Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 151 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    remzi71 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    29.06-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SELAM
    Gül Hanım ve Umut bey tabiki ikinizin düşünceside biraz geniş düşününce toplumun çogunlugunun düşüncesi bence.
    Bende özürlü oldugum halde engelim müsait oldugu için normal ehliyet kullanıyorum.
    Bülent kardeşin degindigi konuyu okudum ve hemen bende haklı ya diye bir an gaza geldim ama biraz düşününce olayın o kadar basit olmadıgını hatırladım.
    Ben trafikte giderken bahsi geçen o trafik canavarları ile karşılaşınca dogal olarak bende birden bir canavara dönüşme istegi duyuyorum .
    Ama birde şunu fark ettimki o kişiler çok azınlıkta ve çogunluk olan beyefendi insanlar ve hanımefendiler plakada o işareti görünce emin olun sinirli bile olsalar birden sakin olup gerektiginde yol vererek de trafikte fark edilmeden bir üstünlük bile kazandıgını düşünüyorum engelli plakanın.
    Yalnız bülent beyin dogası geregi çok asi karşı olacak birşey bulamazsa ne yaparız bilemiyorum
    Neyse asıl konu şu tuncelideki baraj ona yazacaktım ,yasagım anca kalktı herkese hayırlı günler

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu duruma şöyle bir yorum yapıyorum , arkadaşın sesine kulak verin:

http://www.engelliler.biz/forum/dige...rk-sorunu.html

İşaret yok ise park yeri de yok .

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Ben Plakadaki işaretin doğruluğunu belirtmedim hatta haklılar yapsınlar vs. gibi bir şey bile söylemedim ..
    Eğer çalışabiliryorsan bir işe başlamışsan ve arabanı da almış hayatına devam edebiliyorsan plakadaki işaretin canını sıkmasına müsade etmek çok saçma olurdu gibi belirtmek istedim..Vücudumdaki hiç bir şeye şikayetçi değilsem plakadaki işaret de beni rahatsız etmez engelliyim gören görsün ne olabilir ki ?

Otobüslerde ne güzel sen görevliye gösterdiğinde geçip oturuyormuşsun yerine bana her seferinde kızıyorlar..
    -Senin neren engelli yapmayın böyle şeyleri be Arkadaş ! diye
    Yani tüm otobüsün içindekilere kimliğimi engelli kartımı vs. göstermem bile gerekebiliyor..

Devletin yaptığı hiç bir şey mantıklı değil mesela adam engellilerin oy vermesine de gerek yok diyor ama sınav için seçimi bekliyoruz ! Ben hala 1 sınava bile giremedim..
    Çalışmak istiyorum ama hiç bir yer bunun kuralı budur demiyor..Netten takip etmeniz gerekir diyor..Güya yardım ediyorlar! Adam senin gözlerin görmediği halde iş vermişiz daha ne istiyosun diyor bir de bunu gazeteden cevaplandırıyor dalga geçer gibi ! Gözleri görebilse zaten bu konu olmazdı gazeteyi nasıl takip etsin!..

Plakadaki işaretin kalkmayacağı halde senin diretmemen gerektiğini ve takılmaman gerektiğini dile getirdim..

Konuyu tabi ki tamamiyle okudum! Okumasam cevap da bulunmazdım..Konunun ilk paragrafı tamamiyle şikayetlerle dolu sanki bu halinden utanır gibi göstermek istemiyorum o işaretin olmasını istemiyorum modunda ama son cümlelerinde ben halimden gayet memnunum rahatsız da etmiyor diyorsun bu durumda işaretin rahatsız etmesi çok küçücük bir mevzu ..Kesinlikle bu işlem doğrudur yapsınlar demedim demiyorum da ! İşitme engelli arkadaşlarım da arabadaki sticker'ları kaldırmak için uğraşmışlardı hatta bir çok kavga vs. de olmuştu ama sanıyorum ki sticker'lar hala duruyor hala zorunlu..

Üye
    hasan gerger Avatarı

Gerçek Adı
    hasan hüseyin
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani benim engelli olduğumu plakamada takmak suretityle gittiğim her yere reklam olmamın bir anlamı varmı.bence hiç bir mantığı yok.yok efendin kontrol içinmiş.zaten ruhastalrımızda yazıyo her çevirmede ruhsatla kişiyi kontrol edebilir.inannın çok rahasız oluyorm plakmadan bu işretin olmasından.gören yanıma gelip nasıl bir aparat var, çok ucuza aldınız değilmi, hatta bazıları bedava aldığımı düşünüyorlar.
    trafikte engelli ablemi var diye kimsenin buyuyr geç dediğini duymadım.aksine bu sakatlarada araba vermişler,yanından hızlı geçekte bari bize çarpmasın diyenler çok.bence acil surette bu amlemin plakdan kalkması lazım.çok lazımsa ruhsata o ablemin yerleştirilmesi lazım.saygılar.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

S.a Merhaba Arkadaşlar konu ile ilgili gerekli tepkilerini ve olması gereken şeyler çok net ve açık bir şekilde yazmışlar.Bu noktadan sonra ne denir bilmiyorum...
    Yurt Dışında yaşayan engellilerde de acaba durum bu şekilde mi acaba??

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değindiğin ince noktalar konusunda seni sonuna kadar destekliyorum bülent haklısın

plumeria;
    bence işitme engeli için sticker gerekebilir bu trafikte başkalarının uyarılması konusunda destekleyici bir nedendir ama bir bedensel engelli için arabayı dört dörtlük kullanamazsın diye bir ibare kullanılmadığı halde neden plaka belirtiliyor

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ah keşke ehliyet verseler de damgalı olsam a.s liyim diye ehliyet dahi vermiyorlar okadar arkadaşlarımızın güçüne gidiyorsa engelilere tanınan haklardanda yararlan masınlar ozaman herkeste engelli kartı var otobüslere binerken muhakkak göstermek zorundayız ozaman zorumuza gitmiyor özel araba alıncamı zorumuza gidi yor

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kimsenin benim engelli olduğumu bilmeye hakkı yok. engelli işareti olunca sanki trafikte sürücüler bize daha saygılı mı oluyor? alakası yok. hatta fesatlanıyorlar. "bak bu arabayı şu kadar indirimli almıştır" diye konuşanları duydum... insanların içi dışı fesat, böyle bir ülkede yaşıyoruz malesef. ayrıca Ceren hanımın yazısına da tamamen katılıyorum....

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engeli ehliyeti almak..
    saglık kurularından gecmek...
    araba alamak....
    okadar zorki...sen bunları gecıyorsan o konuda engeli sayılmasın ..damgalamak ta neymiş.....
    ben engeliyım saten herkes bılıyo damgalasalar ne ki dıyen arkadaslar var.......
    sorarım sen ugraşmasan engelı oldugunu 40 dereden su getırerek sayın devlete ıspatlamsan..devlet sana engellı dermii..devletın umrundamı..sen nın engelı olamnn...ama araba alınca bas damgayı...
    pozıtf ayrımcılıkmış peh..bır engelı raporu almaya kalk bakalım ne sahtekarlıgın kalır ne yalancılıgın surune surune getırdırırler hastaneye,inanmazlar.aşagılarlar....dıyelım o raoru aldın emeklı olamk ıste valahıde tılahıde saglam raporu verırler..nresını tutsan elınde kalıyo bu yanlış yanlı devlet buyuklerırının kararları...

su foruma uyeyım..cok profoyonel kulanıcı sayılmam ama baya konu okudumm..
    dıyecegım tek sey..engellı olmamız ortak noktamız..gerısı kım ne tarafa cekerse o.
    bırlık beraberlık asgarı musterek de buluşma aklın yolu bırdır bır konuda ortak noktada buluşma..yok hak getıre....

Üye
    alpu Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncer
    Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben herkezle aynı kurallar dahılinde araba kullanıyor ve ehlıyet alıyorsam plakamında trafıkte gezen herkezınkı gıbı olması lazım. bülent beyi tam olarak desteklıyorum.

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Bildiğim kadarı ile bu uygulama dünyanın her yerinde var. Amerikanın California eyaletindeki engelli plakasına bir örnek:

15327 - Mahkeme Kararıyla Damgalanan Sakat Sürücüler! [Tartışma]

Üye
    alpu Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncer
    Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve arabamı birinci dereceden yakınlarımında kullanamaması bambaşka bir olay

tüm ülkelerde değil tabi bazılarında

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir zamanlar bu engelli armalı plaka olayına en çok ben karşı çıkıyordum. Ama artık karşı çıkmıyorum. Çünkü engellilerin bağıra çağıra edindiği tüm haklar engelli raporlarının düşük oranlı verilmesiyle artık ellerinden alınmıştır. Engelli kimliğiyle yaşayan insanlar artık sakatlık raporu alamıyor, Bir çok pozitif hak gibi ÖTV muafiyetinden de faydalanamıyor, dolayısıyla otomobilde satın alamıyorlar. Bizim yerimize ÖTV muafiyetli bu engelli plakalı araçları sapasağlam adamlar satın alıp kullanıyorlar. Nasılmı? Mesela belkide ömrünün son demlerini yaşayan 90 yaşındaki hasta akrabası olan herhangi bir kişi gidip bizim alamadığımız sakatlık raporunu %90 ın üzerinde çatır çatır alıyor ve ÖTV muafiyetiyle engelli plakalı arabasını alıp trafikte aslanlar gibi kullanıyorlar. İyide bu aracın hastaya ne faydası oluyor? Adamcaz hasta yatağında akşamı sabah ederken ona bakmakla yükümlü akrabası da hastanın sırtından aldığı yeni arabasıyla sabahı akşam ediyor. İşte böyleleri de yok değil.
    Araçlarından engelli plakasının kaldırılmasını en çok bu adamlar istiyor çünkü engelli değiller. İstiyorlar ki %37 ucuza alarak gerçek engellilerin haklarını ellerinden aldıkları ortaya çıkmasın.
    Hayır efendim madem engellilerin hakkı olan arabaya biniyorsun bu engelli ambleminide bir utanç nişanı olarak taşısınlar.
    Anti parantez Bu hengamede Asıl komik olan ise, Sakatlar dahi sakatlıklarıyla değil diğer organlarında ki hastalıkları konu ederek rapor almaya çalışıyor.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fuzulim;

bı konu ancak bukadar yanlış yorumlanırdı onu da gordum..
    uyanıklara ders vermek ıcın afışe olalım.damkalanalım oylemi..
    gercekten boylemı dusunuonyoksa ironi mi yapıyon anmalamdım.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba şimdi biraz eletirel gibi olacak ama ben şuan o kızdıgınız plakadan almak için can atıyorum ama maalesef tertibat bilgisi olmayan doktorların yüzünden alamıyorum. kendim kullanmış olmama ragmen ispat edemiyorum... ayrıca tekerlekli sandalye simgesinin plakada olması avantajlıda oluyor... cünkü trafik cevirmelerinde engellileri pek ceviren olmadıgı arkadaşlardan duydum belki onlara insaflı ekipler gelmiştir. sonra engellilere özel park yerleri geenelde gidilecek yerin giriş kapısına oldukca yakın oldugu için buda bi avantaj gibi geliyor.

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon