Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon
Toplam 232 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat temizyurek Mesajı Gör
    sayin saw, , iyi bi seyde sigorta, ödemesi pek hos olmuyor
    ayrica ben Türk vatandasiyim
    Gelirin olursa vergide ödersin sigortada!
    Zaten buradaki sigorta adı altında havuza para aktarıyorlar. Tıpkı işsizlik sigortası denen sahtekarlık gibi... Engelli çalıştırmayana ceza kesiyorlar. Halbuki bu cezai kesilen paralar engelliye dönmüyor!
    Bakın görüyorsunuz savunulacak hiç bir tarafı yok bunların veya yönetmeye talip olanların!!
    Bu sistemlerde hep vatandaşı soymak için kurulmuş!
    Gerçek vatansever halk adamı vatandaşına açlık sınırının altında asgari ücret belirlermi?

Üye
    gturk Avatarı

Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seçimleri boy ölçme olarak gören arkadaş," İHTİYAÇ SAHİBİ GERÇEK ENGELLİ OLAN FARKI YAKALAR" ne demek gerçekten anlamadım.Adam çıkmış,resmen hakaret ediyor ve sen bunu sindirebiliyorsun.Bunun gerçek yada sahte(sahte engel nasıl olur oda ayrı bir forum konusu olur) ne alakası var.Anca benim değer yargılarıma göre bunlardan nasiplenen (seçim öncesi temmuz ayında evine kömür,kışın buzdolabı,günü geçmiş üç-beş makarna, salçaya) çıkarcılar dışında kimse bu mantığa sahip çıkamaz.
    Ayrıca çoğunluğun hayatında kitap okumadığı,kitap okumayı geç,aleni olarak kendilerine hakaret edilen insanlar olan engelliler bile bu zihniyeti savunup,kazanmalarına seviniyorlarsa daha ne diyeyim.O zaman ben sizin sahte engelli olduğunuzu düşünmeye başlarım.Bir de eğer çoğunluk her zaman haklı ise,(sizin düşüncenize göre) demek ki Hz.İsa'yı çarmıha gerenler de,Hz, Muhammed (S.A.V)'i göç etmeye zorlayanlar da haklı idi.Çünkü onlar çoğunluk idi.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ülkede hatta dünyada her sinif vatandas vardir yani herkes ayni parayi alamaz yada herkes ayni drecede zengin yada fakir olamaz, nerde var öyle bir ülke?
    Kimse bir zengine benden fazla kaznıyorsun olmaz demiyor! Servet düşmanı değiliz.. Vergi adaletsizliğini görmüyormusunuz?
    Sınıf kavramını sosyal devlet içerisinde beklemek sizin cahilliğinizden kaynaklanıyor olsa gerek!
    Biz devletin verdiği hizmetlerde eşitlik arıyoruz.
    Almanya da yaşamış bir insanın bunu çok iyi bilmesi gerekir.
    Almanyada hastaneler de herkez , zengin fakir aynı tedaviyi alır. Cebinden para falan vermez...
    Okul okumak eğitimde bu böyledir. Orada protezde gazi ve olamayana ayrı muamele yapılmaz.
    Adamlar oranın vatandaşı olmayan bir türkün ufak çocuğunu bedava tedavi ediyor. Çocuğu hasta diye onlara orda yaşama hakkı veriyor!
    Siz halen ne hikayesi anlatıyorsunuz Lafontenden masallar....

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın sağlık bakanına yakışmamış engelli kardeşimizi üzmüş dolayısıyla bir engelli olarak bizde bu duruma üzüldük

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlahınız müberek olsun

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akıllı proje fikri sunmuşuz bi ilgilenir insan!
    Orada eşitlik üzerine insanları toplama niyetimizden olsa gerek tenezzül edilmiyor.
    Tamam ben istemiyom o ceylan derisi koltukları sizi oturtalım.
    Aksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar yiyin....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saol benim bir menfaatim yok anlıyana

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

adam kendini yüce görmeye calisiyor,üstün yetenekleride var mesela müneccinlik gibi ego ve tatmin olayi
    konumum belli, statüm belli; öğrenmek isteyen olursa yazar, açıklarım...
    hiçkimseyle gereksiz tartışmaya girip seviyemi düşüremem...

bu arada Yaşadığı Yer: Almanya yazan zat, Tekirdağ Çorlu'dan 78.181.143.215 numaralı IP'den bağlanıyor...

önüne geleni 'yürüyen yalan' olarak tanımlayana bakar mısınız...
    kimin ego ve tatmin peşinde olduğu aşikar...
    artık bana yanıt vermezsen sevinirim...
    zira ne kadar kişisel çekişme içine çekmeye çalışırsan çalış muhatabım olamayacaksın...

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bakan Akdağ'dan görme engelli işçiye özür mektubu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ pazar günü Batman gezisinde "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" dediği görme engelli hastane çalışanı 29 yaşındaki Nurullah Mehmetoğlu’ndan telefonla arayarak özür dilemesinin ardından mektupla da özür diledi.

spacer - Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun
    Mehmetoğlu, Bakan Akdağ’ın kendisini telefonla arayıp, "Yorgundum o sözleri kullandığım için özür diliyorum" dediğini söyledi. Mehmetoğlu, "Bakan olduğu için özrünü kabul ettim" dedi. Bakan Akdağ telefonla özür dilemesinin ardından mektup yazarak da özür diledi.

İşte o mektup:

13469336 - Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun

Batman’da pazar günü Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne giderek, incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, personelle yemek yerken çalışanlar sorunlarını iletti. Hastanenin telefon santralinde çalışan görme engelli Nurullah Mehmetoğlu da Bakan Akdağ’a sorunlarını anlatmak istedi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, Bakan Akdağ’ın yanına gelmesine yardımcı olduğu Nurullah Mehmetoğlu, "Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz" dedi. Mehmetoğlu’nun bu şikayeti üzerine Bakan Akdağ, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diye sordu. Bakan Akdağ’a "Evet" yanıtını veren Nurullah Mehmetoğlu, "Müteahhit şirketlerin yanından ne zaman kurtulacağız" dedi. Bakan Akdağ bunun üzerine, "Müteahhit şirketlerde çalışacaksınız, para kazanacaksınız, hadi bakalım" diye ekledi.

Bakan Akdağ’ın bu sözlerinden rencide olduğunu söyleyen Nurullah Mehmetoğlu, bugün Akdağ’ın kendisini telefonla arayarak özür dilediğini anlattı. Evli ve 6 çocuk babası Mehmetoğlu, bugün öğleden sonra Akdağ’ın kendisini cep telefonundan aradığını belirterek şöyle dedi:

"Yaklaşık 3 dakika süren bir görüşmemiz oldu. Nurullah bey dediği an, telefondaki sesin bakana ait olduğunu anladım. Seçim çalışmalarından dolayı yorgun olduğunu ve kullandığı o sözler için benden bizzat özür dilediğini söyledi. Bakan beye o kullandığı sözleri kolay kolay unutmayacağımı ifade ettim. Ama bakan olduğu için de özrünü kabul ettiğimi belirttim. Bakan bey iş durumu konusunda bir şey yapacağını, ancak ilerdeki süreçte bana yardımcı olacağını açıkladı. Ben de bakan diye de özrünü kabul ettim. Bu konuda arkadaşlarımdan büyük destek aldım. Önemli olan da bakanın özür dilemesiydi."

Bakan Akdağ bugün de Mehmetoğlu'na mektup yazarak özür diledi.

Hürriyet

Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar söylediğini elbette tasvip etmiyorum ama,sonuçta bizzat bu kişiyi hem aradı hemde mektup yazdı özür diledi.Affedelim artık.Sonuçta hatasını farkedip dönen kaç bakan tanıyorsunuz

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tepkilerimiz sonuç vermiş demek ki,hatasını anlayıp özür dilemesi güzel bir davranış ama demese daha iyiydi!...

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da azarladığı ve sonradan özür dilediği görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun hayatı bir bir anda değişti.

Taşeron firmada çalışan Mehmetoğlu, Sağlık Müdürlüğü’ne geçici işçi statüsüne alındı. Telefonla arayarak özür dileyen Bakan Akdağ, Mehmetoğlu’na bir de mektup göndererek, ikinci kez özür diledi.
    Batman’da pazar günü Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde görme engelli Nurullah Mehmetoğlu’na "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün telefonla özür dilediği engelli Mehmetoğlu’nun görev yerini değiştirdi. Bölge Devlet Hastanesi’nde taşeron kadrosunda santralde çalışan Mehmetoğlu, buradaki görevinden alınarak, Sağlık İl Müdürlüğü’nde geçici işçi statüsünde çalışmaya başladı.
    Üç gün içerisinde büyük çalkantılar yaşayan görme engelli Mehmetoğlu, işinden olma korkusu yaşarken, bu kez Sağlık Müdürlüğü’nde işe başlamasının sevincini yaşadı.
    Bakan Akdağ, dün telefonla arayarak özür dilediği Mehmetoğlu’na bu kez mektup yazarak ikinci kez özür diledi. Akdağ imzalı mektupta, şu ifadelere yer verdi:
    "Değerli Nurullah kardeşim; Batman ziyaretim sırasında aramızda geçen diyalogun yansımalarını takip ettim. Bu duruma şahsım adına üzüldüm, takip ettiğim kadarıyla siz de üzüldünüz. Bildiğiniz gibi yoğun bir çalışma dönemi içerisindeyiz. Bu süreçte nadiren de olsa arzu etmediğimiz diyaloglar yaşanabiliyor. Sağlık Bakanı ve hekim kimliğiyle, bir insanlık hali olarak gördüğüm, ’görme engellilik’ için sizi, ya da her hangi bir kişiyi rencide edici ifadeyi kasten kullanmam mümkün değildir. Çünkü bir hekim olarak insanın bütün hallerine aşinayım.
    Ben, hayatım boyunca yaptığım işin merkezine insanı koydum ve bulunduğum yeri, insanımıza hizmet için vesile bildim. Bu anlayışla çalıştım, çalışmaya devam edeceğim. Sizi daha önce de telefonla arayarak bu niyetimi anlattım. Bu mektubum da yazılı olarak sizde bulunmasını arzu ettim. Yaşananlar nedeniyle öncelikle sizden ve şahsınızda, tüm görme engelli kardeşlerimden özür diliyorum. Sağlık Bakanı olarak 8.5 yıllık çalışma döneminde engelli kardeşlerimi başımın tacı ettim. Engellilerin sağlık hizmetine rahat ulaşabilmesi için sağlık kuruluşlarımızda düzenlemeler yaptım. Memleketimize hizmet etmeye devam ettiğim sürece, engelli kardeşlerimi baş tacı etmeye devam edeceğim."

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

vay anassiniii bakana bak kore bakk
    kulkedisi misali sansi donmus bi korun bakan bey bi iki itip kakinca ehhh belki oylar cogaldi

gorme enhgelli arkadasimiz guzel konusup kendini ifade ettigindenmidir ecep
    isitme engelli olsaydi hepten gume gitmisti gene sansli bizim isitme engelliler cogu guzel konusamadigindan duyamadigindan en magdur kesim

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Ben Lokman Ayvanın yerinde olsam ,partiden istifa ederdim.Bir insanın fikri neyse zikride odur..

Aşağıdaki haberden alıntı yazıya dikkat çekmek isterim:

"Kör çalışanın emeği sömürülecek
    Türkiye'nin işverenleri, sanayicileri, tüccarları, banka ve holding sahipleri AKP'nin bakanlarıyla birlik olup görme özürlü insanların emeğini istismar edecek yasayı yapmışlar.

Torba Tasarının içine koymuşlar.

İşverenlere, görme özürlüleri işlerinden çıkış-giriş yapabilme imkanı getiriliyor ve bu yolla da, görme özürlünün maaşını yeni işe başlamış gibi asgari ücret düzeyine geri çekebilmenin "ileri demokratik yolu" açılıyor."
    http://www.ordumillet.com/Content.aspx?haberID=952

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    acaba tek bir kişinin iş problemini çözmekle vicdanlarını mı rahatlattılar? Şimdi engelli insanlar iş bulmak için nerde bir bakan,milletvekili varsa onların yolunumu kesip mağduriyetlerini bildirecekler,çözüm anlayışları bu kadar işte ...

Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon