Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011
Toplam 160 mesajın 151-160 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ne güzel, ne güzel! Bütün dünyada yapılmayan ameliyatlar ülkemizde yapılıyor! Allah'Im sana şükürler olsun!

Bence bu iki çocuğun ölümüne sebep olan herkesi toplayıp, birbiirine dikmek lazım!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayşegül_01 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu işlem bu kadar riskliyse ve hayatlara mal oluyorsa bence yapmasınlar.

Bu şekilde hayatlar yok oluyor

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Az önce haberlerde vefat etmediği, yoğun bakım da olduğu, ama durumunun ağır olduğu söylendi.. Hangisi doğru haber bilemiyoruz. İnşallah hayattadır ve kurtulur..

Üye
    ayşegül_01 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah ben mynet haberde okudum inşallah yaşıyordur

Kafa karıştıran açıklamalar | Mynet Haber
    yani yayınlanan haberde de yaşadığı belirtiliyor..

Üye
    İLHAN 06 Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Caresiz insanları bir kobay gibi yalan vaatlerle hayatlarını alıyorlar yazıklar olsun

Üye
    ayşegül_01 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet yazıklar olsun İnsanlara umut verip canlarınden sevdiklerinden ediyorlarlar.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Çift Kol Nakli Yapılan Atilla Kavdır sabah 04.30'da hayatını kaybetti.

Tek isteği kızlarının elinden tutabilmekti.Ama artık yanlarında hiç olmayacak..

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun...

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bedenden çok ruhumuz önemli. O bunun farkında değildi ve vefat etti.

Allah rahmet eylesin..

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Saros1 gayet güzel özetlemiş. Çoğu zaman bize ait olduğunu düşündüğümüz arzular bizlere öğretilmiş düşüncelerden ibaret olabilir. Kendimize ait olduğunu sandığımız için ölümü bile göze alabliriz bunlar için. Ebediyete yolladığımız kardeşimiz de bu şekilde farkında olmadan kodlanmış da olabilir.

Shebnem arkadaşımızın paylaştığı makale beni oldukça sarstı açıkçası. Bu meselede karşıt ya da leyhte pozisyon almamış, sadece yorumlarımızın gerçeği sarmalamayabileceğini düşünüyordum. Fakat makaledeki bilgiler doğruysa bu tür ameliyatların ölüm riskini göze almak değil resmen ölüme karar vermek olduğu kabul edilmek zorunda. Ben arkadaşımızın ölüm riskini göze almasına yönelik eleştirilere mesafeliydim. Ancak makaledeki ayrıntılardan bihaberdim doğrusu. Ömür boyu böbrek ve karaciğeri yoracak bağışıklık sistemini körleştiren ilaçların vahametini bilmiyordum. Çift kol ve bacak için alınacak yüksek dozda ilaçların tehlikesinin riskten öte bir tür ölümü kabulleniş olduğu arkadaşımıza söylendi mi onu gerçekten merak ediyorum. Aynı makalede çok sağlam bir eleştiri getirilmiş. 50 bin liralık pahalı bir protezi ödemeyen devletin hastanın hayatı boyujnca sürecek ilaç masraflarını ve yüksek amelişyat gişderlerini karşılaması ne demek oluyor. Burada açıkça tıbbi gelişmelerle dünyaya hava atabilmek hastanın hayatının önüne geçiyor. Engelli birey belki o "pahalı" protezlerle ameliyatın ölümcül risklerinden vazgeçecekti.

Buraya kadar normal. Sakatlığın korkunç bir melanet yuvası haline getirilişi ticarileşmiş tıp dünyası için stratejik bir manevra alanı sağlıyor. Risklerin bırakın hastaya kamuoyuna net şekilde açıklanması dahi bu tür operasyonlara karşı ciddi bir kitlesel muhalefet ortaya çıkartabilirdi. Bu mevzuda bunların hiçbri yapılmadı anlaşılan.

Fakat buna rağmen sevgili rekursiyonun "sakatlıktan kurtulmak" şeklinde ifade ettiği çabayı yadsımasını anlayamıyorum. Dönüp dolaşıp sakatlığı kutsamak ya da şeytanlaştırmak arasında gidip gelmek zorunda mıyız? Bir kişi sakatlıktan niye kurtulmak istemesin ki. Tamam tabiki ölümün adeta garantilendiği bu tür bir operasyondan bahsetmiyorum. Ama yüzde seksen ölüm riski yüzde yirmi sapasağlam yaşamak gibi iki seçenek sunulsa ve bir sakat bunu kabul etse onu taşlarmışsınız gibi bir intiba ediniyorum bazen ) Ama ben göze alamayacağım bu riski alan arkadaşı yadsıyamazdım. Alkışlayamazdım da. Susardım sadece...

Üye
    1dolunay Avatarı

Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesinlikle seninle aynı fikirdeyim şahsım adına konuşuyorum şevketin yerinde olsam bende onun yaptığını yapardım hatta bende şu anda çocuk felcinden dolayı iki ayak yada bacak neyse artık nakil istiyorum çok yere mail yolladım ancak bi cevap gelmedi sonucunada katlanmayı iyi biliyorum Şevket bir kahramandır Allah yattığı yeri nur eylesin

Üye
    In Tıme Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kısa ve öz hayallerimizi ve umutlarımızı bir kobay timsali heveslerimizle gömüyorlar ve o değerli arkadaşı öyle yaptılar! benim cahil kafam bile almıyor o vucut eklenen kol ve bacaklara nasıl kan pompalayacak ve o kalp nasıl yetişecek? işte çok bilsekte bukadar riske arkadaşımız canını verdi..

Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011