Sayfa 9 / 16 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 232 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mat_ögretmeni Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir kaç gün önceki engelli arkadaşımıza yapılan küstahlığı saygısızlığı densizliği cahilliği ve insan olamamanın getirdiği bazi davranış ve söylemleri okumuş dinlemiş öğrenmiştik. bugunde o engelli arkadaşımız konuşmuş.

bir dakikanızı alabilirmiyim dediğinde bakanın verdiği cevaba bakın bunada bi yemek ısmarlayın.

bu cümleye ne denir ben burada yazmıyorum yazamıyorum ama bir bakan bunu yapabiliyor.

ve sonrada bazı milletvekilleri telefon açıp özür dileyecekleri yerde arkadaşımıza basınla niye paylaşıyorsun bunları yoksa işinden olursun deyip tehditte edebiliyorlar.

işte geldiğimiz son nokta diyeceğim ama korkarım ki son nokta değil.

gerçekten yazıklar olsunnnnn.

bu konuyla ilgili haberi burdan okuyabilirsiniz arkadaşlar.

http://gundem.milliyet.com.tr/-bakan...43/default.htm

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bize acıdıkları için iş veren zihniyetin ta ..............

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım emret...bu adam istifa etse neye yararki..
    dün o haberi izleyince içim burkuldu,ha o arkadaşa yapılmış hada bana ne farkederki..tutum aynı olduktan sonra....
    bunlar gerçekten azıtıılar,ne sınav açıyolar nede laf dinliyolar hep azarlıyolar,sen kimsinde kimi azarlıyosun be adam..benim vergilerimle orda oturuyosun,oraya çıkmak kadar inmekte normaldir.
    derimki ben bu seçimlerde herkes tepkisini göstersin....
    ben geçen sene AKP oy verdim ,bu sene vermiycem tepki için,yine onlar kazanıcak versemde vermesemde ama tepkimi göstermek istiyorum ,bence sizde bir düşünün....olurmu....yazıkki yazık diyorum bize....

Sayg

Üye
    isott83 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    10:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir haftada böyle sözler sarf edebiliyorlarsa ne kadar şımardıkları ortada 8.5 yıldır kullandıkları sistem bu önce aç bırak sonra bir lokma ekmek ver istediğin gibi oynat ama batmandaki arakadaşıma onunla olduğumuzu haykıralım

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Büyük lutuf yapmış iş vermiş !

Sen görme engellisin buna rağmen seni adam yerine koyup iş vermişiz şükredeceğine şikayet ediyorsun demek oluyor resmen bu cevap...

Yani görme engelliler veya engelliler sanki insan değilmiş gibi davranmış sayın bakan...

Bu ülkede asgari ücretle bir engellilermi çalışıyor ?

Hiç bir engeli olmayan yüzlerce ve binlerce insan asgari ücretle çalışıyor,bakan bey bundan haberiniz varmı ?

Siz,size iş verdik daha ne istiyorsunuz demek yerine asgari ücretle nasıl geçiniyorsunuz diye sormalıydınız....

Yazık çok yazıkkkk bir bakan bir engelliye bu şekilde cevap veriyor verebiliyorsa ne desek boş....

Görme engelli arkadaşın yerinde ben olsaydım bana öyle bir cevap veren bakana, susmaz gereken cevabı anında verirdim....

Görme engelli arkadaşımızın sadece evet diye cevap vermesi hiç doğru bir davranış değil...Duyan ve konuşabilen bir engelli bence kendisine yapılan haksızlık karşısında asla susmamalı karşısındaki kim olursa olsun....

Hiç bir şey yapamazlar en fazla o ortamdan uzaklaştırırlar...

Görme engelli arkadaşımızın susması, bakan beyin; "Görme engelli kardeşimizle gayet nezaket içerisinde bir konuşma yaptım. Aramızda bir gerginlik falan da olmadı. Ama bunu farklı şekillerde yansıtanlar oldu" diye kendisini savunmasına imkan vermiştir...

Susmayacak gereken cevabı verecekti eve gidip rencide oldum uykularım kaçtı diye sızlaması hiç bir şeyi değiştirmez...

Bu arkadaş bana göre hakkını aramasını bilmediği için susmuştur veya o anda heyacanlanıp susmuştur son ihtimal belki korkmuştur...Ama ne olursa olsun böyle bir durumda susmaması lazım çünkü 8 milyon engelliye hakaret etmiştir bakan bey...Keşke susmasaydı medyanın önünde cerayan eden bir olaydır sonuçta ve işte çıkarılsada işsiz kalmaz bu olaydan sonra daha rahat iş bulurdu...Varsın işsiz kalsaydı en azından haksızlığa tahamül etmemiş bakana gereken cevabı vermiş olarak gururla gezerdi ve bakanın uykuları kaçsaydı görme engelli arkadaşın yerine...

Bakan bey demişki; Söz konusu görüşmeyi bazı basın kuruluşlarının farklı şekilde kamuoyuna yansıttığını ifade eden Akdağ, "Seçim zamanı maalesef böyle yansıtmalar oluyor. Üzerinde siyaset yapmaya çalışanlar oluyor. Bizim engellilere, engelli kardeşlerimize, görme engellilere bakışımız bellidir. Tekrar söylüyorum; hepsinin benim başımın üstünde yeri vardır" diye konuştu.

Ya videodaki görüntülere ne diyeceksiniz sayın bakan ? Evet seçim zamanı ve siz kendi ipinizi kendiniz çektiniz..Her şeyde bir hayır vardır olabilirki bu vesileyle bakanlığınızı kaybeder sandığa gömülürsünüz...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

12 haziranda bunların kafasını sandığa gömelim diyeceğim ama içimizde hala bu tip olaylara bile tepkisiz kalıp destek vermeye devam edenler olacaktır. sonrasıda yazayım 12 hazirandan sonrada bunlara destek verenler yine dert yanmaya yok şu yasa yok bu yasa yok iş için kadro sınav yok rapor gibi konularla forumda dert yanmaya devam edecektir. Değişen birşey olmayacaktır.

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kuran'ın abese suresini biliyor mu acaba bu lafın sahibi recep akdağ?

Diyanet'in sitesinde yazdığına göre Hz.Muhammed kurmaylarıyla birlikte pek mühim işler konuşurken oradan kör bir adam gelir ve "Yâ Resûlallah! Allah'ın sana öğrettiklerinden bana da öğret" der. Hz. Muhammed oralı olmaz. kör adam üsteleyince, yüzünü asar, sert bir bakış fırlatır. gerçi adam kördür ve bu hareketi görmez ama yukarıdaki görür ve şu ayetleri yollar:

1. (peygamber), yüzünü ekşitti ve geri döndü.

2. âmânın kendisine gelmesinden ötürü

3. belki o temizlenecek,

4. yahut öğüt alacak da o öğüt ona fayda verecek.

5. kendini (sana) muhtaç görmeyene gelince,

6. sen ona yöneliyorsun,

7. oysa ki onun temizlenip arınmasından sen sorumlu değilsin.

8. fakat koşarak sana gelen ,

9. ve (allah'tan) korkarak gelenle ,

10. sen onunla ilgilenmiyorsun.

11. hayır! şüphesiz bunlar bir öğüttür,

12. dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır,
    ....

12. ayete kadar kör adama tavır yapan Hz. Muhammed'i uyaran yüce yaradanımız recep akdağ gibi zavallı birine nasıl bir bela verir acaba..

yada "şüphesiz bunlar bir öğüttür,dileyen ondan (Kur'an'dan) öğüt alır" acaba recep akdağın inancı varmıdırki bunlardan öğüt alsın..

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

bu yobazları hokkabazları bi çıkardık başımıza şimdi böyle haydaa hobba olurmu yaa der dururuz şu adamları tepemize ettirende bizin ayaklar altında ezecek olanda bizleriz..

Üye
    _suna_ Avatarı

Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    5

TEDAY Genel Başkanı İlimdar Boztaş, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın inceleme yapmak üzere gittiği Batman'da karşısına çıkan görme engelli vatandaşa karşı sarfettiği, "Gözlerin görmüyor, ama iş vermişiz" şeklindeki sözlerine tepki göstererek, "Ne demektir ki, 'bu halde olmana rağmen iş verdik' demek. Kimse babasının hayrına ya da bir hayır için kimseye iş vermiyor. Bu sizin göreviniz" diye konuştu.

TEDAY Başkanı Boztaş yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da bir ziyaret esnasında engelli bir vatandaşa karşı sarf ettiği sözlerini eleştirerek, Bölge Devlet Hastanesi'nde geçici işçi olarak çalışan Nurullah Mehmetoğlu'nun "Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz. Müteahhit şirketlerin elinden ne zaman kurtulacağız" sorusuna karşılık, Bakan Akdağ'ın "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım? Müteahhit şirketlerin yanında çalışmaya devam edeceksin" diye "fırça" attığını ifade etti.

Engellileri en iyi anlaması gereken ve kendilerine en çok yardım edebilecek kişilerin Bakan'lar olduğunu sözlerine ekleyen Boztaş, "Yetkilerin ellerinde olduğu mercilerden bahsediyoruz. Bu bir bakana yakışmadı Sayın Akdağ. Ama unutmayınız ki onlar engelliden önce bir vatandaş, bir seçmen. Kimi nasıl getirdilerse, seçtilerse o mevkilere; bunda ne kadar hakları varsa alaşağı etmekte de bir o kadar haklı olacaklardır" dedi.

"Sağlık Bakanlığı makamı size fazla"

Boztaş, Bakan Akdağ'a karşı eleştirilerini sürdürerek, "Engelli vatandaşlara bakış açınız buysa Sağlık Bakanlığı makamı size fazla. Bizim derdimize derman olamayacak, bizi dinlemeyecek ve de sorunlarımıza çözüm bulmaktan da geçtik; sorunlarımızı dinlemeyecek bir bakan istemeyiz. Hele de konu sağlıksa, insan gibi yaşamaksa. Hangi insanın statüsünü ve yaşama standartlarını iyileştirmek isteminde ne kadar hakkıysa; bu engellilerin de hakkı. Ne demektir ki: bu halde olmana rağmen iş verdik. Kimse babasının hayrına ya da bir hayır için kimseye iş vermiyor. Bu sizin göreviniz" şeklinde konuştu. Boztaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer insanları istihdam edemiyor, çalışma koşullarını iyileştiremiyorsanız hata bizde değil sizin işinizi nasıl yaptığınızda. Açılıştan açılışa koşarken arada işinizi yapmanız zor olsa gerek. Fakat bu tür söylemlere kulak asmanız gerekli en azından görevinizi layıkıyla yapmak için."

"İş vermek devlet için külfet değildir"

İş vermenin Devlet için külfet olmadığının altını çizen Boztaş, "İstihdam etmekle Devlete ve vatana yarar sağlamaktadır. En önce vatana hizmet aşkıyla yanan bir bireye hizmet etme olanağı verilmiştir. Aldığınız kişilerden vergisini alıyorsunuz. Yurda katkıdır. Bunun ekonomik boyutu kadar da sosyal-ruhsal boyutu var. İnsanların iç huzuru, stresten biraz uzak olması, kendini işini yaptığı için rahat hissetmesi ve çevresine yardım edebilme isteğinin doğması. İşsiz insanların nasıl bunalımda olduklarını da biliyoruz" dedi.

Boztaş, Bakan Akdağ'ın iş verdiler diye böyle bir karşılık vermeye hakları bulunmadığını ifade ederek, "Dememiz o ki engelli veya değil iş vermek hayır işi değil göreviniz. İş vermekle de bitmiyor; insanca çalışma hakkı herkesindir. Bu konuda bize bir özür borçlu değil misiniz sizce de" diye konuştu.

Cumhuriyet Portal

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

http://siyaset.milliyet.com.tr/bakan...17/default.htm Bunlar kimseyi dinlemez sadece kendiler gazel okur karşılarında konuşanlarıda sustururlar olay budur bişey beklemeyin....

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben özür beklemiyorummm özür dilemesi bir şeyi değiştirmiyecek çünkü..

Ben görme engelli arkadaşın sahsında bana ve 8 milyon engelliye hakaret eden sayın bakanın istifa etmesini bekliyorum ama buna gerek kalmayacağı içime doğdu çünkü bu olayda bir hayır vardır bakan bey sandığa gömülecektir....

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Sanırım Ankarada Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapılmış haberlerde görüdüğüm kadarı ila sadece görme engelliler katılmış eyleme ama unutmayın sağlık bakanın söyledikleri tüm engellilere söylemiştir görme engelli arkadaşın yerınde işitme engelli biri yada ortopedik engelli biri olsaydı yıne aynı şeyi söylerdi Engelli derneklerinin birlik olmaları lazım ve beraber eylem yapmaları lazımdır bence.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

İnadına akp durmak yok yola devam diyen kardeşlerim hadi gidin verin desteğinizi yarın bir gün o pozisyonda sizde olsanız destek vermeniz oy vermeniz hiç birşeyi değiştirmeyecektir. O durumda size de aynı sözler söylenir sizin destek vermeniz hiç de önemli değildir. Çünkü onlar sıcak koltuklarına oturmuşlar köprüyü geçene kadar ayıya dayı demişlerdir.....

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Gazeteci Ayşe Arman bugünkü yazısında sağlık bakanı Recep Akdağ'a aşağıdaki linkte anlattığı bir olay hakkında teşekkür ve takdirlerini sunmuş.

Herkese sarlp pesim var - Aye ARMAN - Hrriyet

Bence de takdire değer. Ancak görme engelliye yaptığı gaftan da Ayşe Arman'ın haberi olmalı sanırım?:

aarman@hurriyet.com.tr

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "Durmak yola devam " diyenler durun biraz düşünün !!
    Allah insana akıl vermiş düşünsün diye, kalp vermiş sevip merhamet etsin diye bunları kullanmadan yola devam etmenin ne anlamı var
    Şehide kelle hesabıyla yaklaşan bir zihniyet , engelli bireylere de çöpe atılacak defolu mal olarak bakar buna hiç şaşırmam ..

Sayfa 9 / 16 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon