Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 160 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şevketin ,hayalleri ümitleri vardı, bu nakil onun için büyük umuttu, risk çoktu bunu biliyordu kendini feda etti.Onun güler yüzü aklımdan hiç cıkmayacak.

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    75

Evet iki gün öncesinde Şevket Çavdar'ın bir hayatı, hayalleri ve umutları vardı ama bugün maalesef yok. Bütün herşeyini aldılar yok ettiler.Mekanı cennet olsun inşallah.

bir diş doktoru hastasına, dişindeki iltihap geçmeden çekemeyiz o riske giremeyiz diyerek hastasının dişini bile çekmeyen hastasını canı gönülden düşünen bir doktor,

diğer tarafta da her ameliyatta risk vardır Şevket bunu bilerek ameliyata girdi diye açıklama yapan ve ona tek kol nakli yapmak yerine iki kol ve iki bacak nakli yaparak vücudunun taşıyamayacağı yükü yükleyen ve ölümüne sebep olan bir doktor.

Sahi neden Şevket'e hayatının biraz daha kolaylaşması için tek kol nakli yapılmadı da iki kol ve iki bacak nakli aynı anda yapıldı, doktorların hiç biri mi bunu akıllarına getirmedi?

Sonuçta ortada gerçek bir can var oyuncak bebek değil ki çıkan kollarını takıp oynatasın, kaldı ki tek kol nakli bile olsa en az 6 ay hissedemeyeceğini istediği gibi oynatamayacağını aylar süren fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi göreceğini neden anlatmadılar, farzedelim anlatmadılar sağlıklı insan bile en ufak ameliyatta günlerce kendine gelemiyor bu kadar büyük bir ameliyatı neden göze aldılar?

Aceba bu operasyonu yapan doktorlar Şevket'in yerinde kendi çocukları olsaydı yine de aynı anda iki kol ve iki bacak nakli yaparlar mıydı?

Sorular uzar gider, ancak giden can geri gelmez, tıpkı doktorların yanlış tedavisi sonucu engelli olan yüzlerce binlerce engelli arkadaşımızın sağlığının da geri gelmediği gibi...

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkes gibi bende çok ama çok üzüldüm...Hiç kimsenin beklemediği yada istemediği çok acı bir olaydı.Fakat faturanın doktorlara kesilmesini ve doktorlara yapılan bu acımasız eleştirileride haksız buluyorum..Ama anlıyorum bu eleştirileri..Rahmetli Şevket (yakışıklı Şevket) herkes gibi bana da çok sempatik gelmişti.Onun o güzel yüzü herkesin ona ısınmasını sağlmıştı bence.Bu eleştirilerin şiddetinin bu kadar büyük olmasının sebeblerinden biride bu bence.Ama ben Şevketin bugün bu şartlarda yine aynı kararı alacağını düşünüyorum...
    Biz toplum olarak herzaman/her olayda bilirkişi olmayı çok seviyoruz...Futbolda en basit bir pozisyonda hakem oluyoruz ve maçın hakemini anında harcıyoruz...En ufak bir asayiş olayında hepimiz yargıç oluyoruz,kesiyoruz cezayı hemen...Eğitimle ilgili her konuda hepimiz Öğretmen oluveriyoruz,öğretmeye başlıyoruz hemen...Mutlaka eleştirmeliyiz ama elştirilerimiz yapıcı olmalı bana göre...Bu nakiller yapılmadan önce herşey güllük gülüstanlıktı..Herkes doktorları alkışlıyordu...Ama bugün adeta linç ediliyorlar...Herkes doktor oldu şöyle olmalıydı böyle olmalıydı diyerek doktorlarımıza bela okunuyor...

Geçtiğimiz yıl yine Antalyada çift kol nakli başarıyla yapıldı.Bunu yapanlar yine bizim doktorlarımız değilmiydi ?

Antalya Tekrar Çift Kol Nakli Yapılan Cihan Topal, Yeni Kollarıyla Kızına Sarıldı haberi | Son Dakika Video Haber Haberleri | Haber, Haberler, Gazete Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haberler

Ümit ediyorum ki bu acı olay uzuv nakli olacak olanların ve doktorlarımızın cesaretini kırmaz.Bundan sonra daha başarılı nakillere imza atılır...

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilimsel rekabetin acı sonu. Yazık Allah Rahmet eylesin...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şafak Pavey de uyanık olduktan sonra nemalanıyor!
    Şafak Pavey: Ben kendime kıyamadım, Şevket nasıl kıydı? - Milliyet.com.tr

Olan olduktan sonra herkez konuşur. Önemli olan olmadan olayların önüne set çekmek!

Sayın, Pavey evet bu adamın katili sgk ve devlettir. Eğer o teknolojik protez kolları, bacakları sgk sağlık bakanlığı hastalara taktırsaydı bu hasta kendine yetebilecek ve o ameliyatı olmayacaktı.

Bütün meclisi ve rey sahiplerini esefle karşılıyorum.

Siyasetçi ateşten gömlek giymiştir. Destekçiside aynıdır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thebaston Mesajı Gör
    Şimdi herkese böyle protez takarak olayı çözdük değilmi. Nasılsa demir parçalarını taktık. Gerisi ne olursa olsun değil mi?

Sen protez kullanıyor musun? Ben kullanıyorum ama benimkine ortez diyorlar protez bile değil. Hergün onu takıp çıkartmak canımı sıkıyor.
    Cahille sohbeti kes demişler.

Ben bilmiyorum en iyi enpatiyi damdan düşmeyen sen kurarsın. Damdan düşen bilmiyor sen biliyorsun. He he he deyip geçiyorum sana.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ya o nakil edilmesi için karton kutuların içinde taşımasına ne demeli...medya üstünde durmadı karton kutunun altı birden yırtılıp yere dştü...bide aşama aşama değilde öbür hastane hepsini bir anda yaptı bende yaparaım hırsı vardı yaptılar evet ayleye en büyük kötülüğü yaptılar...

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Abi'nin yorumuna şaırdım. Çünkü Gerçekten eğitimli ve her şeyden haberi olan bir birey ve bu kadar yanlı olmasına şaşırdım ve üsluba da çook şaştım.

Bülent Abi Sizi tekerlekli sandalyeden kurtaracak bir buluş olsaydı ameliyat olmaz mıydınız? Vefat eden arkadaş yaşadığı durumdan mutlu olduğu için gülücükler saçmıyordu. Engelli olarak yaşamaya alışmıştı. Engelli olmak sadece diğer insanların bakışları vs için mi zor. Kolları yok ve hep birilerine en ufak bir şey için bile muhtaç. Belki öldü ama bence onun hayali kolları olmasıydı. İyileşseydi O DR. ya da hastane ayakta alkışlanacaktı değil mi?
    Yok toplum bize çirkin vs gözü ile bakıyor denmiş. Ya Allah aşkına engelli camiası veya aileleri bunu yapmıyor mu?

Yapılan organizasyonlarda millet çıkma teklifi yaparken bile daha az engeli olan bayanları ya da erkekleri tercih etmiyor mu? Hayatta herkes daha iyisini ister bu doğuştan var olan bir içgüdüdür. Medyanın bu kadar haber yapması da eee yeni bir buluş ve ilk kez yapılıyor nakiller. Tabi tanıtılacak. Bence oturun medyaya şükredin onlar yakından ilgilenmese belki o insanın öldüğünü dahi bilmeyeceksiniz.

Şimdi ise nakil yaptıracak insanlar anladı ne kadar tehlikeli olduğunu ve daha temkinli olacaklar. Atıyorum skolyoz ameliyatları yapılmasaydı ve Dr. tanıtılmasa biz nerden bileceğiz iyi kötü Dr. Skolyoz ameliyatı oldum da sağlığıma kavuştum. Bu olayı bu kadar yadırgamamız yeni olmasından ötürü. Ha diyeceksiniz o sağlık. O da el kol basit değil yani. Adam çayını içerken bile başkasına muhtaç. Lütfen sığ düşünmeyelim.

Bence insan hayatını daha iyiye, ve rahata kavuşturacak buluşlar yapılmalı. Böbrek nakli yapılıyor da kol nakli neden yapılmasın. Böbrek naklinde de masada kalanlar var.

Üye
    sindirella Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede umutları vardı hayelleri ölceğini aklına getirmiştir göze aldı bunu keşke takılsaydı nakli yaşasaydı araba sürme hayali varmıştı keşke bikere olsa sürseydi öldüğünü duyunca çok üzüldüm nakil için gitti ödü hiç bile bilirmiydi ben buna şaşırıyorum başkaları olmaz artık çift kol çift bacak nakli bunu duyunca yüz nakli olanlar ölmedi neden o dahamı basit bir amaliyattı anlamadım gitti yüz nakli olan sakallarını bile tıraş ettirdi ötekide oldu şevket çavdar olan oda uysndırcaklarmıştı öle dediller dr.bence hiç bir amaliyat olmayalım öle duralım masada kalmak var bnm düşüncem bu ...

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek kol ve tek bacak nakli olan engelli vatandaşımızın tek bacağı sonradan geri alınmıştı. iki kol ve iki bacak nakli için ilk naklin başarısızlığı araştırılmalıydı. oluru olsaydı tek kol ve tek bacak başarılı olurdu. ben bu hatayı tamamen doktorların kibirine bağlıyorum. Birde bu vatandaşımız iki kol ve iki bacakla yaşasaydı sağlık durumunun pek iyi olabileceğini düşünmüyorum, belki o zaman daha çok acı çekecekti. nakiller tek tek yapılmalıydı... Bunun olmayacağını anlayabilmek için doktor olmaya gerek yok. Arkadaşımız kurban edildi...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

zehirliyaprak

Dediyin gibi o zaman bütün engellileri kobay olarak kullanalım Türkiyede yaşadığımızı unuttunuz her haldde daha tam kapasiteli yoğun bakım ünütemiz bile yok dünya bunu yapamış biz türkiye olarak baş ağrısı ilacı bile ithal ediyoruz Boyumuzdan büyük işler yaparken daha dikkatli olmalığız.Medyanın yaptığı enyam yüzünden organ bağışlarıda yapılmıyacak medya öyle bir hale getirdiki insanlar korkar hale geldi.Yüzlerce organ nakli bekliyen var bu durum onlarıda etkiliyecek.

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sözün bittiği yer. Allah rahmet eylesin. Bu güzel kardeşimize.

Üye
    anestezi18 Avatarı

Gerçek Adı
    alihan
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara şuan yozgattayım
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hacettepe mezunu ve hacettepe hastanesi eski çalışanı olarak söylüyorum.Bu işin olmayacağı baştan belliydi.Reklam uğruna arkadaşımızı kaybettik.Birden fazla uzuvun naklinde kalp, kan pompalamada zorluk çeker.Arkadaşımıza 90 ünite kan verildi.4 ünite kandan sonrası metobolizmayı bozar .Şevket Arkadaşımız cumartesi günü arrest oldu zaten.İntra kardiyak masajla geri döndürüldü.Kalp perfüzyon pompasına bağlandı kurtulur ümidiyle.Fakat kurtaramadılar.Allah rahmet etsin.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünyada maaşından en çok kesinti yapılan ülkesiyiz. % 35 le 1. sıradayız.
    Sağlık hizmeti vermeye gelince 2. dünya ülkesi kalitesinde hizmet alıyoruz.
    Gözümüze baka baka yalan söylüyorlar. Yunanlılara bu ülkedeki yapılan haksızlıklar yapılsaydı. Vallaha meclisin kapılarını kapatıp 550 sinide diri diri yakarlardı.
    İçimizden biri öldürülmüş ve bizim sağlık bakanı usulsüz uzuv nakline bile sahip çıkıyor.
    Bi kere mevzuata uygun değil operasyon. Resmi belgede dirsekten-dizden yukarı nakil yapamazsın diyor.
    Başbakan bu bakanı çok aramış. Gözleri görmediğin halde diye hakaret eder. Öldürenlere sahip çıkar.
    Sizi gidi katiller, siz gidi gidi.. Rahmetli Erbakan böyle derdi.. Hocam bunlar senin öğrencinmi?
    Bu ülkede iyi siyasetçi yok benim anladığım. En iyisi senin gibi ölü olanı... İnşallah tez zamanda büyün siyasetçiler can verirler...

''KOL VE BACAK NAKLİKol nakli için gözetilecek nedenleri de düzenleyen rehber, iyi huylu tümör, travma ve yanık gibi durumlara bağlı uzuv kayıplarında naklin yapılabileceğini öngörüyor.Kayıp seviyesi parmak eklemleri ile dirsek altı arasında kalan bölgeden olmak üzere, iki taraflı kol kayıplarında bu nakil yapılabilecek. Hastaya bağışıklık sistemini baskılayan tedavi gerektiren başka bir organ nakli uygulanması söz konusu olduğunda, dominant tarafa yapılması kaydıyla tek taraflı kol nakli mümkün olabilecek. Bir tarafı dirsek ile omuz arası, karşı tarafı parmak eklemi ile dirsek altı seviyelerden olan iki taraflı asimetrik kol kayıplarında ise uygun olan tarafa tek taraflı nakle izin verilebilecek. Nakil, 18-65 yaş arasındakilere yapılabilecek.
    Bir veya iki taraflı bacak kaybında ise diz altından itibaren kalan bölge için tek veya iki taraflı nakil yapılabilecek. Doğumsal nedenlerden dolayı kayıplarda yapılacak nakillerde ise plastik cerrah ve ortopedi uzmanlarından oluşan en az 4 kişilik bilimsel kurulda alınacak onayın, daha sonra Sağlık Bakanlığı Kompozit Doku Transplantasyon Danışma Kurulunda da uygun bulunması şartı aranacak.''
    kaynak;Yüz nakli için gerekenler belirlendi - Posta

Üye
    Ben..VE..Sen Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

ya nakıl iyi hoşduda anlıyamadım yanı bu neden bı anda 4 nakıl birden neden aşama aşama deyilde bı anda

bence egerkı tek nakıl olmuş olsaydı olayın rıskıde bukadar olmazdı cocun vucudu okudum kadarıyla 4 nakılı kaldıramamış kı bu cok normal kos koca bilim adamı tıp okumuş ınsanlar bunu tahmın mı edememışler

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah rahmet eylesin değerli kardeşimize ve ailesin sabırlar versin...
    Sözün bittiği yerdeyim...
    Kalbimin hezeyan fırtınalarını ve kelimelerim lal oldu dondum kaldım.....
    Kalbi dualarımızdasın değerli kardeşim...

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon