Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 176 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar burada olay bize söz verilipte yerine getirmeyen yerel yönetimler. meseleyi kökten siyasi oturuma dönüştürmeyelim lütfen!

golden_heart;

arkadaşım durumu o kadar iyi açıklamışsınki üstüne söz söyleme gereği duymadan seni canı gönülden destekliyorum!

Yasaklı Üye
    Rotinda. Avatarı

Son Giriş
    04.07-2012
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Dîyarbekir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam AKPnin adını ağzımıza almıyoruz diyelim, kime karşı birlik olacaz? Yasanın sorumlu AKP iken nasıl AKP ye karşı olmadan protesto etmeyi düşünüyorsunuz? Benım aklım almıyor, bi AKPli cevap verirse sevinirim.

Sözünde durmayan yerel yönetimler değil, diyen oldu mu ?

İşte suçlu olduğunu kabul ettiğiniz o yerel yöneticiler ve sorumlular bu yasa sayesinde korunacak 3 yıl daha.

Bir AKPli şuna cevap versin: Yasayı çıkaran AKP ise suçlu nasıl AKP değil? Suçlu AKP ise neden karşı çıkmayacakmışız? Birlik olmamız için zalimi alkışlamamız lazımsa birlik lazım değil. Bizim kitabımızda zalime zalim deniyor, ötesi yalandır.

AKPyi parti olduğu için değil, iktidar olduğu için eleştiriyoruz. İktidarda CHP olsaydı ve CHP bunları yapsaydı o zamanda CHPyi eleştirecektik. Particilik yapan bu yasanın sorumlusu olan AKPyi savunanlardır. AKPnin bu durumda savunulacak bi durumu yoktur ve tepki konulacak biri varsa o da AKPdir gidip muhalefet partilerini suçlayacak değiliz, şükür bu kada şuursuz değiliz.

Sizin asıl derdiniz AKP ise gelip burdan birlikten bahsetmeyin, öncelik derdiniz engelliler olunca o zaman gelin birlikten konuşun.

Bir düşünün: Ali hırsızlık yapmış ama Alinin Annesi diyor ki: "Siz Alinin hırsızlık yaptığını söylemeseniz o zaman ben de sizinle beraber hırsızlığın kötü olduğunu savunacam, ama eğer hırsız oğluma hırsız derseniz ben o zaman hırsızlık iyi bişeydir diyecem" dediğini farzedin.

Burdaki AKPli arkadaşların durum da aynen budur.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

rotinde;
    sen söylenilenleri,en azından benim dediklerimi çarpıttığın müddetçe sana hiç bir açıklamam olamaz..ama ben sana haitaben son kez yapacam bu açıklamamı.ben diyorum bişey sen diyon başka bişey..ben diyorum bu konunun amacı bu olmamalı,amaç böle oluncada bunlardan bahsetmek anca bölünmeye sebep olur..sen diyorsun bana akp'li,chp'li bilmem neli..ha bide akpyi iktidar olduğu için sen burda eleştir dur..bir sene de eleştirip dursan burda,bir sene sonra gelsem buraya yine aynı yerde olursun.sen eleşetirmeyeceksin kardeşim..anlayın bunu artık..siz eleştiriyi yapacak olanlara yöneleceksiniz..sizin eleştiriniz anca burda kalır..hala anlamakta direniyorsunuz..diğer muhalif partiler eğer sizin şuan yapmaya çalıştığınızı yapmıyorsa,onlar orda saksı niyetinemi var..oooh at topu iktidara,iki söv,iki hakaret et,ikide beddua et..noldu eline ne geçti kardeşim ? iktidar bişeyi ters yapınca,onlar bizim için orda doğrusunu yapsalar ya diyen eyyyy arkadaşlar diğer vekiller ne için var..chp-mhp vs vs niye var..işte bu gün için var..sizi,bizi savunmak için var..yanlış yapılan durumda tekere taş koymak için var..yoksa senin 3-5 kelimen buhar olur uçarda emeğine yazık olur..anlayın artık bunu..kin nefret kusarak,beddua ederek bi yere vardım diyen varsa çıksın hadi ? son olarak bu son yorumum da dahil akp hükümetini bu konuda savunmadım,savunmuyorum..olurya yine biri çıkarda sözlerimi çarpıtır..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hak ettiğiniz şekilde yönetilirsiniz.

Yasaklı Üye
    Rotinda. Avatarı

Son Giriş
    04.07-2012
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Dîyarbekir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Golden heart.

Muhalefet partilerini sessiz kalmasından dolayı eleştirirsen sana hak veririm, hangi parti olursa olsun...

Bana göre asıl suçlu AKPdir ve ben AKPyi suçluyorum bu konuda fikri olaral gel AKPyi savun haklıysan haklısın derım ama siz diyorsunuz ki AKPyi eleştirmeyin, isim vermeyin ve birlik olalım... kime karşı? hayaletlere karşı mı? iktidarda olan belli, yasayı çıkaran belli, söz verip sözünde durmayan belli.. Asıl suçluyu bi kenara itip CHPyi neden sessiz kaldı diye mi eleştirelim? İstersen sen böyle düşün böyle eleştir kimse sana neden CHPyi böyle suçluyorsun diyemez çünkü haklısın evet onlarında Genel Başkanı sessiz kaldı duruma ama asıl suçlu AKPdir siz bunu niye anlamak istemıyorsunuz?

Hakkını da vermek lazım ki CHPli Payev tepkisini koydu koymadı değil ama yine de sen Genelbaşkanı eleştir ben sana haksızsın demem, haklısın ama desen ki AKPyi eleştirme bu olmaz.. asıl suçlu AKP zaten.

AKPdir sever de döver de demediğiniz kaldı...

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Herkes Baksın Dalgasına Kimse Benim Partim Kötü Yaptı Demez Neyi Tartışıyorsunuz. Yani Bugünki İktidar Ak Parti değilde A.B.C Vs Başka Parti Olsa İdi Burda Ak Partiye Yüklenen Arkadaşlar Kendi İdeoloji lerine partilerine böyle yüklenecekmiydi. Kesinlikle Hayır, Ozaman Boş Konuşmaya Gerek Yok...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

rotinda;
    hala aynı zihniyet..
    CHPyi neden sessiz kaldı diye mi eleştirelim
    arkadaşım sana bariz bi şekilde git muhalefeti eleştir dedimmi ?yada iktidarı eleştirmeyeceksin dedimmi ? sana şunu soruyum;
    demişssin ya akp karşı birlik olmayacaksak neye karşı olcaz diye ? hadi bu gün akp var,yarın başka parti olduğunda nolacak ? bu sefer başka partiyi zikretcen..demek istediğim şu,partiler gider gelir..önemli olan birlik olunduğunda,hangisi başa gelirse gelsin bizi kaale almalı..sen takmışsın kafayı akp ye..illa senin gibi akp deyip burayı siyaset alanına mı cevirelim,senin sözlerini doğrulayıp egonu tatmin mi edelim ? nerde kaldı engellilerin çıkarı ?bırakın bu işleri..bu zihniyette bir arpa boyu yol alamazsınız..konuşur durursunuz..partiler için sarfedeceğiniz her söz boşa vakit kaybı..sen ahmete partini sevdiremezsin,ahmette sana partisini sevdiremez..bu yüzden burda illa iktidarı atmak tutmak yerine bence yukarda oturanboğa'ya sunduğum önerilere yoğunlaşmalıyız..aynı şeyleri konuş konuş nereye kadar.büyük adımlar atılmalı..

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Al sana osmanlı adımı iki ileri üç geri, senin sağlık bakanın bunu derse yakışık almaz işcinin haksız olduğunu varsaysak bile olayı tam bilmiyoruz ,ama düşmez kalkmaz bir Allah tır.

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi destekliyorum seni
    akp hükümeti şuan bir sağlık çalışanı olarak eczane hastane v.b berbat durumda bi hastaneye gittiğinizde ilgi alaka görebilİyormusunuz, benım açımdan şüpheli eczane ye gittinizde ise muyane ücreti ilaç farkı falan filan.

verdilkeri sözleri yerine getirmeyen bir hükümet benım düşüncem saygılarımla

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk34 Mesajı Gör

Al sana osmanlı adımı iki ileri üç geri, senin sağlık bakanın bunu derse yakışık almaz.
    'osmanlı' öyle yazılmaz. Böyle yazılır:OSMANLI İMPARATORLUĞU. İkincisi ilk defa duydum iki ileri üç geriyi.
    Bi google yapalım dedim. Çünkü akla mantığa aykırı geri gitmesi. Bir vilayetten doğup 3 kıtaya adalet götürmüş koca bi çınara senin gibi zır cahiller böyle yazar.mehter takımının 2 ileri 1 geri yürüdüğünü sanmak - uludağ sözlük

Recep akdağ dediğin adam konusunda haklısın.

Osmanlı nın niye yıkıldığını öğrenmek istiyorsan.. Mehmet Genç in kitabını alıp okuyacaksın. İnsanların açgözlülüğü ve kapitalizm hepsi doğru orantılıdır.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah sonumuzu hayır etsin

bunlar sap ile samanı birbirine karıştırmışlar

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Goldenheart

Söylediğimi kişisel algılama, ki bu forumda açıkcası saygı duyduğum üyelerden birisin, ama senin savın bu konuda yanlış.

Muhalefet partilerini görevini yapmadığı için eleştirelim diyorsun, haklısın, admların işi hükümeti denetlemek.

ama her yanlış yapıldığında tek yapılması gereken şey muhalefetin tutumu üzerinden konuşmak olamaz, Çünkü bu hataya sebep olan hükümeti kuran parti akp.dir ve tabiki de eleştiri oklarının hedefi olmasından daha doğal birşey olamaz.

Sen öyle yapıyorsun demiyorum ama, akp.ye oy vermiş olanlardan bazıları malesef akp.ye dokunulmazlık zırhı giydiriyorlargiydirmeye kalkıyorlar, bu olmaz, demokrasilerin işleyebilmesini sağlayan şey herkesin doknulabilir olmasıdır, yoksa bunun adı diktatörlük olur.

Senin de dediğin bugün akp gider yarın başkası gelir, ama, kabul et kardeşim, bazıları var akp.ye siyasî bir partiden daha fazla anlam yüklüyorlar.

Eskiden bunu bazı chp.liler yapardı, şimdi ak.ye oy verenlerden bazılrı ve karşısındakileri yaftalayarak susturmaya kalkıyorlar, bu tehlikelidir, hiçbir şekilde mantığı yoktur, olamaz.

Tekrar geri dönelim konumuza, muhalefetin beceriksizliği milyon kere söylendi, bir milyon bir olmasının pek bir faydası yok, o zaman demek ki kendi muhalefetimizi de kendimiz yapacağız, muhalefet zorlamıyorsa, biz akp.yi doğruyu yapmaya zorlyacğız, yapmazsa oy vermiycez.

önceki sayfalarda bir yığın yanlışını saydım, bunları yapmış olmaları köpeksiz köy bulup da değneksiz gezmek değildir de nedir?

ayrıca, birlik lunsun falan diyorsun iyi güzel de, benim Bülnnt beyin yazısından ladığım şey zaten akp.nin hali hazırda organize olmuş engelli sivil toplum örgütlerinin sesine kulak vermediği yönünde, ben mi yanlış anlıyorum?
    10 yıldır iktidarda olup syu

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

speedygonzales;
    sende sana karşı yapılan eleştirilere sakinlikle cevap verdiğin için saygı duyduğum birisin..bunu bir çok kişi burda beceremiyor..

muhalefet partilerini eleştirelim dedimmi hatırlamıyom,belki demişimdir ancak bu anlamda dememişimdir..şunu kastettim;bir vatandaş olarak yapılan yanlışı en tepeye sıcağı sıcağına sölemenin ,bildirmenin yolu muhalefetten geçmiyormu ? öle ise muhalefete yoğunlaşmak ve onların bizi temsilen eleştirmesi daha mantıklı değilmi..hangimiz sesini duyar burdan iktidar..gerçi muhalefet herşeyin farkında değilmi ? farkındadır..ama bir tek emine ülker tarhan ın yanında başkalarıda olmalı..buda birlik ile hareket edebilirsek,o şekil sesimizi duyurabilirsek ancak o zaman olur diye düşünüyorum.

birileri partisinin fanatiği olabilir..bu insanın doğasıdır..bende partimi severim..ancak önce de dediğim gibi bizler sözkonusu isek benim için iş değişir..ancak o fanatik kesime laf anlatmaya çalışmak,tespitlerinin doğruluğunu kanıtlamaya çalışmak,hele hele burda bu konuda yapmak gereksiz bence..konuya bütünü ile tepeden bakarsak bu konu aslında bir haksız tutuma karşı birlik olmayı işaret ediyor..yazının başlığı bir kesimi tetiklemiş olsa da herkes partisini bi kenara atıp (muhalifcisi de iktidarcısı da) bu soruna yoğunlaşmalı..burda ne iktidar yanlısı muhalefete öfkelenmemeli,nede muhalif yanlısı iktidar yanlısına öfkelenmemeli..yapacağımız şu ya;
    birincisi zaten bu yasayı kimin geçirdiğini herkes biliyodur..bunun üstüne konuyu saptıran,iktidar zamanında şöle yaptı böle yaptı demek açılan bu konuyu değersiz kılar.ikincisi,burda bu haksızlığı yapan partiinin sürekli zikredilmesi bence kimseye fayda sağlamaz..görüldüğü üzere bazı kesimi bile destek olmaktan alıkoyar..çünkü burda herkes yürüme engelli değil,herkes görme engelli değil..böyle olmayanların,olanları anlayabilmesi biraz zordur..hani bir laf vardır ya ,tuzun kuru diye..o hesap..onlarında desteğini almak için hassas davranmak gerek..diyebilirsiniz,"napalım yani iktidar yanlılarına,sizin iktidarınız haklımı diyelim" ..öle de demeyin ama o teraziyi dengede tutmak gerek..ve de bu site kaç bin kişi ise en azından 3 te 1 i istendiğinde birlikte hareket etmeli..ben başından beri bunu savunuyorum..sınav olacağı zamanda bu zamanda..
    ha bide bir partiye oy vermemek bence ceza değil..düşünsenize oy vermedin ondan sonra gelecek olan parti,o cezayı senin verdiğini düşünüp senin için yeni bir şey yapacağını sanmıyorum..oraya çıkan bi kere oranın ihtişamına kapılabiliyor..bence hak aramakla olacak bir şey..artık medya bolluğu var.artık gazete bolluğu var..imkanlar var..dernekler var..bilmem neler var..bunların sert adım atmaları lazım..en basitinden bu site de birlik oluşması şart

ses vermelerini sağlayacak bir şey olmalı..bir çıkar yolu oluşturulmalı..ama nasıl ? bunun cevabı aranmalı bu konuda bence..

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Goldenheart

Öncelikle yukarıdaki yazımdaki yanlışlardan dolayı kusura bakılmaya, Yeni klavyemin mendeburluğu biraz, basmıyor bazen.

demişsinki bir kesiminde desteğini almak için hassas davranılmalı, haklı olabilirsin, fakat aynı hassasiyetin başkaları için gösterilmediği bir gerçek.

bu mesajda amacım akp şunu yaptı bunu yaptı demek değil, yanlış anlama, ama madem hassasiyet dedin, ne akp.nin, ne de akp.ye oy vermiş bazı kimselerin bu hassasiyete zaman zaman dikkat etmediği birr gerçek.

bak mesela dindar değil de tinercimi olsunlar meelesi...

Ben bir Deistim, herkes gibi vergisini ödeyen, her insan gibi gelecek kaygıları olan, kendi hyatına bakan ve herkesin hayat tarzına da saygı duymaya çalışan bir insanım, peki o zaman ben bu insanlara ne yapmış olabilirim ki, onlardan farklı düşünüyorum diye ben ve benim gibi insanlar bu gerginliği yaşamak zorunda?

üstelik düşün benim ailemde akp.nin yerel teşkilatlarında görev almış insanlr var.

Eğer 2006-2007'ye kadar ki her kesimi kucaklayan politikasına devam etseydi, yasaklara, otoriterliğe, sansüre bulaşmasaydı, çok ciddiyim oyumu verirdim, ama bu saatten sonra daha da öyle birşey düşünmem.

Birlik olunması konusunda haklısın, ben de Türkiyede engellilerin bu azınlık psikolojisinin yeterince fırsata çevirilemedğini düşünüyorum.

Mesela Amerikada falan adamlar görme engelliler arasında işveren networkleri falan oluşturuyorlar, görme görme engelli girişimcilerin toplandığı.

ama işte yukarıda da yazdığım üzere zaten var olan engelli örgütleri de pek duyulmamış gibi duruyor yasanın ertelenmesinde, tabi detayını bilmioruz o ayrı.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    speedygonzales;

önceikle deist ne demek,sayende öğrendim.gerçekten bilmiyordum..tercihdir,saygım sonsuz..ben yüzde 75 uygulanan yasakları ve sansürleri destekliyorum.otoriterlik konusundada bazı kesime karşı otoriter olunmasını da destekliyorum..sansürdü,yasaklardı bunlar derin konu..birde bu konuda yeri yok..bunu geçiyim konu dağılmasın..bak mesela geçenlerde tiyatrolarla ilgili bir kararda,tiyatrocular nasıl bir anda toplanıverdiler..nasıl ellerinden geleni yapmaya çalıştılar..işte biz engellilerde böle olabilsek keşke..

ben 2 senedir bu siteye gireli engellileri anlamaya başladım..ben 2 sene öncesine kadar kendi engelimi kafama takmayan birisiydim..bişeyden dolayı engelli olduğumu kabul ettim..işte o zaman burda ne zor durumda engelliler olduğunu anladım..haklarımı öğrenmeye başladım..bilmiyorum acaba benmi görmüyorum ama sanki engelli dernekleri olsun,yada bazı engelli vatandaşlar olsun gereken birliği sağlayamıyolar..yada bana öyle geliyor bilmiyorum..belki bi yerlerde insan üstü çabalar sarfedenler var,ben görmediğim için yok sanıyorum..inşallah bir gün "bizim şu hakkımız elimizden alınıyor,daha duruyormuyuz" dendiğinde akın akın plan dahilinde o konuya yoğunlaştığımızı görürüz..birliğin beraberliğin ne demek olduğunu görürüz inşallah..

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon