Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petitgirl Avatarı

Gerçek Adı
    Beyza
    Son Giriş
    03.09-2012
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de ortopedik botlar giyiyorum ama buna rağmen etek ve elbiseyi de özellikle yazları giymeyi çok seviyorum, parmak arası terlikler, açık ayakkabılar giyemiyorum diye kendimi etek ve elbiseden mahrum etmiyorum, kim yadırgarsa da hiç umursamıyorum

Yasaklı Üye
    black45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa özder
    Son Giriş
    20.05-2015
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizi teselli etmeye çalışan halimize şükretmemızı söyleyen sağlıklı insanlar acaba kendi hallerine şükretmişlermidir. benım böyle bir yakınım var bana hep şükretmemı söyler. ama kendi herşeyden yakınır . birde niye teselli etmeye gerek duyarlar anlamadım gitti.ben engellimi unuttum ama cevrem hala unutamadı. teselliye gerek yok umuda yolculuk

protezi gercekten güzelmiş. ben 18 yıllık diz altı protez kullanıcısıyım. buzamana kadar devletten. 1defa protez yaptırdım. onuda daha 10 gün önce teslim aldım sılıkon lıner. protezın sılkon kısmı güzel ama ayak kısmı gercekten cok basıt sadece öne ve arkaya esneme payı var. oda cok esnek değil.işin komık yanı benım parayla 1993 te yaptıdıgım protezde bilekte 4 yönlü esneme vardı yani devletin şu an verdigi protezdekı blek 16 yıl öncesının teknolojısınden bile geri kalmış.bu protezın 2.400 tlsnı devlet 600 tl snı ben verdim. ama sıze şunu söyleyebilrim. birde bunları ithal ediyorlar ya gercekten gülüyorum. bu protezi üretsen bunun maliyeti silikonlarıyla 800 tl yi gecmez.ben memurum ama yegenımın tornacı dukkanı var bende bu işten anlarım kendı protezımı kendım üretecegim.en sonunda protezın ayak kısmının fiyatını sordu 250 tl dediler. yanı düz bir boru ve plastık dokume 2.200 tl alıyorlar

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: black45 Mesajı Gör
    birde bunları ithal ediyorlar ya gercekten gülüyorum. bu protezi üretsen bunun maliyeti silikonlarıyla 800 tl yi gecmez.ben memurum ama yegenımın tornacı dukkanı var bende bu işten anlarım kendı protezımı kendım üretecegim.en sonunda protezın ayak kısmının fiyatını sordu 250 tl dediler. yanı düz bir boru ve plastık dokume 2.200 tl alıyorlar
    Aferim!
    Ben size 20 000 tl vereyim. Benim gösterdiğim videodaki hasta gibi hastayı yürütün.
    800 tl nin 25 katı ödenek size...
    Yapamazsan. Yürütemessen... Bir daha yorum yapmak yok oldumu protezzedadaş kardeşim

Sen bırak sanayiyi ucuza getirmeyi. Verimli toprağın, dört mevsimin güneşin, su yun olmasına rağmen ALLAH vergisi bedava sermaye ile bunları ithal ediyorsun!!!
    Yapay uzuv üretme teknolojisi ile uğraşmana gerek yok. Sen tarımı geliştir. Hayvancılığı geliştir.
    Halka ucuz et yedirrr. meyve sebze yedir.

Düz borularla uğraşma daha faydalı işlerle uğraşşş...

Kadlrım yapmayı, rampa eğimi vermeyi becerdin sıra mühendislik harikası yapay uzuvlar imal ediceksin
    PES... Yurdum insanı zeka fışkırıyor.
    Sen önce 1 liralık işcilere ben niye 5 lira ödüyorumun hesabını sor...
    Asgari ücret 600 tl memur alıyor. Bunun 3 katı para....
    Maliyeti öncelikli giderlerden, elde olan somut şeylerden düşür önce....

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Giresun' da tekerlekli sandalye basketbol turnuvasına katılmıştım.Hİç unutmam ; çarşıda gezinirken birkaç engelli arkadaşımızın kot pantolonun üstüne giydikleri uzun yürüme cihazlarını görünce önce afallamış (ben hep saklamaya çabalamıştım ta ki o ana kadar) sonrasında ise gülmekten kırılmıştım.
    aynı arkadaş grubu basket maçını izlemeye de gelmişlerdi ve dayanamayıp sormuştum..ya arkadaşlar neden pantolon altına giymiyorsunuz şu cihazı demiştim.... verilen cevap: abi hiç akıl etmedik ki.. biz hep böyle giyiyoruz olmuştu..
    iyi ki akıl etmemişsiniz... o günden sonra anladım ki kendi cihazı saklamamın nedeni ben değilim..utanmak hiç değil..farkında olmadan toplumun benim üzerimde kurduğu baskıdan başka bir şey değilmiş... şimdi gittiğim her yerde denizde dahi gözlerinin içine sokasım geliyor... açıkçası cihazımı sergilemek, teşhir etmekten inanılmaz zevk alıyorum...

toplumun "sağlam" kelimesinden anladığı şeyi iyi tahlil etmek gerekiyor... tabi sevgili pavey'in durumu ; yıllardır bu toplumdan ve basından bir şeyler bekleyen engelliler ve engelli kurumlarına verilecek en güzel cevap.. fonda çalan acılı ezgilerle süslenmiş ve dramatize edilmiş engelli haberleri olduğu sürece paveyler hep utanılası durumlara sokulmaya devam edecektir kendi utançlarını bir sakatın protezleri altına süpüren zihniyetler...

Yasaklı Üye
    black45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa özder
    Son Giriş
    20.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww

Bana Ben size 20 000 tl vereyim. Benim gösterdiğim videodaki hasta gibi hastayı yürütün diyosun yazdıgım yazıyı iyice okursan benım silıkon lıner diz altı protezden sözettıgımı anlarsın.ben başka protezler hakkında yorum yapmadım. sen benı polıtıkacı zannettin galiba ete meyveye ben zam yapmadım tarımı hayvancılıgı geriletmedim asgari ücretide ben vermıyorum.bunları benim tek başıma düzeltecegımı zannedıyosun ama ben meşgulum düz borularla ugraşıyorum. benim yerime sen düzelltiver. protez benım herşeyim. elbette protezle ilgili eleştirim olacak. yanı senın istediğin gibimi düşünmem lazım ben yeri geliyor protezle tarlada çalışıyorum. ben yine bir şeyler yapmaya çalışıyorum pekı sen bu zamana kadar ne yaptın ne ürettin. bu işler bilgisar başına geçip sadece yazı yazmakla olmaz kardeş.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şafak hanım demişki; "ben bacağımı sadece protez alamayacak durumda olan birinin yanında örterim"

Bu cevaba ne yorum yapılabilirki ?

Bacağına protez alamayan birinin yanında da bacağınızı örtmeyin bence, örtmeyin ki birileri sizin protezinize değil kendilerinin ayıbından utansın !

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: black45 Mesajı Gör
    saww

sen benı polıtıkacı zannettin galiba ete meyveye ben zam yapmadım tarımı hayvancılıgı geriletmedim asgari ücretide ben vermıyorum.
    Güzel savunma yaptığını sansan da eğerki sistemdeki herhangi bir partiye oy vermişisen bu asgari ücreti bizzat sen vermişsindir.
    O politikacıları oraya oylarıyla gönderipde sonra ben yapmadım demek kendimiz kandırmaktan başka bir şey değildir.
    Adam diyor ki ben sana zulm etmiyorum. Bundan daha büyük zulüm mü var? Senin seçtiğin sistem hakkım olan yürüme hakkımı vermiyor.

Bir ikincisi siz bu malı bu işte uzmanlaşmış belli başlı dünyaca ünlü firmalardan daha iyi yapamaz ve daha ucuza üretemessiniz! (Yerli üretim yapan bir firma var. Oradaki bir ürünün dünyaca ünlü bir firmanın ürününden pahalı olduğu da bunun delilidir.)
    Bunun için tartışmaya bile gerek yoktur!. Bu bir gerçektir...

Ne üretiyorsun diye sormuşsunuz?
    Zulme ortak olmamak dünyanın en büyük üretimidir. Zulme karşı klavyeden de olsa, yeri geldimi ağızlada olsa haykırmak en büyük üretimdir.

Benim de keşke tarlada çalışabilecek aktifitem olsa.. Sizin durumunuz da olmak isteyen bir sürü insan olsa gerek...
    Savunmanızı bu paraya protez olmuyor diye kursanız daha güzel olmazmıydı?

Yasaklı Üye
    black45 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa özder
    Son Giriş
    20.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sawww
    senin seçtigin sistem diyosun oy atarken yanımdaymıydın sen benım hangi partıye oy attıgımı bilemezsin. ve bunun içinde benı yargılayamassın. demokrası varsa ülkede herkes istedıgı partıye oy atabılır. şunuda belırteyım ben hiç bir siyasi partıye taraf degilim asgari ücretten bahsedıyosun.peki daha öncekı hükümetlerde asgari ücret cok mu yüksektı.ben asgarı ücretle 4 yıl çalıştım bilirim ben 18 yıllık engelliym daha vergı ındırımı bıle almadım çalıştıgım işyerlerınde hep normal kadroda çalıştım devletı sigorta prım zararına bile ugratmadım. bu zamana kadar devletten sadece 1 tane protez yaptırdım onuda begenmedım eleştırdım. ama sen benım zekamla alay ettın. sana şunu söylemek istiyorum.insanları tanımadan fikirlerini bilmeden insanları küçümser aşagılayan yazılar yazma.herkes senın gıbı herkesı aşagılarsa fikirlere saygı duymassa demokrası olmaz demokrası cok seslılıktır.kardeş

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    11:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes protezinin görünmesine kafasını takmış.Protezinden utanıyorsan kendinden de uatanıyorsun demektir,o zaman kendinizede bi etek giydirin.Almanyada ki ortopediciye gittiğimde ampute için yapılmış diz altlarına bacak görüntüsü veren silikonların takılmadığını gördüm sorduğumda burda hiç kimse protezinden utanmaz kibrit çöpü gibi takıyor dolaşıyor ve altıne mini etek bile giyiyorlar.Sadece bizim burada var bacağa benzetme olayı.Kendinizden ve protezinizden utanmayım.Esas şaşırdığım adminler bile vah vah nasıl gözükür protez diyor ona çok şaşırdım..

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

şaşırmanızı gerektirecek birşey yok fatih bey anlaşılan yorumları önyargılı okumuşsunuz ne adminler nede üyeler protez göründü diye ah vah etmiyor!!!! Şafak Pavey'in protezleri üzerinden yapılan medyatik haberleri ince hesapları kendi aramızda konuştuk kendimizce yorum yaptık. burada hiç kimse Şafak Pavey'i tanımak yada başarılar dilemek varken; protez göründü diye ah vah demez...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih76;

O almanı buraya getirisen oda silikonları kullanıcaktır.
    Orada bulunup oranın havasını soluduğunuz zaman kimsenin kimseyi bakışları ile rahatsız etmediğini gözlemlersiniz. Özel hayatınızla kimse ilgilenmez!
    Burada herkez birbirini izler. Devamlı bir dedikodu malzemesi arar durur insanlar...

Üye
    aynzeliha Avatarı

Gerçek Adı
    zeliha
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence Türkiye de engelli konusu malesef daha aşılamamış. Ne olacak eteğin altında bacaklar görünmüş,yok zavallı kadın zor durumda gibi klişeleşmiş acınası sözler. Bence Şafak hanım hiç de zor durumda yada utanıyor gibi hali yoktu. Engelli vekil çıkarıyoruz ama orada dikkat edilen tek şey eteğinin boyu ve protezi...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: melisaa Mesajı Gör
    saww;

saçma bir yaklaşımın var çüNkü ikiside mevcut:S gercekten çok merak ediyorum:S
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: serkan005 Mesajı Gör
    Tabii bu Şafak’ın engelli bir vekil olarak hiç sıkıntı yaşamadığı anlamına gelmiyor. Şöyle devam ediyor: “Doğruyu söylemek gerekirse, benim asıl sıkıntım Meclis’in açılış gününde Genel Kurul’da tek başıma hareket edememek oldu. O gün çok uzun olacak diye tekerlekli sandalyeyle geldim ve çok ciddi bir sıkıntı yaşadık. Belki kimse farkında değil ama Genel Kurul’daki koridorların arasında ufak merdivenler var ve bu tekerlekli sandalyeyle erişimi engelliyor. O gün hep kavasla dolaşmak zorunda kaldım, CHP’li diğer vekil arkadaşlarımın yanına gidemedim. Eğer önemli olan engelli vekillerin bağımsızlığıysa, benim özgürlüğümse, asıl sorun etek değil Genel Kurul’daki erişilebilirlik.“
    Duyduklarıma inanamadım. Anlaşılan yüz binlerce dolarla yeniden yapılan Meclis Genel Kurul salonunda her şey düşünülmüş, ancak günün birinde engelli vekillerin olabileceği hesaba katılmamış. Partileri ayıran koridorlar arasında tekerli sandalyeyle erişimi engelleyen minik merdivenler varmış. Avrupa Parlamentosu ve Batı ülkelerinde bütün kamusal binalardaki erişim normları ve rampa yapılmamış!
    “Küçük merdivenler ve gizli rampalar olduğu için diğer arkadaşlarla konuşup yanlarına gitme imkânım yoktu. Beni kâh Bihlun (Tamaylıgil) Hanım, kâh Gürsel Tekin neredeyse sandalyeyi kucaklayarak kaldırmak zorunda kaldı. Asıl utanç verici olan bu.”
    Meclis’te erişilebilirlik sıkıntısı bununla da bitmiyor. Şafak dışında tekerlekli sandalyede bir vekil daha var: Ak Partili Gürsoy Erol. Ak Partili vekil, Meclis Başkanlığı seçiminde kendi başına oy sandığına gidemediği için amfide beklemiş, pusula ve sandığı ona getirmişler. Şafak “Düşünebiliyor musun Gürsoy Bey herkesin ortasında oy kullanmak zorunda kaldı. Ben yemin etmediğim için oy kullanmadım. Ama kullanmak zorunda kalsaydım herhalde bu durumu protesto ederdim” diyor.
    ...
    Bu Şafak Hanım ın beyanatı!

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    Mesaj benim açımdan gayet net engel olmayın engelleri kaldrın! Bir engelli sizin yardımınızı istemiyor. Eşitlik istiyor/uz... Ulaşım, mimari engelsizlik, yardımcı araç - gereç, protez/ortez istiyor... (Gayet net)

Siz de aldığınız mesajı iletirseniz. Bizde sizin fikrinize saygı nezaketinde bulunabiliriz...

Düşünceye saygı göstermek lazım...
    Senin saçma bulmanla benim yorumum saçma olmaz.
    Biri gider. Bir olayı birine anlatır. Aynı olayı bir başkasından dinlediğinizde o da farklı anlatır...
    Farklı yaklaşımlar.. Saçmalamak değildir.
    Senin göremediğin bir açıdan, bir pencerden, bir başkası senin gören gözlerinle göremediklerini görüyor diye o insana sen saçma düşünüyorsun denmez!!!
    Buda benim o günkü tabloya yorumum.

Anlamadım niçin tekerleki sandalye ile gelmiş diye soruyorsunuz,?
    Ben bu mazarayı size sunuyorum ve siz beni saçmalamakla suçluyorsunuz.
    Yurdum insanı

Şimdi de yorumunda tam isabet etmiş bir insana saçma düşünüyorsun mu diyeceksiniz?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

allalla su medya cenaplarida pantolon yasak olmasin mecliste goz zevkimiz bozuluyo diyo insanlar sakatin goz zevkini karsilamasiymis gibisine yaziyolar
    safak haniminki kahramanlik diilki biz isitme engelliler en gozuken yere takiyoruz isitme cihazimizi
    bundan kimse gocunmamali
    afferim safak pavey protezi gosterdigin kadar beyninin calismasinida goster millete

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben sn payevin vereceği önergelere ve engellilere ilşkin sunacağı çözümlere bakıyorum protezli çıkmış protezsiz çıkmış çokta onemlı değil buna çok fazla takılmamak lazım şuan beni ilgilendren payevın protezinden çok engelli sınavlarına ilşkin belirsizlik.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon