Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    27 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    HABER: 4 uzvu alınca hayatını kaybetti TOPLUMSAL HAFIZA Haberi

Allah rahmet eylesin!.

Keşke ben haksız çıksaydımda sen yaşasaydın.

Frankenstein (1910) - Full Movie - YouTube
    Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi nakil Atilla Kavdır ameliyat donör-En Son Sağlık Haberleri-HABERTÜRK

Dünyada Sgk-Sağlık Bakanlığı olarak tek akıllı ülke bizimkiler olsa gerek.
    O kadar gelişmiş ülke bu uzuv kayıplarına çare olarak mekanik metal yapay uzuv çözümü üretiyorlar.
    Bizimkilerde vermiyoruz bari bedava kadavradan nakil yapalım da dr. larımız bu işten nemalansın derdindeler heralde..
    Bizler kobaymıyız. Kes biç ...Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi nakil Atilla Kavdır ameliyat donör-En Son Sağlık Haberleri-HABERTÜRK
    O ameliyat masasına yatan arkadaşa da Allah akıl fikir versin.

PEEESSS başka uzay çağı ülkesi yok dedirten haberlerimizden.

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    78
    Blog Mesajları
    4

ilki başarısız olmuş olabilir ama ileride neden daha iyi sonuçlar alınamasın ki...yüz naklinde şimdilik sorun yokmuş, umarım başarılı olur. şahsen gurur duyuyorum ve devamı gelecektir diye düşünüyorum.

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce bir arkadaşımıza el nakli yapıldı.O şimdi çocuklarını kucaklayabiliyor.Tabi bundan haberiniz yok.Adam hayatından çok memnun.Belki yakın zamanda bazı arkadaşlarımıza eksik olan uzuvları da nakledilebilir.Siz almıyorsanız isterseniz yan cebinizede koyabiliriz olurmu?.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    90

bende bu nakille bacağıma yeniden kavuşmak isterdim...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

saww ;

senin şu yorumların,konuların beni bitiriyor varya..bu nasıl bir zihniyet,bu nasıl anlayış tarzıdır..bunu sana laf atma değilde,sana "pes artık" deme şekli olarak gör..

yahu dünyada 10 küsür kol,bacak nakli olmuş..bunun 7-8 tanesi başarılı olmuş ve hayatlarını güzelce idame edecek durumdalarmış..eğer sen bu yapılanları kobaylık,deneklik olarak görüyorsan şaşarım buna..bu doktorlar nasıl büyük buluşlara imza atacak sorarım ? hem o insan daki çaresizliği farkedersen,kobaylık falan değil aksine seve seve gidilmiş bir ameliyat olduğunu görürsün.e böle ise,senin karşı olduğun durum ne ? adam istemiş gitmiş,emliyat masasına yatmış,bir umut demiş..çok basit bakıyorsun saaaawwww..

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

suratına bakmaya cesaret edemeyeceğin bir insanın o ameliyat masasına yatmasında ne akılsızlık var ki sen hiç empati kurmuyormusun ya da çok mu duygusuzsun 19 ylılını insanlardan kaçarak geçiren birinin insanları korkutmadan ya da dışarı çıktığında sıradan bir insan olmak istemesini neden çok görüyorsun iki kolu ve bacağı olmayan bir insan çaresiz bir şekilde başkasının ellerine muhtaçken bu ameliyatı olması neden akılsızlık.Bence kusura bakmada asıl akılsız olan sensin Allah kimseyi o duruma düşürmesin bu engellilerin çektikleri yetmiyormuş gibi daha bide bu acımasız insanların onlara yaşattıkları acıda o acıyı iice çekilmezleştiriyor öldüğünde kurtlar böcekler yiycek bırakta başka insana hayat versin sen vermeye cesaret edemiyorsan verene ve kabul edene saygılı ol en önemlisi onlar kadar yürekli...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nasibegül Mesajı Gör
    suratına bakmaya cesaret edemeyeceğin bir insanın o ameliyat masasına yatmasında ne akılsızlık var ki sen hiç empati kurmuyormusun ya da çok mu duygusuzsun 19 ylılını insanlardan kaçarak geçiren birinin insanları korkutmadan ya da dışarı çıktığında sıradan bir insan olmak istemesini neden çok görüyorsun iki kolu ve bacağı olmayan bir insan çaresiz bir şekilde başkasının ellerine muhtaçken bu ameliyatı olması neden akılsızlık.Bence kusura bakmada asıl akılsız olan sensin ...
    Benim yüz nakli hakkında bir beynatım olmuşmu yazıyı iyi oku!
    Kaldıki burada damdan düşmeyenin yorum yapması empatiden bahsetmeside cahilliğin akılsızlığın alası olsa gerek

Benim bacağım yok bu benim konum bacağı olmayanın bu konu hakkında yorum yapması ise ayrı bir ileri zekalılık.

Güzel kardeşim sen daha yapayını vatandaşına vermezken. O yapay bacakla şimdi insanlar koşabiliyor.
    Bırak sen mucize aramayı önce yapayını verki insanlar yürüsün. Yapay elleri ile tutsun.

Birazcık araştırma yapsan iki kolu omuzdan olmayanlara yapay biyonik kol protezlerinin seneler öncesinden yapıldığını görürsün.

Benim eleştirdiğim hak gaspçıları olduğunu anlamayıp da bana saldırmanızda ayrı bir ironi olsa gerek.
    Sizlere bu ülkede oy kullanma hakkı verilmemesi gerekliliğinin delilide bu olsa gerek!
    Senin oy verdiğin benim yürüme hakkımı gasp ediyor. Bin kere kabe ye gitsen dönsen dolaşsan o hakkını gasp ettiğin yürüme hakkını elinden çaldığının kalbini kırmışsan sen 100000 bin kere kabeye gitsen boşa nafile....

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mavikalem34 Mesajı Gör
    Daha önce bir arkadaşımıza el nakli yapıldı.O şimdi çocuklarını kucaklayabiliyor.Tabi bundan haberiniz yok.Adam hayatından çok memnun.Belki yakın zamanda bazı arkadaşlarımıza eksik olan uzuvları da nakledilebilir.Siz almıyorsanız isterseniz yan cebinizede koyabiliriz olurmu?.
    Sizin gibi birisinden bu yorumu beklemezdim.

Yapay böbrek varmı yok. Varsayalım var. Binlerce insan nakil beklerken yapayı varken siz onları sıranızı bekleyin böbrek bulununca takıcaz diyemi oyalarsınız?
    İşte olayın büf noktası burda günümüzde yapay uzuvlar o sizin taktığınız başkasının uzvu vücudun kabul edip etmeyeceği belirsiz. Komplikasyonları belirsiz. Ağrı sızı yapıp yapmayacağı belirsiz. Ki bana göre yaptıran bin bişman olma ihtimali çok çok yüksek.
    Yapay uzuvlar ise tam tersine belgeli dağa tırmananmı ararsın. Koşanmı ararsın ne ararsan var. Normal uzva yakın yapayı varken ben ne diye vücuttan olmayan bir parçayı kabul edeyim.

Siz bu kobaylığa hazırsanız ben size 2500 tl ödeyeyim. Bacağınızı keselim bi nakil yaparız.
    Ki bu sağlık sgk bakanlığının bacağın yapayına bictiği değerdir. Ben size 50000 € vereyim sizinkisini keselim nasılsa türk tıppı aresini bulmuş.
    50000€ iyi para 3-5 ay hastane çilesi çekersiniz. 50000€ sizin.
    Ne dersin?
    Keselim nasıl olsa ölen bir kadavradan size başka bacak takarız.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    540
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Şimdi benim saww'ın yazdıklarından anladığım şu... yanlışsa düzeltir:

- Daha teknolojik protez bacakları vatandaşına vermeyen devlet uzuv nakliyle uğraşıyor... bu kadar uç şeylerle uğraşacağına insanlara doğru dürüst kullanacakları protezleri versin!

Kısmen haklı aslında...

Ama 2 konuyu birbirine karıştırmamak lazım. Bionik protezlerde gerçekten mucizevi gelişmeler var.. Bir süre sonra insanın kendi kolu bacağı gibi protezler üretilmesi pek şaşırtıcı olmayacak. Ancak şöyle bir durum da var; bir süre sonra biyonik protezler yerine gen ve klonlama teknolojisi ile insanın kendi hücrelerinden üretilmiş gerçek kol ve bacaklar elde etmemiz de mümkün olabilir. O zaman bu uzuvları kişiye takma becerisine sahip olmamız lazım.

Bugün yapılan işlemler bir anlamda ileriye dönük deneyimlerdir.

Yani protezin yeri başkadır, gerçek kol bacağın yeri başka. Ayrıca, ne kadar gelişmiş olursa olsun şu anda biyonik protezler his konusunda çok zayıftır. Diğer bir yönü ise diğer insanlar için olumsuz algı oluşturmasıdır.

Kısacası, her ikisi de lazım. Şimdilik biri diğerinin alternatifi değil.

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kadavradan nakli doktorlar nemalanmak için mi yapıyor yani şimdi, senin bacağın yok diye senden başkası bu konuda konuşamaz mı yıllar öncesinde metal kolların takılması o dönemki teknoji öyle gerektirdği için yapılıyordu eğer bir hastaya kadavradan ankil yapılıyorsa o insanın hayatının en normal hale gelmesi içindir kim gerçek bir kol yerine biyonik kol ister bunu isteyenlere akılsız diyorsun adamlar kadavradan nakil gerçekleştirmişler sen biyonik kol yapan ülkere gelişmiş diyormuş bizim doktorlarımızın tıp alanında katetiği bu başarıyla övünmek yerine abuk subuk şeyler yazıyorsun eğer birşeyleri eleştireceksen böyle bir başarının başlığı altında yapman yanlış ayrıca ben kime oy vermişim ne kadar saçma şeyler yazıyorsun hak gaspçılarını eleştirip ameliyat masasına yatanlara akılsz diyerek sende o insanların hakkını gaspetmiş olmuyormusun sen çok araştrma yaptığından maşallah çok seviyeyi ilerletmişsin ..

saww;

pes diyorum sana başka bişey demiyorum

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    bir süre sonra biyonik protezler yerine gen ve klonlama teknolojisi ile insanın kendi hücrelerinden üretilmiş gerçek kol ve bacaklar elde etmemiz de mümkün olabilir. O zaman bu uzuvları kişiye takma becerisine sahip olmamız lazım.

Bugün yapılan işlemler bir anlamda ileriye dönük deneyimlerdir.
    Bu yazdığınıza itiraz edilebilirmi. % 100 benim klonum bacağı alırsın bana takarsın. Tabi % 100 denenmiş başarıya ulaşmış olması kaydıyla.
    Böyle bir çözüm varken ne yapayım ben mekanik bacağı.
    Ama dediğiniz gibi ben şuan yaşıyorum. Şu anki hakkımı çözümü istiyorum.

Üye
    mavikalem34 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2012
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saww kardeşim." Sizin gibi birisinden bu yorumu beklemezdim.

Yapay böbrek varmı yok. Varsayalım var. Binlerce insan nakil beklerken yapayı varken siz onları sıranızı bekleyin böbrek bulununca takıcaz diyemi oyalarsınız?
    İşte olayın büf noktası burda günümüzde yapay uzuvlar o sizin taktığınız başkasının uzvu vücudun kabul edip etmeyeceği belirsiz. Komplikasyonları belirsiz. Ağrı sızı yapıp yapmayacağı belirsiz. Ki bana göre yaptıran bin bişman olma ihtimali çok çok yüksek.
    Yapay uzuvlar ise tam tersine belgeli dağa tırmananmı ararsın. Koşanmı ararsın ne ararsan var. Normal uzva yakın yapayı varken ben ne diye vücuttan olmayan bir parçayı kabul edeyim.

Siz bu kobaylığa hazırsanız ben size 2500 tl ödeyeyim. Bacağınızı keselim bi nakil yaparız.
    Ki bu sağlık sgk bakanlığının bacağın yapayına bictiği değerdir. Ben size 50000 € vereyim sizinkisini keselim nasılsa türk tıppı aresini bulmuş.
    50000€ iyi para 3-5 ay hastane çilesi çekersiniz. 50000€ sizin.
    Ne dersin?
    Keselim nasıl olsa ölen bir kadavradan size başka bacak takarız. " bu sözler nasıl bir şey yahu.Biz seni seviyoruz.ama sen öyle şeyler söylüyorsun ki, ben sana nasıl cevap vereyim.Hastalığını sorduk suç kabul ettin.Bu insanın geliri azdır bir iş güç sahibi olsun dedik işitmediğimiz söz kalmadı.(hatırlarsan özelden yazıp sormuştum). Şimdi ben sana ne cevap yazayım.En iyisi yazmayayım.Sen değilde eğer bir başkası bu sözleri söyleseydi cevabı çok basitti.Ama sana biz kıymıyoruz.Bu forumdaki hiç kimse sana kıymıyor.Herkesin adına söyleyebilirim ki bu forumdaki biz yani hepimiz seni çok, ama, gerçekten çok seviyoruz.Herşey gönlünce olsun.

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Uzuv nakli yapılması çaresiz ve hakikaten yaşam kalitesini düşüren durumda olan insanlarımız için bulunmaz nimet gibi göründü bana.
    Medyadan takip ettiğim kadarı ile insanlardan bazıları kendi istekleriyle bazılarıda ailelerinin çabasıyla ameliyata razı oluyorlar.
    Empati yapıp kendimi o insanların yerine koyduğum zaman bile gözümde büyüyor,ameliyat süreci ve daha sonrası, sürekli doktor kontrolünde ve ömür boyu vücut red etmesin diye ilaçlarla yaşamak!
    Öte yandan ameliyata karar veren bir türk hastanın dedikleride beni duygulandırdı çocuğuma sarılmak istiyorum dedi.. ; )
    İnsanın kendi uzuvları gibi olmasada içinde kalacağına denenmek istenmeside alkışlanacak bir istek diyorum kendi kendime..
    İnşallah başarılı olunurda benim gibi düşünen insanlarda daha olumlu bakabilirler gelişen sağlık sektörüne..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olaya ne kadar sığ yaklaşıyoruz!
    İki üç dr. kendi egolarını tatmin etmek tarihe geçmek için çalışma yapıyorlar.
    Yapsınlar buna itirazım yok. Ama bakıpda nasıl görmüyoruz
    Adamın iki kolu bir bacağı yok?
    Bu adamın protezleri nerde?
    Protezi bir tahta koltuk değneği.
    Bu görüntüyü verirken utanmıyorlar.
    Ama biz hastamıza bir kadavranın bacağını taktık olur olmaz orası kısmet diyip gururlanmlarını hayretle izliyorum
    Arkadaşım ameliyat bedavamı bu ülkede? O paraya sen önce adamın hakkı olan protezini versene...

Hadi atıyorum. Herkez tutturdu bende kadavra bacak isterim diye. Ülkede özel hastane haricinde Prof. mü var.
    Özel hastanelere gitti bütün prof.lar. Yani paranız yoksa gene kadavra bile alamazsınız!..

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

saww,
    kadavrayı küçümseme satsan milyon eder dirisi etmez ama ölüsü çok kıymetli insanların töbe töbe saww alemadamsın ya nerelere geldik

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    saww; sana artık karşılık vermeyi duvara cevap veremeye benzetiyorum..sen diyeceksin ki; cevap verme kardeşim,sana yaz diyenmi var ?
    bende diyeceğim ki,senin gibi düşünen bir kişi daha çıkarsa ona olsun cevabım

bu bahsettiğin,hele hele son yazdıklarını ilkokul çocukları demez..bi kere de hükümet düşmanlığından sıyrılda öyle çık karşımıza..aklın fikrin hükümet düşmanlığında olduğu için olayları hep yanlış görüyorsun..asıl sen bakmayı bilmiyorsun..bakıyorsun ama görmüyorsun..sen bu güne kadar gelen tedavilerin,devaların nasıl olduğunu sanıyorsun...herşeyin bir ilki vardır..sen o yüzü yanan insanı anlayamazsın,yada kolu bacağı olmayan adamın bir umut deyişini anlayamazsın..işte buraya çıkar böyle siyaset yaparsın..boş boş konuşursun..o senin hoca dediğin doktorlarda ipe ipe geleckeler tekrar yerlerine..yok öle 3 kuruşa beş köfte..sen ağamısın paşamısın..ben 8 yıl okudum deyip,hipokrat yeminini hiçe say başını alıp git..bu düzen elbet bozulacak..adam gibi gelip işlerinin başına geçecekler..senin beğenmediğin bu hükümet eninde sonunda onlarıda hizaya getirecek..sen böle hıncından kendini ye bitir..elin ecnebisi kansere bilmem neye çare bulmaya çalışıyor,her gün yeni bir adım atıyorlar,sen bide milliyetçi olacaksın böle gururlu bir olaydan çıkardığın anlama bak..BÖYLE EFTEN PÜFTEN ,"BEN FARKLI DÜŞÜNÜRÜM" TARZIYLA BURALARA ÇIKMA,nesibegül gibi herkes güler sana..işte böyle

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon