Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 160 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shebnem;

Tamamen şov...
    Tamamen duygusal...

Bul kansere tedavi yöntemi geç tarihe...

Yediden yetmişe üçkağıtçı yetiştirme mantığında bir eğitim sistemi.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer birey yaşadığının farkındaysa o engelli değildir.
    Hadi bunu bir adım ileri götürelim kendi temel ihtiyaçlarını kimseye muhtaç olmadan görebiliyorsa burada engelden bahsetmeyiz bile..
    Bu olay bizleri çok üzdü..Belki de Şevket Çavdar' a hayat ağır geldi , bu durumda yaşamak istemedi ,ya ölürüm ya da kolum bacağım olarak yaşarım seçeneklerini kullandı bilemeyiz..
    Kolu bacağı olmayan , bütün yaşamını başkalarına bağımlı olarak yaşayan bir hastaya deseler ki sana 2 sağlam bacak ve 2 sağlam kol takacağız kim istemez ki bütün bir vücuda sahip olmayı ..
    Ama bu ameliyata karar verecek Şevket Çavdar değil yıllarını bu işe vermiş, alanlarında uzman olduklarını söyleyen ameliyatı yapan doktorlardı.
    Yılarca küçük bir vücut alanına kan pompalamaya alışmış bir kalbin , 2 katına çıkan vücut genişliğine kan pompalamada çok yetersiz kalacağını hesaplamaları gerekiyordu..Bunun için doktor olmaya bile gerek yok
    Ki bunun benzeri örneği Akdeniz Üniversitesinde yaşandı ,1 kol ve bacak takılan hastadan takılan bacak geri alınmak zorunda kaldı..
    Eğer gerçekten reklamı değil de,bir insan hayatını düşünselerdi , Şevket Çavdarın hayatında kendine yetmesini sağlayacak , tek bir kol ve tek bir bacağı takmaları yeterli olacaktı.
    Ama birazda işin içine hırs girdi koca bütün bir insan yapma işgüzarlığına girdiler..Bir insan hayatını kendi egoları için feda ettiler ..Yazık..Çok yazık..
    Türkiye bilimsel çalışmalardan yoksun ve tembel bir ülke..
    Yurt dışında öyle güzel protezler var ki beyinden sinyal alıp hareket edebilen uzuvlar üzerine yoğun çalışmalar yapılıyor..
    Bu kadar emek ve parayı bu çalışmalarda harcasak ne insan hayatı tehlikeye girer , ne de biri ölsünde diğerini yaşatalım diye beklenmez..
    Hoş o kadar çok trafik kazalarının , iş kazalarının yaşandığı bir ülkede koldan bacaktan çok ne olabilir ki ucuz sermaye

Tabiki böyle çalışmaların yapılması güzel ama hırs , rekabet ve reklam yapma düşüncelerini bir kenara bırakmak gerektiğinin altını çizerim..

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Hacettepe Üniversitesi'nin Kompozit doku nakli ruhsatı iptal
    edildi.

18 yaşından küçüklere Kompozit doku nakli yapılmayacak. Yüz nakilleri SGK
    kapsamına alınacak.
    Dünyada ilk kez çift kol ve çift bacak naklini yapan Hacettepe
    Üniversitesi’nde 27 Şubat'ta ameliyattan sonraki gün sol bacağı, diğer bacak ve
    iki kolu alınmak zorunda kalınan Şevket Çavdar hayatını kaybetmişti.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Hacettepe Üniversitesi'nin kompozit doku nakli ruhsatı iptal edildi.

Kaynak : Hacettepe Üniversitesi'ne kötü haber

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

hacettepenin egosu cok sismisti iyi oldu
    yillardir koklear implant ameliyatlarini basariyla yapan hastane diye bilinirdi bi LEVENT SENNAROGLU gibisi olsaydi iyiydi tamgun yasasi diye doktorumus ayrilinca onuda yuzlerine gozlerine bulastirmaya baslamislar duydum kadari yazik o kucuk bebeklere
    akdeniz universiteside ayak nakli icin uyari almis galiba

Üye
    s.sahin Avatarı

Gerçek Adı
    s.sahin
    Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ile.. maalesef RANT herşeyin üstünde.... saygılar

Üye
    DİZDAR Avatarı

Son Giriş
    15.04-2012
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ölen arkadaşımıza allahtan rahmet yakınlarınada sabır diliyorum sonuçta bu ameliyat türkiyede ilk defa gerçekleştirmeye çalışılan bir operasyondu bunun o arakadışında vede ailesininde her şeyin bilincindeydi çünkü bende aynı olayı yaşadım bir ameliyat öncesi bilgi verilmiştir muhakkak gönül isterdi arkadaşımızın hayalleri gerçek olurdu ama olmadı bunu tıpın büyüklerine suç bulmak yanlış olur bence yakınlarının acılarını anlıyorum arkadışımızında mekanı cennet olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Şu da gözden kaçmamalı arkadaşlar: Burada eleştirilen şey iki kolu da bulunmayan birine gündelik yaşamda büyük bir kolaylık sağlayacak tek bir kol nakli değil. Başarı olasılığı değerlendirilip ameliyat göze alınabilir tabii. Ama burada sözü edilen şey o değil! Aynı anda iki kol ve/veya iki bacak nakledilmesi neredeyse sonu belli bir kabus! "Bişey olmaz" diye Şevket arkadaşımızı gaza getirenler bence cinayetle suçlanıp yargılanmalılar. Her ne kadar "valla ben istedim" anlamında Şevket'İn imzası olsa da, bence savcılar bunu yok sayıp kamu davası açmalılar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bir de, "Kalkabilirsem neyim var, kalkamazsam neyim var. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Her şeyi göze aldım" gibi bishi demish - okuduklarima göre... böyle bishi diyen bi insanin psikolojik durumunu cok cok coook dikkatli degerlendirmek gerekir diye düshünüorum, "elimde kapi gibi imzasi var!" diyebilmek icin...

intihara yeltenmek gibi bishi bu bana göre... aradaki en büyük fark, intihar etmek isteyenlerin, "aman, ölmem de sakat kalirim (ya da daha cok sakatlanirim)" korkusuyla tereddüt etmeleri... shevket'in ise "ya shimdiki halimden daha iyi olurum ya da ölürüm" der gibi kaybedicek bisheyi olmadigini söylemesi ...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

intihar meselesi genelde pes etme, zayif düshme, korkaklik vs. gibi ifadelerle yargilandigindan, belirtme geregi duydum shimdi;

dünkü mesajimla ne intihar edenleri/etmek isteyenleri vs. yargilamak istedim ne de shevket'in kararini - haddime düshtügünü düshünmüyorum... "kalkamasam da kaybedicek hicbisheyim yok" diyen birinin ruhsal hali, intihar etmek isteyen birinin ruhsal halinden cok uzak olMayabilecegine isharet etmek istedim sadece... öyle ruhsal sancilar icinde olan birinin ise, bashari olasiligi düshük, ölme riski kolay kolay gözardi edilemicek kadar yüksek, dünya capinda zorlamaya pek cesaret edilemeyen bi alandaki - özellikle de öyle bir boyuttaki - ameliatla ilgili almish oldugu kararin ne kadar saglikli olabileceginin sorgulanmasi gerektigini düshünüorum sadece...

ama konuya pek hakim olmayan biri olarak tamamen yanilior olabilirim tabe... hersheyin en ince noktasina kadar incelenmish ve en dogru shekilde degerlendirilmish olabilecegi ihtimalini gözardi edemem tabe... shevket cok saglikli bi ruh halindeyken, hayallerine kavushmak ugruna almish olabilir bu karari tabe... ayrica herkesin kendisiyle ilgili bi miktar risk alma özgürlügünün olmasi gerektigine de inaniorum...

yine de yapilan bunca tantanaya hangi anlami verecegimi shashiriorum... saglamiyla, sakatiyla, saglikcisiyla, medyasiyla, izleyicisiyle koca bi ülke tempo tutmush adeta... herkes shevket'i cok iyi anlar olmush birdenbire... kimi ölümü göze alan, her yigidin harci olmayan cesaretini alkishlior, kimisi de hayallerine olan sadakatini kutluyor... hayalleri ugruna ölen herkese ayni anlayish gösterilmedigine göre, bu "anlama" kabiliyetini körükleyen sheyin, "sakatliktan kurtulmak" oldugunu düshünmeden edemiorum...

Üye
    hasankodan Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar bence bu olay Üniversiteler arası rekabet sonucu olan bir olay bu ne kişilere bırakılmalı nede üniversitedeki Profesörlerin kişisel becerilerine sonuçta buna karar veren organ nakil kuruludur. Anlaşılan bu kurulda işini tam yapmıyor, sonuçta bir insan canından daha önemli hiçbir şey yoktur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

"Bu b.ktan yaşamından kurtulman için sana fırsat veriyoruz" diye diye on günde adamı "kesin benii" kıvamına getirmek mümkün! Ben Şevket'İn böylesi bir baskıya maruz bırakıldığını düşünüyorum. Elbette kendisinin her türlü riski almaya hakkı vardı, ama ben böylesi bir bilinçle hareket ettiğine ihtimal vermiyorum. Çocuğu gaza getirdiler, aklını çeldiler, ve şükür, b-ktan yaşamıdan kurtardılar!

Tüm ülke olarak da "kurtuldu garibim"e geldik içten içe...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.Evet Bülent bey,söyledilerinizin hepsine istisnasız katılıyorum.Ameliyatı yapanlar ve karar verenler büyük bir ihtimalle (kesin bellide işte böyle demek gerekir) ceza almayacaklar..Ama buradaki kul adaeletinden kaçış vardır.Fakat mahşer gününde nereye kaçar,nereye saklanırlar bilemeyiz.Doktorlukla hiç ilişkisi olmayan insanlar biliyor fakat bizim dokunulmazlığı olan muhteşem hocalarımız,profösörlerimiz bilmiyor.Ne diyelim.İnşallah birisi öğretmeden,kendiliklerinden öğrenirler inşallah

Üye
    EHN1905 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır saat 16:00'da kalp ve böbrek yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti.
    Cihan Topal'dan sonra Türkiye'nin ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır, iyileşip hastaneden taburcu olduktan sonra, aşırı ilgiden rahatsız olduğunu söyleyerek bir ay önce hastaneye dönmüştü. Fizik tedavi gören Kavdır, çift kol naklinden 101 gün sonra bugün saat 16.00'da, böbrek ve kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Kaynak : Kol naklinden acı haber

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah rahmet eylesin....

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon