Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar takılmayın böle mühim olmayan ayrıntılara. Bakın ne güzel konular açılıyor oralarda harcayın enerjinizi... Örneğin benim açtığım kompozisyon yarışması.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Aysel hanım tabiki engelliyiz bundan da gocunmuyoruz, ama isterseniz benim ilk iletimi bir okuyun, Siz "engelli oğlunla evlenmiş, öpte başına koy" tarzı bir yaklaşımı onaylıyormusunuz? onaylamıyormusunuz, keza bu soruya vereceğiniz cevapp aynı noktada buuşup buluşamayacağımızı belirleyecektir.

Xxman
    bana özürlü ile engelli arasındaki farkı açıklarmısın?

Bir de ne alakası var otobüsün numarasını sormakla programda yapılan dangalaklığın anlamadım.

Bir daha söylüyorum;

Siz "Engelli oğlunla evlenmiş, öpte başına koy" tarzı bir yaklaşımı kabulediyormusunuz etmiyormusunuz.

Konu bizim engelli olup olmamamız ya da otobüsü sormamız, işitme engellilerin nasıl anladığı vs değil dikkatinizi çekerim.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

klavyenin tuşlarına yazık o derece yani)

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

speey gonzalez sen engelli ve özürlü arasındaki farkı bilmiyorsan daha bi önceki yazıma bak anlarsın özürlü her işini kendi başına halledebilir engellinin yanında ona tabir yerindeye bakıcılık etcek birisi şart ve kız sapa sağlamken adama bakıcılığa razı olmuş kıza eziyet etmişler resmen ADAMDA ÇOK DOĞRU DEMİŞ O KIZI ÖPÜP BAŞLARINA KOYMALARI GEREKİRDİ...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Tövbe tövbee, nerde yazıyo abicim bu özürlü-engellli kıyaslaması?

Ayrıca bakmayı nerden çıkardın şaşırdınmı sen, Görme engeli en hafif engelli gruplarından biridir ve kişi oturduğu yerde oturmuş malın teki değilse en az gören insanlar kadar bağımsızdır.

Kanser edersiniz adamı ya.

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tür programlara da inanmak artık çok zor hele seda sayana
    ve inanın müge kendini aştı bazen gereksiz ve yalnış yere büyük konuşuyor.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

KARDEŞİM GERÇEKLERİ KONUŞALIM görme engelli biri hiç bir işaret bellik olmadan nereye gidip geldiğini nasıl biliyor sorması ayıp bizim burda bi görme engelli arkadaş var ve camdan izlerim bazen ağaçlara göre gidip geliyor peki bu ağaçlar olmsa yada biri sökülse hesabı karışcak gidip geldiği bi yeri normal insan gibi görebilcekmi?

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Xxman
    Sen de gördüğün kendini aşamamış bir vatandaş yüzünden hepimizi aynı kefeye koyuyosun öyle mi?

Ben sana söyliyim o zaman, yapı olarak hareketli ve sosyal biriyim, uzun süre ailemden ayrı yaşadım ve gören bir insandan hiçbir farkı olmayan kendim gibi birsürü görme engelli insan tanıyorum.

Nasıl gider? basbayağı gider, tek fark sen gözünü kullanırsın, o görme oranına göre elindeki beyaz bastonu kullanır, bu insan ın görme sorunu var dikkatini çekerim zeka değil, tıpkı senin gibi yön duygusu var.

Ben kendim önümdeki büyük engelleri gölge olarak , gece-gündüz, ışık-karanlığı da farkediyorum bu yüzden bina içlerinde ve çok iyi bildiğim yerlerde bastonu kapatırım.

Bağımsız hareketim dediğim gibi görenden farksızdır, gideceğim yerin şehrin bir ucundan bir ucu, Türkiyenin başka bir şehri ya da dünyanın öbür ucu olması farketmez.

Beş parmağın beşi nasıl bir değilse sen de biliyorsun ki aynı engele sahip kişiler arasında bile dünya kadar fark olabilir.

Her neyse programda bahsedilen adamın kişisel gelişmişlik düzeyi ne durumdadır bilemem, ama bunu söylerken Avukat da bilmiyordu.

Umarım bu mesajımın anlatmak istediğimi daha doğru anlatmaya faydası olmuştur...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim en başından diyorum ben engeliyle bağdaştırmadım konuyu ENGELLİ OLMASIYLA bağdaştırdım ben kendimi söyliyim kardeşim ben hayatımda daha otobüsü binmedim istediğim yere gidip gelemedim hep bana uygun yerlere gitmek zorundayım çünkü ben engelliyim asansörsüz bi yerde ikinci katta çıkamam şimdi ben kendimi nasıl sağlam bi insan yerine koyuyum sen söyle?yada görme engelli birine a binasına git deseler yanında kimse olmazsa o insan oranın a binası olduğunu nasıl bilsin hiç bilmediği bi yerde? kendimizi açıp bazende bazı şeyleri kabullenmemiz gerek ben kabullendim normal insan gibi değilim ben kardeşim sen normal insan olarak görüyorsan kendini öylesindir...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Görme engeliyle ilgili yazdıklarımı bir daha oku istersen...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim görme engelli hiç görmüyorsa insan sende benim yazdığımı oku ama görüysa ne kadar görüyor ? sonuçta diyoruz ya toplumun engelliye bakış açısı belli senin elinde baston varsa sen görme engellisin milletin sana bakış açısı değişir bir anda sen kendini ne kadar aşmış olursan ol insanların engelliye nasıl baktığını biliyormusun acıyarak bakarlar gözlerinin içine toplumun düşünceside bizim burdaki yazışmalarla değişmez o AVUKAT ÇIKIP ÖZÜR DİLESEDE yoldan geçen insanların düşüncelerinide değiştircek değiliz...

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ya pes cidden pes.

arkadaşım, sihirli değnekle değişmez böyle şeyler, adım adım değişir, bunun için de duyarlılık oluşturmak gerekir diyorum, ama siz halâ bikbik yok toplum şöyle bakıyo, yok böyle bakıyo, kapanın bi klozete ağlayın o zaman kardeşim ne diyim.

Kendi kendine yetebilen bir insana aklı başında kimse acıyarak bakmaz, belki olağanüstü birşey olduğunu zannedenler taktir eder en fazla, siz hiç Eşraf Armağan ya da MEtin şentürk için va vah tüh tüh diyen birini duydunuzmu?

Boş konuşmayı bırakın, destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar tamam engelliyiz bize verilen her haktan çoğumuz ihtiyacımız olmasada yararlanırız ama ne olursa olsun benim engelim evlendiğim kişiye minnet sebebimmidir ne yani o beni aldatsa dahi aman karıcım sen benle evlenme lütfunda bulundun sen ne yaparsan yap hakkındırmı demeliyim hatta oldu olacak sevişecek yer bulamazlarsa gelsinler benim yatak odasında yapsınlar... özürlü biriyle evlenen kişiye saygı duyabilirsiniz ama minnet asla.

Üye
    anka düşüm Avatarı

Gerçek Adı
    yaren yar
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    39

konuyu açan arkadaş haklı bir itiraz talebinde bulunmuş: fakat henüz bunu dahi anlamayarak polemiğe çevirmek zevzekliği cehaletin ta kendisidir. bunun birincil sebebi ögütlenerek ortak karar almaktan uzaklığimizdır. ne zaman ki hep beraber tek ses tek yürek olabilir, ortak tepki vere biliriz işte o zaman engellenme denen esaret ve bu tür aşşağılanmalardan kurtulabiliriz. yoksa bunu hakkediyoruz demeyede dilim varmıyor ama, hakkediyoruz...

konunun tartışılacak nesi var: aşşağılanmayı içine sindirebiliyor musun ki öyleyse aferin.
    ama insan onuru bisey değişin değişmesin "ayrımcılığa ve aşşağılanmaya" hayır diyebilme tavır, duruş ve erdemini gerektirir. kaldı ki toplumlar ancak bu kararlı ve ısrarcı sürecin işleyişiyle değişerek dönüsür...

öyleyse polemiği aşın, bilinçle sonuca calışın...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    DEVEKUŞUNA UÇ DEMİŞLER ben deveyim uçamam ki demiş o zaman koş demişler AMA BEN KUŞUM KOŞAMAM Kİ DEMİŞ herkez işine geldiği gibi.şöyle bir forma bakın çalışmaya gelince herkez hasta engelli evliliğe gelince hepsi sağlam.YEMİN EDİYORUM SADECE MERAK EDİYORUM deseler ki engellileri normal insan gibi görüp hiç bir hak vermeyecez sağlam insanlar gibi çalışcak aynı ortamı kullanacak pozitif ayrımcılık yok düzenleme yok,iş yok imkan yok kaç kişi bu durumu kabul eder madem sağlıklı görüyoruz kendimizi böyle bir uygulamayı kaç kişi uygun görür?HİÇ BİRİMİZ UYGUN GÖRMEYİZ ÇÜNKÜ BİZ FARKLIYIZ AMA KONU EVLİLİĞE GELİNCE FARKIMIZ YOK DEVEKUŞU TİPLEMESİ TAM BİZE UYGUN İŞTE...İŞİMİZE GELİNCE DEVEYİZ İŞİMİZE GELİNCE KUŞUZ...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon