Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 299 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nabersen Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.01-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelliler 22 milletvekilliği istedi

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Boztaş, her siyasi partinin 550 kişilik milletvekili adaylık kadrosuna en az yüzde 4 oranında engelli vatandaşları yerleştirmesini istedi.

Güncelleme:12 Şubat 2011 12:39
    Boztaş, “TBMM’de engellilerin hizmet mührü engellilerin elinde olmalıdır” dedi. Boztaş siyasi partilere yaptığı uyarıda, “Bu ülkede 8 milyon engelli var. Onları temsil edecek oranda engelliyi aday göstermezseniz hiçbiriniz kapımızı çalmayın” ifadelerini kullandı.
    TEDAY Başkanı Boztaş ANKA’ya yaptığı açıklamada, tüm siyasi parti liderlerine seslenişte bulunarak “Anayasal hakkımız olan TBMM mührünü istiyoruz. Ülke nüfusunun yüzde 12.29’unu oluşturan engellileri ve ailelerini görmezden gelemezsiniz. Adaylık listelerinde engellilerimizi seçilebilecekleri sıralarda arayacağız” dedi.
    Engellileri milletvekili adayı olarak koymayan siyasi partilerin kapılarını çalmamasını isteyen Boztaş, “Aday koymayan siyasiler kapımızı çalmasın. Engelliler platformu olarak da bu husus da STK’larla ortak kararlar aldık. Engelli aday göstermediğiniz takdirde engellileri de ailelerini de unutun” diye konuştu.

-“ENGELLİLERİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER DE VAR”-
    Engellilere de çağrıda bulunan Boztaş, “Yaklaşan seçimlere hazırlanın, her siyasi parti lideri demokrasiden söz ediyor. ‘Bizim partimizde demokrasi var’ diyor. Bu yüzden sizler de vekilliklere aday olun. Parti üyesi iseniz adaylık haklarınızı isteyin, üye değilseniz herhangi bir yerden parti kayıtlarınızı yaptırın” dedi.
    Boztaş, YSK’ya da çağrıda bulunarak, seçmen pusulalarında engelli adayların olup olmadığının engellilerin anlayabileceği şekilde tasarlanmasını istedi. Boztaş, “Okullarda engelliler kucaklarda sandıklara götürülüyor, bunun önlemini alın. Başbakanlık Özürlüler İdaresi’nde özürlü veri tabanı var. Özürlüler idaresi, YSK ve e-devlet iş birliğiyle bu sorunu çözebilir, engelli seçmenleri tespit ederek okul girişlerindeki sandıklara dengeleyebilirsiniz” diye konuştu. Boztaş, adaylığını açıklayan engellilere tam destek vereceklerini de sözlerine ekledi.}

Üye
    bahtsızbedevi Avatarı

Son Giriş
    14.02-2011
    Saat
    23:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden olmasın bence özürlülerinde TBMM platformunda bir sözü olması ve haklarımızı koruması gerekmektedir

Üye
    webtime Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:15
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    75

Konuya çok geç kalmış olabilirim.
    Engelli parti yada engelsiz parti vs..yahut ille engelli biri parti başında olacak davası söylentisi.Engel ,engelsiz diye hayata ayraç koymayı tavsip etmiyorum.
    Ne partisi olursa olsun kim başkan olursa olsun önemli olan o kişi yada kişilerin engelli engelsiz olması değil "Kişiliğinin Adam Gibi Olmasıdır"

Engelli olunca kişiliğimizde değişiklik olmuyor.
    İmamın oğlu kötü çıkar Hırsızın oğlu iyi çıkar.herşey doğru bir kişiliğe sahip olmaktadır.Kabuğun içi önemli

Böyle bir parti kurmaktansa nomal partiler içerisinde gerektiği gibi olunmasını tavsiye ederim

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww;
    Merhaba, Hukukçuyumve gelir uzmanı olarak Vergi dairesinde çalışıyorum. Ben bu parti işini yıllardır düşünüyorum. Fakat mali kaynakları düşündüğüm için bir türlü harekete geçemedim. Hatta google groups'ta bu iş için bir eposta grubu bile kurdum. Engelsiz Türkiye hareketi. Fakat insanlar geçim sıkıntısındayken bir de partiye para harcamak istemezler doğa olarak. Bir de Ankara'da genel merkezimizi oluşturmamız lazım. En az 30 kişi ile parti kurulabilmektedir. 30 tane babayiğit ve maddi sıkıntısı olmayan arkadaş bulup bu işe girişmemiz lazım. Bu işi de facebook üzerinden değil, bu site üzerinden yürütmemiz gerekir.

webtime;
    Şu andaki partilerin hiçbirisi bizim taleplerimizi dikkate alıp, düzenlemeleri yapacak bir parti değil. Zaten şu anda 3 tane parti var. Bunların üçünün de ne yaptığı bellidir. Bunun dışındakiler artık tarih oldu. Tarafsızlığı benimseyip; yeni bir imaj oluşturacak, dinamik bir parti olması gerekir.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

vermem

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizden kişiler ( ortopedik, işitme, görme ) meclise girerse kendi yaşadıkları zorlukları mecliste daha kapsamlı açıklama yapacakları ve gerekli düzenlemelerin yada engelli insanlarımıza daha rahat yaşamalarına uygun görüşler sunacaklarından dolayı oyumu verirdim..

Üye
    TAÇLI Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    heryer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu siyasi parti sadece engelliler için mi çalışıcak.) sadece bu konuya odaklanırsa acaba seçilme sansı ne kadar? düşündürücü...)

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C de toplam kaç engelli var.. Birde bunların aileleri olursa.. sizce mecliste çoğunluk elde etmeleri kimbilir belki koalisyon partisi olmaları hayal bile değil.. bizler engelliyiz die kültürsüz yada bilgisiz kişiler değiliz.. bir ortopedik engelli arkadaşımız bakanlık yapamazmı? diğer konularda fikir yürütemezmi öleyse sorun nedir?

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kahramanmaraş teşkilatı için ben varım. Bu işe gönül veren kişiler olduğu sürece önümüzde hiçbir engel yok. Hukukçu ve Avukat olarak elimden gelen her türlü desteği vereceğim.
    Hayaller yaklaşmakta olan gerçeklerin gölgeleridir.

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huseyinpala;

Arkadaşlardan ses çıkmadı. Parti çalışmaları hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum. Parti çalışmalarını yapan arkadaşların burayı da takip etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Selamlar.

Üye
    kaan1975 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli partisi yıllardır var zaten.. Destek olan yok..

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Adaşım bülent yani (Oturan boğa) olursa ben oyumu veririm.Artı ölümüne çalışırım.Bu parti için seve seve çalışırım.Çünkü engelli olan birini ancak engelli biri anlar.Evet bende sahaya inme taraftarıyım.Bu güne kadar tüm engellileri bırakın adamdan insandan dahi saymıyorlardı.Ama gücümüzün farkında değiller.Birlik olursak inanıyorumki herşeyi başarırız.....

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaan1975;

Bu konuda yeteri kadar çalışmıyorlar demekki. Ben sadece Türkiye Özürlüler partisini duymuştum. Hangi parti olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Durmak yok yola devam

Üye
    huseyinpala Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI İÇİN VARIM.SİZLERDEN HABER BEKLİYORUM.

Sayfa 15 / 20 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon