Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    xxxman sitede yorumlarına denk geldiğim tüm yazılarında senle %99 hem fikirim bu konudada insanların menfaat karşısındaki tutumlarıyla diğer konulardaki tutum farkı konusundada sana katılıyorum ancak her ne olursa olsun bizde insanız bizimde gururumuz var evlilik çok farklı bir olay sonuçta bizle evlenen insan zaten ne olduğumuzu biliyor onunda işine geliyorki evleniyor tamam bir engelliyle özelliklede benim gibi ağır engelliyle birliktelik çok çaba istiyor evlilikte yük eşit olur ama bizde yük karşımızdakine biniyor toplumun ön yargısına maruz kalıyorlar bu nedenle gerçekten onlara çok fazla saygı duyuyorum ama saygıyla minnet arasında ince bir çizgi var bunu aşmamak lazım burda bana göre esas sorun evlilik iki birey arasında olur onlar dışında hiç kimse evlilikleri hakkında yorum yapma hakkına sahip değildir o şahıs kim oluyorda bu hakkı kendinde buluyor rus gelin filminin son sahnesinden bir alıntıyla bitireyim "işte baba işte bebek sanane be pezevenk"

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Xxxman

Look my son, how many times should i repeat? i was born as a blind man and happy with this reality.

i sincirely accept my health probem and proud to be one, but gimme a fuckin break, no one have a right to treat me/you/Dem as some bunch of subhuman species, got that?

actually since it seems we stucked at a language barrier, i can't hide that have started to think otherwise about you or myself.

get back to page 3 and re read what i've typed, stop repeating same crap or i highly feel like calling you an imbecile.

Türkçe yazdım anllamadın, Belki ben Türkçe kendimi iyi ifade edemiyorumdur diye, bunu da anlamazsan başka bir dile geçeceğim anladın sen onu...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

SPEDEEY GONZALEZ KARDEŞİM BAK BENDE SANA son KEZ YAZIYORUM İYİ OKU görme engelli birinin normal insandan farkı olmadığını onlar gibi yaşadığını tekrarlayıp duruyorsun bana görede topluma görede görme engelli engellidir ve normal insandan farklıdır.şimdi senin iddana göre madem görme engelli normal insan gibi onlardan farkı yok özürlü cetvelinden körlük çıkarılsın SENDE ÖMSSyi takip etmek yerine KPSSyi takip et nede olsa ÖMSS engelliler için ama senin normal insandan farkın yok neden engelli birinin yerini almaya çalışıyorsun madem engelli değilsin görme engelliyi engelli sınıfına koymasalar ilk tepkiyi sen koyarsın... ne demek istediğimi gayet güzel anlıyorsun evliliğe gelincede konu kimse ben sağlamım diyemez ister kabul edin ister etmeyin sağlıklı bir insanın engelli biriyle evlenmesi bir LUTÜFDUR sana biri lütuf ediyorsa iyi değerlendirmek gerek DAVUL BİLE DENGİ DENGİNE DEMİŞLER ya deve olcaksın ya kuş yok öyle devekuşluk...her avantajın bir dezavantajı HER DEZAVANTAJINDA BAZI AVANTAJLARI VARDIR...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Xxxman hiç iq testi yaptırdınmı?

inanki şu an yazmak istediğim diğer şeyleri sildim, bilmem anlatabiliyormuyum?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

KARDEŞİM BENİM lQ gayet yüksek sen kendininkini ölçtür bir istersen...yada işine geldiği gibi davranmaktan vazgeç normal olan insan istediğiyle evlenir biri engelli biri sağlamsa bu tamamen sağlamın ENGELLİYLE EVLENMEK İSTEYİP İSTEMEMESİNE BAĞLI engelli afedersin ama bi yerlerini yırtsada sağlam insan istemedikçe evlenemez.. neden yazıp siliyorsun biliyormusun bi yerde haksızlık yapıyorsun verecek cevabın yok ondan..biz böyleyiz işte işimize geldimi duygu sömürüsü yaparız işimize geldimi ne farkımız var HZ.Ömerin adalet sistemini bilirmisin sen kendine de başkasınada adil davran sen bir yerde adaletsizlik yapıyorsun ya engelli görmeyip kendini engelli hakklarını kullanırken yada engelli olduğunu kabullenip engellsiz bir insanla kendini bir görüp engelli insanla arasında fark yokmuş gibi düşündürüp evlendirmeye çalışmakla...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yazdıklarımı sildim çünkü senin gibi anlama kapasitesi olmayan bir adam yüzünden banlanmak istemedim.

Sana burada bak kaç kişi birden aynı şeyi söylemiş, sırf ben en az 2-3 defa aynı şeyi tekrarlamak zorunda kaldım, Ben yaptırdım iq testi sıkma sen canını, ilk okula başlamadan önce yapmışlardı, bana gösterdikleri şekillere 6 yaşında üçgense üçgen, dörtgense dörtgen cevap verebiliyodum, gerçi buna bile gerek yok, anlatılanı anlayıp papağan gibi aynı saçmalıkları tekrarlamadığıma göre herhalukarda senden 1-0 öndeyim demektir.

bir insanın diğerini sevmesinin, kabuletmesinin engelle-sağlamlıkla hiçbir alakası yoktur, zaten ikisi de sağlam insan lar olsa biri diğerini kabuletmese diğeri kendisini yırtsa da fayda etmez dahi çocuk, bak bu basit mantığı bile kuramıyorsun.

Sana Pozitif ayrımcılıkla, eşit bireyler olmak arasındaki farkı artık bu kaçıncı anlatmak zorunda kalışım bilmiyorum, benim çevremde sağlam insanlarla evlilik yapan birçok engelli var, onlarla evlenen insanlarsa lütfetmediler, bunu nerden mi biliyorum? bunlardan birtanesi benim Annemin dayısının kızıyla evlenen eniştem, diğerlerininse önemli bir çoğunluğu arkadaşım, bazıları bir şekilde tanıdıklarım.

Sen burada konuşuyorsun ama boş ve ne dediğini bilmeden elmalarla-armutları birbirine karıştırarak konuşuyorsun.

Ben bugüne kadar hiçbir şekilde duygu sömürüsü yapmadım, böyle saçmalıklara da her mecrada karşı çıktım, benim yapıma-kişiliğime aykırı böyle şeyler.

Beynin almadıysa bir daha söyliyim, engelli haklarının birçoğunu kullanmıyorum, ama kullanmış olsam bile bunun bu konuyla hiç mi hiç alakası yok, Çünkü pozitif ayrımcılığın varoluş amacı dezavantajlı grupları diğerleriyle fırsat eşitliği çerçevesinde denk hale getirmek gayesini taşır.

Yani Sosyal devlet/Refah devleti disiplinini oluşturanlar bunu yaparken lütfetmek gibi angutça bir yaklaşımla değil fırsat eşitliği çerçevesinde konuyu ele almışlardır.

Bak anlamaya niyetin yoksa beni uğraştırma.

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genel konuşmak gerekirse, tartışmanın mantığı bu olmamalı. İnsanları düşünceleriyle birlikte kabullenmek zor olmamalı bence. Benim düşüncem böyle veya genel düşünce budur diye herkesin aynı fikirde birleşmesini beklemek insan zekasıyla alay etmektir. Şunu demek daha insanca ; bu arkadaşın bu konudaki düşüncesi budur. Bu kadar basit.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

hayalet73
    Herkesin aklından geçen Her düşünceyi söyleme hakkı vardır elbet, ama adama zilyon defa tekrarladık aynı şeyi, adam Halâ aynı tekerlemeyi söylemekten geri durmuyor.

Kaldıki düşünce vardır düşünce vardır, bak bu sitede belliki benim açtığım bu konu gibi duyarlılık oluşturma, engellilerin seslerini duyurduğu bir platform olması niyetiyle açılmış, demekki ortada böyle bir amaç var.

Adam orda çıkmış "öpte başına koy" muhabbeti yapıyo, Ben burada duyarlılık gösterelim diye bir başlık açıyorum, adamlar bana diyoki işimize geldimi engelliyiz, gelmedimi değiliz, sana kim engelimizi inkar edelim dedi be süzer?

Ama sanki ben öyle demişim gibi birsürü saçmasapan laf salatası.

Eğer burada grupseks' hakkında ne düşünüyorsunuz tarzı bir başlık açmış olsaydım tercih etmek ya da etmemek minvalinde düşünceler söylenebilirdi, ama ben burada x ırkı, y ırkı sabun yapılmalımıdır, yapılmamalımıdır gibi bir başlık açmış olsam, yine ırkçı bir vatandaş aklına gelen düşünceyi söyleme hakkına sahip olur, hiçbir şekilde de engellenmemelidir, buna tüm kalbimle inanıyorum, bununla beraber biz de ırkçı bir vatandaşla burada pek alâ dalga geçme ya da laf koyma hakkına sahibiz,.

Haliyle ben de burada biraz bu hakkımı kullanıyorum çünkü duvara söylesem anliycam birşeyi anlamamakta ısrar edenler var, şu 4 sayfa boyunca süre gelen tartışmaları okursan taş olsa çatlardı dersin...

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın SppedyGonzales,
    Ben bu konunun başında da bazı şeyler yazmıştım zaten.Buranın herkesin aynı düşünceleri paylaştığı bir platform olduğu varsayımıyla yazdığınızı anlıyorum.Aslında yazdıklarınızdan benim anladığım; bak bu adam kötü bişey yaptı diye başlık açtığımda sadece bana hak verenler yazsın diğerleri yazmasın. Bak şu iş iyi olmuş dediğimde yorum yapan herkes de iyi olmuş desin. Bunu kendi kişisel bloğunuzda yaptığınızda bu seçiminize ben saygı gösteririm fakat kamuya açık bir foruma bunu konu olarak açarsanız karşıt fikirlere de kapı aralamış olursunuz.Buraya üye olan herkesin engelli veya engelli yakını olduğunu ben pek zannetmiyorum.Ki gerekli de değil zaten.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

SPDEYY GONZALEZ KARDEŞİM YAZMIYIM DİYORUM AMA TAHRİK EDİYORSUN ben lQ MU Yakın zamanda ölçtürdüm 133 çıkıyor buda demektir anlama yeteneğim üstün anlatma yeneteneğim zayıf sanırım yada senin anlama yeteneğin düşük bilemiyorum.BEN SANA GÖRME ENGELLİ OLMASIYLA BAĞDAŞTIRMIYORUM DİYORUM SEN HALA GÖRME ÖZÜRLÜ NORMAL İNSAN GİBİ ANLAMIYOR DİYORSUN O ZAMAN BU ADAM FELÇLİ OLSA AVUKAT SÖYLEDİĞİNDE HAKLIMI OLCAKTI??? SEN ENGELLİYİ DEĞİL KENDİ ENGEL GRUBUNU SAVUNUYORSUN BEN HEPSİNİ bir tutuyorum sen işine geldiği konuşuyorsun ben olanı konuşuyorum doğruları ALLAHTA kuluda bilir kimin işine göre hareket ettiğinide iyi bilir...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Konuyu uzatmanın bi mantıgı yok speedy kardeşim.
    Her yazılana cevap vermek zorunda değilsin.
    Konu gereksiz tartışmalara sebep oluyor.
    Çünkü sonucu olmayan bi konu bu.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Xxxman
    Benim için grup falan farketmez, ama diyelim ben öyle yapıyorum, keşke senin gibiler de biraz meseleyi doğru yerinden tutup duyarlılık gösterse de varsın kendi grubunu kollasın, Bizim ilerleyişimizi yavaşlatıyosunuz, Engelsiz insanlara size anlattığımızdan daha kolay ifade ediyoruz bazı şeyleri.

Hayalet73
    dediğim gibi herkes görüşünü yazabilir ve Eğer yazarken de ne dediğini bilmezse yazdığı şeyin absürdlüğünün altında kalmayı göze almalıdır.

Ayşegül hanım söylediklerinize tümüyle katılıyorum.

Mami junior haklısın ben de öyle düşünmeye başladım.

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alo rtük şikayet hattını arayabilirsiniz.Ben aramıştım çok ilgileniyorlar.Müge Anlı ve yanındaki avukat ve psikiyatrist üçüde hadlerini çok aşıyorlar.Sıkça yapıyorlar bunu..şikayet edin arkadaşlar.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

SPDEYY GONZALEZ KARDEŞİM TOPLUM ENGELLİYİ 2 DURUMDA FARKLI GÖRÜR 1.İŞ 2.EŞ varmı başka konularda ayrımcılık ayrı göründüğümüz ayrıldımız?İŞ KONUSUNDA HEMFİKİR FARKLIYIZ sen engelli olarak niye gidip sağlam insanla evlenmeye çalışıyorsun senin çevrende hiçmi engelli yok onla evlen sende sağlam biriyle evlenmek benimde işime gelir aslında bak defalarca demişim İŞİMİZE GELDİĞİ KONUŞURUZ DİYE şimdi ben engelli biriyle evlensem o banamı bakacak ben onamı?YUKARDA ALLAH VAR KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN kardeşim kendinizi sağlıklı bir insan yerine koyun ben kendimi sağlıklı biri yerine koyuyorum düşünüyorum taşınıyorum çevremde taş gibi hatunlar varken neden engelli biriyle evleniyim bi sebep varmı yok şimdi aşk meşk dicenizde benim sağlıklı halimde engelli birine aşık olmam milyonda bir sıra ona gelene kadar taş gibi bi hatunla evlenmiş olurum ŞİMDİ ENGELLİ OLARAK DÜŞÜNÜYORUM KARDEŞİM SAĞLIKLI BİRİNİN BENİMLE EVLENMESİ İÇİN Bİ SEBEP SÖYLEYİN VARMI SEBEP?

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Seni sevmesi beğenmesi yeterli bir sebeptir Xxxman, dışarda hiçvbir engeli olmayıp da bi halta yaramayan birsürü adam var, ayrımcılık sihirli değnekle düzelmez, duyarlılık oluşturmakla düzelir, ben sana gerek kendi hayatımdan, gerekse çevremdeki insanlardan örnek verdim ama sen halâ bildiğini okumaya devam ediyorsun.

Çevremde engellii engelsiz kanaşmış evlilikler var, benim bugüne kadar bir çocukluk aşkım hariç kız arkadaşlarımın hepsi gören, hiçbir engeli olmayan insanlardı, engeli bahane edip oturduğun yerde oturmadıktan-hissettirmedikten-kendini aştıktan sonra bırak karşıdaki insan bulur hangi sebeple engelli bir insanla birlikte olmak istediğini.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon