Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 51 mesajın 46-51 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Topluma zararlı akıldan sakat onca yetkili varken, zararı sadece kendine olan biz sakatların neden yetkili hatta neden birinci dereceden yetkili olamayacaklarını, olmadıklarını anlamıyorum.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O bir raporla belirlenemiyor da ondan Fuzulim..

Yani "topluma zarar" izafî bi şey.. Sana göre zararlıdır, öbürüne göre değil!
    Sakatların ise yukarıda anlatılan önyargılardan tut, eğitime, kurumsal imaja kadar aşması gereken o kadar çok engel var ki.. Adı üstünde "engelli" işte.. Boş yere takılmamış yani o ad.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Başak81'e katılmıyorum. KPSS de de engellilrin taban puanını geçmeleri lazım, hani burda esneklik? Yada sen esneklik deyince başka birşeyi kasteddin yada ben anlamadım. Okuyan engelliler taşvik edileceğine, sınavlarda lise mezunu daha çok alınıyor ve temizlik yada benzeri saçma işlere layık görülüyorlar.

Üye
    yakupuygar Avatarı

Son Giriş
    12.08-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir kamu kurumunda çalışıyorum.1996 yılında girdim.Yazılıyı kazandım,sözlüde ( kurum kendi yaptı ) sınav komisyonunun sorduğu tüm soruları cevapladım.Ama komisyon başkanı olan o zamanki müdür '' Ya bu koltuk değnekli daha sağlamları var onlardan birini alalım'' demiş,bunu sonradan öğrendim.Ama komisyonda kurumun avukatı vardı,iyi bir insandı,''olmaz öyle şey domatesmi seçiyorsunuz'' diye itiraz edince bir şey diyememiş.Ben işe başladım tuvaletler uygun değil,zor bela çalıştığım kata bir klozet yaptılar.

Üye
    Derinim Avatarı

Son Giriş
    06.08-2009
    Saat
    10:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devletin kendisi engel. nedenmi devlet engelli çalıştırma zorunluluğundan kendisini muaf tutmuş. ee bur arada imam böyle yaparsa özel kurumlara nasıl örnek olacak güzelim devletim.

Hukuk fakültesini bitirmiş bir engelli kamu sektöründe (baroda) çalışmak istemektedir.Devlet memurluğunu sınavını bekleyip sonunda sınava girmiş ve kazanmışsa da, avukat olarak değil adliyenin santral operatörü olarak atanmış bir ülkede yaşıyoruz. üstüne üslük çalıştığı kurumunda tekerlekli sandalyelinin bağımsız giriş çıkışı sağlanacak bir rampası bulunmamaktadır. yemekhanedede 2 basamak bulunmakta ise sürekli arkadaşlarının yardımı ile inip çıkmakta ise. insanın lanet olsun içimizdeki ...... sevgisine diyesi geliyor.

Eğitimini tamamlamış olsan bile kamuda mesleğini yapma hakkını bile kullanmakta sıkıntılar yaşanırken nasıl bir sorgulama yapacağımı bilemediğim için bundan sonra bu konuda susma hakkımı kullanıyorum.

Üye
    Başak81 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili Erkan, esneklikten kastım engelli sınavlarındaki soruların kolay oluşu.Bildiğim ve girdiğim kadarıyla bu sınavlar herkesin seviyesine göre oluyor.ilk,orta,lise,üniversite herkes kendi düzeyinde giriyor zaten. Sınavlarda lise mezunları daha çok alınıyor evet. Başlarda ben de yadırgamıştım, boşuna mı üniversite okuyoruz diye ama maalesef engellilerin çoğu ilköğretim ve lise mezunu, üniversite okuyan engelliler çok az, dolayısıyla önce eğitim düzeyi düşük olanların istihdam edilmesi amaçlanmış buna katılıyorum ama çalıştırılma alanı yanlış. Hele hele fiziksel engelli birinin temizlik vs kadrosunda istihdam edilmesi çok saçma. Sorgulanması gereken de bu bence…
    Bu yüzden kpss ye bi itirazım yok, olmamalı bence yani senin dediğin tarzda…Kpss lisans mezunları için her yıl yapılıyo senin de bildiğin gibi bu yıl lise mezunları için de yapılacak. Yani herkes burada da eğitim seviyesine göre giriyo bunda bi problem yok sanırım? Demek istediğim engeli olmayan her vatandaş gibi biz de lisans mezunu olabiliyorsak ve kpss ye girebiliyorsak neden faklı bi muamele görelim? Tabi ki taban puanı geçmeliyiz. Okuyan engelliler kendini bi göstersin ki engelliler teşvik edilsin her alanda.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234