Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 151 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Otomobilimdeki engelli plakasını benim engelli olduğumu belli eden işaretten doğrusu rahatsız değilim...

Niye olayım ki!

Zaten kaç kişi bu işaretin anlamını biliyor...

Ayrıca ben keşke bilinsede yardıma ihtiyacım olduğunda anlansa diyorum ama ne fayda...

...her seferinde yardım istediğimde durumu izah etmem gerekiyor,

otoparklarda engelliler ücretsiz yararlanıyor ama bu hakkın verildiği yerde plakanın anlamı bilinmiyor, H Sınıfı ehliyetimi, özürlü kartımı, ruhsatımı göstermem gerekiyor...

Aslında engelli plakasının ne olduğu bilinmiyor, trafikte de Bülent beyin dediği gibi bir ayrıcalıkla karşılaşmıyorum, kısacası ben bu durumdan rahatsız değilim....

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

plakalardan engelli işaretinin kaldırılması için boş yere uğraşıyorsunuz... zaten içerisinde engelli olmadığı halde yakını adına aldığı araç ile engelli park yerlerini gaspediyorlar... engellilik utanılacak durum değildir.. o işaret engellileri özel kılıyor.. zaten bu tür engelli olmayan fırsatçılar engelliyi ayaklar altına düşürdü...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Plumeria Mesajı Gör
    Otobüslerde ne güzel sen görevliye gösterdiğinde geçip oturuyormuşsun yerine bana her seferinde kızıyorlar..
    -Senin neren engelli yapmayın böyle şeyleri be Arkadaş ! diye
    Yani tüm otobüsün içindekilere kimliğimi engelli kartımı vs. göstermem bile gerekebiliyor..
    eha! nasi yane!... ücretsiz binebilmen icin bu kartini otobüsteki bütün yolculara tek tek gösterip sakat oldugunu herkese ispatlicaksin mi denilior? ...

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Damganın kalkmasına bende katılıyorum.
    Arabası olmayan kişiler ne var yani neden rahatsız oluyorsunuz o damgadan gibi yazılar yazıyorlar.
    Sizde trafikte olsaydınız anlardınız. 2 tane araba aldım ve ikisini de aldığım ilk zamanlar 2-3 gün plakasız gezdim. İnanın o kadar rahattı ki anlatamam.
    Ondan sonra damgalı plaka taktım ana! bir baktım aynı trafikte arkadan selektör yapan yapana.
    Akıllarınca, engelli kenardan gitsin onlar ne yapıp edip sollasınlar. Engelli plakayı gören trafikte çıldırıyor. Bir engellinin önünde gitmesini kabul edemeyen gerizekalı engelsizler.
    Ben ne yapıyorum? Arkadan bana selektör yapıyor. hafif sağa doğru yanaşıyorum ve bu gerzek sollamaya çalışırken bende hızlanıyorum sıkışıp kalıyor orda burda.
    Beni sollayanı bende sollayıp sıkıştırıyorum.
    Ben kendi kendime bu gerzeklerden hıncımı alıyorum ve kendimi ezdirtmiyorum.
    Peki ben trafikte bu kada rçileyi çekmek zorunda mıyım? Arabayı aldığımda plakasız gezdiğim 3 gün gibi rahat edemeyecek miyim?
    Ve sakın plakayı kaldırtmayanlara kızmayın. Onun bunun akrabası eşi dostu koltukları kapmış ve konudan uzaktan yakından bilgi sahibi değiller. Bugün SGK il merkezine gittim. Cahillikleri ağzımı açık bıraktırdı. Yorum yapamadım. Her neyse konumuz bu değil.
    Dediğim gibi böyle "hamili yakınımdır" ile veya "bedava şifreciklerle" mevki sahibi olan cahillerden, bu tür yaratıcı ve çağdaş şeyler beklemek, emin olun dünyanın en büyük yanlışıdır!
    Saygılar

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilader hem "ben Boğa'yım" demektesin, hem de damgandan $ikayetçisin.
    Damga mevzuu senin özünde olan bir$ey, kendinle barI$Ik ol,bak araba da alabiliyorsunuz artIk, aylIk da 200 tl veriyor devlet sen plakana damga bastIlar diye hayIflanmaktasIn.
    Hiç şükür etmek yok, "tüm engellilere ait araçlar mavi olacak ön kaportada 80cmx80cm ebatlarında engelli amblemi olacak" diye bir karar çıkabilirdi de.
    Veya plakaya değil de, bir uzvuna da damga basabilirlerdi.
    Maazallah bastIkları damga da olmayabilirdi.

Bu kadar damgasız sIğIrIn arasindaki damgali boga olman, sana taninmis anayasaya aykiri bir ayrıcalıktır.

"İkimizden biri" memnun gidi$attan OB hocam, ne diyelim, aynen devam...

Üye
    Anelya Avatarı

Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benengelli plakasından rahatsız değilimmm olmamda allahın bildiğini neden kuldan saklayalım ayrıca yolda basıma bişey gelse engelli olduğumu önceden bilip ona göre davranırlar ben engelli logolarının hepsinden memnunum engelimlede barışığımm

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anelya;

Süper yaklaşım.
    O vakit saklamayın kadınlığınızı daha belirginleştirin anadan üryan dolaşın ki bilsinler kadın olduğunuzu..
    töbe..töbe..
    Öyle ya nerden bilecekler kadın olduunuzu? Ben resimden anlamadım mesela kadın oldunuzu!

Arkadaşlar lütfen yorum yaparken başkalarının hakkını kıstladığımızın farkında olalım!
    Hatta hakkının, hukukunun çiğnendiğinin farkında olalım!

Damga isteyenler alırlar bir stiker yapıştırılar. Hatta aracınızın bütün kaportalarına koca koca boyalı bir şekilde heyyy ahaalllii ben saakkkaaatttııımmm!
    Diye ilan edebilirsiniz. Hürsünüz, özgürsünüz.
    Siz dışkı seviyorsunuz. Diye başkalarıda dışkı yemek zorunda değil!!!

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Christian, dur “damga” konusuna tecrübelerimden yararlanarak ben de farklı bir bakış açısı kazandırayım… Senden ve oturanboga’dan yola çıkarak bir kurguyla anlatayım bunu da…

Yazdığın mesajlarda şahit olduklarıma göre bol bol oturanboğa’ya laf atıyorsun, sataşıyorsun

Şimdi bu tavrından yola çıkarak şöyle bir kurgu kurayım hemen:

Oturanboga da diyelim ki sürekli kendisine laf atmandan dolayı “Sitede 36 bin üyeden biri olmanın verdiği ‘sıradanlığı’ hazmedememekten dolayı saçma sapan yerlerde saçma sapan sataşmalar yapıp, kendini öne çıkarmaya ve kendisi ile polemiğe girmeye çalışan ya da şahsi bir kini olan üye” gibi algılıyor ve seni “şahıs odaklı, kendi durumunu hazmedememekten kaynaklı, sataşan biri olarak” damgalıyor, topluma böyle sunuyor seni…
    Hatta kaçılması, korkulması gereken bir nesne muamelesi yapıyor sana…

Ne dersin acaba diyorum, biz uygulamalardaki yanlışlıklara ya da haksızlığa dikkat çektikçe, damgaya dikkat çektikçe, sonra sinirlenip cıngar çıkardıkça iktidar da kurguladığım oturanboğa örneğinde olduğu gibi algılıyor olabilir mi?

Tecrübelerimden biliyorum ki zulüm önce damgalar, damgalının çıkardığı her cıngarı (isterse haklı olsun) şahıs odaklı düşünüp ve durumuna dikkat çekerek, “kendi durumunu hazmedememekten kaynaklı, dikkat çekmek için yapılan” saçma sapan girişimler, eylemler olarak görür.
    Sakatlığını hazmedememekten kaynaklı olduğunu düşünür mesela…

Zaten vurdugu damga da TSE damgalıdır!
    Bu da toplum tarafından kabul görür. İki kişiden biri onaylar da üstelik bu tavrı

Üye
    Anelya Avatarı

Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww;

sen sakatlığını kabul edemiyorsan o o senin problemin ayrıca kadınlığımla cıplaklıkla bunun bi ilgisi yok olayı saptırma dışkıylada ilgisi yok ama senin canın olayı saptırıp engellini yok saymak istiyorsa öyle davran kadınlığıma gelince orası seni enterese etmez kadın gibi görünmek içinde soyunmama gerek yok kimsede benımle aynı aynı fikirde olmak zorunda değilll karsı fikirde olanlara saldırmak hoş değil burada herkes aynı fikirde olacaksa neden acıldı bu konu oylama yapıp onayı bassaydınız olur biterdi

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Anelya Mesajı Gör
    kimsede benımle aynı aynı fikirde olmak zorunda değilll karsı fikirde olanlara saldırmak hoş değil
    Burada karşı fikir söz konusu değil. Bir kurumun sizi teşhir etmesi söz konusu. Sizin durumdan şikayeci olmamanız bu gerceği değiştirmez.
    Bu insanlık ayıbıdır.! Hatta suçtur. Sizin rızanız dışınızda kimse size sakat, engelli diye hitab etmeside bu kabildendir.
    Bir arkadaşınız şakayla ne sakat adamsın diyebilir. bundan kimse rahatsız olmaz.!
    Ama siz kalkıp benim trafikte eşit olduğum araca fark adledemezsiniz.
    Seri numarası koyabilirsiniz. Mesela minübüslerde harfle J plaka diye belirtirler.
    Gelgelelim siz eşit olduğumuz bir araca plakaya amblem koyamazsınız. Hukuksuzdur...
    Hukuksuzluğa destek vermek karşı görüş değildir.
    Sanmayın aracım var. Bu durumdan rahatsızım. Ben doğru olanı olması gereken gerceği ifade ediyorum!!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Christian Mesajı Gör
    Bilader hem "ben Boğa'yım" demektesin, hem de damgandan $ikayetçisin.
    Bu kadar damgasız sIğIrIn arasindaki damgali boga olman, sana taninmis anayasaya aykiri bir ayrıcalıktır.
    Doğru diyorsun kardeşim Ali Baba'nın Çiftliği'ndeki bu doğal olayı içselleştirmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Selametle kardeşim: Mmmmmööööööööööö"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ecesun Mesajı Gör
    aracının plakasında bulunan sakat damgası " gibi bu tarz bir konuyu tartışmamız son derece garibime gitti !
    3 kilometre yazı var. Bir doğru tespit yok!
    3 kilometre yanlış, köstekk söz konusu yani!
    Benim de aracım yok! Benim de aracım yok Benim de aracım yok!
    Aracım olsa neden, aynı trafikte aynı araçta, farklı plakam olsun?
    Trafik de ne gibi bir farklılığımız varda plakamız farklı olsun?
    O vakit kadınlara da yaşlılarada plakada amblem icat edin...
    Ya sizi kim konuşturuyor. Bilmiyorum ama sizin gibi insanlarla aynı ülkeyi paylaşmak çok zoruma gidiyor.
    Sizin gibiler yüzünden bu ülkede hakszılık, hukusuzluk gırla...
    Üç maymun , hikayesinin maymunlarından olsanız gerek ALİ BABA çiftliğinde

Üye
    umutsuz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Farklı bir bakış açışı getirmek istiyorum sakat/sağlam ayrımına gelmeden... Tamamen sağlıklı üç sürücüyü ele alalım. Birincisi genç ve kültürlü, dinamik refleksleri, keza fiziği mükemmel bir insan, anadan doğma şoför tabirine bihakkın layık. Diğeri profesyonel bir yarışçı... Beriki ilkokulu dışarıdan bitirmiş, -bir şekilde- sürücü belgesi almış ancak bir daha sınava girse asla alamayacak kadar cahil, vurdumduymaz, kuralları işine geldiği gibi yorumlayan, ihlalleri marifet bilen moda tabirle hanzo-kıro-maganda vs...

Bu insanların üçü de sağlıklı herhangi bir sakatlıkları bulunmuyor. Bunların üçünü kanun eşit ve kusursuz kabul ediyor. İlla damgalamak gerekirse bunlardan hangisini damgalarsınız sahi?

Sakatlara sıra gelene kadar daha katetmek gereken hayli mesafe var...

Üye
    çorabını satan bilge Avatarı

Son Giriş
    20.08-2013
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizler sakat adamız sağımız solumuz belli olmaz (?) allah muhafaza !!! üstün ırkın canına kastedediriz,belkide onlarıda kendimizleştiririz. zaten yeterli bütçe olsa bize ayrı bir yol inşa ederler,yapıştırdıkları damgayı ancak öyle kaldırırlar. böylece kendi yollarında huzur içinde kazasız belasız seyehat ederler(!)

Üye
    verso Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    18.02-2014
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadslar bende araç alıcam ilk sordugum bu plaka işleri gerçekten kötü duruyor hatta boyucam napim

aslında ankaraya yazı yazmak lazım ama şunuda söylemek gerek bizi bizden başkası anlamaz

bu tr nin üzerine yapılıyor küçük bir amlem bende öyle yaptırıcam şu andaki arabam normal plaka zaten ama sıfır araç alınca degişicek ilk aklıma gelen camları sim siyah yaptırmak oldu içinden nasıl bir sakat çıkacagını tahmin bile edemesinler sorun etmeyede gerk yok ben arabanın keyfini çıkartmaya bakarım her insan eşittir okadar

ben vergi indiriminden yararlanmıyrum devlet benden zaten vergi kesiyor çatır çatır ben neden devletten kesmeyeyim herşey düzelir hiç önemi yok sadece beni sinir eden ailenden kimsenin aracı kullanamaması

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon