Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    chp deki bütçe benim elimde olsaydı en az 15 milyon oy alırdım!.
    O vakit dengeler değişirdi. Tıp kı amerikanın başbakanının siyahi olması gibi tarih yazardım
    Türkiyenin ekseni engelliler üzerinden dönmeye mahkum olurdu!.
    Ben inanıyorum. Lakin param yok! Param olsa tek başıma bu hedefe yürürdüm... vesselam....

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Oy kullanırken sorun yaşamayan şanslılardan biriydim galiba. Oy kullancağım okul yeni yapıldıgından olsa gerek, engelliler için uygun rampalar ve bina içinde asansör mevcuttu.
    Sıraya girmeden oyumu çok rahat bi şekilde kullandım, vatana millete hayırlı olsun
    Bundan önceki oy kullanmamda merdivenlerden dolayı yukarı çıkamamıştım, sandık görevlileri oy pusulası ve mühürle gelip oyumu boş bi odada kullandırtmışlardı.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Güya engelli rampası olan bir okulda (yine) kullandım oyumu , Okulda rampa vardı ama ordan kaymadan çıkmayı ve çıkılabilirse manevrayı güvenli sürüş teknikleri uzmanı bi amca vardı tv de eminim oda başaramazdı.. Neyse sandık başındaki işgüzar görevli hatununun ısrarları sonucu tekerlekli sandalyem ve beni kucaklayıp 1.ci kata çıkarttılar..Gittim oyumu kullandım..Çıkarken teşekkür eden o işgüzar bayana da "ananında al git "dedim..

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Dün ben oy atarken yaşlı bir amca geldi felçliydi bizim oy kullanacağımız sınıf ikinci kattaydı...
    adamcağız çıkmış o kadar merdiveni sağolsun görevli ona öncelik tanıdı..
    sandık görevlisi bayanlardan biri hemde arkadaşımın annesi amcacım ne diye çıktın haber gönderseydin ben gelirdim aşağıya dedi
    çok hoş bir düşünceydi gerçekten...
    herkes böyle duyarlı olsa seçimlerde engelli vatandaşlarda oy kullanabilri gönül rahatlıyla zahmetsizce eziyet çekmeden
    günün gazetede okudum kimi ağlamış kimi oy kullanamamış kimi görevliler yardımıyla oy atabilmiş...
    yani biraz daha ince düşünmek gerek bölesine önemli konuda...
    gelmiş geçmiş oldu sonucundan oyla kullanıldı hayırlı uğurlu olsun

Üye
    nur sahin Avatarı

Gerçek Adı
    onur şahin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünkü seçimelrde sandık görevlisiydim.Her ne kadar gsm telefonlarınızı verin dediysek te gizliden gizliye bir seçmen oy kullanım esnasında oyunu gsm e kaydettiğini duyduk resmen oyunu partililere satacak polise haber verdik el çabukluğu ile gönderdi mms i Ülkenin nasıl bir sahtekarlığın içinde olduğunun örneğiydi.Bu ülkede herşey satılık....

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende şanslılardan biriydim galiba hemen tekerlekli sandalye beni görür görmez hemen görevli polis memuru yanıma geldi oy kullanacaksanız herhalde dedi bende evet dedim beni takip edin dedi hemen oy kullanacağım sandık görevlilerine haber verdi hemen sandık görevlileri gelip oy pusulam mühürü ve imza kağıdını verdiler oyumu kullandım zarfımı kapattım görevliler sağolsun bize karşı güveniniz olmazsa diğer görevli arkadaşlarla beraber sandığı buraya getirebilir veya bir tanıdığınız nezaretinde oyu sandığa götürebiliriz dediler o anda yanımda olan arkadaşımla beraber yukarı çıkarıp sandığa oyum atıldı. bazı arkadaşlarımız görevliler korkak parnaklarını bile kıpardatmaz bu birazda o kişilerin insanlığından kaynaklı bence bu tür durumlarda suç birazda biz engelli kardeşlerimizde çünkü otoriter bir yapı ile direteceksiniz sandık pusula ve mühür ü buraya getireceksiniz diye bakdınız durumu yokuşa sürdüklerinde oradan sorumlu başkan ı çağırtacaksınız ve polis nezaretinde tutanak tutturup bu durumu mahkemeye verdiğiniz takdirde maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz birde bu tür durumlarda sandıklardaki parti gözetmenlerini devreye sokacaksınız adamlar 1 oy için yapmıycağı şey yoktur bundan sonraki seçimlerde oy kullanma işlemlerinde bunlar aklınızda bulunsun arkadaşlar

Üye
    HASBIHAS Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    15:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oyumu KULLANAMADIM CEVRE SARTLARI NEDENIYLE

Üye
    Cümle Mühendisi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bilmem
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu hep tartışılır, hep sürekli çözümler üretilmeye çalışılır ,hep faaliyet içindeyiz sözünü duyarız ,ama hep 2.katta oy kullanırız.üstelik asansör bulunmaz . birde oradaki insanlara yardım etmeleri için dil dökeriz.kimi iyi karşılar ,kimi ben kendimi kaldıramıyom seni nasıl kaldırayım diye tersler .bunlar artık olumsuz bulmuyorum .sürekli yaşanan şeyler .ama inatla oyumu kullanıyorum .bu soruna kesin ve acil bi şekilde düzenleme getirilmeli diyorum.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

gazetede okudum Ata Demirel telefonla gelenlerdenmiş...
    Seçim görevlisi telefonunuzu alabilirmiyim diyince...
    oda veremem demiş...(telefon numarası sanmış)
    görevlide kahkahayı basmış demiş CİHAZINIZ BEYEFENDİ
    canım türkemden insan manzaraları

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

şartları zorlayın, zorla aşağı gelmelerini sağlayın. onlar için çok zor bi şey değil zaten.

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

adam ambulansla sedye ile gelip oy kullanmış ehh artık şikayet etmeyelim bee demii

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bir zorluk yaşamadım neden derseniz seçimlerden önce muhtara gittim yüksek seçim kurulu beni engelli olarak belirtip belirtmediğine baktım giriş katta eşimle ben öncelikli olarak kullandık referandumda 2 inci katta idi o zamanda sağolsun sandık başkanı oy pusulalarını ayağıma kadar getirmişti

Üye
    mesuttok Avatarı

Son Giriş
    22.11-2015
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    antalya/manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oy kullanacağım sandık 2. kattaydı. Bende arabanın içinde okulun dışında bekledim. Babam sandık başkanıyla konuşmuş, önce burya gelsin demişler babam biraz sert yapınca tamam ozaman 1. katta kullansın demişler, babamda 1. kata da çıkmak için 4-5 basamak var ordan da çıkartmıcam siz arabaya gelip oy kullandıracaksınız demiş. en son tamam ozaman arabayı okul bahçesine çekin demişler, babamda kapıları açın arabayı alayım deyince tamam demişler içeri almaya gerek yok biz ineriz. 2 dk içinde arabanın önüne sandık başkanı bir görevliyle birlikte geldi ve oyumu kullandım...

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Seçim günü bir kez daha mimari engellerle karşılaştık. Ya bir gün bile dayanamadığımız zorlandığımız bu okullarda öğrenci olan kardeşlerimiz görevli olarak çalışan engelli arkadaşlarımız nasıl katlanıyor dersiniz bu şekilde hergün yaşamaya?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu sefer yeni açılan bir ilköğretim okulunda oy kullandım.Binaya girişi rampayı kullanarak yaptım.Bina da asansörde vardı. Oyumu giriş katta kullandım.Bir sorun yaşamadım. En güzeli seçimlerin yapılmasına 3 ay kala ilçe seçim kuruluna başvurmak açıkçası bende daha başvurmadım.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon