDE KALKAR ŞİMDİ EKONOMİSİ ÇOK İYİ OLAN BİR ÜLKEDEN ÖRNEK VERİR BU İŞ UZAR GİDER BEN AYLIK 230 TL İLE GEÇİNEMİYORUM DOĞAL OLARAKTA HAKKIMI İSTİYORUM HAA SEN ŞİMDİ DERSİN Kİ GEÇMİŞTEKİ HÜKÜMETLER NE VERİYORDU DERSİN BENİ İLGİLENDİRMEZ KARDEŞİM AYLIK 230 TL İLE GEÇİNECEK BABAYİĞİT VARSA BUYURSUN GEÇİNSİN BANA VE TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİME BÜYÜK BİR ZULÜM VAR HEM GEÇMİŞTE VARDI HEMDE GELECEKTE DEVAM EDİYOR BU ZULÜM...

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bak güzel kardeşim 20 bin kadro var tamam ama bunları birden atarsan kadro şişer sonra 15 yıl sınav açmazlar geçmiş hükümetler engelsiz insanları öyle atadıı devlet hem maddi hem manevi zarara uğradı işsizlik oranı bile arttı tamam bende isterim hayat şartlarının iyileşmesini ama herşey zamanla yemek bile sindirilerek yenir

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman güzel kardeşim engelli kardeşlerimin umutlarıyla oynamayacaklardı 20 kadro boşluk var ama biz bu 20 bin kadroyu 5 senede dolduracağız deseydi sana hak verirdim. Sınav olmuş bitmiş kadro sayısı 7 bine inmiş buna argoda kıvırma denir türkçede başka bir karşılığını bulamadım çünkü

ben bu hükümetin tüm yaptıkları kötü demiyorum ama bizim gibi hayatını çok zor idare ettiren engelli insanlara yalan söylenilmesini hoş görmüyorum bence sende hoş görme. Inan ki şu anda bütün engelli kardeşlkerime haksızlık yapılıyor.

Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet evet öyleydi zatennnn yazık yaaa

Üye
    GÜL GÜZELİİ Avatarı

Gerçek Adı
    aysel
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saw aferim beni takipte etmişsin valla türkiyede ve dünyada okadar engelli varki ve okadar site varki nette sadece buraya bağlı durmak sacma ayrıca çok boş haber var neden boş yere vakit harcıyayım yazacağım yerler var yazmayacağım yerler var kopyala yapıştır nereye kadar bu seni niye sıktı kardeşim. ayrıca burda yok şöyle yok böyle diye beni eleştirenler kendilerine baksınlar kimsenin haddine düşmemiştir burda çünki ben direk bir kişiliğin üstüne gitmedim orta buluculuk derken farkındaysanız savşlarda bu yüzden cıkıyo herkez bir fazlasını istiyo bu akp olmasydıda başka bir parti olsaydı ben yine ortabulucu olmayı tercih edrdim siz takmışsınız bir yara marmışta gocunur gibi savunmaya geciyosunuz nedir bu ya nedir yani, bende isterim daha iyi bir yaşam daha rahat dışarı cıkmak hangi engelli istemezki siz böyle din, ırk falan filan uzatıyosunuzda uzatıyosunuz kimsenin haddine değil buraya dini katmak sizene siz kendinize bakın herkezin imanı kendine. ayrıca gideceğimiz yer aynı her sözün bir hesabı olacaktır ben kimin hakkında ne düşündüğümü ben biliyorum içinde kin ve düşmanlık besleyenler düşünsün.

tolga han kardeşim sanada yazayım bende isterim daha rahat yaşamayı ama sadece bu hükümete yüklenmemeli ötekiler nerde uyuyolarmı ayrıca bu güne kadar nerde duydun hangi hükümet böyle bişeye kalkıştı. ama bu hükümetin başarılı olduğunuda göstermez hakkımız yenildi ama sadece bu zaman değil sende biliyosun yenilmeyede devam edicek bazı arkadaşlar saplantı haline getirmiş ortada iyi yada kötü olan bir iş var onu bile görmüyolar benim itirazım buna.

Üye
    kanber Avatarı

Gerçek Adı
    Kanber
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww

dinsiz sensin ve senin gibilerdir. bu ülkeninin %99 una nasıl dinsiz dersin.

Üye
    By_RoniN Avatarı

Gerçek Adı
    Coşkun
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Şefatli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu Gerçekten dağılmiş ama işin gerçeği tekerlekli sandalye yada başka birşey bizim kendi çalişip kazandığımız parayla eş değer olamaz ben devleten ne özürlu maaşı nede bakım parası istemedim istememde v iş göremezlik raporum olmasına ramen ben iş istiyorum yarınlarda çocuğum benden birşey istediğinde bunu aldığım yardımlarla değil anlımın teriyle kazandığım parayla yapmak isterim bulent beyin demek istediği en azından benim anladığım türkiyede herşey engelsiz sağlam vatandaşlara göre dizany edilirken avrupada(girmek istediğimiz ve her yerde örnek aldığımız avrupada) herşey engelliler için onlara göre yapılıyor mülümanlıkdan bahsetmiş birileri yok demokrasi muslumanlıkda olmaz yok şu olmaz yok bu olmaz bana göre demokrasinin temeli muslumanlıktan gelır herkezin eşit olması kul hakkının yenmemesi v.s. peki okadar allah kitap diyenler okadar göz yaşı dokenler bunu bilmiyormu muslumanlıkda olsun osmanlıda olsun en az malı mulku olanlar idareciler değilmiydi ozaman rahatsiz yada engelli kimseler yokmuydu vardi ama hepsi bir şekilde çalışırdı çaliştirilırdı yapamadıkları yerde yardım edilirdi kımse alay etmez kımse saçma sapan vaatler verip bekletmezdi bana allah kitap kullanarak oğluna gemicik alan yada kızını avrupalarda okutan hiç bir noktada birleşemezken emekli millet vekıllerinin maaşında onay veren adamları savunmasın hiç kimse ben dunde kaldırım çıkamıyordum bugunde yandaş medya gibi allayıp pullamasın kımse hepsi aynı halt bizi tek duşunen insanlar anamız babamız onularında elinden gelen birşey olmuyor çoğu zaman....

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAĞLAM TÜRK neredesin çok merak ettim seni yoksa sende mi atandın yoksa ATO salonunda şiir okuyanlardan biriside senmiydin bir atasözü var allah insanın aklını alana kadar canını alsın diye vallahi bu atasözü tam olarak ATO salonunda seçlerek toplanmış kişiler için geçerlidir ben sana demedimmi SAĞLAM TÜRK 80 ve 90 puan alanlar açıkta kalacak diye al bakalım şimdi cevabını ver 80 ve 90 puanla atanamayan engelli kardeşlerime açıklmasını yap bakalım ATO da toplanmış seçilmiş insanlara sesleniyorum 50 bin engelli işsiz kaldı neden biriniz başbakana yada bakanlara bu geride kalanlar ne olcak diye soramadınız BU SİSTEM KALDIRMADIKLARI MÜDDTÇE İSTERSENİZ BİR SENE İÇİNDE 10 SEFER ATAMA YAPIN MİLLET YİNE AÇIKTA KALIR

gül güzeli kardeşim işsiz olan engelli insanlara geçineceği kadar maaş bağlamadıkça daha çok perişan olan insanların yorumlarını burada görürüz bence bizim gibi engelliler için yapılanbirşeyler var ama inanın yalnış uygulamalar var herşey kağıt üzerinde ve kanun uygulanmıyor herksin kaderi bir memurun vicdanına bırakılmış KANUNLAR UYGULANIRSA ADI KANUNDUR İNSANLARIN VİCDANINA BIRAKILIRSA KİMİNE VİCDANI ACIR KİMİNEDE TEKME VURUR

ARTIK VİCDANİ KARARLARDA BIKTIM KANUN UYGULAMASI İSTİYORUM

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kanber Mesajı Gör
    saww

dinsiz sensin ve senin gibilerdir. bu ülkeninin %99 una nasıl dinsiz dersin.
    "Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide:44)

Ayet burda ne diyor?
    Pardon dinsiz demiyor. KAFİR diyor. Gördünmü bak ben Allah ın dediğini diyorum.
    İtirazın varsa konuş. Kur' an orda...

Ayete göre bana borcun var. Seçtiğin adamlar yasa kanun yapıyor.
    Senin ne haddine Allah ın ölüm emri verdiği katili af etmek!!! İlahlık taslayan meclise vekalet veren e ayet cevabı vermiş...

Sen istediğin kadar camiye git. Ayeti inkar eden kafirdir.

Hadi ordan gavur desem gavura hakaret. Sizin ne olduğunuz belli değil...

Ha bu arada başbakan ağzınıza gene bi parmak bal çalmış.
    Kadrolar dolacakmış. Ne güzel Sayın Başbakan 10 senedir nerdeydiniz? Bu % 3-4 sizden önce yoktuda şimdimi çıktı hayırdır?

Bi tuşla istesen bütün engellileri yerleştirirsin. Vira bismaillah diye... Herkesin diploması belli tekrardan sınava mınava gerk varmıdır?
    Yoktur. Bi tuşla diplomasına göre evine yakın kamu kurumlarına kura usulü yerleşim yapmak kadar kolay bişey olmasa gerek!..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

TOLGA HAN
    ben 2 yıl önce atandım ve ankarada dayım da yoktu bileğimin hakkıyla atandım ben sana atamalarla ilgili cevabımı verdim bazı arkadaşlarım da yanlış tercihle atanamadı 85 puanla atanan arkadaşım da var sen düşük puan alıp tutup ankara istanbul gibi merkezi yerleri tercih edersen tabi atanamazsın uzak yerleri beğenmeyip merkezi tercih edersen de atanamazsın bu hakkari üniversitesini tutturacak puanın varken ankara üniversitesini tercih etmeye benzer yani yanlış tercih yaparsan yüksek puan bile alsan atanamazsın bu memuriyette de böyle bizim oraya yüksek puanlı bir şef yanlış tercihten dolayı atanamadı düşük puan alan başka bir şef atandı atanamayan şefi de gittiği yerde geri hizmete verdiler ha atanamayan arkadaşlar inşallah ikinci tercihlerini doğru yapar ve atanırlar ha senin engelin ney kardeş merak ettim ben görme engelliyim %85 oda rapora göre normalde daha az görüyorum neyse daha konuşulacak çok şey var onu da başka zaman konuşuruz kardeş

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlam türk bende görme engelliyim d raporum kardeş ben sana ne desem boş şu anda çünkü sen farklı konumdasın ben farklı konumdayım sen doğal olarak bu hükümeti savunacaksın ben yaşadığım ili ve yakın illeri tercih ettim zaten büyük illere gitmeme imkan yok
    Yani sen diyorsun ki tüm atanamayan engelliler yanlış tercih sonucu atanamadı öyle mi? Kardeş biraz elini vicdanına koy tamam haklısın dünya menfaat dünyası gemisini kurtaranda kaptan sende gemiyi kurtarmışsın ama şu engellilere yapılan haksızlıklara hiç olmassa duyarsız kalma öyle seçilmiş kişileri büyük salonlara toplayarak tüm engellilere iş bulmuş gibi milletin gözünü boyamaya gerek yok en azından benim gibi görme engellinin gözünü boyayamaz onlar kör ben değilim

bu sınavın sonucunda 50 binden fazla engelli atanamayıp işsiz kalmıştır öyle salonlara adam toplayarak anahaber bültenlerinde gövde gösterisi yapmakla ancak kendinizi kandırırsınız.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sağlam türk Mesajı Gör
    TOLGA HAN
    ben 2 yıl önce atandım ve ankarada dayım da yoktu bileğimin hakkıyla atandım
    Sen asgari ücret kaç para biliyormusun?

Devlet in mağdur ettiği ben ve benim gibi bir sürü insan dururken senin 1800-2000 her neyse maaş alman adaletmi?
    Git özel sektörde çalış! Önce devlet mağdur ettiğini o işlere yerleştirsin.

Anlaşıldı şimdi akp veya sistemi neden savunduğun. Salla başı al maaşı...

asgari ücretin 700 tl olduğu bi ülkede ben size verilen bu ücreti helal etmiyorum.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mesajımın yarısını kesmişsiniz anlaşılan AKP burayada el attı ARTIK YORUM YAPARKENDE DİKKATLİ OLMAM LAZIM MAZALLAH BENİDE TUTUKLARLAR GERÇEKTEN TIRSTIM ŞİMDİ.

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon