Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon
Toplam 232 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nur sahin Mesajı Gör
    seçim arefesinde çok syorgunmuş bakan bey istemeden olmuş.....
    Böyle bi mazeret olamaz, bizde yorgunuz hadi espri yapalım bakanımıza siz şişko diyin ben dört göz diyim varsa daha yorgun arkadaşlar keltoş desinler yorgunluğumuz geçince özür dileriz

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sahsen ben özür dilediğine inanmıyorum...

Tehdit veya baskıyla görme engelli arkadaşa bakan özür diledi dedirtmedikleri ne malum ?

Medyanın gözünün önünde cerayan eden bir olaya gene medyanın gözünün önünde basın toplantısı düzenleyerek özür dilemeliydi...

Görme engelli arkadaşın sahsında 8 milyona hakaret etmişse özürüde 8 milyona medyanın gözünün önünde olmalıydı...

Bu arada dikkatimi çekti görme engelli lokman ayva ve metin şentürkten ses seda yok !

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada yazılanların bir çoğunu okudum evet söylememesi lazım gelen bir sözdü ama söyledi ve özür diledi bu kadar bütün insanların bu kadar yoğunluk içerisinde yapabilecekleri en basit hatadır ve bu hata seçim sonrası sağlık bakanlığının elinden alınması nada neden olacaktır bunu da göreceğiz. ama benimde anlamadığım 14 yıllık bir engelli olarak bu hükümet in yaptıklarını nasıl inkar ediyorlar. kardeşim maalesef toplumun genel yapısı itibarı ile de olsa biz engellilerde artık ne kadar verirsen ver doymamaya başladık bu konuda ve burada yazan bir çok insanın engelli vede ihtiyaç sahibi engelli olduğunda inanmıyorum burada engelliler üzerinde siyaset yapıyorlar bu bir çirkinliktir.

Üye
    mat_ögretmeni Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akıllılıktan bahsediyorsun akıl'ın tanımını yapsanma önce ona göre kimin akıllı yada kimin akıllı olmadığını görelim ve bir kanıya hep birlikte varalım.

sen bir kaç akıllı insan derken bile ne kadar objektif baktığını gördük teşekkür ederim. biraz düşün öyle konuş ve öyle yaz istersen ayrıca sana yönelttiğim hiçbir sorunun cevabınıda vermemişsin ama konuşurken mangalda kül bırakmıyorsun

lütfen biraz daha objektif yaklaş sen öyle istiyorsun yaaa

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de akparti seçmeniyim. doğru yaptıkları işler de çok. yalnız şunu ifade etmek istiyorum. Sağlık bakanı bir doktor ve bizim özürlü raporu aldığımız adamlar gibi . onların diğer insanlara bakışı ne ise doktor olan sağlık bakanının bakışıda bu. özürlü rapor yönetmeliğinden belli değilmi. sayın bakanın yaptığı insafsızca bir şey. o görme engelli bir insan ve belki engelli olmasa o kişi de kariyer sahibi bir insan olabilirdi. belki sayın sağlık bakanı görme engelli olsa acaba buralara gelebilirmiydi.

benim ve bir çok kişinin özürlü yönetmeliğndeki çilesinin nedennini kısaca özetleyen zihtiyeti gözler önüne serdi bu sayın bakanın sözleri.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

AK Parti bu ilanla engellilerden özür mü diliyor?

Ak Parti bugün gazetelere verdiği ilanlar ile engellilere seslendi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman gezisi sırasında kendisinden yardım isteyen görme engelli bir vatandaşı "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz” diye azarlamasının ardından gelen tepkiler AK Parti kanadında da yankı buldu.

Bu gelişmenin ardından önce Bakan Recep Akdağ görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nu arayıp özür diledi. Görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun Dipnot.tv'ye yaptığı açıklamada "Recep Akdağ beni aradı. Özür diledi. Yorgun olduğu için böyle bir şey söleyebilmiş olacağını anlattı. Allah'a emanet ol dedikten sonra kapattı. Ben Sayın Akdağ'ın özrünü kabul ediyorum. Ancak bu sıkıntı ben de kalacak. Sözlerini asla unutmayacağım. Dün bazı siyasi partilerden tehdit mesajları aldım. Televizyona çıkarsam işimden olabileceğimi söylediler " dedi.

Nurullah Mehmetoğlu'nun açıklamasının ardından bugün AK Parti bir hamle daha yaptı.

Yaşananların büyük bir gaf olduğunu düşünen bir çok kurum ve kuruluş gibi AK Parti de bu yaşananları telafi etmek istercesine ulusal gazetelerin hemen hemen hepsine tam sayfa ilan verdi.

"Her Şey Engellilerimiz İçin" başlığı altında tam sayfa yayınlanan ilanda AK Parti'nin iktidar olduğu süreçte engelli vatandaşlarımıza verilen hak ve imkanlardan bahsediliyor.

Sabah, Milliyet, Hürriyet, Akşam, Posta, Habertürk ve Vatan gazetelerinde yayınlanan ilan;

Haber%20i%C3%A7ine - Bakan'ın küstahlığı: Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun

Dipnot

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

engelli ailelere her ay para ödüyorlarmış öyle bir anlatıyorlar ki sanki ceplerinden ödüyorlar siz bunu yapasınız diye sçeildiniz kendinize yontuyorsunuz her şeyi, neden özürlülük oranlarıyla oynayıp binlerce engelliyi kapı kapı süründürdüğünüzü yazmıyorsunuz o afişe başbakanımmmmmmmmmm gerçekten iyi siyaset yapıyorsunuz

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tertemiz pakmıpak yürekciğim,

Bak benim elimde ağır engelli raporu var 2010 tarihli!
    Bu afişte bana yarıyacak bir tane madde gösteremezsin!
    Aksine bunlar daha önce ödenen bacak protezleri ödemesini yok etmişler! Yani beni ve bizleri mağdur etmişler!!!
    2006 da bir uygulama çıkarmışlar uzvu olmayan engelliye protez vermediği gibi bir de sağlam ilan etmiştir!.

Bunu yalandaroğlu söylemiyor. Ben söylüyorum... Kapak yap da görelim aksini kanıtla da görelim!

Ben başbakanla aynı siklette değilim! Ben amatör ligde bile top koşturmuyorum. Ben basit halktan biriyim...
    Kendisini düelloya değil sadece şuna davet ediyorum!
    Bir haber kanalında yayınlanmak şartı ile...
    Bir sgk nın verdiği tekerlekli sandalyeye binmesini rica ediyorum.
    Sonra evinden manuel olarak yardım almadan çıkıp dolaşmasını rica ediyorum...
    Bunu becerirse ben kendisine kul köle olmaya biat etmeye antiçiyorum!!!...

HODRİ MEYDAN......

Koca şehir de 20 milyonluk şehirde yalnız dolaşan parmakla gösterilecek kadar azmı t.sandalyeli insan var?
    Benim gözümle gördüğüm 1 elin parmağı kadar!
    Onlarda illaki evinden yardımla dışarı çıkabilmiştir...

Üye
    memati Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bLaCkRaCe Mesajı Gör
    engelli ailelere her ay para ödüyorlarmış öyle bir anlatıyorlar ki sanki ceplerinden ödüyorlar siz bunu yapasınız diye sçeildiniz kendinize yontuyorsunuz her şeyi, neden özürlülük oranlarıyla oynayıp binlerce engelliyi kapı kapı süründürdüğünüzü yazmıyorsunuz o afişe başbakanımmmmmmmmmm gerçekten iyi siyaset yapıyorsunuz
    hangi hükümet verdi bakım parasını? hastanelerde sürünüyorduk ilaç almak sevk alamk için..sağlıkda devrimi çerçekleştirdiler.bir bakanın hatasını tüm hükümeete kesemezsiniz. o zaman yaptıgınız siyasettir.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat temizyurek Mesajı Gör
    fakat suan icin ülkemizin durumu buna müsait degil ama olacagina eminim, senin söylediklerin hangi ülkede var Allah asikina, Amerika avrupa nerde, onlardada az sayida ..
    Mütahite yol yapımına para var. Engellinin ihtiyaçalarına yok diyorsun yani
    Müsait olmanızı mı bekliyecez? Benim akrabam mecburmu sizin yaptığınız kullanmayacağı yol yapımı için, lüzümsuz kaldırım söküp yenisini yapmanız için vergi vermeye?
    Zengin gibi benim akrabamda vergisini benim ihtiyaçlarımdan düşsün o zaman! Bizim devlete değil devletin bize ihtiyacı var. Patronun kim olduğu kansız anlaşılsa çok iyi olur!!!
    İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ! (doğrusu)

Kanlımı olsun, kansız mı olsun?
    Böyle riyakar devlet şakşakcılığı yapmak çok çirkin! O kadar çirkin ki o terörist dediğiniz insanlardan daha kötü gözüküyorsunuz engellinin gözüne!!!

Sen bu vergileri toplayıp çarcur ette göreyim seni avrupada, adamı orada hacamat ederler!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: murat temizyurek Mesajı Gör
    Bu yollar bu kaldirimlar yeni yapilmadi ki engelliye uygun olsun..
    Ben yeni kaldırımlardan bahsediyorum...
    Ben sizin zamanınızda toplanan vergileri sizden öncekilere soramıyorum malesef!
    Onu soracak olan gene hükümettir. Birileri ne diyor gelir gelmez yüce divan diyor!.
    Senin de görevin demekki bu ülkeyi daha önce kim soymuşsa hepsini darağacında sallandırmak!

Battıkça batma istersen!
    Alacaklı olanlarla sidik yarıştırma istersen, vericekli olanlara muhalif olki haklı çıkasın
    Benzin fiyatı orda kimseniyi kandıramazsın muratcığım! Demekki dünyanın kazancına göre en fazla vergi veren halkı türk halkı!!!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın murat,

Bu yazdıklarınıza inanmam için bana oranın vatandaşı olman birinin yazması icap etmezmi?
    Birde bu yazdıklarınızın özellikle sigortanın faydası var!
    Nasıl mı?

Bu ülke bir deprem gördü suçlu kim?
    5-10 sene öncesinden bilim adamları devleti uyarmış!!!
    Hadi onu geçtik her yapılan binaya devlet izin veriyor...
    Binalar çökdü kimi öldü, bir sürü insan sakat kaldı!!!
    Hiç mi vicdan yok sizde? Bide üstüne devlet deprem yardımlarını farklı kanallara aktardı! Felaket tellallığı derler buna
    Ben bunları gördükten sonra bu ülkede eminim bunlar bir felaket olsada bu paralardan nemalansak mantığındadırlar.
    30 milyar dolar deprem vergisi toplandı!( Bu para yol yapmak iin toplanmadı! )
    Hangi sakat kalan vatandaşına tazminat verdin! Protez, ortez, t.sandalyesi temini için ömür boyu garanti verdin?
    Oradaki sigorta işte bu gibi durumlarda vatandaşın zararını ortadan kaldırıyor!!!
    Ama bir farkı var orada böyle bina yapamazsın. Devlet size kurallara uymadan dayanıksız bina yaptırmaz...
    Neresini savunuyorsun? Her tarafı dökülüyor. Herkesi mağdur eden bir siyasetçiler guruğu...

Bunların zamanında ( zalim) dediğimiz saddam sponsorluğunda yapılan deprem konutlarını zorla boşalttılar kendi bürokratlarını bu konutlara oturttular!.
    Bu mudur sayın başbakanın hizmet anlayışı?
    Haber arşivleri orda inanmayan açar bakar!!!

Üye
    gturk Avatarı

Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat Bey,Bu kadar can siparene AKPEPE avukatlığı yaptığınız halde,sizi milletvekili adayı yapmamışlarsa eşeklik etmişler.Bir çok yorum yaptığınız yerde özellikle AKEPE'li değilim desenizde nedense hep CHP'ye vurmayı tercih etmişsiniz.Sizin yazdıklarınızı okuduğum zaman,sanki RTE'yi dinliyormuşum gibi geldi.Eski maliye bakanı " Ne kadar Kominist bir devletmişiz,satıyoruz,satıyoruz bitmiyor " dedikleri değerleri herhalde AKEPE iktidara gelirken cebinde getirmedi.Tabi bu arada özelliştirme için yapılan masrafla,özelleştirmeden elde edilen gelirin kafa kafaya olduğunu da belirtmekte yarar var.Yani Öztürkçe o özelleştirmelerin bize hiçbir faydası dokunmamıştır.Zaten özelleştirilen kitler zarar eden değil,para kazanan kitlerdir. Eski siyasetçilerin eleştirilecek çok yönleri olabilir.Ama onları yaşları yada sağlık durumları ile eleştirmek hakikaten " FİKİR FUKARALIĞI"ndan başka bir şey değildir.Ve bu sitede bunu onaylamak,bu site üyelerinin hiçbirine yakışmaz.
    Birde bazı arkadaşları okurken,onlar namına utanıyorum.Bakan özür dileme erdemi göstermişmiş.Eğer o görme engelli arkadaş,özürü kabul etti ise erdem odur.O şahıs,toplumun genelinden tepki aldığı için, 3 gün sonra özür dileme ihtiyacı hissetmiştir.Çünkü O zihniyetin engelli yada engelsiz,vatandaşa bakış açısı odur.Onların çocukları üniversiteyi bitirince hemen yağlı bir kapı ayarlanacak,ama sıradan vatandaşın çocuğuna iş bulunmayacak.Hükümet görme engelliye iş verdi ise geçinemezse bile ses çıkarmayacak,emekli açlık sınırının altında maaş alsa bile sadece şükür diyecek.Biz,herkesten fazla nelere şükür edileceğini bilen insanlarız.Ama onların şükretmemizi istediği hiçbir şey şükredilecek bir şey değildir.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MURAT TEMİZYUREK bey efendiye buradaki yazılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

ihtiyaç sahibi gerçek engelli olan farkı yakalar ön yargılı insanlara ne desen azdır onlar için her zaman yoğurt karadır. BEN SEÇİMLERİ ÇOK SEVERİM HERKES BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALIYOR

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler ise sistemleri konuşur.. gerek forumda gerekse güncel yaşantımda kişisel çekişmelerin hep uzağında durmaya çalıştım... bu özelliğimi yönetici olduktan sonra da sürdürmeye çalıştım... bu yüzden benim yazdıklarımdan alıntı yaparak konuyu kişisel çekişme içine çekmeye çalışan zata yanıt verme gereğini bile duymuyorum.. zira kendisini, ne benim yeteneklerimi ne de kapasitemi sorgulayacak konumda görmüyorum....

Sayfa 13 / 16 İlkİlk ... 3910111213141516 SonSon