Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tolgahan
    kim kıvırıyor birader o atanamayanlar önce adam gibi doğru tercih yapsınlar sonra gelip desinler mağduruz diye ben rakamlarla konuşurum adam alacak 88-89 puan sadece memur kadrolarına tercih yapacak hizmetliyi beğenmeyecek puanı yetmeyince vay efendim atanamadım hem düşün kadrolar birden doldu o zaman 10-15 yıl atama bekleyecek alttan gelenler herkes kendini bugünü düşünüyor yarını gelecek olan engellileri düşünmüyor ne var 8-10 yılda kadro dolsa demek ki kadro şu an dolmuş olsa 8-10 yıl kimse alınmayacak alttan gelenler de atama yapılmıyor diye bunları suçlayacak belki o dönemde atananlar bile suçlayacak aynı bugün olduğu gibi o zaman o atama bekleyenlerin hesabını da sen verirsin öyle ya
    vission
    gelelim sana senin koalisyon hükümeti dsp-mhp-anap dediğin adamlar 1999 da idamı kaldırıp apoyu avrupadan asmamak şartıyla aldılar sonra da koalisyon apoyu yakaladı süsü verdiler demek türkiye tarihindeki en iyi hükümet ha vay be doğru o dönemde memurların maaşını bile veremiyorlardı bundan güzel ne olabilir ki sonra her Allahın günü en az P zam kemal derviş ellerini ovuşturuyordu amerikaya giderken ordan gelen paralarla memur maaşlarını verecekler 1999 daki deprem de toplanan deprem paralarıyla bile memurun maaşını verdiler hatta siyasetçinin biri iyi ki deprem olmuş yoksa maaşları veremiyorduk dedi gerçekten en iyi hükümet ha demirelin yeğeninin hortumladığı paralar krizde batan bankalar da cabası daha sayayım mı vali recep yazıcıoğlunu bile kaza süsü verip suikastle götürdüler ben bu partiye oy vermedim bazı şahsi meselelerden dolayı hatır gönül için başka partilere oy verdim ama yapılanlar görmezden gelinmemeli bir de ben ecexiti severim bazı yönleri iyidir amerikaya kafa tutması falan ama son dönemde gelmemeliydi o dönemde ki bazı olumsuzlukları onun üstüne yıktılar halbu ki bahçeli yılmaz ve demirel en büyük suçlular ha bu arada sana türkiyenin en iyi hükümetini söyleyeyim mi Adnan MENDERES hükümeti

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlam türk sorduğum sorulara cevap alamıyorum kusura bakma verimli bir soru cevap olmuyor bakanların kadro sayıları hakkındaki yalanları açıklarsan sewinirim onun haricinde bidaha cevap yazmayacağım

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bu sınavda alınan puanlar 2 yıl geçerli bu iki yıl içinde senin dediğin 20000 kişilik kadroyu doluracaklar tamam mı güzel kardeşim açıklama yeterli mi

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

akpli olmayanlarda ne kuyruk acısı varmış arkadaş kaldırım meselesinden en iyi parti hangisine getirdiler bana bu kanun uzamasaydı mahkemelik olmayacak birtek belediye söyleyin sizin ayağınızı öpeyim ha birde bu formda iyiki siyaset konuları yasaklanmış allah muhafaza serbest olsa neler olurmuş

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;
    başa gelince ilk icraatı imf den ilk borçunu almak olmuştur. marshall yardımıyla ve ilki 12 kasım 1956 ikincisi 25 0cak 1957 de yapılan anlaşmalarla tarımıza ilk kotlar konmuş amerikaya yularımızı kaptırmıştır. yine amerikan yağcılığına sokularak koreye asker göndermiş onca insanın hayatına mal olmuş. ülkeyi nato üssü haline getirmiştir. 6-7 eylül olaylarının mimarı olup onlarca rumun katilidir kendisi. son olarak son olarak nelsonun abd başkanına yolladığı 1956 tarihli mektup.. Dwight D. Eisenhower: Letter to Nelson A. Rockefeller Appointing Him Special Assistant to the President.

kısmi tükçesi: bu ilkelerden hareketle, amerikan iktisadi yardımının yapılacağı ilkeleri üç grupla toplamayı teklif ediyorum. ekonomik işbirliğinin çeşitli biçim ve metodları, bu her üç grupta da kullanılmalıdır.birinci gruba bizimle dost olan ve bize uzun süreli, sağlam askeri paktlarla bağlanmış olan antikomünist hükümetlerin iktidarda olduğu ülkeler girer. bu ülkelerde yapılacak yardımlar ve açılacak krediler öncelikle askeri nitelikte olmalıdır. oltaya yakalanmış balığın yeme ihtiyacı yoktur. bu noktada dışişleri bakanlığı ile aynı fikirdeyim, genişletilmiş iktisadi yardım, örneğin türkiye'ye, bazı hallaerde düşünülenin tersi sonuçlar verebilir. yani, bağımsızlık eğilimini artırıp, mevcut askeri paktları zayıflatabilir. bu tip ülkelere -türkiye gibi- doğrudan doğruya iktisadi yardım da yapılabilir, ama bu ancak bize uygun ve bağlı hükümetleri iktidarda tutacak ve bize düşman muhalifleri zararsız bırakacak biçim ve miktarda olmalıdır.

bence de adnan menderes hükümeti en iyi hükümetti!

demirc; insanın kuyruğu olmaz hayvanın olur. sizin gibilerin seviyesizliği nedeniyle yasaklanmış olabilir bu forumda siyaset. . siyaset tartışılabildiği müddetçe zararlı değil faydalıdır. bu nedenle size verilecek nitelikte ve seviyede bir cevabım yok sağlıcakla.

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk o zaman 8 10 senede boş olan kadrolar ancak dolacak deselerdi bu yalanlara ne cevap vereceksin acaba

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

selçuklu döneminden bu yana kullanılan bir deyimi anlayamayacak kadar seviyesiz birinin siyasi olarak yorum yapacak kadar akla sahip olduğunu düşünmek sadece senin seviyende zekaya sahip olanlara mahsus olsa gerek helal olsun bu yaşta bu akıl bu kültür maşallah maşallah

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Deyimin ne anlamda kullanıldığı değil ne anlama geldiği önemlidir. Artı bir deyimin anlamı bilmek ve ya bilmemek seviye ve zeka tespiti için bir veri değildir. Hala bir aşağılama, hakaret içerisinde olduğunuzun farkına varamayacak kadar benimsemişsiniz bu davranışı. Size cevap vererek sizin seviyenize ve zekanıza yükselmek istemiyorum artık. dilediğiniz kadar hakaret edebilir aşağılaya bilirsiniz. Yakıştırıyorum ben sizlere

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

vission
    bişeyden haberin yok sallayıp duruyorsun ilk borçlanma inönü zamanında 1947 yılında abd den o zamanın parasıyla 500.000 dolar olarak alındı o da abdnin istediği yerde kullanmak şartıyla gelelim marshal yardımına o yardım bütün ülkelere verildi sadece Türkiyeye değil yuları kaptıran önce inönüdür menderes döneminde o güne kadar olan icraatların iki-üç katı icraat yapıldı
    tarih 21/09/2010 bir televizyon programı açıllama yapan eski mgk genel sekreteri Sabri Yirmibeşoğlu:
    6-7 eylül de bir özel harp işidir muhteşem bir örgütlenmeydi amacına da ulaştı
    yani askeriyenin işi aynı askeriye 27 mayıs 1960 darbesini gerçekleştirdi bakalım ne diyeceksin
    togahan
    hani cevap verirsem bir daha yazmayacaktın bana kıvırıyorsun diyorsun ama esas kıvıran sensin

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk kıvıranın kimin olduğu belli sadece sorduklarıma cevap vermessen cevap yazmayacağım dedim 8 ila 10 senede dolacak olan kadrolar için neden yalan konuşulupta biz engellilerin umutlarıyla oynanıyor onun cevabını neden veremiyorsun bütün devletin yetkilelerinin ağzından ben hiç duymadım boş olan kadrolar 8 ila 10 sene içerisinde dolacak diye bir açıklama ben hiç duymadım herzman söyledikleri en kısa sürede boş olan kadrolar dolacak diyorlar sonrası fiyasko bunların kıvırma konusunda sertifikası var gidip okulunu okumuşlar nasıl kıvırılır diye.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

deyimler anlamı dışında kullanılamaz deyimlerden farklı anlamlar çıkartılamaz öyle olsaydı başta havlayan köpek ısırmaz olmak üzere tüm deyim ve atasözlerinin kaldırılması gerekirdi beni yine güldürdün allah senden razı olsun ama sana edebiyat dersinden geçer not veren öğretmenin allah belasını versin marşall yardımlarından en az nasibini alan ülke türkiyedir siz iki süper gücün arasında kalmışsınız ve rusya 2.dünya savaşında alman savaş gemileri boğazları kullandığı için sizden boğazları ve doğunun bir kısmını isterken sizinde rusyaya askeri açıdan karşı koyacak gücünüz yokken mecburen abdden yana olmak ve yuları kaptırmak zorundasınız nasılki yüzlerce yıl fransa osmanlıya yularını vermişse türkiyede o dönem vermek zorundaydı bunun suçlusu ne inönü ne menderestir bir konuda itamda bulunurken kulaktan dolma bilgilerle yada ders kitaplarımızda bulunan yarım yamalak ve taraflı yazılarla hareket etmeyin adam akıllı okuyun araştırın bir olayı incelerkende o dönemin şartlarını çok iyi analiz edin

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

tolgahan
    bunlar olmasaydı ben de içinde olmak şartıyla engelliler bu kadar kısa sürede ve bu kadar fazla sayıda işe alınmayacaktı belki de hiç alınmayacaktı adamların yaptıkları hesap tutmadı demekki niye sen mesela hiç mi yaptığın hesapların tutmadığı olmuyor kaldı ki bu adamlar almayacağız demiyor ki sadece 8-10 yıl da dolacak o kadar biraz mantıklı düşün hep kendi açınızdan bakmayın biz işe girelim de ne olursa olsun demeyin alttan gelen engellileri de mağdur etmemek için şaşma aşama yapılıyor atamalar

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk 8 ila 10 sene içinde boş olan kadrolar ancak doldurulacak diye devletin herhangi bir bakanının yada devletin bir kurumunun açıklaması var mı varsa buraya link at yada ispatla yalan söyleyenlerin yanında olma yarım yamalak bir takım göstermelik işler yapılmış uygulanmayan kanunlar çıkarılmış ben türkiyede yaşıyorum başka yerde değil bizzat türkiyede yaşayan bir engelli olarak ben bu dediklerinin hiç birisini görmedim dikkat et bu kadar insan yorum yapıyor bu stede hayatından ve engelliler için yapılan hizmetlerden kim memnun keşke bir imkan olsada bir anket yepılabilse yaşamından hangi engeLli memnun hangi engelli memnun değil bu kadar tek yönlü düşünme istersen

Haklısın uygulanmayan engellilerin lehine birsürü kanun çıkarıldı ama uygulama olmadıktan sonra sadece kağıt parçasındaki bir yazı olarak kalacaktır.anayasada 100 de 3 engelli çalıştırma zorunluluğu var ama 10 senede dolduracak kadroyu ben 34 yaşındayım 10 sene sonra 44 olacam bana iş verse ne olur vermese ne olur.

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk

muhtemel okurken başka şeyler düşünüyorsun yoksa kafan çalışıyor biliyorum. ilk borçlanma demedim imf ye ilk borçlanma dedim bu bir.
    ikincisi menderes döneminde yapılan icraatlara bir laf söylemedim ki o icraatlar karşısında neler verdiğimizi sözde icraatlar karşısında ülkenin nasıl bir ekonomik bunalıma girdiğini yukarıda belirttim.

üçüncüsü 6-7 eylül olayları 6-7 Eylül Olayları - Vikipedi öğren bakayım ki burada daha olmayan bilgiler de belgesellerde var. araştırmazsınız biliyorum boşver.

dördüncüsü marshall yardımı sadece Türkiye'ye yapıldı demedim. yapılan ülkerin durumu ile ilgili size bir belge linki verdim. görmezden gelin. görmezden gelin görmezden geldiğinizi bende görmezden gelirim.

idama tabiki karşıyım ama idam edildi diye hele dindar diye bir insanı masum göstermek bize has bir şey olmasın

demirc sana cevap yazarken kendime kızıyorum ama yapacak birşey yok.

olayla karşı karşıya kaldığın zaman babana ve ya tanımadığın bir insanın yüzüne havlayan köpek ısırmaz dermiydin ?

ve ya annen ve ya tanmadığın bir insan sana baksa ne bakıyorsun öküzün trene baktığı gibi dermiydin?

senin ağzın cok bozuk lütfen muhatap olma benle.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben birşey sormuştum Yetmez ama evet diyen arkadaşlar nasılsınız diye geçmiş olsun

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon