Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 160 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oturan Boğa, duygusallığını anlıyor, tepkini anlamaya çalışıyorum. "Lanetli uzuvlar" söylemini talihsiz bir ifade olarak görüyorum. Onlar bağıştı... Hani bizim ülkemizde börtü böceğin ziyafet çekmesi için toprağa bırakılan ama birbaşkasına hayat kaynağı olabilecek uzuvlar...

Rahmetliyi kimse zorla ameliyata almamış... "Deneyelim de görelim" dememiş... Bir risk alınmış ama başarıyla sonuçlanmamış... Hangi doktor başarısız bir operasyon geçirmek ister? Başarısızlıkla anılmak ister? Şu an kendi kararını kendisi vermiş bir insana saygısızlık ediliyor. Onu yargılamak bize düşmez... Çocuk, kendisini iyi hissetmek istediği şeyi yapmış. Sakatlık toplumun da, bireyin de sevimli bulmadığı bir durum, bu konuda elimizden birşey gelmiyor işte...

Öte yandan 4 uzvun birden vücuda yüklenmesi durumunda ortaya çıkması muhtemel riskler göz önüne alınmalıydı, bunca aceleye getirilmemeliydi diye düşünmüyor değilim...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    31

Operasyon başarılı olsaydı, süpersiniz doktorlar derdik, ölünce tü kakamı oldular şimdi.
    Ben şimdi anlamıyorum siz kime kızıyosunuz.

Doktorlara mı ?
    Toplumun baskısına mı ?
    Medyaya mı
    Ameliyatı olmak isteyen, daha rahat daha mutlu yaşamak isteyen şevkete mi?

Ağır skolyozu olan bi arkadaşım var, gittiği doktorların çoğu ameliyatı etmeyi göze almıyor.
    Neden ?
    Ameliyat masasında kalır diye.
    Ameliyat etmeyi kabul edenler de yüksek ücretler talep ediyolar ama onlarda yaşayacağının garantisini vermiyolar.

Sonuçta kimse şevketin ölmesini istemezdi, hem şevket hemde doktorlar ortak bi karar aldılar ama sonuç olumsuz oldu.

Boşuna suçlu aramayın bence.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhumu Allah gani gani Rahmet Eylesin,
    Benim Kanaatim 2 kol 2 bacak değilde

Bu ay 1 kolunu
    2. ay 2. kolunu
    3. ay 1 bacağını
    4. ay 2. bacağını belirli aralıklar ile yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Vücud' un o başka uzuvlara yavaş yavaş alıştırması gerekirdi.

Tıp tarihine geçmek için 2 kol 2 bacak gazetelere manşet olayları, işte dünya Türk doktorları konuşuyordan ara gazı vermeler,

Çok Acele edinildi,

İşallah kardeşimizin mekanı Cennet olur, orada istediği, özlem duyduğu Uzuvlarına Rabbim nasip eder İşşallah

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    74
    Blog Mesajları
    4

çok ama çok üzücü bir olay, keşke operasyon başarılı olsaydı da, bugün farklı şeyleri tartışıyor olsaydık...ancak yine de insan yaşamı bu kadar ucuz olmamalı...

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,

Yazılanları okudumda vah halimize demeden önce bu uğurda şehit olan olan Şevket Çavdar'a allahtan rahmet yakınlarınada baş sağlı diliyorum.

Evet vah halimize, çünkü,

Bakıyorum hemen saldırıya geçilmiş. Bunu yapmak çok kolay. Şimdi bu doktorları savcılık yakalasa mahkemeye çıkartsa mahkemede ömür boyu hapis verse ne kolay değilmi. Herkesin içine böyle ne kin varmışta burada kusmuş

Birde yorumlarda engelli değilmiyiz gelen vuruyor giden vuruyor. bizi kimse düşünmüyor gibi çok çok komik yorumlarda var

Güzel kardeşlerim doktorlarında çabası bizim gibi engellilere umut ışı olabilmek.

Hemen doktorlarımızı harcamayalım. Ya bu nakiller başarılı olsaydıda 1 yıl sonra ellerini ayaklarını kullansaydı bu zalım yorumları yapanlar gidip doktorların elinden öpecekmiydiniz.

Hatalar yok değil. Mesela organların taşınırken yere düşmesi karton kutuda olması çok yazık.

18 yıl önce ameliyat olduğumda Türkiyedeki ilk ilizrav da vaka hastasıydım ilk bende ilizarovla ilgili yöntem geliştirildi. Amerikadan gelen proflar dahil ameliyatımı tam 6 prof katıldı. Ameliyatım tam olarak 13 saat sürdü. Tehlikeli bi ameliyattı. Şimdi ben ve ailem bunları göze almasaydık o günlerden bugünlere nasıl fener yakabilirdik.

Sanırım artık aydınlanma çağına girdiğimiz için tennoloji son sürat ilerliyor. Bir takım şeylerin gelecek için geliştirilebilmesi için fedakarlık gerekir.

Şimdi herkes bu tutumda olursa doktorlar bu nakil konusunda çok çekimser olacak ve eksik kalacağız.

Lütfen arkadaşlar eliştiriler kin kusar gibi değilde eliştirel tadda olmasını dilerim.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Tamda düşünmenin arafesindeydim nakil işini hatta bugun yarın akdeniz üniversitesine başvuracaktım yine başvuracağım ama en fazla 1 tane için benimde 2 ayak 1 el nakli gerekiyor hepsi birden asla ama

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    74
    Blog Mesajları
    4

aman edip ağa biraz daha düşün istersen, doktorların eli alışsın

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bir doktor nasıl olurda 2 kol 2 bacak ameliyatını bir bedninin kaldıramıyacağını kalbinin ciğerlerinin bu sonradan eklenene organlara yetemeyeceğini hesaplamaz ilizarof ameliyatında bile çok 2 bacağa birden uzatma ameliyatı yapmayan doktorlar var çünkü kalbi o vücuda ytebiliyor bu yapılan normal organ nakli gibi br ameliyat değildir kesinlikle o kalbin o vücuda yetmeyeceğini bile bile ya tutarsa diyerek gencecik tek gayesi hayata tutunabilmek olan bir insanı yok ettiler kimbilir ne hayalleri vardı o ameliyata girerken çok üzgünm....

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

çünkü kobay olarak görüyorlardı ondan başarısız oldular

Üye
    thebaston Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasibegül;

Muhtemelen bunu doktorlarda hesaplamıştır. Bunun yapılması gerekiyordu diye düşünüyorum. Bir zamanlar herkez nasıl deprem uzmanıysa şimdide artık hepimiz profösör işin ehli olacağız desenize

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilerim Şevket'in o masum yüzü gözlerinin önünden hiç gitmesin o doktorların.Bilimselliği tamamen kanıtlanmamış bu nakil işleminde önlerinde Akdeniz üniversitesinin ( insan vücudunun çoklu nakillere müsade etmediği ) bir örneği varken onu kobay olarak seçtikleri için.
    Mekanın Cennet olsun Şevket Çavdar.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Arkadaşlar,
    Hepimiz yorum yapıyoruz , ama birçok şeyi bilmeden... (kendimin çok bildiğini de iddia etmiyorum, yanlış anlamayın).
    1.ci ay bir kol, 2.ci ay diğer uzuv şeklinde yapılması pek mümkün değil, birincisi ülkemizde organ/uzun bağışı çok az, her zaman bulunmuyor, uzuvların uzun süre muhafaza edilme şansı yok, en kısa sürede nakledilmesi gerekiyor. Ayrıca nakil ameliyatlarından sonra uzunca bir süre bağışıklık sistemi baskılanıyor, vücudun organı red etmemesi için ilaç tedavisi uygulanıyor. Bu durum da nakil ameliiyatlarının aşamalı olarak yapılmasını zorlaştırıyor.
    Yine de 2 kol +2 bacak aşırı iddialı, sadece 2 kol ile sınırlı kalınmalıydı ilk etapta.

Şefket'in yaşamını, ameliyat öncesi psikolojisini, hayallerini ve... ve bu acı sonu düşündükçe kalbim acıyor, çok üzgünüm.

Üye
    Sakin_Reis Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    22:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MEKANI CENNET OLSUN millet boşuna tıp okuyo ya siz burada maşallah döktürüyosunz keşke nakilleri tek tek çift çift siz yapıyosunz nası olsa hastanelere ünüversitelere gerek yok.Sadece burada yanlış olan medyaya yansıması çok die getirilmesidir kimse zorla bıçak altına alıp ameiyat etmemiiş zorla vermemişerdir kendi isteğiyle olp biten gözünün karartılmasıdıır tutsaydı sonuç iyi olsaydı en iyisi onlardıya şimdi en kötüsü doktorlar ben emin,imki bu uğruda illa birieri kendini feda ediyolar ve bu böle devam edeck ya yerimizde sayacağız ya biyerere varmak için bişeylerdn vazgeçeceğiz cesaretle girimiş ve başarısız çıkımıştır bugün siz biz nerdeyiz yarınn ne olacağız sadece Şevket kardeşimz için düşünmeyz bizim içinde yarın yok

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thebaston Mesajı Gör
    Muhtemelen bunu doktorlarda hesaplamıştır. Bunun yapılması gerekiyordu diye düşünüyorum. Bir zamanlar herkez nasıl deprem uzmanıysa şimdide artık hepimiz profösör işin ehli olacağız desenize
    ii sana malzeme çıkmış patlat espirilerini bunu bilmek için profosör olmaya gerek yok ama azcık araştır

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    en kotusu tabiiki DOKTORLAR hastane idaresi bunu HOOOOP diye destekleyen bilhassa daha yeni antalyada 2 elli bi ayakli ameliyatin naneleri belliyken tek ayagi kabul etmezken buna izin veren saglik bakanlidir
    o yuz nakli olan adamin korkunc surati goz onundeyken yanina yonune bakmadan sakatin umidini kobay kull;anandoktorlardir

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon