Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 299 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SİYASİ PARTİLERİN SEÇİMLERE KATILMASI
    MADDE 36 - (Değişik: 3420 - 31.3.1988) Siyasî partilerin seçimlere katılabilmesi için illerin en az yarısında oy verme gününden en az altı ay evvel teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunması şarttır.

Türkiyede finans kaynağınız olmadan siyaset yapamazsınız.!
    Halkın hizmet alamamasının baş nedeni budur. O koltuklarda oturanların finansörleri çıkarcı zenginlerdir.

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben oy veririm. Hatta kalıbımı bile basarım

Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sımdıkı sıyası partılerınde bızler ıcın cok onemlı vaadlerı var ,ornegın aylık 3000 lıra maas gıbı buna ınanıyormusunuz / projelerı ,nerelerden kaynak aktaracakları yazılı , ben ınansam oyumu verırım
    gelelım bızım partıye | sadece partımız kuruldu dıye oy mu verılır? Sımdıkı muhalefetın gucu ne kadar
    ne yapabılıyor ıktıdar olmayı dusunmeyıp sadece temsılcımız olsun dıyorsak bagımsız olarak gırelım ve hep beraber yıne calısalım destek verelım kendı fıkrım sadece engellıye ozel bır partı olmaz daha genıs kapsamlı olacaksa o zamanda dıger partılerden farkı olmaz saygılar

Yasaklı Üye
    ASLAN68 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan ASLAN
    Son Giriş
    07.04-2011
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben veririm şayet engelliler için mücadele verecekse seve seve

Üye
    akd Avatarı

Gerçek Adı
    sertan kaya
    Son Giriş
    19.04-2013
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    MERSİN\Davultepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanlar kendine güvenmeli ben bu arkadaşım fikrini olumlu buluyorum caseretinden dolayı saygılarımı sunuyorum.
    VERMEM diyen arkadaşlar emek verilmeli bizler engelliyiz bizi biz savunuruz,savunmak içinde siyaset şart bence

Yasaklı Üye
    ASLAN68 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan ASLAN
    Son Giriş
    07.04-2011
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah kardeşim engelli kardeşlerimiz için bir şey yapandan ve yapacak olandan allah razı olsun

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elbette bu partinin temel siyaseti, engellilerin sorunlarını dile getirmek, bu sorunlara çözüm önerilerinde bulunmak, bu önerilerin uygulanması için iktidarlara baskı yapmak olacaktır. Bu da tüzüğüne bu şekilde yansıyacaktır. Buradan başka bir amaç ya da maksat çıkarmaya gerek yok. Zaten mevcut siyasi partiler bunu söylüyor, yapıyor diye düşünenlerin söylemlerini çok yavan buluyorum. İktidar olanlar da dahil mevcut siyasi partiler engelliler için içinde samimiyet barındıran ne yapmıştır? Bunun cevabı yok arkadaşlar. Bu soruya cevap verecek olan ancak engellilerin kendi siyasi girişimleri olacaktır. Zaten her daim verdiğiniz oylar sizin için bir şeyler yapılması adına hep boşa gitti. Şimdi bu boşluğu kendi iradenizle doldurma zamanıdır. Buna oyların boşa gitmesi olarak bakmaksa hangi akla hizmettir bilemiyorum!

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olayı anlamadınız galiba arkadaşlar. Boşa kürek çekiyorsunuz. Finansör şart...
    Ama bunun gerçekleşmesi benim istemem veya sizin istemenizle olamıyor.
    Türkiyenin sayılı zengin ailelerinden birisinin engelli bir bireyi parti kurarsa bu iş olur. Hatta istememesi bana göre aptallık. Düşünün bir MHP kadar oy potansiyeli olan bir partinin sahibi olmak kim istemez ki

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww;

Çok büyük bir akıl verdin de farkında değilsin. Sabancı'nın engelli evlatları var. Parti kurma, örgütlenme, teşkilatlanma safhasında kendisinden ekonomik destek talep edebiliriz.

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Durmak yok yola devam

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bizler daha kendi içimizde birlik kuramazken,bunu herbakımdan söylüyorum, birde parti kurmaya kalkıcaz öylemi?? buna hiç gerek olduğunu düşünmüyorum.8.5 milyon engelliden bahsediliyor bunların ailelerinide katarsak oy oranını siz çıkarın isterseniz.haklarımızı savunmakta ve hayatın her alanında elele verirsek, bizleri yönetenlere baskı yapmasını bilirsek zaten istediğimiz tüm hakları elde ederiz.ama nerdeeeee olmuyor işte en ufacık bir konuda bir ne konuşmasını ne tartışmasını nede isteklerimizi talep etmesini biliyoruz.bizler daha kendimizi iyileştiremedikki parti kurup neyi iyileştiricez?????

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye sakatlar partisi gibi birşey olamaz,sakat olmak bir görüş değil,siyasi yelpazede yeri yoktur.sakatlık veya özürlülük bir belirtmedir ki buda hiç bir görüşle bağdaşamadığı gibi dünyanın hiç bir yerinde kabul görecek birşey değildir..sakat olmak toplumun bir kesitidir,her görüşten ,her katmandan engelli mevcuttur..aynı gençlik gibi...

AMA siyaset olmadan da ,engellinin sorunları asla çözülemez bu gerçektir..bunun için en uygun çözüm partilerin özürlü kontejanı ayırmasıdır..her partinin kontejanı sakatlardan oluşan bir kontejanı olsa ,her siyasi görüşten engellinin mecliste yer bulması olanaklı hale gelir..bu nasıl olur derseniz bunun teknik açıklamasını yaparım)

yani % X oranında engelli kontejanı olursa meclis faaliyete geçtiğinde şu kadar sayıda engelli mecliste koltuk bulmuş olur..her siyasi partinin içinde engellinin bulunmasıyla da ,engelli sorunları gayet sıkıntısız ve bizden olan modellerle çözümlenebilir..

buda engellilerin pozitif ayrım ilkesiyle anayasaya aykırı bir durum sergilemez..

selamlar.

bu yazı 13.12-2010 Engelliler parti kurup siyasallaşamazlar mı? Haklarımızı bu şekilde elde edemez miyiz? topiğinde ki yazımdır.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

neden olmasın . nasrettin hoca misali bana damdan düşeni getirin demiştiya hani bir fıkrasında.dün akşam haberlerde izledim belkisizinde idkkatinizi çekmiştir.kopenakda engelli bir TÜRK vadandaşı kendisine bakan abisine lombardini araba satın almış bağlanan maaşıyla. aylık 12 000 avro civarı alıyormuş düşünsenize.neden burdada olmasın.oy vermeyi bırakın oy bile toplarım.gerekirse yönetimde bile bulunurum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

BEN KESINLIKLE KESINNNLIKLE ENGEWLLI PARTISI DIYE PARTI KURULURSA OY VERMEM
    BIZ SAGIRLARI BEN ENGELLIYIM DIYENLER BILE TIYE ALIR
    zatende insanlar parti purtu hizmet aski diilde bal tutan parmagini yaliyor
    akp coook diktator bi tutum izliyo ulkemizin butun her kareden kuruluslarini satiyo artik canim turkiyemde saticak bisi kalmadi ee napalim hic olmazsa onun karsisinda muhallefet yapabilecek birileri lazimki bunuda en iyi deniz baykal yapiyodu
    onu tasfiye edip yerine gelenler bi goz doldurucak gibi diiller ama napicaksiniz ki hic olmassa birazicikta kivirirlar umudundayim
    engelliler oyle yerlerde zayif kalir sizler gordunuzmu sakatlik davasi icin sozum ona kurulmus dernekler bilmemneler engelli icin ne yapabildi
    iste gozumuzun onunde lokman ayva
    adam iktidar partisinde olup engelli hakki icin sart zurtm dedikte bile
    o gordugum gazetelerde kucagina tayyipin lokman ayvanin kafasini kucagina alip aciz bi kucuk cocugu kucaklar pozunu goz onune getirince issttteweee

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, bazı şeyler vardır ki; yaparım deyince olur, yapamam deyince olmaz. Bu da öyle bir şey. Tamamen engellilerin insiyatif kullanmak isteyip istememesine bakıyor.

Sayfa 4 / 20 İlkİlk 1234567814 ... SonSon