Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aycan25 Avatarı

Son Giriş
    19.07-2011
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yazınızı çok beğendim. Araştırmışsınız, kafa yormuşsunuz, bir sürü zahmete girmişsiziniz. Elinize yüreğinize sağlık. Bu konuyla alakalı son zamanlarda okuduğum en güzel ve anlamlı yazıydı. Devletin şu an yapmaya çalıştığı şey pozitif ayrımcılık maskesi altında kaşıkla verip kepçeyle geri almaya benziyor.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: volkan.yilmaz Mesajı Gör
    Devletin yeterli kaynağı var. Bu kaynağın adil dağıtılması için, engelliliği dolayısıyla karşı karşıya kaldığı iktisadî dezavantajları yaşamında hisseden herkesi hukukî engellilik tanımın içine yeniden sokmak için uğraşmalıyız. Maaşa ulaşma sürecinin işkence olmaktan çıkması için çalışmalıyız. İnsanca yaşama imkân verecek düzenli bir geliri önce işsizliğe ve ayrımcılığa daha çok maruz kalan tüm engelliler için, sonra herkes için sağlanmasını savunmalıyız. Keçileri hep beraber kaçırmamak için.
    belli araliklara kecilerimi kacirmaya coktaaan bashladim bile, sevgili volkan ... kayalara tirmanip dönerler genelde ama dönmeyebilirler endishesi de gitgide büyüyor artik, hele ki yazindaki bazi hatirlatmalar eteklerimi tutushturmaya bashladi ...

gerek senin yazini, gerekse can evren'in yazisini büyük ilgiyle ve begenerek okudugumu söyleyebilirim, emekleriniz icin cok teshekkürler... ama hani ne bileyim... önemli bi eksiklik mi celishki mi hata mi, ne oldugunu henüz cikaramadigim bishey var hissi uyandi icimde, ilk okudugum andan beri... her okumamda da kuvvetlendi bu his ama bitürlü cikaramiom... bu yüsden de yorum yazmaya cekindim shimdiye kadar... ama artik iyice icimi kemirmeye bashladi ... keshke daha cok insan yorum yazsa, belki hep birlikte cikarirdik, ya da yanildigimi anlardim...

smiley sign0085 - Siyasi bir Mesele Olarak Engellilik: Geçim Derdi ve Özür Oranı [Tartışma]

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"alinti oturanboga'danmish gibi görünüodu, niye ki?"

Bundan birşey anlamadım Rekum?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sakatlığı paylaşan insanların farklı heyetlerde farklı oranlar aldığını bundan önceki yönetimlerde çok gördük.özürlülük oranlarının tek ele ve doktorların keyfi insiyatiflerine bırakılmaması yönünden bakarsak bu yönetmelikler özürlü haklarının korunması bakımından önemlidir.
    Ben %40 ile erken emekli oldum.Ancak geçen sene (2010 ) ÖTV indirimi için heyete başvurduğumda %38 ile yararlanamadım.16 aralık 2010 da çıkan yeni yönetmeliğe göre ise tekrar heyete girdim %43 ile ÖTV indiriminden yararlandım.
    Şimdi yeni yönetmelikle ilk defa rapor alanların bazı haklardan yararlanamaması bence tek başına yönetimin eksikliği değil.Bütün olarak herkes elini taşın altına koymalı.Herkes özeleştiri yapmalı.
    Geçen gün dükkana gelen birisi televizyonda yönetimden birini görünce hemen küfür etmeye başladı.Adamın derdi; esnaf olduğunu bağkur ödediği için sgk dan emekli olabilmesi için 1260 gün sigorta pirimi ödemesi gerektiğini ve buna göre emekli olamıyormuş.Ancak adamı erken emekli yapabilecek bir kanun çıkaran olsaydı sanırım o kişi onun için çok değerli olacaktı.

Üye
    sevdalim_01_ Avatarı

Gerçek Adı
    NAMIK
    Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıllardır kazanılmış olan özürlü hakları AKP hükümeti tarafından keser misali yontulduu. bu seçimde AKP ye oy veren ve ona yandaşlık eden ÖZÜRLÜ kim olur ise olsun YAZIKLAR OLSUN
    niyemi:
    sen özürlü olarak 15 yılda emekli oluyordun :: ŞİMDİ ?
    sen özürlü olarak araç alıyordun :: ŞİMDİ ?
    özürlü olarak seni 2 böldüler işe yarayan yaramıyan
    o yüzden akıllı olun vicdanınız rahat etsin SADEKACI zihniyet olmaya ÖZÜRLÜ KARDEŞİM

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevdalim_01_,
    15 yılda emekli oluyodun mu??
    2000 senesinde akp hükümet değildi!!
    O kanun o senelerde çıktı... %40 18 sene küsür %60 17 sene küsür %80 15 sene... Biraz da olaya taraftar olmadan baksak nasıl olur?
    Araç alma olayına gelicek olursak bu iş bence bütün vatandaşların problemi.. AB ülkesi mensubu biri 300 -500 euroya araç sahibi olabiliyor.
    O sorun sadece engellinin sorunu değil sizin anlıyacağınız. Vergi adaletsizliğinden kaynaklanıyor...
    Bana bedava araç verseler benzin pahalı, ben napayım ferrari yi benzini alamadıktan sonra....

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevdalım 01 ,

üslubun çok kötü lütfen biraz edep diyorum.

Üye
    mavisel_18 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

biz avrupaya ordaki engellilerin yaşamlarını incelemek üzere gittik. avrupada engelliler itilip kakılmıyor.ben türkiyede görüyorum ititlip kakılmayı.her engelli birşeyler yapıyor birşeyler üretiyorlar. bizde ise biz engellilerin çoğunu işe yaramaz pasif gözü ile görüyor bazı büyüklerimiz.yazık

çoğumuz engelli grubuna bile giremiyor engelli olduğu halde ne sağlama, nede engelliye giriyor. ne olaca bizlerin sorunu.kamu hizmetlerinde öncelik hakkı var sözde uygulanmıyor geri alsınlar

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn. sevdalim_01

Mesajınız darılmayın ama konuyu bıçak misali kesti,bu kadar kötü yorum olamazdı demek isterim !

Kimseye yazıklar olsun deme hakkınız yok,herkes düşüncesinde özgürdür,Yandaşlık cümleniz ise darılmayın ama inanılmaz itici ve hakaret vari tanımlama olmuş.

AKP karşıtlığın bence,sanki tuaf şekilde,tüm insanlarıda içine kapsamış,kimsenin birşey böldüğü yok ama senin mesajında zaten zaten,tuaf bir anlayışla,bölmüş,çarpmış toplamışsın,tek eksik olan şey = ''0'' .

Bu tür yorumları sevmiyorum,burda konuşulan Özürlü hakları,iş Siyaset meydanına dönecekse zaten yorum yapmaında hiç bir manası yok !

Sizin mesajınız ise üzülerek söylüyorum,sadece siyaset düşünen aslında Özürlü derken bile,Özürlüleri asla düşünmediğiniz sadece şahsi,öfkenizi yada hangi parti taraftarıysanız,tam itibari ile SLOGAN atıyorsunuz,böyle Özürlü hakkı falan aranmaz,sadece kavga,çatışma ortamları yaratmaktan öteye gitmeyen cümlelerden ibaret kalır !

Gerçekten üzücü ve talihsiz bir yorum olmuş .

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalpkası niye bu kadar alındınız?
    Ben de akp ye oy vermiştim hiç alınmadım Kimsenin de yandaşı değilim!
    Yukarıda ben gerekli cevabı verdim..
    Arkadaş aslında doğru söylüyor. Oy vererek günaha ortak olunuyor. Kimi seçmişseniz yaptığı hatalara ortak oluyosunuz.
    Sitem etmesi benim dediğim gibi olursa eyvallah! Ama tabiki bu şekilde olmaz Vay A partisi böyle gelin B partisini seçelim derse haksız olur.
    Bu sandığa gidende akıl makıl yoktur. Bu siyasi düzen size ne adil bir düzen verir. Ne adalet, ne hak, ne hukuk!
    Hadi şimdi koşa koşa git 3. kata tırman t.sandalyenle, değneğinle oy ver. Sene 2011 uzay çağında böyle rezillik

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şurası bir gerçekki hasta ile sakat kavramları iyice karıştırıldı. İnsanlar doğar büyür hastalanır ve ölürler. bu durum hayatın gereğidir. Böbreği çürümüş veya kanser veya kalbi tekleyen v.s. gibi ölüm döşeğindeki insanlara sakat raporu alınacaksa doğruya biz onlara göre daha sağlam sayılırız. Demekki bize sakat değilsiniz demeleri gayet normal.
    üç kuruşluk sözde pozitif hakkımız vardı didikleye didikleye elimizden çaldılar.
    Bir arkadaşımın babası 80 yaşında. yaşlılıktan dolayı bir çok hastalığı var. arkadaşım ne etti etti babasına %90 engelli raporu alarak ÖTV siz araba aldılar.
    Her taraf engelli plakalı araçlarla dolu. dikkat ediyorum hemen hepsini sapasağlam adamlar kullanıyor. Benim arabam engelli plakalı olamadığı için engelliler için ayrılan park yerlerine dahi park hakkım yok. Sapasağlam adamlar benim gibiler için ayrılmış olan bu parklara arabalarını parkederken ben parkedemiyorum.
    İşte ülkemin hali bu.
    Arkadaşlar bence Asıl Sorun:
    Engelli oranlarını belirleyen cetveller kasıtlı olarak
    yanlış kullanılıyor.
    Bizzat benim başıma geldiği için biliyorum. Benim her iki bacağım ileri derece polio sekeli olup ilk raporum %50 iken sonradan aldığım raporda %17 ye düşürüldüm.
    Eğerki ben sakat değilsem Allah aşkına kim sakat?
    Evet AKP engellilere hiç bir hak vermemiş tam aksine olan haklarını da elinden almıştır.

Üye
    kalpkası Avatarı

Son Giriş
    16.05-2013
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn.saww

Alınmıyorum fakat bilerek duygu sömürüsü olan,buram buram taraflı siyaset kokan bir mesajada elbettki tepki göstericem.

Bu günlerde tuaf şekilde,ismi lazım değil bir partinin reklamlarıyla aynı doğrultuda bir mesaj olduğu için tepki verdim,ayrımcılık v.s saçmalıklar,ayrımcılık cümlesini çok kullanan bu artık hizmet değil kendine amaç haline getirmiş insanlarında,sağlıklı bir beyine sahip olduklarından kuşku duyarım !

Durum nedir biliyormsunuz,bu tür mesajları yada söylemler veren siyasi partilerin aslında bilinç altında yatan sözüm ona,milleti etkileyecek traji komik mesajlardır,bir insan devamlı bir şeyin üzerinde diretiyorsa o konuda sorun var demektir,sorunsa gerçekte değil kendi kafasının içinde kurduğu hayallerden ibarettir !

Siyasette,ayrımcılık cümlesini kuran hiç bir partiye oy vermedim vermemde,ayrımcılığı işleyen zaten ayrımcılığınıda aleni olarak destek veren insanlardır,bu somut gerçektir,en sağcısı yada en solcusu,senelerdir tek beslendikler şey malesefki ayrımcılık politikası ile saf inasanları kandırmaktır,dahada ötesi yoktur.

Bu Ülkede aşırı sağ ve sol partilere bakın,senelerdir hangi mesajı verdiler soruyorum ?

Verdikleri tek şey bildikleri tek şey,ayrımcılık üzerinden kendilerine rant sağlamaktır,buda malesefki yine Ülkemizin gerçeği olarak siyaset meydanlarında,boy gösteriyor.

Birde şu Siyasette,Günah olayını bırakın,neyin günahı,kim günahı biliyorda,günah olacak.

Bu Ülkede tek gerçek var,Ayrımcılık sorunu var diyen bütün partiler sonuna kadar ayrımcılık yaparak,bu Ülkeyi bu hale getirdiler,Hitler'in beyni gibi,kurduğu hastalık dolu hayallere inanıp Hayallerin peşinde koşanlar,sadece Kan dökerler !

Saygılarımla

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kalpkası Mesajı Gör
    Sn.saww

Alınmıyorum fakat bilerek duygu sömürüsü olan,buram buram taraflı siyaset kokan bir mesajada elbettki tepki göstericem.
    Hayır ben anlatamadın galiba..
    Arkadaşın yazdığı işci emklisisin, kamu emeklisisin hikayesi olmuş.
    Bir suçlama yapmış ama yalnış suçlama yapmış
    Deseki baltazar formülü çıkarıp bacağı olmayanı sakat statüsünden çıkardılar ona laf söyleyemezdik
    Ben sadece yalnışını düzelttim. Yoksa ben kimsenin avukatı değilim!
    Benim avukatlığımada ihtiyacları yok zaten..
    Vatanseverlik çanakkale de gazi oldu şehit oldu!
    Bunun aksini idda edenin malına bakarım. Devletten aldığı maaşına bakarım.
    8-9 bin tl maaş alıp... Vatan hizmeti yapıyorum çelişir...
    Hz Ömer in aldığı maaş ortadadır!!
    Hadi diyecekler ki o zamanla bu zaman birmi?
    O zaman M. AKİF ERSOY örneği var yakın zamanda devletin vermek istediği çok büyük bir serveti elinin tersi ile itmiştir. Hayır kurumuna bağışlamıştır.
    Tekrar ediyorum. Burada insanlara hizmet ettiğini idda edenllerin gerçek yüzünü görmeniz açısından bu örnekleri verdim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Fuzulim Mesajı Gör
    Bir arkadaşımın babası 80 yaşında. yaşlılıktan dolayı bir çok hastalığı var. arkadaşım ne etti etti babasına %90 engelli raporu alarak ÖTV siz araba aldılar.
    Her taraf engelli plakalı araçlarla dolu. dikkat ediyorum hemen hepsini sapasağlam adamlar kullanıyor. Benim arabam engelli plakalı olamadığı için engelliler için ayrılan park yerlerine dahi park hakkım yok. Sapasağlam adamlar benim gibiler için ayrılmış olan bu parklara arabalarını parkederken ben parkedemiyorum.
    İyi ama Fuzulim, bundan sana ne? Daha doğrusu, o kişiye %90 rapor ve ona istinaden araç alım hakkı verildiği için sana bu hak verilmemiş değil ki. Neden senin hakkını yiyen sistemi eleştirmek yerine o sisteme tam uyumlu iş gören kişiyi ve onun elde ettiği hakkı eleştiriyorsun? Bu, senin hak elde etmeni sağlayacak mı?
    Kaldı ki, sakatlık oranı cetveli'ne göre %90 rapor almak öyle düşündüğün kadar kolay değil. Birisi bu raporu alabiliyorsa -eğer ortada bir sahtecilik yoksa- ciddi anlamda sağlık sorunu var demektir. Kimse kimseye durduk yere %90 rapor vermez, emin ol. (ayrıca, bacaklarında sakatlığı olan kişiler rapor oranları ne olursa olsun araç alımında vergi avantajından yararlanabilir. Sen de yararlanabilirsin yani)

Bence burada odaklanılması gereken şey, toplumsal sakatlığı göz ardı ederek sakatlığı bedene indirgeyen sistemdir. Toplumun her alanında her an ayrımcılığa maruz bırakılan sakatlar, bu yokmuş gibi, "x'i yapamayan sakat kişi" diye insanları damgalayan ve "%40'ın üzerinde rapor yoksa sakat saymam, hak vermem" diyen sistem tarafından mağdur ediliyor. Yani bir yandan "sorun bedeninde" diyor, bir yandan da "ama %40 değilsin" diyor. Böylece hem aşağılıyor hem de hak gaspı yapıyor. Oysa, sen bana %5 rapor versen de, ben dışarda her an ayrımcılığa uğruyorum; ne okuyabiliyorum, ne çalışabiliyorum ne sosyalleşebiliyorum! Ve bunu tek sorumlusu sensin, ben değil! Sensin insanları böyle sakat-değil, Türk-değil, erkek-değil, zengin-değil, beyaz-değil vb. saçmalıklarla ayıran. Her şeyi sağlam-erkekler için kurgulayan ben değilim, sensin. Okulları, yolları, toplu taşıma araçlarını "bizleri" yok sayarak düzenleyen de sensin, Milli Eğitim'in tornasından geçirerek insanları ırkçı-sağlamcı-erkekçi-zenginci kurgulayıp bunun dışında olan kesimlere karşı "dolduran" da sensin.
    Sorun bu yani. Çözüm de benim bedenimde değil, sende! Sen kendini düzelteceksin, seni düzelteceğiz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sakatlık Çalışmaları
    volkan.yilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili dostlar,

Yakınımı kaybettiğim için uzun süredir yorumlara bakma fırsatı bulamadım. Kusuruma bakmayın. Geri döndüm artık.

Bu haberi görmediyseniz:
    Bakan, engelli işçiye çıkıştı - Haberler- ntvmsnbc.com

Tabii tüm yorumları şimdi okuma fırsatı buldum. Herkesin klavyesine sağlık.

Özellikle leventsaritas'in dikkat çektiği bir mesele bana da çok önemli görünüyor. Bu mesele sakatlara yönelik gelir desteği programlarından (bizdeki haliyle 2022 maaşı) faydalanma kriterlerinin çok sıkı olması. Faydalanma kriterlerinden kastım Levent beyin de dikkat çektiği asgari ücretin üçte birinin altında kişi başı gelire sahip olunması, üzerinde herhangi bir gayrimenkul ve taşıt vb. olmaması gibi kriterler. Aslında aynı kriterler genel anlamda yoksullara sağlanan gelir desteği programlarında da kullanılıyor (örn. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları). Sorun şu, hayatın içerisinde eşit davranmadığın ve eşit bir yurttaş olarak yaşatamadığın sakat bireylere hukuk düzeyinde herkese uyguladığın kriterleri uygularsan yine bir eşitsizlik yapmış oluyorsun. Pozitif ayrımcılık böyle meselelerde kullanılması gereken bir araç. Sakat bireylere yönelik gelir desteği programlarında kullanılan faydalanma kriterleri diğer yurttaşlara uygulanandan daha yüksek olmalı. (Halihazırda Türkiye'de tüm yoksul bireylere yönelik gelir desteği programlarında uygulanan kriterler zaten çok sıkı, onun da ciddi ölçüde yükseltilmesi lazım. Burada temel kriter her bireyin onurlu bir yaşam sürebilecek geliri elde edebilecek bir seviyeye çekilmesi).

Bunun dışında evde bakım maaşının finansmanı benim bildiğim kadarıyla Avrupa Sosyal Fonu'ndan gelmiyor Levent bey. Yanlış biliyorsam düzeltin. Evde bakım maaşı kamu bütçesinden doğrudan ödeniyor. Gerçi her iki durumda da bizim eleştirilerimizden bir şey eksilmesi gerekmez.

Can'ın AKP'nin " "Her şey bizimle başladı" lafı, diğer alternatifleri dışarıda bırakmak ve unutturmak üzerine edilen bir söz" tespiti bence de çok önemli. Aslında ben de her şey AKP'ye başladı demiyorum. Aslında evde bakım dışında, gerek istihdam kotası gerekse 2022 maaşı 1970lerde yürürlüğe giren uygulamalar. ÖZİDA ise Refahyol'un kurduğu bir kurum. Fakat sakatlara yönelik politikaların (ve sosyal politikaların) bu kadar gündeme geldiği başka bir dönem yaşamadığımız ise malumun ilanı. Burada sakat hareketini ilgilendiren mesele Can'ın söylediği gibi "her şey yeni başlıyorsa bile muhalefetin de yeni başlıyor olabileceğini kabul ettirmek." Tabii biliyoruz ki, sakat hareketi ya da sakatların kendi yaşamları ile ilgili kamusal söz söyleme maceraları bata çıka da olsa 1950lerden bu yana Türkiye'de var. Bir tarih var, bu tarihin sorunları da var ama böyle de bir tarih var.

İyi geceler. Sevgiler.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri