Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 176 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    NE MUHALEFETİ ABİLER MECLİSTE MUHALEFETMİ VAR HEPSİNİ TOPLASAN İKTİDARIN YARISI KADAR BİLE YAPMIYOR.YASA GEÇİRME ORANI 3/1 183 millet vekili tamam dedimi iş biter ki iktidar sayısı 330 civarı benim bildiğim MUHALEFET KONUŞSUN DURSUN söz iktidarda oluyor

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Saww ben yandex arama motorunu kullanıyorum.Bu hükümette bir cok model gördükte ,osmanlı modeli görmemiştik belki okumadığım osmanlı tarihini bu hükümet bana öğretir.Alıntı yaptım belki ilgini ceker.Bu konununda içine ettin belki kilitlenir sayfa

Gül, Erdoğan’ın tavrına uyum sağlayacak mı?
    BAŞBAKAN Erdoğan’ın ABD’de “Yeni Osmanlı” tartışmalarına tepki göstermesi, tüm gözleri “Yeni Osmanlıcılık kavramını sağlıklı buluyorum” diyen Gül’e çevirdi.

Davutoğlu: Ben ‘Yeni Osmanlıyız’ demedim
    KİTAPLARINDA Osmanlı politikalarına övgüler yağdıran Dışişleri Bakanı Davutoğlu Kızılcahamam’da söylediği sözlerin tepki çekmesi üzerine geri adım attı.

Büyükanıt da övdükten sonra geri çekilmişti...
    GENELKURMAY eski Başkanı Büyükanıt da, önce Osmanlı modeline övgüler yağdırmış, sonra “Cumhuriyet dışında model, hayalimden geçmez” demişti.

Neo Osmanlı’dan mehter yürüyüşüne hızlı geçiş!
    Haber: Macit SOYDAN
    Daha önceki açıklamalarında “Türkiye Cumhuriyeti’ne Osmanlı misyonu biçen” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de geri adım attı. Barack Obama ile Beyaz Saray’daki görüşmesinin ardından Johns Hopkins Üniversitesi’nde bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Yeni Osmanlı tartışmalarına da sert tepki gösterdi. Başbakan Şunları kaydetti: Türkiye’nin dış politikada “Neo Osmanlıcılık” veya “Yeni Osmanlıcılık” politikası izlediği yakıştırmasını kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti içinde Yeni Osmanlıcılık akımı yok. Yakıştırmadır.

‘Türkiye Osmanlı gibi olmalı’
    Başbakan R. Tayyip Erdoğan

Oysa Başbakan Erdoğan, geçen Ramazan ayında gazete ve TV kanallarının genel yayın yönetmenlerine Dolmabahçe’de verdiği iftar yemeğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ne Osmanlı’nın güçlü, ayakları yere basan dönemlerini hedef göstermişti. Yemeğin ardından yaptığı açıklamada Yeni Osmanlıcılık özlemini dile getiren Erdoğan “Bizim şu anda üniter yapımızı çok güçlü kılmamız lazım.Ama şimdi şöyle bir Osmanlı’ya baktığımız zaman, Osmanlı bu noktada çok rahattı. Çünkü ayakları yere zaten sağlam basmıştı. Ondan sonra pergelin bir ucu her tarafa rahatlıkla dönebiliyordu. Bu noktadaydı. Şimdi bizim Türkiye Cumhuriyetimizi o noktaya getirmemiz lazım” demişti.

‘Osmanlıcılık tartışılmalı’
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

AKP sıralarından Çankaya Köşkü’ne çıkan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de RP milletvekili iken ’Yeni Osmanlıcılık’söylemine restek vermişti. AKP’nin kurucularından birisi olan Gül, 1992 yılında yaptığı bir konuşmada Türkiye’deki mevcut sistemin halkla kavgalı olduğunu, Atatürk ilkelerinin Türk milletine dayatıldığını iddia ederek şunları kaydemişti: Şimdi bu tercihin yapılması lazımdı. Ufak bir Türkiye, bölünmüş bir Türkiye’yi bırakın daha büyük dünyaları dindaşlarımıza, ırkdaşlarımıza kadar hepsini kucaklayabilecek yeni bir anlayışın getirilmesi... Bu açıdan bu ikinci Cumhuriyet, yeni Osmanlıcılık kavramlarının ve tartışmalarının, ortaya gelmesini ben çok sağlıklı olarak görüyorum ve geleceğe ümitle bakıyorum...

‘Osmanlı’dan kalan mirasımız var’
    Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Yazdığı kitaplarda Osmanlı politikalarına övgüler yağdıran Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ise “Biz Yeni Osmanlıyız” dediği iddia edilmişti. AKP’nin son Kızılcahamam kampına katılan milletvekillerinin anlatımlarına dayanılarak yapılan bir haberde Davutoğlu’nun “Osmanlı’dan kalan bir mirasımız var. ’Yeni Osmanlı’diyorlar. Evet, Yeni Osmanlı’yız. Bölgemizdeki ülkelerle ilgilenmek zorundayız. Hatta, Kuzey Afrika’ya açılıyoruz” dediği öne sürülmüştü. Bu sözlere yükselen tepkiler üzerini Davutoğlu, böyle bir ifade sarfetmediğini öne sürmüştü

‘O dönemde çatışma yoktu’
    E.Orgeneral Yaşar Büyükanıt

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt da, Mayıs 2008’de Osmanlı modeline övgüler yağdırmıştı. Harp Akademileri Komutanlığı’nda düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasını yapan dönemin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, bir gazetecinin, “İlk defa konuşmanızda Osmanlı dönemine atıf yaptınız” sözleri üzerine, bunun doğru olduğunu, Osmanlı egemenliği sırasında Orta Doğu’da mezhepler arasında çatışma olmadığını vurgulamıştı. Büyükanıt, 1. Dünya Savaşı’ndan itibaren sınırların cetvelle çizilmesinden sonra durumun bu hale dönüştüğünü bildirmişti. Bir başka gazetecinin, “Türkiye için Osmanlı modelini önerenler var” sözleri üzerine Büyükanıt, “Benim, asla ve asla Türkiye Cumhuriyeti dışında bir model, hayalimden geçmez. Ben tarihi bir gerçeği söylüyorum” demişti.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burası TÜRKİYE DOGAL

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faruk,
    Hükümet sana nasıl öğreticek Osmanlı yı? Öğretse öğretse Türkiye İmparatorluğunu öğretir ancak!
    Çünkü Osmanlı Cumhuriyetinde, ne kapitalizm vardı, ne ötv, nede kdv vardı! Halkın refahı ve insanlığın yaşaması amaclı kurulmuştu.

Bakınız Osmanlı neder? 'İnsanı yaşatki devlet yaşasın'
    Bizim devlet derki fakiri vergilendirki devlet yaşasın.
    Onun için akıl var, mantık var. Hem kapitalist, hem Osmanlıcı olunmaz!.

Bi rivayete göre Atatürk bir padişah ın kızını ister. Vermezler.
    O da şekil a Türkiye yi kurar. Bu insan doğası gereği bi davranış olsa gerek.

Bunlarda yeni bir Türk Birleşik Devletlerini kurarsa hiç şaşırmam

Oysa markalar isim değiştirmezler. Küçülmezler. Motorlarını geliştirirler. Kasalarını değiştirirler... vs.

Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

yalan olan yerde iman olmazımış: akp engellileri kandırarak onuruyla oynadı ey halkım unutma bunu!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: anka düşüm Mesajı Gör
    yalan olan yerde iman olmazımış: akp engellileri kandırarak onuruyla oynadı ey halkım unutma bunu!
    Ben burda uyardımmmı? Uyarmadımmı?

Uyardım, açıp bakabilirsin arşiv kayıtlarıma!

Ayrıca konunun akp ile ilgisi yok. Hangi meclis çalışanı halkı düşünmüşki? Şimdi kalkıp akp yi günah keçisi ilan ediyorsunuz?

Gene eskiye bakarsan bunlar eskiden iyi bile diyebilirim. Bazı konular için. Bana yararı yok orası ayrı konu.

Bak mesela van da depremde sakat kalana maaş bağladılar. Hemde asgari ücret.
    99 daki deprem de sakat kalanlara yardım eden dış ülkelerin paralrını bile devlet kasaya attı.

E bu açıdan bakınca o zamanın hüskümeti bugünün muhalefetlerinin bunların aleyhine söz söyleyecek sözü varsa bu ülkede aşırı bir balık hafızası mevcut...

Kiliçdaroğlu selde zarar görenlerin hakkını arıyormuş. Önce 99 ve sonraki zarar görenlerin bi hakkını ara. Nerdeymiş o depremde yıkılan evlere ruhsat veren belediyeler.? Devlet kurumları?
    Bırak bu işleri senin derdin koltuk sevdası. Yoksa halkın hakkını hukukunu kollamak değil.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Goldenheart

Sansür ve otorite dışındaki söylediklerine katılıyorum, hatta neredeyse aynı şeyleri ben de hissediyorum.

Ben mesela bu siteye üye olmadan önce engellilik üzerine yazılarımın falan olacacğı bir blog düşünüyordum, bundaki stratejim hep engelsizlere engelin ne olup ne olmadığını anlatmak üzerineydi, ama şimdi görüyorum ki engeli olmayan insanlara birşeyleri anlatmak kolay, alternatifleri gösterip ikna etmek kolay, ama esas engellilere engeli anlatmak çok zor.

Bir de ilk paragrafta sansürün %70'ini destekliyorum demişsin bana ilginç geldi, kastının ne olduğunu zamanın olur özelden yazabilirsen görüşlerini öğrenmek isterim, otoriter olunması gereken bir kesim demişsin ki daha önceki yazılrından doğrumu bilmesem ve onaylamasam da az-çok tahmin edebiliyorum.

SAygıyla kal.

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Chp hiç bir şey yapmadı.Akp de bir şey yapmadı. Ama Akp yaptıklarının reklamını çok iyi yaptı.Akp'ye laf söyletmeyen arkadaşlar chp ne derse desin akp bildiğini yapacak vekil üstünlüğüne sahip değilmi?.Şu ana kadar çıkan yasalarda chp'nin bir etkisini gördünüz mü? Toplantıyı terk ettiler yasa yine çıktı. Demekki sorunlarımızın adresi belli
    Geçenlerde yapılan araştırmayı biliyorsunuz.Orada engellinin aşkına saygı duyuyorum aşk yaşamak onlarında hakkı ama benim akrabamdan biri ile değil öyle olursa yemişim engelli hakkını diyen zihniyet ne ise, Partileri eleştirmeye gelince evet eleştirelim ama benim partim olursa olmaaaazz.
    Ayrıca dine uyanlardan korkma; dini kendine uyduranlardan kork olabildiğince uzak duracaksın.Bu türden insanların sözlerine hiç güven olmaz.

Üye
    Erdoğan Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan SARI.
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılanları görmezlikten gelmek nankörlük olur Ben nankör deyilim Bir Aile engelli cocuğuna bakmakda zorlanırken şimdi Bir Engelli Ailesine bakabiliyor çalışmadığı halde eğer o yasa düzgün bizlerin işine yarar şekilde çıkmıyorsa yine hata bizlerin suç bizlerin binlerce engelli dernekleri var ve Milyonlarca engelli var hani nerdeyiz Yeterli kamu oyu oluşturamamış sesimizi duyuramamışız demektir Milyonlarca engelli Bir Parti kursa seçime girse baraşı açar Mecliste Gurup oluştura biliyorken Bizler Bir kanunu geçirimiyorsak hata kimde???

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Nankörlük ne demek ya babasının hayrına mı yapıyorlar, adamı çıldırtmayın, bir parti adam gibi işini yaparsa oy verirsin, yapmazsa da oy vermez al aşağı edersin, demokrasî denen şey budur, nasıl bir kafa yapısına sahipsiniz siz?

Demokrasî sizin gibilere birkaç beden büyük gerçekten, sizin gibi insanlar yüzünden üçüncü dünya ülkesi olarak kalmaya mahkumuz malesef.

adama bak ya, nankörlükmüş.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

niyetim siyaset yapmak veya parti kayırmak asla değil ve olamaz yakın zamana kadar engelli bir hiç ti bu zamanda engelli azda olsa sosyalleşti ve sevilir olur hı bunu akp değilde hangi parti yaparsa yapsın evet babasının malını dağıtmıyo ama yapmazsa yapmazdı bundan önce engellilerin zincirlerle ahırlara kapatıldığına bir çok kez tv lerde gördük duyduk evet sesimizi çıkarmayalım değil hakkımızı arayalım ama hak ararken sağ duyulu bir şekilde arayalım sonuçta hepsi aynı kendi ceplerinin derdindeler ve kısacası türkiye bundan birkaç senesine önce engelliye bakış açısınıda biliyoruz ben bir engelli olara birden bire ülkenin tamamen engellinin lehine olmasını beklemiyorum en azından bizden sonraki nessiller inş bizler kadar sıkıntı çekmeyecekler tabi bizler birlik olur isek şu parti bu parti söyleminden kurtularak inş

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

kare;
    söylediklerinin her kelimesine katılıyorum..yukarda savunduklarımın hemen hemen aynısıdır..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KaRe Mesajı Gör
    bundan önce engellilerin zincirlerle ahırlara kapatıldığına bir çok kez tv lerde gördük
    O gördüğün örneği tv ler haber yapmasaydı hiç haberin olmıyacaktı!
    Halen olmadığı ne malum?
    Konuyla bu örneklerin alakası nedir?

Yok isteseydi vermezdi ne demek?
    Hak vermemek kanunsuzluğa sevk etmektir.
    Herkes bu hak gaspcıları gibi imansız olsaydı ooo şimdiye burası texas a dönerdi.

12 kişi ölmüş bu dere ıslahlarının düzgün yapılmamasında. Veya sele karşı alarm verilmemesinden kaynaklı.

Sen insan hayatının diyeti kaç para biliyormusun? Bi tefsirci pilotlarımıza 100 araclık bedel belirlemiş. İnsan canının diyeti herkese aynıdır.
    Kadın 10 kere karokaldan korunma talep etmiş. Savcılığa başvurmuş.
    Bu canın bedeli ödemek zorundasın burda sorumluluk devletindir. Devleti yöneten kimdir? akp+mhp+chp+dtp = kul hakkı dır.

Milyonlarca sakatın bir hakkı hukuku diyeti var biliyormusun.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hakkaten ya zincir falan bayağı fantastik örnekler verilmiş, bugün olmadığının garantisi mi var? ayrıca iktidardaki partiyle bunun ne alakası var anlamadım.

bakın baylar-bayanlar bir konuda hata yapıyorsunuz (ki bunu sadece siz yapmıyorsunuz).

eğer bugün Türkiyede bazı şeyler kısmen de olsa değiştiyse, bu büyük ölçüde hani sansürlenmesine yeterince ses çıkarmadığınız, bizim devletlilerin de çok korktuğu iletişim teknolojileri ve Avrupa birliği uyum programlarıdır, bazı alanlarda bunların temelini de önceki hükümet atmıştır (Şu an ki uygulanan ekonomi programı dahil).
    Bir ülkenin eğitim seviyesi, ekonomisi iyileştikçe yolsuzluklar da, cehalet de tabî olarak azalma ivmesine girer.

Doğrusunu söylemek gerekirse 28 Şubat zırvasının memlekete tek katkısı, içi boş da olsa ideolojik ideolojik bir mantıkla yasalaştırdıkları 8 yıllık kesintisiz eğitimin insanları eğitime doğal bir şekilde yönlendirmesi ve eğitim seviyesinin artması olmuştur.

o bakımdan, propaganda ile ezber yapıp herşeyi bir kesime mal eden arkadaşlarımız, kaynaklarını daha iyi araştırırlarsa hiçbir şeyin siyaha v beyazdan ibaret olmadığını farkedeceklerdir.

Üye
    bozdemir3 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    12.08-2013
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok şükür akp ye oy veren biri değilim olmadım olmamda içim rahattt

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon