Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 299 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sırf adı "Engelli partisi" diye hiç bir partiye oy atmam.. Aynı şekilde Sağ parti Sol parti diye de tek oy atmam.. Hizmet getiriyorsa, refah ve huzur içinde yaşamamı sağlıyorsa ben Sağ partiyede oy atarım, Sol partiyede Engelli partisinede.. Etiketlere takılmak yanlış.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben vazgeçtim oy moy vermiyorum. Baksanıza başbakana mısır halkının taleplerine kulak vermek lazzım diyor.
    Hiç güleceğim yoktu! Başbakanımız benim taleplerimi karşıladı... Sıra mısıra geldi
    Hani benim ulaşımım (Recebim)
    Hani benim kaldırımım (Recebim)
    Hani benim asansörüm (Recebim)
    ............................... (Recebim)
    Hani böyle bir şarkı varya... cuk oturdu
    Mutabakatımız sadece ucube konusunda! Geriye kalan konularda ben yokum!

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww;

Başbakanı boşver, ondan bize hayır gelmez. Ne yaparsak biz kendimiz yaparız!

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

isyanmı cıkaracaz yoksa ?

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'daki grup çalışmalara başladı bile. Üçüncü toplantıyı yapacaklar. Ankara'nın ve İzmir'in de bir an önce örgütlenmesi lazım!

Üye
    tacar Avatarı

Gerçek Adı
    –
    Son Giriş
    27.01-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliler için herkesten oy bile isterim vermem diyenlen arkadaşları kınıyorum burdan kendileri için bu siyasetten ne fayda gördüler şimdiye kadar.

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başarı, bu tür kendine güvensizliklerin bittiği yerde başlayacak. Potansiyel var, iş sadece değerlendirmeye bakıyor. Herkes bir miktar taşın altına elini sokacak, sokmalı!

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Taşın altında daima ben oldum zaten..bir bedel kazanmak için birşeyler kayıp etmemiz gerekiyor...ama insan oğlu ben bu kadar çaba göstermemin karşılığında ne elde edicem diye düşünmeden de edemiyor....bu parti kurulma aşamasında başın da kim olacak ,örgütlen me yapılırken şahsi masraflarımız oluşacak kim bana yol parası verecek..gidip gelebilmem için..telefon için harcamalarım da kim ,kim kim.. Sorularına kim ne sıfatla cevap verecek....bunlar netleşmeden nasıl örğütleneceğiz.....bir araya nerde nasıl ne sıfatla geleceğiz..bilğilenmek isterim....daha sorularım var ama şimdilik bunlara cevap alabilirsem..ona göre aktif veye pasif olmaya karar vereceğim...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 sene sonrasının planlarınımı yapıyorsun Bi dahaki seçimler olucakmı bakalım
    Sizden iyi sistem siyasetçisi olur. Oy vericek arkadaşlarıda uyarıyorum. Oy verilecek insan bağımsız olmalıdır. Oda bu sistemde imkansızdır. Yani sandığa gitmemek gitmekten hayırlıdır.
    Gündemimiz şu an parti kurmak değil!. Sende başbakan gibi başkanlık sistemi diyerek!. Asıl gündemin üstünü örtme çabasındasın heralde!
    Seçim treni geçti...

Nurullah bey,
    Engelli partisinin kurucusu ancak zengin hayırsever bir engelli olabilir. Bunun başka türlü mümkünatı yoktur.
    Dahada uzatmaya hiç gerek yok! Şayet böyle biri bu yola baş koyar ve samimiyetine inanırsam hizmet ederim bedava

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nurullah baytekin;
    Abicim, il bazında toplantılar halinde başlanılır işe. Yani belirli aralıklarla zaten yaptığın bir arkadaş toplantısı gibi. Önce kararlılık konur ortaya, sonra fikirler. Şu an ne gibi masraf kalemleri olacağını dahi bilmiyoruz aslında. Kararlılık ortaya konulduktan sonra bu kalemler üzerinde düşünülür ve liste edilir. Sonrasında kaynak arayışına girişilir. Sesimizi duyurana kadar geçen süreçte zaten ciddi masraflarımız olmayacaktır. Büyük oynamaya giriştiğimiz anda da illaki daha büyük ekonomik kapılar açılacaktır önümüzde.

Benim amacım başlangıç olarak insanlarda bu inancı filizlemek. Devlet memuru olmanın eşiğindeyim. Bir devlet memuru hiçbir siyasi partiye üye sıfatıyla dahi katılamıyor. Yani şu koşullarda para yahut statü gibi bir kaygım olamaz. Keşke sizler adına milletvekili dahi olabilsem ama en azından yakın geleceğim buna imkan vermiyor. Dolayısıyla üzerime düşen bir görevi başka yollardan yapıyorum. Başlangıç olarak engelli insanları gayret göstermeye itecek psikolojik ortamı hazırlamaya çalışıyorum. İnancı bir sağladık mı, sonrasında örgütlenmedir, kaynaktır... çözülür bütün meseleler.

saww;
    Güzel kardeşim, bağımsız milletvekili ne demek biliyor musun? Bir ilin bir bölgesinden aday olmak ve millet vekili olabilmek için de o bölgeden 80 bini aşkın oy alabilmek demek. Ülke genelinden 80 bin oy almakla bir ilin bir bölgesinden 80 bin oy almak arasındaki zorluk farkını anlamışsındır umarım. Ha diyeceksin ki; parti kursan %10 barajını geçebilecek misin? Hayır geçilemez ama başka bir parti ile seçim öncesi ittifaka gidilebilir ve o parti çatısı altında seçime gidilebilir.

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

bu başka parti catısı altına girme olayı bizi olumsuz etkiler , yine geri plana düşüriz bence

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

best20;
    Bu geçici bir ittifaktır. Partiyi feshetmek gibi bir şeyden söz etmiyorum. Meclise girmenin yollarından biri olarak şu ana kadarki en geçerli yöntem bu malesef. Bağımsız vekil çıkarmak çok daha zor.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keco,
    Hiç güleceğim yoktu! Bağımsız nedemek bilmiyorum. Bağımsızlığı siz böyle algılıyorsanız. Bu vatana sizin hiç bir faydanız dokunmaz malesef!.
    Bağımsızlık ancak maddeden soyutlanmakla mümkündür. Oradaki bağımsızlık budur.

Üye
    Keco Avatarı

Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oradaki bağımsız buysa benim bağımlı olduğumu nereden çıkarıyorsun? Öyle ise kime, neye bağımlı olduğumu da koy ortaya tam olsun.

Sistem siyasetçisinden senin kastın nedir bilmiyorum ama sistem nedir, sistem siyaseti nedir, sistem siyasetçisi nedir pek iyi bilirim. Sistem dışı siyaseti de pek iyi bilirim. Mevcut durumda ya da sistemde en geçerli önerileri sunmaya çalışıyorum. Yarın devlet memuru olduğumda bu hareket filizlenmiş olmazsa belki bu internet sayfasını açamayacağım bile ve bütün bu fikirler hayata geçemeden tarihe karışacak. Öylesi daha mı iyi? Burada bir çaba sarfediyorum insanların inancını güçlendirmek için. Bir engelli olarak buna saygı duyman gerekir. Beni -tanımadığın bir insanı- sistem siyasetçisi olmakla eleştiriyor ya da suçluyorsan da bunu somut sebepleriyle ortaya koymalı, daha geçerli önerilerle insanlara bir şeyler sunmalısın.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili kardeşim,
    Seçimlere 4-5 ay kala böyle bir tartışma çok yersiz..
    Biliyorsun ki bu girişim seçimlerden önce yapılmalıydı. 4,5 sene sonra bu ülkede bir başkanlık sistemi gelirse hangi seçime katılacak bu parti
    Kaçan tren için boş yere zaman harcanırmı Dur bakalım bundan 2-3 sene sonra sistem yerinde duruyorsa bir fizibilite yapılır. Ve yola çıkılır...

Sizin bağımlılığınız şurdan geliyor. Memur olucak olduğunuza göre Devlet memuru bağımlıdır. Devletin yanlış işlerini görse dahi devletim düzgündür der!. Bu ne insanlıkla bağdaşır. Ne medeniyetle..
    İmam efendiler camilerde vaaz verirler. Çoğu verilen vaaz dinden, maneviyattan uzaktır. Oysaki laiklik denen bir müessese mevcuttur. Hani din ve devlet işleri ayrıydı. Devlet ne isterse devlet memuru olan imama söyletir. Bunun sonucu olarak ülkede ne hak,ne vicdan, ne hukuk vardır.
    Kişiler ekmek yedikleri yerin ağzı ile konuşurlar. Haksız olsa bile haksızı haklı çıkartırlar. Bu ne riyakar, ne insanlık dışı bir iştir. Devlet menfaati diye yapılan bütün işler. Sermaye sahibi 3-5 zenginin hak hukukunu korumaktan ibarettir.

Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon