Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 151 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BaY_Cin Mesajı Gör
    İşte bize öyle "koshan" olmuyo . .
    ve koshmak icin "ille de o ishareti plakana yerleshtiriceksin, 7/24 saat herkese belli ediceksin ki yardimimizi hakedesin" diye tutturuyorlar, öyle mi?... agzinla yardim istedigin, ya da park kartini gösterdigin zaman "koshmayanlar" o ishareti plakaya yerleshtirdigin an mucizevi bi shekilde melek kesilip etrafinda pervane gibi dönmeye bashliorlar, öyle mi?!...

ayrica neyi ima etmek istiorsun öyle "bayan" falanla?... yukardaki mesajimda kullandigim "alimli" sözcügüne takildiysan, yardim istedigim zaman erkekler kadar kadinlar da koshuyor, hic merak etme ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: knockagain Mesajı Gör
    Bu damga olayından bazı arkadaşlar sıkılabilir alınabilir anlıyorum ama bu arkadaşlar hiç yaşamlarında kendi başlarına trafikte otomobil kullanmışlarmı??? kendi başlarına bir engelli park yerine park ederken sorun yaşamışlarmı??? bilinçsiz sağlılklı insanlarla vede polisler le cebelleşmişler mi??? Sadece plakanın verdiği utanç duygusundan kurtulmak yetmiyor.. Birde günlük hayatta yaşananlar var..... Evden ayda yılda bir başkasının yardımıyla çıktığında başkasının kullandığı arabayla gezerken sırf plakadan utanmakla iş bitmiyor.... Birde bizim gibiler gibi %92 engelle her gün bir başına trafikte olmak var... ne kadar utandırsada onun faydasını biz gibiler bilir.. saygılar...
    bütün bu dertlerine deva oldugunu iddia ettigin plakayi kullanan biri olarak, o dertleri cok deneyimlemish gibi yazman shashirtici olmasi gerektigi halde pek shashirtmior beni nedense ama madem ki o isharet bütün bu sikintilarini gideriormush, ne diym; senin adina mutlu olurum gercekten, "güle güle kullan" derim, hatta "birkac tane daha - biraz da büyükcelerini yapishtir ki herkes, özellikle de senin deyiminle 'bilinçsiz sağlılklı insanlar vede polisler' rahatca görüp cebelleshtirmesinler seni kendileriyle" derim...

ama ben %100 ile ölcülen sakatligimla düshündügün gibi sadece ayda yilda degil, her allaan günü tek bashima trafigin ve hayatin ta ortasindayken öyle bir plakaya ihtiyac duymuyorsam veya herhangi bi ishe yarayacagina inanmiorsam, sen kullanirken gönlün daha rahat etsin diye mecbur mu tutulmaliyim o ishareti kullanmaya... nedir derdin, gercekten anlayamadim?... bir "plakadan utanmakla bitmior"-dur tutturmushsun gidior... sana "ille de utanicaksin, o ishareti kullanmicaksin!" diye dayatan yok ki ...

arkadashlar, sakatligindan utanan insanlar icin üzülüosaniz veya neblim, ille de o konu hakkinda konushmak istiorsaniz acarsiniz "SAKATLIKTAN UTANMAK" diye bir bashlik, en ince noktasina kadar enine boyuna, derinlemesine konushursunuz... ve hatta belki de bir iki sakati ikna edip utanmaktan vazgecirebilirsiniz... öyle bi bashliga ben de yorumlarimla katilmaktan zevk alirim büyük ihtimalle...

ama yillardir özellikle shu engelli plakasi baglaminda bir suclama olarak üstten ashagi sarfedilen, "sakatliginizdan utaniorsunuz" sözlerini okumaktan gina geldi artik walla da billa da - yeter!... ayrica, cogu insanlar kendinde utanicak bishiler bulur ve bashkalarinin fark etmesini istemez, saklamak icin elinden geleni yapar... bitek sakatliga mahsus bishi degildir ki bu... o insanlara da, saklamak istedikleri özelliklerine uygun amblemler cikartip bitaraflarina yapishtiralim - herkes görsün...

kilolarini kamufle etmek icin elinden geleni yapan bi kadina kendinle bariship etrafta mini etek, göbegi acik tishörtle geziceksin bundan böyle diye dayatmak ne kadar sacma, ne kadar küstahliksa; bir sakata da "kendinle barish" gerekcesiyle amblem dayatmak o kadar sacma, o kadar küstahliktir... ve hatta birakalim amblemi falan, "sakatliginla barishicaksin" diye dayatmak bile tek bashina bir küstahliktir... shekilcilikle mücadele edicem diye insanlarin özel alanlarina girip neyden utanip, neyden utanmicana karar verilemez... hic kimsenin hakki olamaz böyle bisheye... temel itirazimiz buna... asil üstünde durmak istedigimiz sheyin 'insana saygi' oldugunu anlamak o kadar mi zor ...

iki hafta öncesine kadarki plaka uygulamasini saygisizca bir damgalama ve rencide edici bir muamele olarak algilayip karshi cikan, ve yeni yapilan yasa degishikligine sevinen arkadashlarin shekilcilikten öteye gidebilecek bir nedeni olacagina ihtimal verememektir ASIL SHEKILCILIK... o karshi cikishin, bu sevinishin arkasinda 'sakatligindan utanmak' dishinda hic bir sheyin olamayacagini düshünmektir ASIL SHEKILCILIK... duyulan rahatsizligin, o ishareti güzelim arabasina yakishtiramayan "engelli sosyetiklerin" (artik bunlar her kim oluyorsa) ishgüzarligindan ibaret oldugunu düshünmektir asil shekilcilik... mercedes c 160'lara engelli isharetinin yakishtirilamadigini düshünmektir ASIL SHEKILCILIK... ve bunu eleshtirirken "88 model mütevazi" bir arabaya gayet güzel yakishtigini iddia etmektir ASIL SHEKILCILIK...

birilerini gocunmakla itham eden yorumlarinizi okurken, cok sevdigim "mü'min mü'minin ayansidir" sözünü hatirlatiorsunuz bana arkadashlar... bashkalarinin davranishlari arkasinda gördügünüz sheyler, kendi ic kavgalarinizin yansimasi olmasin? ...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Mami Junior Mesajı Gör
    @saww
    Safsata yapma güzel kardeşim
    Safsata yı sen yapıyorsun. Zırvalıyorsun!
    Fikrin varsa yaz. Fikrime itirazın varsa gerekli gerekçelerini ortaya koy, öyle yaz!
    Yoksa kestirmeden safsata mafsata yapma!

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

birilerini gocunmakla itham eden yorumlarinizi okurken, cok sevdigim "mü'min mü'minin ayansidir" sözünü hatirlatiorsunuz bana arkadashlar... bashkalarinin davranishlari arkasinda gördügünüz sheyler, kendi ic kavgalarinizin yansimasi olmasin?
    "Sabır ne hoş sözcüktür" (Mevlana)

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    Safsata yı sen yapıyorsun. Zırvalıyorsun!
    Fikrin varsa yaz. Fikrime itirazın varsa gerekli gerekçelerini ortaya koy, öyle yaz!
    Yoksa kestirmeden safsata mafsata yapma!
    Fikrimizi yazınca sanamı yazdım deme o zaman.

oturanboga,

Plakayı kullanmak istemeyenler için sevindirici olabilir.
    Ama senin çıkıp kullanlar için onlar tenkit etmen ne kadar doğru sence.
    Bu işin doğrusu tabiki tercih meselesi olmalı, isteyen takmalı istemeyen takmamalı.
    Zorlamayla baskıyla hiç bi şey aşılamaz zaten.
    Zaten bu değişikliğin bize ne kadar faydasının olup olmamasını zaman göstericek.
    Önümüzdeki daha çok engel var, onlarda kalkar inş....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Plaka da ambleme ihtiyacınız yok!
    Dörtlüleri yakın ve trafikte öyle ilerleyin, ben tehlikeliyim, ben sakatım diye basbas bağırmaktan daha etkili olur.
    Genelde kadınlardan trafikte şikayeçi olan sayısıda çoktur.
    Ama ne hikmetse yurdum insanı gücü yettiğine zulm etmektedir.
    Sıkıyorsa bir kadınıda plakasında teşhir etsene
    Yemez işte bunlar bu kadar delikanlıdır.
    Otobüsteyim şöför amca durak dışı inmek isteyen sağlam adamı inidiryor.
    Aynı talebi ben yapınca tınmıyor. Yassak diyor. Acaba o eli kolu sağlamdan korkuyor olabilirmi Beni döver möver diye
    Nasıl olsa bunlar sakat bunları biz istediğimiz gibi sindiririz istediğimiz gibi oynatırız...
    Zaten içimizdeki irlandalılar sağolsunlar köstekde sağlamlara fırsat bırakmıyorlar.
    Sayenizde omzumuzdaki yük dahada artıyor.

Üye
    ErdemG Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    15:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Sözü Geçen Bu Konudaki Engelli Aracının Damgalanması Olayı Artık Son Buldu Öyleki İç İşleri Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğünün Çalışması ile Kısaca Negatif Ayrımcılık Düşüncesi İle Engelli Plakasındaki Damgalama KALDIRILDI.
    İşin Öncesinden Bahsetmek İstiyorum
    Malülen Emekliliğimden Sonra Bir Araç Almayı Düşündüm ve Aldım
    Fakat Şunu Bende Herkez Gibi Fark Ettim İnsanlar Arabaya ve Bana Ciddi Anlamda Damgalanmış Gösüyle Bakıyorlardı
    Trafikteki O Hoş Görüden Bahseden arkadaşlara Sesleniyorum Öncelikle
    Bugün Aracımın Değeri Tam 55 Bin TL
    Aynı Model Araca Sahip Bir İnsanla Yolda Karşı Karşıya Gelince Bakın Hoş Görü Kalıyormu Yol Vermek Varmı Yokmu
    Ben Yediğim Tacizden Bir Kitap Yazardım Sanırım
    İnsanların Kafada Biten 2 Olay Var
    Ben 27 Yaşındayım Haliyle Genç Bir Görünümüm Var Vurgulamak istediğim Olayla İlişiğini Anlayacaksınız...
    Engelli Plaka Aracı Gören Diğer Trafih İnsanı 'Adama Bak Almış Arabayı ÖTV YOK KDV YOK VERGİ YOK Kesin Buınun Anası Babası kArdeşi Abisi Biri Evde Yatalaktır Buda Arabayla Keyif Yapıyordur "SİNİRİM BOZULUYOR BUNLARA DEVLET DÜŞMANLARI İSTİSMARCILAR SÖMÜRÜCÜLER" Dur Şuna Biraz Dalaşayım Ne Olsa Engelli Plaka Bana Bulaşamaz'
    O İstanbul Samsun Yolunun Dili Olsada O Bayram Arifesinde Yediğim Eziyeti Anlatsa....

Birincisi Türk İnsanı 'Buradaki % Şukadarı Oranını Siz Verin' Engelli Aracı Görünce İçindeki Engellimi Diye Düşünmüyor Aklındaki Tek Düşünce Kullanan Sağlam Engelli Olan Yatalak Kullananda Arabanın Sefasında

Ben Bile Bile Üstüme Sürenleri Gördüm Yol Vermeyeni Tehlikeye Atanı Gördüm
    Ama Bilmedikleri Birşey Var Oda Benim 14 Yıllık Şöförlüğümün Olduğu

Tabi İtiraf Etmeden Duramıyacağım. Kaç taneside Öyle bana Artislik Yaparken Tozumu Yuttu Sayamadım Engelliyim Diye Çok İyi araba Kullanamam Anlamına Gelmiyor
    Azda Kasılayım "İnsanın Babası 1983 Türkiye Rallisi ilk 7 De Olunca "
    Ben Hiç Bir Zaman Engelli plakayla Gezmekden Gocunmadım Üzülmedim Öyleki arabamın Yanına Yaklaşıp Usulca Soranlara " Nasıl Aldınız Benimde Engelli Yakınım Var Bizde Düşünüyoruz Açıklama Yapabilirmisiniz" Diyenlere Göğsümü Gererek İçtenlikle Anlattım Yardım Ettim"
    Ama Bizi Sadace "Yeri Siz Seçin Trafik Genel Neresi Olursa" Biz Anlaıyorz ve Destek veriyoruz.

Ben Plakamı 03/09/2011 Tarihinde Değiştirdim Artık Damgasız Geziyorum (Tabirlerimizle)
    İlla Olsun Diye Bir Dayatmam Yokdu Ama Olması da Çok İyi Oldu Ben Bundan Sonra Engelli arkadaşlarımızın Trafikde Daha Rahat Edeceğini Düşünüyorum (Şahsi Görüşüm)

Engelli Yerine Park Etmiş Araçlara Yapılası En Güzel Şey Sizde Gidin Onun Arkasına Çekin aransın Dursun
    Kafadan Engelli Öyle Değil Böyle Olunur
    Saygılarımlar
    Bursadaki Trafikden Aktardım
    İyi Forumlar

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Plaka beni hiç rahatsız etmedi hiç utanmadım.Fakat trafiktede ihtiyacım yok.Diğer sürücülerin benden üstün bir yönleri olmadığını düşünüyorum.İyi bir yere park edeceğim diyede plaka istemiyorum.çünkü zaten ayrılmış park yerleri dolu.Öyle plaka var diye park serbestliğide yok sadece duraklayabiliyorsunuz.yoksa arabanız çekilir.sırf bunlar içinmi plaka taşımak istiyorsunuz.Ben istemiyorum.Ama plakamdanda rahatsız olmuyorum hala aynı plakayı taşıyorum.

Üye
    ayşe can Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe can
    Son Giriş
    09.06-2016
    Saat
    10:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 2009 dan beri özürlü plakası kullanmıyorum onun yerine park kartı kullanıyordum özürlü plakasının mecburi olduğunu daha yeni öğrendim nasıl oluyorda ben 2009 dan beri kullanıyorum şimdi kalktığını göre bana bu şekilde nasıl araç kullandırdılar anlayamadım park kartımı 2 yılda bir yenisille değiştirdim her yerde kullanıyorum bu güne kadarda kimse sorun çikarmadı bir tek atatürk havalimanında bize böyle talimat gelmedi diye problem çıkardılar hakkımı aradım ve ehliyet ruhsat ve park kartımın foto kopisini aldıktan sonra tamam dediler inşallah bu yeni çıkan yasayı onlarada bir an önce bildirirler orada mağdur durumlara düşmeyiz hepimize hayırlı olsun

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

plaka sadece park için değil ki çok yerde işe yarıyo en basit geçenlerde sümela manastırına gittim orda özürlü aracı girişi bedava direk plakayı görünce kapıyı açtılar kimse bana kart falan sormadı sonra çarşıda pazarda kısa mesafeli yasak parketme durumunda polis idare ediyo engelli aracı olduğu için bu gibi ve benzeri durumlarda plakada işaret olmayınca bi dünya sıkıntı yaşanacak ben şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum onun bana bi zararı yok

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

+1907

En azından polis çevirmerlerde geç geç yapıyor

Üye
    akcay Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yahu arkadaşlar kendi ayağımıza kurşun sıkmayı ne de çok seviyoruz plakadaki engelli işareti kalkınca engelimizde kalkacakmı koşabilecek,yürüyebilecekmiyiz eğer öyle olacaksa hiç durmayalım hemen kaldıralım şu meret işareti de koşalım yürüyelim değilse ne diye yaygara koparıyoruz.bu işaret toplumda ,trafikte bize pozitif bir ayrımcılık kazandırıyor.ayrıca aracı alırken % 37 Ö.t.v indirimli alırken hiç itirazımız olmuyo şimdide K:V den nasıl sıyırırız onun peşindeyiz haklı olarak bu hakkın alınabilmesi için kenetlenelim ve alalım.öyle boş işlerle enerjimizi harcamayalım olmazmı.... selam

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili dostlar genelde engellilerde araçda sorun olmaz eksiksizdir evrak olsun bakımı olsun neden 3kağıda çekiyorsunuz plakadan çıkar elde etmek istoyrsunuz elinizde olsa aracı engelli işaretleri ile donatacaksınız ne buu şu damga olayından kurtulalım zaten kart verilecek sadece gerektiği zaman kullanacaz bence çok güzel bir gelişme ltf dengeli düşünüp ona göre davranın

Üye
    blue_41 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben uluslar arası tır şöförüyüm ve 10 yıl avrupaya çalıştım, 2008 yılında bir trafik kazası sonucu t 10 kırığı sonrası malum.meseleye gelecek olursak ben o ibare ile dolaşmaktan rahatsız olacağımı düşünmüyorum,ama bülent bey haklı sanırım ve bence ceren son noktayı koymuş zaten

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi ki bu ibare plakadan çıktı...

Üye
    dersimlim Avatarı

Son Giriş
    20.06-2014
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Son olarak şunu da söylemek lazım. Tabii ki sakatım ve bu halimle bırakın sorunumun olmasını, sakatlığımın bana kattığı her şeyi çok kıymetli buluyorum ve tekerlekli sandalyemin beni ben yapan en önemli özelliklerimden biri olduğunu düşünüyorum. Ama konu bu değil. Konu, devletin anlamsız ve hukuksuz bir şekilde bana bu damgayı dayatması... O bana “damgalı gezeceksin” dedikçe, ben ona dönüp “gezmeyeceğim” diyeceğim. O benim -damgasız şekilde- herkesle eşit sürücü olma hakkımı elimden aldıkça, ben onun bu despotluğunu deşifre edeceğim. O, gün gelip de bana “damga yasak” derse, ben, “Sana ne!” deyip damgalı gezeceğim! Ben yetişkin bir adamım-kadınım, kendi kararlarımı kendim verebilirim. Kimse beni damgaya mahkûm edemez, kimse bana sormadan benim adıma kararlar veremez ve kimse bana yardıma muhtaç nesne muamelesi yapamaz. Bu kadar basit.
    Senin yazdığın herşeyin altına imzamı atabilirim Bülent,
    Yürekten alkışlıyorum seni gerçekten ..
    Ben sırf bu plaka yüzünde almadım vergisini de öderim ama böyle damgalı gezmem dedim ... neden kendimizin bu kadar fişlenmesi bizi mutlu ediyor anlamış değilim arkadaşları bunun gibi daha neleri yutuyor göz yumuyor boyun eğiyoruz.. Ben bu plakanın hiç birr işe yaradığını düşünmüyorum hiç kimseye faydası dokunduğunuda sanmıyorum...
    Buarada bir dip not düşmek istiyorum ofis ortamında sürekli bölünerek ve hızlı bitirmeye çalıştığım için imla kuralarını çiğnediğim için özür dilerim hepinizden

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon