Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gözleri var görmezler,
    Kulakaları var işitmezler,

AKP'li Bakan Recep Akdağ Görme Engelli Kardeşimizi Azarlıyor - YouTube

Konu sağlıktan açılmışken daha dün 2 gündür ilaç alamayanları haber yapmadılarmı?

Ben anlamıyorum! Bunlar acaba avrupayı görse ordaki siyasetçilerin büsütnü yapıp odalarına put yaparlardı heralde...

Demireli evliya edinen bi topluma ne desen boş...

Hakedildiğiniz şekilde yönetilin. Size bulgur bile çok...

Böyle ucuz siyaset olmaz. Bize uymayan şucudur. Bucudur. İftira etme ahlakı mümin ahlakı değildir. Peygamberimizin eşinede iftira attılar. Edep yahu...
    Bakan Recep Akdağ Sağlık çalışanlarını Ergenekoncu ilan etti - YouTube

Hadi onu geçtik hergün haberlerde 7-8 hastane dolaşan acil vakalar görmüyormuyuz?
    Hani sizden önce şöyleydi? Aynısı işte sizden öncede hastane hastane dolaşıp ölenler vardı!
    Şimdide aynı senaryo...

Arkadaşlar bırakın bu ucuz siyasetleri.. Bi hastanede iyi muamaele görüyorsanız. O akp nin başarısı değil. Dr. ların bireysel iyi niyetindendir.
    Yoksa çok hastanelerde yattım. Kimisi melektir. Kimisi işini para için yaptığı için hasta onun gözünde işden ibarettir.

Sizden öncede depremde ölenler oldu. Sizden sonrada...
    Sizden öncede dereler binaları yuttu. Sizden sonrada...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ayşe ceren;
    vicdan karakter ikiside aynı kapıya çıkar..aynı şeyden bahsediyoruz..haklısın.

gül güzeli;
    kardeşim ben şahsen ne demek istediğini iyi anlıyorum..bir hedefe yönelik eleştirilerin anlamsız olduğunu aslında genele bakarsak medyadan tutta gazetelere,iktidarından tutta muhalefetine kadar kimsenin umrunda değiliz..bunu diyorsun..ve de haklısın..sen yanlışlar görülürken yapılan doğrularında görülmesini,bahsedilmesini istiyorsun..bence buda doğru,çünkü bu şekil olduğunda samimi söylemler çıkıyor.(bu şekil yazmayanlar samimi değil demiyorum bunuda belirtiyim)

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiyedeki kanunlların işleyişi herzaman birilerinin vicdanına bırakılmış mesela bakım parasının alınma kriterleri kanunda belirtilen maddeler var ama sağlık kurulundaki hekimlerin vicdanına bırakılmış yatalak olmak gerekiyomuş benim çevremde bırak yatalak olmayı benden daha iyi yürüyen insanlara veriyorlar ama.
    Bir örnek olarak verdim kanunları inasanların vicdanına bırakmak kadar tehlikeli ve yanlış olan bir durum yoktur kanunu kanun gibi uygulamak gerekir kanunla vicdan arasında ilişki olamaz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

GÜL GÜZELİİ;

Aysel, bilakis, herkes kendisi için en doğru olanı bilir. Her geçen gün daha iyiye giden bir yaşamın varsa, politikaları senin görüşlerine uygunsa, tabii ki AKP'ye oy vereceksin. Tabii ki onu savunacaksın. Burada bir tereddüt de yok, kimseyi ilgilendirmez de.

Ama benim dediğim bu değil... Yazdım. Bir de şöyle deneyeyim... Apartmanda oturuyorsun. Yönetici çok iyi şler yapıyor sana göre. Tüm hizmetlerinden memnunsun. Hele önceki yönetimi düşününce, bu yönetimin ayrı bir iyi çalıştığını görüyorsun...
    Peki. Farzet ki bu yönetim geldiğinde "Merak etme Aysel, 1 sene sonunda binanın girişindeki merdivenlere rampa yaptıracağım, kapıları da sandalyen geçecek şekilde genişleteceğim" dedi. Mutlu oldun. 1 sene sonunda uyandın, bir baktın, ortada ne rampa var ne de kapılar genişletilmiş! Ne yaparsın?

_____
    Ayşe Ceren, sonunda olacak olan da bu sanırım. Kötü ev sahibi kiracıya ev aldırır misali!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey yazdıklarınız o kadar doğru ki, İnsanlarımız bizden olan sakat veya engelli olan hakkımızı aramak yerine iş istemek yerine verilen bazı sus paylarını alır susarız keyfimize bakarız sonrada konuşanlar için biraz ses edenlere nankörlük yapmayın der geçeriz... Engellilerden aynı yorumları kaçtır, bende bizzat duyuyorum.
    Acınacak hallere bize sandalye verdi, bize kömür erzak verdi veya baakım paraası bağlandı diye iki öğün yiyecekleri iki lokma atıldı, gezmeye götürdüler diye eleştirene ...... çıkışabiliyorlar bazıları durumlarından cok memnunlar...

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

türkiyede bu kanununa uyan birtek belediye yok o nedenle iktidarda muhalefette ek süreye seve seve evet dediler meclisteki herkes bu konuda suçlu ama asıl suçlu olan akp kendi çıkardığı kanunu kendi hiçe saydı tükürdüğünü yaladı daha ötesi yok bunun iktidarın bir çok konuda başarısı var tamamda engelliler için ne yaptı onu bana bi anlatın lütfen ha birilerini trenle gezdirdi engellilerin tüm derdi bitti diyecekseniz azınızı bile açmayın bakım parası 2022 maaşı diyecekseniz sosyal devlet bunları vermeyecekse ne işe yarar zaten iş göremezlik geliri diyecekseniz bana verdiğinin çokdaha fazlasını iş verenden tahsil ediyor hastane şartları diyecekseniz ben kazadan 15 gün sonra kontroller için fakülteye gittim 5 ayrı bölümde muayene olmam lazımdı ancak günde sadece 1 bölümde muayene hakkım varmış beli kırılmış ambulansla taşınan taşınan bir adam nasıl 5 gün üstüste muayene gidebilir ftr 6 ayda 30 seans yapılabiliyor bana akp engelliler için şunu yaptı diye partizanlık yapmayın ha çok güzel yaptığı işer var ama engelliler o kapsamda değil maalesef

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: demirc Mesajı Gör
    bana akp engelliler için şunu yaptı diye partizanlık yapmayın ha çok güzel yaptığı işer var ama engelliler o kapsamda değil maalesef
    Aynısını bende teyit ediyorum. Etrafa çiçek ekmek, kalitesiz asfalt, yol yapmaktan başka icraat yok malesef.

Şimdi bi prosedür koymuşlar. Bacağı olmayan devletten protez alması için 3 ayrı hastaneden rapor alıyormuş.
    Protez firmaları böyle söyledi..

-Peki o çiçeği eken yandaş çiçekçinide 3 ayrı ihale komisyonundan onay istiyormusun?
    -Peki kalitesiz yapdığın yol için 3 ayrı kurumundan onaylı yazı alıyormusun? İstiyormusun?

Sakat a gelince bacak yok! Tüccar mütehait e sınırsız/sorgusuz/sualsiz ihale dağıtma...

Ne diyeyim size, ne desem boş. Bir takma bacak size yük oluyorsa hiç vermeyin..
    Ne kadar akrabam var ve maaşının 3/1 ini kesiyorsan haram zıkkım olsun.

Benim takma bacağımdan, biyonik kulağımdan, t.sandalyemden, ulaşımımdan, kamu haklarından eşit faydalanmamdan elzemse senin solup gidecek dekor çiçeklerin... bozuk asfaltların... bozuk kaldırımların...

Sizlere diyecek son şey. Cehennemin dibine kadar yolunuz ola inşallaah!!!

Üye
    sabi_sabi Avatarı

Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    ege ili
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu kararı verenleri 3yıl tekerlekli sandalyede oturtalım ne yapsak da yine biz devleti yönetsek diye düşünürler.verilen herşey oy toplamak için engelsiz yaşam için değil...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimizin bile ikna olmadığı bu veys buns benzerolaylarda sağlamları,siyasileri, kamu görevlilerini nasılikna edeceğiz. Bal tutan parmağını yalar misali birilerinizin çıkarınaUygun geldi diye verenlerin kulu kölesi olup geride mağdur kalan milyonlarca sakatıharcamak en hafifinden çirkin bir şey.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Abi okadar güzel değinmişsiniz ki konuya yürekten tebrik ediyorum.Tüm yaşadıklarım bana bi insanın başına bişeyler gelmedikçe karşısındakinin neler yaşadığnı anlamadığını öğretti. biz engelliler bile bir diğer engellinin halinden anlamıyoruz.

3 yıl beklemek sorun değil,sorun 3 yıl sonra bu 7 yıl sonrası sonuçla karşılamak.her sabah otobüste giderken bi durakta tekerlekli sandalyeli bi arkadaş bekliyor.her o duraktan geçerken inşallah gideceğin yöndeki otobüs kalabalık değildir,binebilirsin diye içten geçirim. o an içinde yaşadığı kaygıları hissedebiliyorum.çalışan bir tekerleklli sandalyli arkadaşımıza işe gidiş geliş tam bir işkence....

sorunumuzu belediyesel almıyorum.yani bu konu belediyelerin inisiyatifine bırakılarak sıyrılacak konu olmadığından yasal bir zorunlulukla ülke genelinde kontrolü denetimi yapılması gerekmektedir. o yüzden başta hükümet olmak üzere mehalefete kadar tüm meclistekilerin bir vurdumduymazlığı sözkonusu...

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu hükümeti eleştiren arkadaşlara soruyorum tamam bu adamlar kötü peki bunların haricinde iktidar olacak kim var bu adamlar bu ülkeye hiç mi bir şey vermedi eğitimde olsun sağlıkta olsun sosyal hayatta olsun hiç mi bir şey yapmadı ben bu ülkede memurları koruyor diye demokrasi ile gelip darbeyle giden başbakan gördüm o gün erbakanın arkasında durmadığı için akıllı ilan edilen halk bugün akp ye oy veriyor diye geri zekalı ilan ediliyor gelelim engellilere dediğim gibi engellilere en büyük yatırımı yapan hükümet bu hükümettir ömss den tut ta 2022 sine kadar engellileri topluma kazandıran projeler ve en son mavi kapak kampanyası gibi projeler tabi daha iyileri de yapılmalı ama buna muhalefette destek vermeli eğer muhalefet zamanının bir kısmını eleştri yerine her konuda desteklemeye kullansa çok daha farklı şeyler olabilir

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bu kanunu muhalefetmi çıkardı muhaleftmi ek süre verdi bu konuda muhalefetten ziyade iktidar suçludur burda akpnin ülke yönetimini veya belediyelerin genel işleyişini tartışmıyoruz şahsen kayseri belediyesinin yaptığı çok güzel işler var mesela benim evimin iki çepeside park buna rağmen 2 yıldır birtane bile sivrisinek yok erciyese yapılan yatırımlar şehir stadı vb birçok şey yaptılar ama 11 ay önce yapılan kaldırım eskisinden çok daha kötü evimin önündeki parka gidemiyorsam şehir stadında maç izleyemiyorsam banane bunlara yatırılan milyon dolarlardan önce ben ve benim gibilerin ev hapsine son versinler sağlık konusuna gelince gerçekten çok güzel işler yaptılar mesela diş hastanesinde engellilere özel muayene tedavi yeri var ama ben dışarı çıkamıyorumki gidip dişlerimi yaptırayım fizik tedavi özel hastanelerde yapılıyor ve devlet karşılıyor ama kayseride sadece bir hastanede servis var oda 1 aylık seyans için 3000 lira ek üçret istiyor sigorta işleri ayrı bir sömürü mesela bana 1300 lira iş göremezlik maaşı bağlandı bunun karşılığında iş yerinde 260.000 lira alındı şimdi emekli olduğum için iş göremezlik geliri yarıya düştü ama iş yerine biz bu adama yarım maaş veriyoruz al şu 130,000 liranı demediler bumu adalet benim vergimle otoyol yap benim vergimle bu yolları tamir et benim vergimle ordaki görevlilerin maaşınıöde sonrada benden geçiş üçreti al e kusra bakmada bizi bu kadar sömürürken ihtiyacı olana 2022 maaşınıda versinler

sizlerin bu yazılarına görene kadar bana en yakın parti akpydi ama sayenizde gittikçe uzaklaşıyor hangi kurum insan olursa olsun ne kadar severseniz sevin fark etmez doğrularını savunduğunuz kadar yanlışlarınıda söylemezseniz o kurum veya şahsı koruyayım derken çok daha fazla zarar verirsiniz nedeninide biraz düşününce anlarsınız

saw kalitesiz asfalt deyince aklıma geldi geçen sene bizim mahallenin tüm yollarını kazıdılar 10 yıl garantili asfalt döktüler vallha eski hali bundan çok daha iyiydi 10 yıl dayanır denilen asfalt abartısız söylüyorum 3 ayda mahvoldu caminin kadırımı dışındaki tüm kadırımlar sökülüp yeniden yapıldı 7 yıl önce yapıln kadırım halen mükemmel durumda ama yeni yapılanlar engebeli arazi gibi tekerlekli sandelyemin ön tekerleri takıldığı için beni götürürlerken sandelyenin önünü kaldırıp arka tekerler üzerinde götürüyorlar inanmayan arkadaşlar varsa kayseri şirin evler mahallesi buyrun gelin balkonda çaylarımzı içerken rezilliği görürsünüz

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sağlam türk Mesajı Gör
    projeler ve en son mavi kapak kampanyası gibi projeler tabi daha iyileri de yapılmalı
    Şu cümleni bi gayrimüslim ülke bürokratına okutup.
    Şu soruyu sormak isterdim. Sizce bu ülkenin hangi parti sempatizanı şu cümleyi kurmuştur ?
    a) engelli düşmanı partisi
    b) t. sandalye kapakla alınsın partisi
    c) bundan sonra engelleri kaldırdık, hepsinin raporlarını sildik partisi
    d) kapakcıları koruma ve reklamını yaygınlaştırma partisi
    e) büyük devletin en büyük partisi
    f) duble yola t.sandalye sokmam partisi
    g) bizden önce t. sandalye verilmezdi. Bizden sonra kapak getirene veririz partisi
    ğ) bizden önce sakat çoktu. Biz geldik okuduk üfledik felçliler düzeldi partisi...
    h) gözlerin görmediği halde sana t. sandalye vermişiz. sakın trafiğe çıkıpda bizi mahcup etme partisi

şık eklemek isteyen varsa devam edebilir...

x)Çılgın kapak projesi partisi

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

saww
    kenan ışığın tahtını sallarsın valla olaya bak tam bir komedi alakaya maydonoz
    demirc
    topu hükümete atmak kolay bu hükümet engelli engelsiz herkesin hükümeti bu hükümetle uğraşıldığı kadar diğerleri ile uğraşılsaydı çok farklı yerlerde olurduk neden hala daha yapılanları görmüyorsunuz cumhuriyet tarihinde bu hükümetten önce işe giren engelli sayısı ile bu hükümet döneminde işe giren engelli sayılarını karşılaştırın sadece benim dönemimde 7000 engelli işe girdi ayrıca bu hükümetten önce engellilere yapılan yatırımlara bakın kardeşim bunlar iktidara gelmeden 60 tl olan 2022 maaşı bugün 1000 tl civarı tamam daha iyi şeyler yapılmalı ama hepsi zamanla ben bu konudaki bir yazımda da yazmıştım bazı chp li belediyelerin engellilere olan tutumunu hatta biri bize körlerin ne işi var sporla evde otursunlar dedi biz başarıyla dönünce yağ çekmeye başladı falan neyse dedim ya herşey zamanla bir de hep kendine yontmamak lazım değil mi bu ülkede 74 milyon insan var

Üye
    A.ASKER Avatarı

Son Giriş
    24.09-2015
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent bey size sonuna kadar katılıyorum fakat bizim vatandaşımızın anlayamadığı bir şey var bu işi 7+3 erteleyen kim sayısal çoğunluk kimde onun dediği oluyor diğer partiler gündeme getirse ne olur akp sayısal çoğunlağa güvenip istediği yasayı hemen çıkarıveriyor.Bizimde böyle yalaka arkadaşlarımız olursa yok bilmem nereleri gezdirmişlerde falan filan daha ne diyeyim.

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon