Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi de Halilcim,

Verdiğin örnekteki öğretmen yeni başlamamış ki.. 15 yıl önce böye bir yasa/yönetmelik/madde yokmuş demek ki.. O da göreve başlamış.. Yönetmeliğin değişmesi durumunda onu da görevden alacak halin yok ya..

Hem sonra o örnek verdiğin öğretmen de "sınıf öğretmenliği" mi yapıyor. İkisi bir birinden çok farklı şeyler..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Aslında buradaki ince ayrıntı da o. Öğretmen arkadaşımızın ifade ettiği üzere bu yönetmelik hükmü yani "tek gözü görmeyenler öğretmen olamaz" maddesi sadece "SINIF ÖĞRETMENLERİ " için geçerli olan ve uygulanan bir hükümmüş. Dolayısıyla "BABEN" in de dikkat çektiği gibi her emsal maalesef ki emsal sayılmaz !! :roll:

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım bahsettiğim öğretmen bu rada yazan öğretmen http://www.haberler.com/gozleri-gorm...k-aski-haberi/ ilk öğretim okulun da öğretmenlik yapıyormuş ayrıntı yok sınıf öğretmeni 1 ile 5. sınıfları okutanlara deniliyor sanırsam..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eskişehir Adalet İlköğretim Okulu'nda müzik öğretmeni olarak görev yapan
    Yani branş öğretmeni.. Sınf öğretmeni değil!

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hasankrmn
    Sevgili raman Milli eğitim bakanlığının ENGELLİ öğretmen atamalarında izlediği yol.Gerekli şartları yerine getirdikten sonra(KPSS, sağlık kurulu raporuda dahil) Ankaradaki sağlık inceleme komisyon kararı ile atamalar gerçekleştiryordu.(Bu komisyon kısa zaman önce kaldırılmış)Uğur hocamın atamasını iptal eden yer bu komisyon.Atama klavuzunda da hatırladığım kadarı ile böyle bir madde var.''Özürlü öğretmenlerin atama kararını Sağlık inceleme komisyonunu kararı belirler'' gibi birşeydi.
    2002 YILI ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZUNDA BEDENSEL ÖZÜRÜ OLANLAR ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURABİLİR Mİ?Bölümünün

c) Görme Özürlüler: Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, İngilizce, sosyal bilgiler, müzik ve rehber öğretmenlik, Her iki gözde toplam görme oranı en az 10/10 olanlar ve renk algılama bozukluğu bulunmayanlar sınıf öğretmenliği için başvuruda bulanabilirler.
    KILAVUZUN DEVAMINDA;

Sağlık durumunun; Türkiyenin her bölgesinde ve iklim koşullarında öğretmen olarak
    görev yapmasına engeli olmadığını son 6 ay içinde alınmış Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirmek
    2007 ATAMA KILAVUZU;
    Bedensel engeli bulunan öğretmen adayları da öğretmenlik görevine atanmak üzere başvuruda
    bulunabileceklerdir. Bu adaylar, aynı alandaki diğer adaylar ile birlikte KPSS puanı üstünlüğüne göre
    değerlendirilecekler, atanmaları durumunda bedensel engellerinin öğretmenlik görevini yürütmesine engel
    teşkil edip etmeyeceğinin tespiti bakımından Bakanlığımızda oluşturulacak Bedensel Engeli
    Değerlendirme Komisyonunca değerlendirmeye alınacaklar, uygun görülenler göreve başlatılacaklardır.
    Sağlık durumunun Türkiye’nin her bölge ve iklim şartlarında öğretmenlik görevini yapmasına engel
    olmadığını tam teşekküllü hastanelerden son altı aylık süre içinde alacağı Sağlık Kurulu Raporu ile
    belgelendirilmek, bedensel engelli adaylar bakımından ise; bedensel engelinin öğretmenlik görevini
    yürütmesine engel olmadığına Bedensel Engeli Değerlendirme Komisyonunca karar verilmiş olmak,

Yukarda bedensel engelliler için iki kılavuzda yer alan farkları yazdım.Eğer Öğretmen20 Tam teşekküllü Hastaneden Öğretmen olabilir,ve Öğretmen olmasında sakınca yoktur.İbareli rapor almışsa ve komisyon tarafından bu red edilmişse burda çelişki var.Çünkü kurulun Sağlık kurulu raporuna göre hareket etmesi gerekmekte.Kurul sağlık kurulu raporuna itibar etmemişse,rapora itiraz eder ve Devlet Hastahanesinden alınmışsa,Fakülteden isteyebilirdi.
    Şimdi bu komisyon olmadığına göre uğur hocam hiçbirşey olmamış gibi tekrar başvursa öğretmenliğe sorun olur mu acaba.Hiçbir sorun olmasa bile kpss de yeterli puanı almak çok zorlaştı.KPSS sınavı üniversiteye giriş sınavından daha zor bir halde şuan.Bana göre uğur hocam mahkeme kararını temyiz etmeli.İşini iyi bilen bir avukat sorunu çözer gibi geliyor bana.....
    mahkeme sonuçlanıncaya kadar tüm hakları saklı kalır.

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Raman72:

Anlatmak istediğim şeylere bire bir tercüman olduğunuz için teşekkür ederim. Benim de anlatmaya çalıştığım şey görme engelli olmaklan kaynaklanan sıkıntının sadece sınıf öğretmenliğinde olması. Raporumda öğretmen olur yazmıyordu kararı komisyon alır yazıyordu. Ama raporundaöğretmen olur yazan engelli arkadaşlar bile benim geldiğim komisyona yönlendirilmişler çünkü İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yönde bir yetkisi varmış. Şimdi emsal olayı tamamen ortadan kalktığına göre tek yol "öğretmen olur" raporu alıp göreve başlamak ama yine bir itiraz durumda söz konusu yönetmeliğe dayalı olarak öğretmenliğimin elimden alınması ihtimal dahilinde. Hepiniz yardımxı olmak istiyorsunuz teşekkür ederim ama olay Raman72 arkadaşın dediği gibi yani yüksek risk hala var. Durumum tahmin ettiğinizden çok daha vahim resmen bir çıkmazın içindeyim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Pes etmek yok.Moralinizide bozmayın.Mücadaleye devam edeceksiniz. :wink:

Üye
    serkanarslan72 Avatarı

Son Giriş
    23.12-2015
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nedir bu memleketimizde özürlü kardeşlerimizin çektiği çile. anlamadım arkadaşlar özürlü olmak suçmu bizmi tercih ediyoruz özürlü olmayı. Her işte zorluk her işte problem. Hiç özürlüye kolaylık yokmu bu memlkette anlamadım arkadaşlar. Kahroluyorum bazen üzüntümden.

Arkadaşa destek olmak için ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber yapalım. Fikri olan varsa açıklasın. Ne yapabiliriz.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce sınıf öğretmeni olduğum için atamamın iptal edildiğini ve açtığım davayı kaybettiğimi sizinle paylaşmıştım. Bu sefer "öğretmen olur" sağlık raporunu alarak 19 Marttaki atamaya tekrar başvuracağım.

Maalesef öğretmen olur raporunu alsam bile daha sonra ne tür problemlerle karşılaşacağım muğlak bir durum. Şimdi doktorları ikna edip "öğretmen olur" raporunu almaya çalışıyorum, şayet becerebilirsem o raporla göreve başlamaya çalışacağım, tabi ilçe imlli eğitimdeki görevlilerin keyfi uygulaması olmazsa.
    Özellikle de hukuki bir durumla karşılaşırsam avukat arkadaşlara tabi hepinizin maddi-manevi desteğine ihtiyacım var.
    Bu desteği vereceğinize inanıyorum.

Saygılarımla..

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sen bir başla.Her türlü desteği elimizden geldiğince vermeye çalışacağız.bundan kuşkun olmasın.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin arkanda koskoca site üyeleri var...elimizden geleni yapmaya çalışırız...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım sonuna kadar elimzden gelen desteği vermeye hazırız...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Tüm kalbimizle ve dularımızla yanındayız.İnşallah sonuç olumlu olur.

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadaşlar bu sefer de sonuç olumsuz olursa konuyu medyaya taşıyacağım zaten

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    insan ayrimciligina karsi elimizen geleni yapmaliyiz yanliz olmadiginiz yaninizda
    oldugumuzu belirtiyoruz...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon