Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 151 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gerçekten bu plaka sizi çokmu rahatsızmı ediyor yada çok mu zorluk çıkarıyor merak ediyorum ?

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

insanlar eskiden o amblemi almak için uğraşırlardı şimdi ise mest oldu amblem kalkınca....

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mami Junior;

şahsen rahatsızım evet , ÖZRÜMDEN DEĞİL, SAKAT OLDUĞUMDAN DEĞİL, o damgayı plakaya KOCAMAN bir şekilde vurmalarından rahatsızım. o ibare yine yer alsın plakada, belli olsun sakat aracı olduğu ama adamın gözüne sokar gibi kocaman yaparsan ŞIK DURMUYOR. birde yine rahatsız olduğum durum "sakat ibareli plakalar kalitesiz sacdan yapıldığı için tazyikli su vurunca boya atıyor". 3. defadır plaka boyatıyorum ben. şahsi düşüncem plakanın TR olan mavi kısmı yapılır, üst kısmına da sakat ibaresi eklenir. bu olur, ancak dev gibi bir sakat amblemi durunca orada abes kaçıyor.

ha ayrıca ben sol ayak hareket kısıtlılığından dolayı otomatik vites kullanıyorum. sakat amblemini ve beni sağlam gören kişi şaşırıyor. dolayısıyla gerek olmadığını düşünüyorum. yanlışsam düzeltirsiniz. benim düşüncem bu

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Bence görsel amblemlere takılmamak gerek sonucunda bazen milletin gözüne gözüne sokmak gerek millet engelli adı altında ne başarılara imza atıyor...
    Yani cümleler,sözcüklere ve görsel amblemlere takılmamak gerektiğine inanıyorum bu konuda...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Plakadaki sakat ambleminden neden rahatsız oluyorsunuz diyenleri de ben anlamıyorum.
    Neden damgalanalım kardeşim, herkese ilan etmek zorunda mıyız? Herkesten ayrılmak zorunda mıyız? Bize trafikte dikkat etsinler öyle mi?

Öyleyse tehlikeli araç kullananları da damgalasınlar kardeşim! Misal alkollü araç kullanmaktan ceza yiyene zorunluluk getirsinler, kullandığı arabanın camına bir işaret koysun, biz de o adamın tehlikeli araç kullandığını bilelim, değil mi ama? ehliyetinde de ibare olsun, tehlikeli raç kullanır diye, amblem koymadıysa arabaya o da ceza yesin.

Üye
    çerkez2000 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen katılıyorum size isteyen istediği plakayı kullanır kime ne

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

damgalı inek gibi düşünmeyelim farklı olması kötü amaçlı olduğunu göstermiyor sonuç itibari ile, yada bize zorluğu yok
    en azından kendi adıma konuşayım, yolda trafikte o amblemin plakamda olmasında hiç sorun yasamadım

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

@cihan_s,

Kusura bakma ama dediklerine bakınca kendini engelli olarak görmüyosun ama plakasından rahatsız oluyosun.
    "ha ayrıca ben sol ayak hareket kısıtlılığından dolayı otomatik vites kullanıyorum. sakat amblemini ve beni sağlam gören kişi şaşırıyor"

Günümüzde engellilerin o kadar sorunu varken , son sıralarda olması gereken bir şey çok önemliymiş ön sıralara çıkartılıp, elzem bi konu durumuna getiriliyor.
    Ben plakanın şu ana kadar bi olumsuzlugunu görmedim ama demekki rahatsız
    olan insanlar varki bu kadar değişmesiyle mutlu oluyolar.
    Neyse hepimiz için hayırlı olur inş...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Landish Mesajı Gör
    Misal alkollü araç kullanmaktan ceza yiyene zorunluluk getirsinler, kullandığı arabanın camına bir işaret koysun, biz de o adamın tehlikeli araç kullandığını bilelim, değil mi ama? ehliyetinde de ibare olsun, tehlikeli raç kullanır diye, amblem koymadıysa arabaya o da ceza yesin.
    landish, sen cok yasha, e mi!

"insanlar ishareti görür, daha özverili araba kullanir, bashimiza istenmedik kötü sheylerin gelmesinden kurtuluruz - dolayisiyla bu isharet mutlaka yerleshtirilmelidir plakara" mealindeki yorumlari okudugumda benzer sheyler gecer hep aklimdan... "yazik degil mi sarhoshlarimiza, ot icenlerimize, keshlerimize... nolmush sanki kafayi bulmadan shu dünyanin acimasizliklarina katlanamiolarsa... bikac kez kafalari ii halde arac kullanirken yakalaninca pat diye ellerinden sürücü belgesini almanin alemi ne!... onlarin da bi taraflarina bi isharet yapishtirsak, herkes görse, ona göre tedbirini alsa... cok daha insanca bi yaklashim olmaz mi?" diyesim gelir hep ...

sayende demish bulundum, icimde kalmadi - teshekkürler

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    landish, sen cok yasha, e mi!

"insanlar ishareti görür, daha özverili araba kullanir, bashimiza istenmedik kötü sheylerin gelmesinden kurtuluruz - dolayisiyla bu isharet mutlaka yerleshtirilmelidir plakara" mealindeki yorumlari okudugumda benzer sheyler gecer hep aklimdan... "yazik degil mi sarhoshlarimiza, ot icenlerimize, keshlerimize... nolmush sanki kafayi bulmadan shu dünyanin acimasizliklarina katlanamiolarsa... bikac kez kafalari ii halde arac kullanirken yakalaninca pat diye ellerinden sürücü belgesini almanin alemi ne!... onlarin da bi taraflarina bi isharet yapishtirsak, herkes görse, ona göre tedbirini alsa... cok daha insanca bi yaklashim olmaz mi?" diyesim gelir hep ...

sayende demish bulundum, icimde kalmadi - teshekkürler
    +1000

Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nedir bu araçlardaki sakat plakasına alerji hala anlamıyorum... 6 yıldır aktif olarak araç kullanıyorum daha bir kere olsun bir kere olsun dezavantajını görmedim.Adam sakatlığı kendisine konduramıyor ama indirimli araba almaya gelince jeep lerden yada lüks arabalardan bahsediyor.birde alıp o işareti kamufle ediyo
    Ben t-5 omurlilik felciyim ve otobilimi aktif olarak kullanıyorum.İnip binmekte sıkıntım yok ama yeri geliyor uygun olmayan yerlerde araçtan inmeden birilerinden yardım istiyorsunuz ama yardım istediğiniz kişi sizin engelli olduğunuzu anlayamadığından sanki keyfe keder arabadan inmeye üşendiğinizi düşünerekten yardım etmiyor.. Bir çok kez başıma geldi.Bir dükkana yanaştığımda işaret edip beklediğimde dakikalarca insanlarla bakıştığım oldu.Ayrıca bir çok engelli araç parkı yerinde özellikle alışveriş merkezlerinde duyarsız sağlıklı insanlar park yerini kullanmasın diye kırmızı kukaları koyuyorlar.Şimdi düşünebiliyormusunuz bir omurilik felçlinin oraya yanaşıp kimseden yardım istemeden önce sandalye kurup araçtan inip kukayı kaldırıp tekrardan araca binip aracı parkedip sonrasında bir daha araçtan inip sandalye kurup işine bakmasındaki zorluğu.. sizin plakanızdaki işareti gören biri siztalep etmesenizde yardım edebiliyor.Ben kendim avuç içine sığabilecek boyutlarda üzerinde engelli işareti bulunan bir lehva edindim bir yere yanaştığımda hemen onu gösteriyorum hemen yardımcı oluyorlar...
    Yok efendim araçtaki işaret insanda damgalanma hissi uyandııyormuşda işaret kullanılmasınmış...
    PEKİ YA GÜNLÜK HAYATA KATILIRKEN İNSANLARIN ENGELLİYE BAKIŞINDAKİ DAMGALANMADAN NASIL KURTULACAKSINIZ....ONU NASIL KAMUFLE EDECEKSİNİZ....

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN OTURANBOĞA

arkadaşım bu damga konusu sizi baya bir tedirgin etmiş yazdığınız mesaj biraz duygusal olmamışmı sizce ? sonuç olarak plakadaki işareti ( damga demiyorum çünkü bu kelime kullanmak isteyenide istemeyenide rahatsız ediyor ) kullanmak zorunlu değil. o işareti yıllarca kullananlar bu durumdan memnun olmayanlar her süreçte bu olguyu dile getirdiler . bense 2-3 yıl arabamda o işaret olsun diye uğraştım . ayrıca ben o işaretten hiç bir şekilde rahatsız olmuyorum ve de değiştirmeyi düşünmüyorum . şimdi bende sizin yaptığınız gibi bir mesaj yazarak o işareti istemeyenler hakkında olumsuz şeyler yazsam veya onları rencide edecek şeyler yazsam doğru olurmu ? nitekim çevremde o işareti istemeyenlerin neden istemediğini bildiğim insanlar var inanın o insanlar sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor başka sebeplerle o işareti istemiyorlar . sonuç olarak olaya kişisel değil insancıl bakmak lazım böyle bakılınca o işaret arabalarda OLMAMALI doğrusu da bu . lakin işareti isteyenlere yada istemeyenlere hiç bir şekilde yorum yapılmamalı diye düşünüyorum saygılarımla

ayrıca maliyede kdv konusu yüksek sesle dile getiriliyor artık seminerlerde bu konuda kdv ninde ötev gibi olacağı direk üstadlar tarafından dile getiriliyor çok kıssa zamanda bu değişiklik olacaktır ( çünkü maliyede böyle olaylar dile getirildimi mutlaka sonuçlanır )

herkese saygılar

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

knockagain;

bu metne sonuna kadar katılıyorum

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inanıyorumki engelli arkadaşlarımız bu engelli plakalarından rahatsız olmuyor refakatçili araç kullanan vatandaşlarımız rahatsız oluyordur ama nedense aracın içinde engelli akrabası olmadığı halde park üstünlüğü olan yerlere bizlerden önce park ederler ama engelli plakalı araç kullanmaktanda rahatsız olurlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok Cihan, "damga seven" arkadaşlarımızı rencide edici bir şey söylemedim. Öyle anlaşıldıysam da özür dilerim. Benim sözüm Aykut arkadaşımızın yazdığı düşünceye sahip olanların şu sözlerine karşılıktır: "Nedir bu araçlardaki sakat plakasına alerji hala anlamıyorum...[...] Adam sakatlığı kendisine konduramıyor ama indirimli araba almaya gelince jeep lerden yada lüks arabalardan bahsediyor. birde alıp o işareti kamufle ediyo"

Plakasında damga olmasından rahatsızlık duyan, bunun her açıdan dezavantaj içerdiğini ve ayrımcılık olduğunu düşünen benim gibilere saygı duymak yerine (ve damgasız gezme hakkım için bana destek vermek yerine), bize karşı bir yargıda bulunup -en hafif ifadeyle- bizi anlamayan ve anlamak istemeyen kişilere karşı diyorum ki, "Plakasında damgayı seven ve isteyen arkadaşlar, bu damgalamadan rahatsız olan bizleri dert etmeyin kendinize lütfen. Siz yine damgalı gezerek trafikte diğer sürücülerin o muhteşem yardımlarından yararlanmaya devam edebilrsiniz. Hatta tüm aracı sakat damgası ile donatabilirsiniz de! Bırakın bizler de damgasız plakayla başımızın çaresine bakalım. Bizi anlamaya çalışmayın. Gerek yok. Bizler damgasız mutluyuz, sizler damgalı. Oh, daha ne olsun..."

Bunun nesi kötü?

______

Evet, benim duyumlarım da çok kısa bir süre içerisinde KDV istisnasına dair düzenleme yapılacağı yönünde. Beklemedeyiz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon