Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GÜL GÜZELİİ Mesajı Gör
    chp den engelli bayan millet vekili bacağındaki protesi göstermekten başka bişey yapmıyo sanki çorap bile giymiyo neye bu tepki tek bacağının olmaması çok fazlada bir engel değil aslında bunu herkezde biliyo benim düşüncem bunlar gerisi sizlere kalmış...
    Keselim bacağını engelmiymiş değilmiymiş anlarsın o vakit.
    akp kafa buysa vay bu azınlıkların haline.

Engel nedir sence? Yatalaklıkmıdır?

Bu kafayla Türkiyede engelli sayısı 10 000 i geçmez.
    Seni devlet maliye nin başına geçirsin. Sende millete geçir...
    Emekliliğide kaldır. Nasılsa gün gittikçe emekli olanların ücretleri pula dönücek.

Bu şartlarda halen parti purti peşinde koşanlar işte bu insan kafalı dır...

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bülent bey
    nasıl siz 15 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkumsanız bende 22 yıldır görme engelliyim sadece luk bir görüşüm var
    tamam bazı yazdıklarınızda haklılık payı yok değil ama bir hükümetin bir yasayı çıkarabilmesi için biraz da muhalefetin destek olması lazım 2005 yılında çıkan yasa diyorsunuz ondan 2 yıl sonra partiye açılan kapatma davası terör olayları dış ülkelerde olan olaylar yoğun bir gündem ha buna rağmen birşeyler yapılabilirdi ama yapılmadı veya yapılamadı herşey zamanla olacaktır bundan önceki hükümetlerin döneminde bir ildeki Görme Engelliler Türkiye Futbol Şampiyonasına katılacağız sponsor olmaları için bir kaç belediye başkanını ziyaret ettik bir tanesi dedi ki:
    ''körlerin ne işi var sporla evlerinde otursunlar''dedi ve biz o yıl 2. olduk vay efendim bu bizim 2. olduğumuzu duymuş bizi ziyarete geldi işte ''bizim sporcularımız falan'' yağ çekiyor ben de dedim ki
    ''kötü günümüzde yanımızda olmayanın iyi günümüzde hissesi yoktur'' yüzünü buruşturup gitti sonra yani bunlar geldikten sonra birçok şey değişti tamam eksikler var ama biraz da bizim bunları irdeleyip dile getirmemiz lazım hep birlikte işi gösteri yapan bazı gruplar gibi şova dönüştürmeden
    saww
    emekliliği de kaldır demişsin birine sorarım sana bu ülke bugün erkenden emekli olup devlete hiçbir şey vermeden devleti sömürenlerin yüzünden bu halde değil mi tamam 65 yaş sınırı fazla ve yanlış ortalama 55-60 aralığı olabilir ama yani bugün bu ülke biraz da bu yüzden bu durumda ama Allah sonumuzu hayır eylesin inşallah düzelir

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O na buna saldırarak hak aranmaz. Biz insanlara genç yaşta emekli oldun devlete ne verdin dersek.
    25 yıl alnının teri ile çalışmış insanlarda bizim yan gelip yatarak devletten aldığımız maaşlara laf ederler.
    Biz her şeyin üzerinde bir araya gelerek haklarımızı savunmalıyız. Birilerini verdikleri haklardan veya imkanlardan dolayı takdir edelim ancak asla kulu kölesi olmayalım.
    Bir kesimimiz bir kısım haklarını aldı diye mücadele bitti sanmasın.
    Bir ülkenin siyasilerin birinci görevi halkına hizmettir lütuf değil.

Yasaklı Üye
    SARILLI Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha 16.07.2012 tarihinde gaziantep şehitkamil belediyesi tarafından öle bir kaldırım yapıldıki akıllara zarar yani o kaldırımlardan bir engellinin özellikle tekerlekli sandelye kullananların yürümesi veya tekerlekli sandalye ile gitmeleri imkansız yani o kaldırımlarda tekerlekli sandalyelere açtıkları yola değil tekerlekli arabanın sığması oraya sağlam adamlar bile zor gider bu özürlülerin çilesi hiç bitmez bunlarda bu kafa olduktan sonra zorrrr düzelir sadece bu değilki hangi birini yazayım.amannnnnn akıllı olun işteee yaavvvvvv herkese kanmayın özelliklede particilere

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;

Bana yazma kendin gibi olanlara yaz.
    Mademki bilmiyorsun. Bilgilendirelim; Bu ülkede devlete vermeyen yok!
    Her üründe vergi var. Pırlantanın vergisi yok o ayrı. O da senin savunduğun şahıslarda bolca var.

Yani vermeden verme durumu yok. Aksine alıp vermeme, israf etme var.
    Sen git bu hikayeleri köy kahvelerinde anlat...

Çalıştıkça emekli maaşı düşüyor... - Milli Gazete

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hazır konu dağılmışken birkaç cümle de ben yazayım:
    Takım tutar gibi parti tutanlarla, okuma kültürü gazetenin spor sayfası/magazin sayfası ve marketlerin indirim bülteni olanlarla, İstanbulluyum diyip Eminönünde balık ekmek yememişlerle, İzmirliyim diyip körfezde vapura binmemişlerle, müslümanım diyip kutsal kitabını anlayarak bir kere bile okumamışlarla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyip anayasasını okumamışlarla, babam adına araba alsam 2022 maaşım kesilirmi diye konu açanlarla velhasıl hayatı yalan olanlarla hak aramaya kalkarsanız arkanızı dönünce kimseyi göremezsiniz. Ne yazık ki biz buyuz ve bu forum ortamı da tam olarak Türkiyenin küçük bir kesiti. Takmayın kafanıza.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bu konuda mundar olacak

hayalet73;
    bu kadarmı güzel anlatılır..helal olsun kardeş..durumumuz bu ! dediğin gibi konu dağıldı dağılacak..

Üye
    sevinc2010 Avatarı

Gerçek Adı
    mukaddes
    Son Giriş
    17.04-2017
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir bebeğin ne kadar çok şeye ihtiyacı varsa bizimde okadar çok şeye ihtiyacımız var lütfen devlet büyüklerimiz bizi duyun ruhlarımızı öldürmeyin

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Gezdiğim şehirler de önüme engeller çıktığında asla hangi parti bu şehirde belediyeyi yönetiyor demedim. Önüme engeli kim çıkartıyorsa Bülent gibi bende içimden söylendim hatta çocuğunda sesli söylendim. Tıpkı kaldırımdan inecek ya da kaldırıma çıkacak yere arabasını park eden ormandan inmiş insan görünümlü orman kibarlarının hangi partiye oy verdiği, hangi milletten olduğu , hangi dili konuştuğunu umursamayıp söylendiğim gibi..

Ama burda farklı bir durum var .. Tek başına iktidarsın, kanunu kendin yapıyorsun ama uygulanılırlığını denetlemiyorsun, bu da yetmezmiş gibi süreyi gereksiz 3 yıl daha uzatıyorsun. Burda geçmiş hükümetler suçlanabilir mi? Engelli olmak, engelliler gününde tekerlekli sandalyede oturup, kaldırıma geldimi ayağı toplamaya benzemiyor. Ya da zor da kaldımı hemen ayağa kalkmaya!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GÜL GÜZELİİ Mesajı Gör
    bület abi ben senin kadar belki bir çok şeyi bilmeye bilirm ama! bunu sadece ak partiye maal edilmemesi gerekir kac tana başka partiden belediye başkanları var yani onlar kendi belediyelerini bizlere göre yapmışlarda ak partimi retdetmiş saçma bence. burda bir partiye yada bir şahsı koruyo değilim ama görünen köyde klavuz istemezyani illa iktidar olmak gerekmez isteseler neler yapıyolar
    Aysel, yazdıkların doğru, ama eksik. O eksiklik de, yazımda ifade ettiğim şey... Yani, önce iktidarı/hükümeti eleştirmelisin ki (çünkü somut bir yasa ve umursamazlık var ortada) ondan sonra istisnasız tüm belediyelere bu dediğin eleştiriyi yapabilesin. Aksi halde yazımda eleştirdiğim parti savunuculuğunun tam da göbeğinde yer almış olursun.

Bu yasayı çıkartan, 7 yıl boyunca yasanın gereğini yapmaları için belediye ve kamu kurumlarını zorlamayan, o da yetmezmiş gibi 7 yılın sonunda süreyi 3 yıl daha uzatan hükümettir, yani AKP'dir. Bu gerçek ortadayken "ama şu ama bu" demek sadece gözü kapalı particilik yapmaktır. Oysa önce AKP'yi eleştirsen ve kendini düzeltmesi için çağrı yapsan, sonra dönüp, "istisnasız her belediye aslında bu yasanın ertelenmesine sığınıyor, oysa isteseler ertelenmemiş gibi kendi düzenlemelerini yaparlar. Ama yapmıyorlar. Bu da gösteriyor ki belediye ve kamu yönetiminde sakatları kimse umursamıyor! Alın birini vurun ötekine" desen!

Böyle daha inandırıcı değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ayşe ceren;
    başörtülü üyelerimiz alınmasın
    o gün başörtülü birine insiyatif kullanılmış..doğru anladım sanırım..ve bu da hükümetin profiliyle bağdaştırılmış düşünce olarak..sizin orda gördüğünüz istisna bana göre.neden derseniz benim hastane hayatım yıllardır ankarada geçmiştir..hacettepe,gazi,yüksek ihtisas vs vs..hepsine gidiyorum..hepsindede karşılaştığım şu;
    misal sıramı bekliyorum başı açık dar giyinimli bir hatun geliyor kapıdan başını uzatıyor bişeyler diyor,içerdeki sekreter hoop içeri almış..çıkınca soruyorum sıra aldınızmı..alıdkta demiyor almadıkta..torpiiilllll..neyse hastane de bir bölümü bulamıyorum görevliye soruyorum kafayı kaldırmadan üstten ikinci kat soldan devam et..hemen ardımdan yine o tip,o tarz bir bayan geliyor,kafa kalkmış güler yüzle katına kadar kendisi gidip gösteriyor..bu gibi örnek çok..hatta bazen isyan edip,lan ben niye erkek olarak dünyaya gelmişim diyorum..biliyorum ki bizim millete başı açık,kot,etek farketmez giyinsin..azda makyajlı oldumu ne sanıyorlarsa kendilerini kırrp geçiriyorlar yardımcı olacaz diye..bence sizin denk geldiğiniz görevli tam bir ...baza imiş..bunlar gerçekler,bu seferde benim söylemlerimden başı açık bayanlar alınmasın..onlarda bunun farkındadır..bence bu tip olaylar üst makamlarla ilgili değilde insan karakteri ile ilgili..yavşamak olgusu bir çok yerde denk geldiğim bir olay..bu sözlerimden şu mana çıkmasın;" bak bak hemen de hükümetini savunuyor" demeyin..dediğim gibi bu karakter meselesi..karaktersiz görevli çoooook..yukarda diğer yorumlarımda belirttiğim gibi düzenlemelerin yapılmaması,ertelenmesi konusunda oturanboğa da,diğer arkadaşlarda haklı..isteseler bu düzenlemler yapılabilirdi..ha yapamadınmı bir şeyler manimi oldu,bunu da çıkıp samimi şekilde halkına anlatmalıydın..öle jet hızıyla yasa geçirmekle olmuyor..samimiyetinden ödün vermek oluyor bu durum..adım gibi eminim benim gibi hükümeti destekleyenler de bu tepkilerden rahatsızdır..çünkü,sen güvenmişsin,bir çok yerde laf söyletmemişsin o partiye ama o parti illa laf söylettiriyorsa artık sende isyan edersin..dersin; ben onları savunuyum,onlar için dil döküyüm onlar illa bi yerden bi yanlış yapıp beni yalancı çıkarıyor dersin..bunun adı samimi bir şekilde durumdan rahatsız olmaktır..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

saww
    kimin neyi bilmediği ortada bir şeye körü körüne inanıyorsunuz eğer bugünkü hükümetle uğraşıldığı kadar diğer hükümetlerle uğraşılsaydı terör meclise giremez bankalar batmaz yağ şeker un gaz saklatılmazdı bu ülke bu durumdaysa sizin gibiler trilyonlar havaya gitmezdi izmir bşb başkanı Atatürk heykelini yaptırmak için tam 7 milyonlira harcadı bu paranın nereye gittiğini soran yok sonra belediyelere operasyon yapıldı mı vay efendim akp chp li belediyelere operasyon yapıyor diye veryansın ediyorlar sorarım size sol partiler neden iktidar olamıyor çünkü menderese yaptıklarının günahını çekiyorlar ve bizde ülke olarak menderes ve arkadaşlarının günahını çekiyoruz ayrıca bir de şu var üç aylık maaş olayını bu hükümet çıkarmadı bundan öncede vardı daha anlatılacak çok şey vartabi onun da zamanı var

Üye
    ati42 Avatarı

Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese slm konuyu acan bulent beye tşkrl ederım sayın basbakan 2gun once kanal 24te idı şu sozlerı dıkkatımı cektı unıvesıtede icki satılıyormuş başbakan buna karşı haklımı evet haklı ama haklılıgını anayasa dayandırıyor bılmem anayasanın kacıncımaddesı okullarda keyıfverıcımaddesatısını hukumet engellermış anayasadan kendıne paycıkardı beki bu başbakan neden anayasada engellı vatandaslara verılen hakları uygulamaz? arkadaş gezsın vapurda trende onun akpli yakınları vardır gezer gezdırır ama bır basbakan bır ulkede ıkı engelı arasıda ayrım? yapamaz ornek 2008öncesı yuzde80 roporlu birinci sınıf ?2008sonrası yuzde60raporlu bırıncısınıf dıye ayırmış yanı 2008 öncesi engellı olanlar yuzde 75 roporu olsa bıle ikincisınıf buayrımıyapan akp dır bay trende gezen senı trende gezdırırler sonra gole atarlar ha bıde o chpli kadın vekil şu bacagı olmayan o yuksek maaşı kaptı napsın unuttu bızlerı ama allah buyuktur selamun aleykum

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Üç yıl çabuk geçer,asla şimdikinden bir fark olmayacak.Süre sonunda kim vurduyla konu yine saptırılacak,sakatlar tek vucut olamadıkça hükümetler ve muhalefetler pis pis sırıtacaklar...

Üye
    GÜL GÜZELİİ Avatarı

Gerçek Adı
    aysel
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dediğim gibi bülent abi senin yada başkaları kadar bilgili olmayabilirim ama bunun nedenide birrazda boş sözleri okumak istemeyişimdendir. birde ben 24 yaşındayım ve kendimi bildim bileli hastayım ve çocukluktan bu güne kadar nekadar yıprandığımın ben bilrim parası olmayana eskide hiç bişey yoktu hastayız diye adam yerinede konulmazdık maaş bile 3 aydan 3 aya yaşlı maşı alınırdı. tabi maddi durumu olanlar için bu önemli bişey değil görmeyede bilirler bu ayrıntıyı. bu güne kadar kimden hayır var kimden hayır yok az çok öğrendik. o yüzden çok okuyup alim olmaya gerek yok. derlerye çok okuyanmı bilir çok görenmi valla abi buna yeni bir ek çok çeken engelli bilir. akpyi savurum tarafta tutarım buna kimse bişey diyemez ama sizde başka partileri savunuyosan delil gösterin buyrun yani. ama burda haksızlık varmı var bunun sebebide ak partidir ama ötekilerden hiç hayır yok buda bir gerçektir isteseler neler yaparlar bunuda herkez biliyo burda. zaten hayır olsaydı şuaan çoğu tv kanalı bu olayı konuşuluyo olurdu orda burda köşe yazarlarıyla kalmazdı

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon