Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 151 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferit karanlık Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    20.04-2014
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent abiye sonuna kadar katılıyorum

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör

2- “trafikte seyir halinde iken, diğer sürücüler tarafından fark edilerek güvenli bir şekilde seyretmelerine imkân tanınması,” amaçlanmaktadır.

Kusura bakmayın ama, bu argümana ancak gülünebilir. Ciddiye alınacak hiçbir yanı yok. Gören de sakatlar trafik kurallarından muaflar sanır; sakat sürücülerin güvenli olmayan işler yapmaya hakları var, potansiyel olarak kötü sürücüler, zaten sürücü belgelerini de şişe kapağı toplayarak bakkaldan aldılar, trafikte ipini koparan öküzler gibi ne yapacakları belli olmaz, ille de sakat olmayan muhteşem sürücüler tarafından fark edilmeliler ve onların o muhteşem hoşgörülerine muhatap olmalılar... Sakat olmayanlar o kadar iyi sürücü ve o kadar hoşgörülü insanlardır ki, yanlarına sakat damgalı plakaya sahip bir araç yanaştığında, hemen fark edip, güler yüzlü bir şekilde selamlayarak hemen yol veriyorlar; hatta, “Allah aşkına sen park et, ne olur bu sefer benzinin parası benden” diye sakatlara jest yapan yapana... Allah biz sakat sürücülerin şerrinden sizi korusun, siz sağlam sürücülerin iyiliğiyle de bizi ödüllendirsin inşallah!

Bülent abi size bir çok konuda katılsamda bu 2. madde deki düşüncelerinize birbir katılmıyorum. diyeceksiniz neden. reflekslerimizin diğerlerine göre daha yavaş olmasından sizlerin tabiriyle damgalı plaka ile diğer soförlere dikkatli kullan uyarısı vermek istenildiğini düşünüyorum. evet haklısınız kurallara uymayan insan trafikte sürekli. alkollü içecek yasak olmasına rağmen, alkollü sürücüler yüzünden sayımızın sürekli artığı bir ülkede yaşarken bu durumunda aynı olduğunu düşünüyorum.

Bedenimizi sorun etmekten vazgeçmeliyiz tabi ki kolay bişey değil. bunu çok iyi bilen biri olarak bu konuda hepimize düzenli pskolojik destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum . Ama nerde devlet daha bizim ne kadar kimin engeli olduğunu tespit edemediğinden demek ki bu şekilde kontrol altına almak istiyor

bu site de farklı bir konuda yurtdışında bir kart verildiğini, engelli arkadaşlar hangi araca biniyorsa park sorunu yaşamamak için onu önde görünür yere koyduğunu okumuştum.aracı olmayan ve yürümede sorun yaşayan arkadaşlara park sorunu yaşatılmaması için çok güzel bir uygulama. bunun türkiyeye getirilmesi için bişeyler yapılmasını sağlasak muhteşem olur .

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ayyüzlü Mesajı Gör
    reflekslerimizin diğerlerine göre daha yavaş olmasından sizlerin tabiriyle damgalı plaka ile diğer soförlere dikkatli kullan uyarısı vermek istenildiğini düşünüyorum..
    Tam aksine bedeninizin bir kısmını kullanamıyor iseniz! Başka bir kısmı normal insanlardan daha fazla glişiyor. Yani bacağın yoksa kollarınız sizin farkında olmadığınız şekilde refleks sahibi oluyor. Bazen bir refleks i ben bile nasıl yaptığıma şaşıyorum. Bence normal sürücüden bir engelli sürücü daha şanslı..

Bu konunun tam olarak anlaşılmadığını görüyorum!

Nüfus cüzdanınıza renginiz, ırkınız yazılsa hoşunuza gider mi? Benim için sorun yok ama türk olmayan rengi beyaz olmayan olabilir değilmi
    Olaya böyle bakmak lazım!...

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

saww eksik organın gücü farklı organlara bahşedilmemiştir. örneğin gözleri görmeyen bir arkadaş dokunarak herşeyi algılaması sadece doku duyusunu daha aktif kullanıyor olmasından . yani senden benden farklı hissetmiyor biz gördüğümüzden tembelleştirmişiz doku duyumuzu o kadar ya da elleri olmayan arkadaşta ayaklarıyla kavramayı kendine geliştirmiştir v.s .

ben tek elimi kullanıyorum ve ailem bir kaç senedir ehliyet al diye ısrar etmelerine rağmen binbir mazeretle ehliyet almadım.ani bi durumda 2 elle kontrol altına almaya da insanlar zorlanırken tek elle bunu yapabileceğimi bir türlü hissedemiyorum. belki araba kullansam fikrim değişir ama ne kadar kendimi gaza getirmeye çalışsamda şuan ki fikrim bu benim için zor görünüyor.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ayyüzlü Mesajı Gör
    ani bi durumda 2 elle kontrol altına almaya da insanlar zorlanırken tek elle bunu yapabileceğimi bir türlü hissedemiyorum. belki araba kullansam fikrim değişir ama ne kadar kendimi gaza getirmeye çalışsamda şuan ki fikrim bu benim için zor görünüyor.
    Ben kolları olmayan ve ayak parmaklarıyla yaşama tutunan insanları gördükten sonra...
    Bir engellinin 10 tane sağlam adam dan daha becerikli olduğuna gönlen inananlardanım.
    İnan sen bana iki kollu bi adam senden trafikte daha beceriksizdir..

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abiye sonuna kadar destek veriyorum ve katılıyorum cok haklı bizim halkımız bi çok şeyde düşüncesiz adaletsız önyargılı ve cahil ....insanları değiştirmek zor ben ümitbeye ve gülhanıma hiç katılmıyorum ayrıca duyarsız ve konuyu bulentabının deiği gibi sonuna kadar okumadıklarını düşünüyorum gerçi yaşlarınıda bilmiyorum ama neyse.... bülentabi sağol ağzına ellerine sağlık bu yazılarından dolayı.........

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pasaman Mesajı Gör
    Kesinlile yaparsın.Sadece aşırı ihtiyatlı davranıyrosun... ; )
    belki de dediğin gibidir pasaman ama ne bileyim benim yüzümden birine birşey olsa o vicdanla fazla yaşamam onu çok iyi biliyorum

saww sağol sende bana güvenmişsin

Üye
    belarus prensi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten hep böyledir. işimize geldimi sakatız (otobüse parklara beleş araçlardaki indirime ve erken emekliliğe gelince vergi indirimi vs) ama tabiki duygu sömürüsü de yaparız üstelik senin bedenin,sorun etmeyi bırak artık manşetine rağmen. herşeye muhalefet olmak genelde bir kısım siyasiliğin yada kimlik oluşturmanın nemalanmanın başlangıcıdır

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyaz rusya prensi;

Doğru valla işine gelmeyince hak sahibinin tazminatını vermezler... Toplanan deprem yardım paralarını kendi kasasına atarlarrr... Dış yardımla yapılan depremzede konutlarından depremzedeleri çıkarırlar kendi bürokratlarını yerleştirirlerrr.. Sonra da sana bedava 1970 model otobüse binme hakkı veriyoruz ya derlerrr... İşimize gelmediği için direk Avrupa İnsan Hakları mahkemesine gitmeye yol vermezlerrrr...

Burası türkiye yok başka beleş memlekettt... Herşey beleşşş vergi mergi yok benim güzel memleketimde! Fakirler vergi mergi vermezlerrrr, vergiyi çok kazanan çok çok öderrr. Bu toplumda her kişi 10 000$ milli gelirlidir.
    Bende şaştım valla 10 000$ milli gelir elde edipte vergi vermeyen beleşci bir toplum

Üye
    serdark Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun şekilçiliğine takılırsak ,sorunlarımızın çözümünde ve mücadelesinde savunmasız kalırız.önemli olan engellilerin eğitilmesi ve toplumun bakış acısının değişmesidir.bu koşulları asgaride sağlıyabilirsek,arabada engelli işaretinini olmasının yada olmamasının insanlar yadırgamazlar.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın Ayyüzlü, ben de aslında sizin gibi düşünüyordum, hala öyle düşünüyorum yani araç kullanmak ve trafik şakaya gelmez ama insanın bir araca ihtiyacı oluyor. Özellikle aileniz varsa ve ulaşım ihtiyacınız oluyorsa araç çok önemli. Ben de sizin gibi tek elimi kullanmak zorundayım ve fırsat bulursam ve tabii ki yasalara ve insanlara takılmazsam bir araç alıp kullanmak istiyorum.

Üye
    albatroshaski Avatarı

Gerçek Adı
    ömer edip öncel
    Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Damgalı olmak hiç hoş değil hele insanların o acınası bakışı bunların hiçbirini telafi etmez Ötv siz araç vereceksin sonra damgalıyacaksın.Hukuken bunun izahı yok verilen karar tamamen subjektif. Özgürlük birincil hak, eşitlik olmazsa olmaz ama bunu dikkate alan kim?Anayasa değişikliği pozitif ayrımcılık hikaye bu göz boyamazdı bizde yedik ne artı getirdi hayatımıza hiçbirşey.park yeri zaten kimsenin taktığı bir yer değil ,takip derseniz T:C numaranla zaten her yerde damgalısın, iç işleri trafik için düzenleme ise saçmalık sanki başka araç sahipleri bu işareti görüp nezaket mi gösterecek yada yollar dahamı güvenli olacak kaldımı bari trafik kazaların sebebi de engelliler deyin bari.Avrupa daki uygulama larla bizim hiçbir alakamız yok.Benim araçım yok banene demeyin yarın sizinden ALINIZIN ortasına ENGELLİ damgası vururlar o zaman damı banane diyeceksiniz.Bu amblemi çocuğunuza bile anlatamazsınız.

Üye
    özdemir Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    14:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu kendi engelli olmanız değil plakada işaretmi küçültüyor

Üye
    gölge oyunu Avatarı

Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

'yahu kendi engelli olmanız değil plakada işaretmi küçültüyor' demişsin...cümlenin sonuna ya bir soru işareti ya da bir ünlem koyman gerekirdi kardeşim, ama koymamışsın, lafı gediğine koyduğunu sanmakla kalmışsın.

"en büyük kötülük sığlıktır." diye bir söz vardır. hadi söyleyeni de söyleyeyim: oscar wilde...
    senin yaklaşımındaki sığlığı görünce aklıma geldi, yazayım dedim. bu tip cümleler bana hep panzehirmiş gibi gelir...olur olmaz insanların bayağılıklarına karşı alınmış önlemler gibi.
    inan bana sana kimsenin anlatabileceği hiç bir şey yok. sen taht sandığın o krallığında yani kendi kofluğunda otur öyle... orda kal..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gölge oyunu Mesajı Gör
    inan bana sana kimsenin anlatabileceği hiç bir şey yok. sen taht sandığın o krallığında yani kendi kofluğunda otur öyle... orda kal..
    Çok kötüsün
    !

Hocam bu toplum böyle işte herkez sizin gibi düşünse veya %30 u böyle düşünse ortada hiç bir sorun kalmıyacak ama nerde
    Aslında hukuksuzluğa, hak tecavüzüne sağolsun içimizde yaşayan bizim gibi olan arkadaşlar bilmeden alet oluyorlar.
    Bilmiyor ki adam rampa yapmamak dünyanın en büyük suçudur. Evinin içine kadar devlet el atması lazım bilmiyor adam işte neyapıcan
    Aslında bu arkadaşları kısa bir süre AB ülkelerinde engelli arkadaşlarla aynı havayı aynı ortamı paylaştırsak en güzel beyin eğitimi gerçekleşebilir...
    Artık görerekte anlamıyorsa senin dediğn gibi tahtında otursun orda kalsınnn!

Sayfa 5 / 11 İlkİlk 123456789 ... SonSon