Sayfa 9 / 20 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 299 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mülküaşırt Avatarı

Gerçek Adı
    Mülkü Aşırt
    Son Giriş
    30.08-2014
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kulağa ilk okunduğunda hoç geliyor ancak ben yirmi yedi yıdır siyasetin içinde olan bir engeli birey olarak böyle bir partinin biz engelilere yarar salıyacağına inanmırorum o sebeple yanlış olacağını düşünü yorum bizler zaten çok bölünmüş durumdayız böyle bir parti olduğunda bi ayrışma daha olacaktır şimdiki düzen içinde ikdidar olan herhangi partinin ilk işinin engeliler bakanığını kurmak olmalı dokuzmilyon yüzde kırk ve üzeri engelinin yaşadığı ülkede yüzde yirmibeş yüzde kırkka dadar olan la birlikte ülkemizde bence oniki onüç milyon engelimiz yaşamakta bizler federasyon ve konfederasyonlar bizim tek çatı altında oluşmamızı toparlanıp sesimizi duyumamızı sağlıyor ancak illerde ilçelerdeki birçok derneğimizi aslında başlıca bölünmüşlügümüz oluyor ve hatta çoğu dernek başkanımız öbürünü öteki görüyor aslında TÜRKİYE TÜM ÖZÜRLÜLER oluşumubiraraya gelip illerde tek çatı alyında toplanmalıyız ankaradada bir bakanımız olup kişisel değil kurumsallaşarak tüm engeli guruplarına tek elden büyük bir güçle tam örgütlenmiş şekilde hizmet veririz ve bölelikle herille hata büyük ilçelere beş yıldızlı bakıma muhtaç olan engelilerimize himet binalrı yapabiliriz aylesi ölmüş bakacak kimsesi yok veya durumu matten mannen kötü olan engelilerimizi bu kurulacak reabilitasyon bakım ve kalıcı günübirlik engelsini bırakabilecegi bir otel konforunda herile hatta her ilçeye ihtiyaca göre birlik beraberlik olursa yapılır diye düşünü yorum bunun için önce illerde tek çatı altında toplanmalıyız bölünmüşlükten kurtulmalıyız bugünkü durumda ise gemisini kurtaran kaptan saygılarımla MÜLKÜ AŞIRT.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Aslında Parti vardı ana yerinde yelleer esiyor buna bende dahil böyle parti varken niye desteklemedik niye bu kadar örgüt varken bakın burda özürlüler partisi var demedi ve ben inanmıyorum herkes menfaat peşinde koşuyor o yüzden sonu hüsran olacak bi girişime destek olamam o partinin işleyebilmesi için nerden baksan biaya kaynak gerekir ki bu kaynak nasıl sağlanacak daha dernekler bağış toplayamıyor bırak bağışı üyelerinden bile destek yok diyorum ya ramazanda paket almaya gelince herkes derneklere ama ya sonra yok ayakkabı dağıltıldığında herkes dernekte ya sonra yok yok arkadaş yok ben inanmıyorum yok bu iş yürümez

Üye
    mülküaşırt Avatarı

Gerçek Adı
    Mülkü Aşırt
    Son Giriş
    30.08-2014
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bugün için bir öneri daha yapayım beşaysonra seçim var öncelik olarak tüm siyasi partilerin herildeki listelerine biz engelilerden bir iki üçüncu sıralarına birer aday koyalım bizmim bu gücümüz ve bizi temsil edebilecek binlerce kendini yetiştimiş buğünkü parlemotadaki vekilerimizden dahaçok ülkesine engeli engelsiz halkına hizmet edecek çok vekil adayımız var ancak partilerimiz bizlerden oy istemeyi biliyorlar ancak parlementoda temsil edilmemize mani oluyorlar aslında oranımız kadar milletvekilimiz olsa bizleri temsilen yüz vekilimiz olurdu meclistebuda ülkeye yararı olurdu çünkü bir engelli öyle kutsal bir göreve geldiğinde ölkesine halkına hizmet etmek için gecegündüz çalışır bence öncelimiz seçime kadar bu olmalı diyorum sayğılarmı sunuyorum MÜLKÜ AŞIRT

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bende oy verırdım ama şu var iktidarlar engelilerın oy unu almak için bişeyler yapar partımız olsa muhalefete olsak oylarımızın gideceği yer belli olsa iktidardakiler bızı pek umursamaz bence çunku oy larımızdan umud keserlerdi. muhalefet olarakta yapabileceğimiz bişey olmazdı ses çıkarmak dışında

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

düşleyelim arkadaşlar, ama gercekleride yanımıza alarak Atatürk gibi ilimve irfandan feyz alarak, gerekirse tek başımıza olsakta düşleyelim. zira düşlemektir insanı insan kılan, mağradan çıkaran...
    her ayrıntısını, inceliklerini, olmazsa olmazların tasarlayarak, kurarak, bıkmadan usanmadan, tekrar tekrar yapılandırarak düşleyin yoldaşlar... düşlemesi bile inanın birgün mutlak bizleri biyere taşıyacak güzellikler arzulayın ve asla yılmayın derim...

neden mi: http://www.engelliler.biz/forum/cafi...laniliyor.html

bu gün star tv de btp'li milletvekili bayındır tarafından bastonunu göstererek: " tek ayakla yürünmez bizler engelleniyoruz. bir yanımız yarım. zira kendi dilimizi konusamıyoruz"a gelen sözler etti. şok oldum.

çünkü biz engelliler bile, "engel ve engelli olmak durumunu" bu kadar net ve yalın bi dille anlatamazken bu nasıl oluyor da... demeden edemedim. demek ki kendi hak mücadelemize yeterince sahip çıkamıyor: vurucu bir söylem geliştiremiyoruz... yazmıştım. ayrıntıları okuyun parti istemimizde ne kadar haklıyız kavrarsınız.

keco arkadaş ODTÜ-Şehir ve Bölge Planlama mezunu imiş, ne değini iyi biliyor.
    ayrıca aynı topluluktaymışız!
    öngörülü olabilenlere selam olsun...

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok mu artıran?

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba oy vermek istemeyen ve nedeni de koltuk sevdasına kapılırlar olan arkadaşlara cevabım bu dünya bu vatan bu millet bu hayat bu hak bizim sen hayatınla ilgili kararları başkalarına bırakıyorsan burada bi sıkıntı var demektir siyaset kötü bişe değilki neden o koltuga oturunca değişileceğini düşünüyorsunuz Allahınızı seversiniz siz o koltuğa oturmuş olsanız değişirmisiniz? bunun cevabını verin ondan sonra ön yargı ile yaklaşın bu konuya. BEN SONUNA KADAR DESTEKLER ELİMDEN NE GELİYORSA YAPARIM OYUMUDA SEVE SEVE VERİRİM.<<< herkese saygı duyuyorum düşüncelerinde.>>>

Üye
    Dangerman Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    13.05-2013
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir parti kuruldugunda bu partiye oy vermicek engelliye ne denir onu düşündüm ama bulamadım Sonuna kadar desteklerim oyumu veririm.. Bir araba alırken bile 1600 cc üstünü alamıyoruz büyük hacimli motorlu aracların ötv oranı yüksek diye alamıyoruz kendı altlarında son model mercedesler boş yere harcanan milyon dolarlar engellinin alıcagı arabada ötv yüksek diye yasa cıkmıyor ve 1600 cc disel otomatik bagaj hacmi buyuk bır arac bulamıyoruz hepsi 2000 cc den baslıyor.. En azından bu hakkımızı savunsa tbmm de ben o partıyı öper basıma koyarım.. Ki bu yasadıgımız en basit haksızlık bunun işsizlik , işsizlik maası vs vs gıbı bır cok dengesızlıklerı... Bir engelli 18 yasını gecince ailenin sosyal güvencesinden yararlanamıyor fakak bakım parası alırken aile fertlerının maası toplanıyor bu nasıl bir mantık işine gelince aile bakmakla hukumlu olmuyor 18 yasını gecti diye işine gelmeyince ailenin toplam maası baz alınıyor.. Tc de sakat olucagıma avrupada hayvan olsaydım daha guzel bir hayatım olurdu eminim ve sizde emin olun ki gidenler bilir avrupada hayvanlara verilen haklar degerler burda bize verilenlerden fazla.. Evi carsıdan uzak olan bir engelli nasıl inebilir carsıya tekerlekli sandalyesıyle mi? taxi cagırsa hergun maddı olarak altından kalkamaz mınıbus otobus desen ımkansız engelli aracın yoksa otur evınde bu nasıl bir mantık.. Her ilde ilcede halk otobuslerınde rampa engellilerın ınıp bınmesıne uygun olmalı işte bu partı bunların olması için kurulucak ve siz oy vermemekten bahsediyorsunuz ne denir size ?

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

dangerman sana katılıyorum ama oy vermemek isteyenlerede saygı göstermek lazım

Üye
    Duslerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Engelliler partisi kurulsa değişen bir şey olmaz dernek çalışmalarında yöneticileri başkanları görüyorum ayırımcılık var benim adamım var adam kayırma var ne kadar fesat yalan maske varsa engellilerin içinde var gördüm izledim yaşadım engelliler partisi kurulursa değişen hiç bir şey olmaz ben çok gördüm dernek başkanı olupta altına mersedez çekenleri... Artık herşey menfaat dünyasına döndü... parti kurulsa ne yazar engellilerin ilgisi yok çalışmalarda toplantılara yada kendi haklarını aramlarında ama nerde yemek gezme yada yiyecek içecek varsa oraya gidilir yada bir şeyler veriliyorsa toplanılıyor gerisi boş...

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Parti kurmak yerine bakanlık kurulsun bence.Engelliler bakanlığı olsun bölece her hükümette kolayca bizi savunanlar çıksın

Üye
    Duslerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Ayrıca parti kurulduğunda kendi içinde çatışma çıkar önemli olan parti kurmak değil haklarımızı savunacak engelli milletvekillerinin seçilmesini sağlayıp meclise sokmak parti önemli değil önemli olan içimizden bir çok engelli milletvekilini sectirip buralara göndermek...

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

icimizden engelli milletvekili cıkarmak daha zor , hangi patiden cıkacak milletvekili a partisinden cıksa b partisi taraftarı oy vermez b partisinden cıksa a partisi taraftarı oy vermez daha cok bölünür oylar , bence en iyi yol parti olayından geciyor

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

bi oyda esen_gülden geldi hadi hayırlısı

Üye
    düşle Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.facebook.com/note.php?not...00000925408492

incelemenizi öneririm. ayrıca nedir bu güvensizlik, biz engellilere bile nasıl sıçradı bilmem ama
    bu da gösteriyor ki demek toplumca hastalıklı bir ruh hali iyice yaygınlalmış.
    zira politika deyince yolsuzluk, vurgun, talan, hortumlama, daha da korkuncu vatanını emperyalizme pazarlama (babalar gibi) ve açılımlarından başkası anlaşılmaz olmuş. demek ulusca geldiğimiz nokta bu, içler acıcısı ne deyim. tabi son dönem yolsızluklar varolanın üç katına yaklaşınca toplumda bi tepki oluşması da doğal.

yine de bu tepki doğru yerlere olmalı, birbirimize değil.
    ve lütfen geleceğimiz için seçimimizi doğru yapalım!

Sayfa 9 / 20 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon