Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    number Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bence bu tip hastalıkları olan insanlarında hayatın tam içinde göbeğinde olduğunu gösteren bir reklam olmuş cem yılmazı tebrik ediyorum bu hassasiyetinden dolayı

Son derece olumlu bir reklam eğlendiren hoş bir çalışma olmuş tebrik ederim ..

Dip Not : Bu tip hastalıklara sahip olan insanlarla alay edilmiş olduğunu düşünen insanlarada şaşmadan edemiyeceğim biraz olumlu pozitif bakın hayata diyede bir öneride bulunabilirim..

Üye
    delay Avatarı

Son Giriş
    07.07-2008
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:evil: :evil: Gadjadilo seni kınıyorum :evil: :evil:

Yazdığın sözcükler ve cümlelerin nereye gittiğine dikkat etmeden üyelerle fikir uyuşmazlığına gireceğini bildirmek isterim. Tabi bu benim fikrim.Ama insanların engelleriyle alay edilmesi onları toplumdan biraz daha uzaklaştırmak için yeterli olacaktır. Bizler kazanalım derken medya rant için engellileri kullanmaya devam ediyor .
    Haa aklıma gelmişken daha burada neler döktürürüm demişsin ;sen önce metin nasıl yazılır ve kelimelirin yazılışını öğren ondan sonra mesajların döktürülüp yada saçmalandığına bırakta okuyanlar karar versin
    :evil: :evil: :evil:

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şaşı değilim. O yüzden bu reklamdan pek gocunmadım. Hatta il seyrettiğimde şaşı insanların var olduğunu düşünemeden düşüncesizce bu reklamı sevimli dahi buldum. (özellikle kediyi)
    Ama bu yapılan ve benim yaptığım doğrumudur?
    Tabiki yanlıştır.
    Şaşı olmayan birisi empati yaparak kendini şaşıların yerine koyup bu reklam için " bence mahsuru yok" demesi haksız ve yanlıştır.
    Çünkü hiç bir kimse empati yaparak kendini tam anlamıyla şaşıların yerine koyamaz.
    Hatta şaşı biri bile kendisini başka bir şaşının yerine koyarak onun adına karar veremez.
    Her insanın duyguları, düşünceleri, alınganlığı geçmişte yaşadığı hayatına göre değişkenlik içerir.
    Hiç kimse psikolojik olarak başka birini tam anlamıyla anlayamaz.
    Geçenlerde yine buna benzer olarak Hain Topal şarkısı üzerine bir tartışma vardı. O tartışmada da topal olmayan bazı çok bilmiş arkadaşlar Topal olan kişiler adına karar vererek bu şarkıyı keyifle dinlediklerini hatta ellerinden gelse kalkıp göbek atacakları şeklinde çok kırıcı ve aslında kendilerini küçültücü laflar etmişlerdi.
    Görüyorum ki o arkadaşlar bu formda da sahne almış ve bol keseden atıp tutmaya devam ediyorlar.
    Arkadaşlar engelli, güçsüz, zayıf, hasta v.s. gibi bir takım donatılarından mahrum insanların zayıflıklarını eylence konusu yapmak biraz da o kişinin karekteriyle ilgilidir.
    Kendisinde olmayıpta başkasında olan bir eksikliği eylence konusu yapmak karektersizliğin, düşüncesizliğin, cehaletin ta kendisidir.
    Şaşı bir insan şaşılığına alışmıştır. Normal zamanlarda bu eksikliğini pek hatırlamaz. Ama şaşılık konu yapıldığı sürece onun ve çevresindekilerin aklına gelecek şaşılık meselesi kendisini ve dostlarını üzer.
    Hasılı engellerin eylence, mizah konusu yapılarak hatırlatılması konuya fransız olan bir takım insaları eylendirebilir belki ama konunun tam göbeğinde yer alıp, bu sorunu hayatları boyunca yaşayan kişileri üzer diye düşünüyorum.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Einstein’ı seviyorum… (Görecelik kavramının farkına varmamızı sağladığı için.)

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:31
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bi laf vardır duydunuzmu bilmem şaşıyla yatan şaşı kalkar diye, bakarsınız cem yılmazda bigün şaşı oluverir. o zaman işte ben böyle gülerim :lol:

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Ben bu lafı hiç duymadım. Ben şu sözü biliyorum; "Körle yatan şaşı kalkar." Atalarımız bunları söylerken acaba ileriyi düşünmüşler midir? Peki, körle yatan şaşı kalkarsa, şaşıyla yatan nasıl kalkar?

Üzüm üzüme baba baka kararır mı?

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üzüm Bağlarında üzümden başka bir şey yoktur bitki namına.Zaten olduğu an o üzüm bağı hemen karantinaya alınır.Yabancı her türlü bitki temizlenir.Böylelikle sadece bağ'da üzüm kalır.Başka bir bitki olamayacağın'dan ancak birbirleri içerisnde oluşumlarını tamamlarlar.

Aynı şey İnsanların büyük bir çoğunluğu içinde geçerli bence.Bir çok sadık eş uzun geçen evlilik ve beraberliklerin'den sonra birbirlerinin bir çok alışkanlığını yada bilgilerini kendilerinde özümserler.Ne enteresandır ki bir çok çift evlenmeden önce ki yaşamlarında akıllarına gelmeyen yada yapmadıkları bir çok şeyi evlendikten sonra eşlerinden görerek uygulamaya çalışır.

Yani anlayacğımız ;Üzün üzüme baka baka mı kararır ?

Belli bir süreden sonra evet.

Üye
    O SORUYU SOR Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    17:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mezopotamyalı kederi
    "Komik olduğunuz kadar küstahsınız da kuzummm" demek isterdim Cin Yılmaz'a... :lol:
    sözün bittiği yer

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Rekursion ciddiye alınabilecek (Adam yerine konulacak şeklinde de okuyabilirsin) tutum ve fikirlerin nedeniyle sana itiraz etmek isterdim ama yazını okuyunca aslında benzer şeyleri söylediğimizi görüyorum.

Zaten yazdıklarım sana cevap değildi. İtiraf edeyim senin yazdıklarını da sonradan benimkine verdiğin cevaptan sonra okudum.

Sonuçta bu filmin asıl sorununun komik olamamak olduğu noktasında birleşiyoruz. Ve ikimiz de gerçekten mizahi bir zeka içerebildiği müddetçe engellilerin de konu alınabileceğini düşünüyoruz.

Doğaldır ki kendi haleti ruhiyesini topluma genelleme ihtiyacı duyacak kişiler de olacaktır. Bunu da normal karşılıyorum. Ancak nihayetinde engelli algısını kökünden sarsabilmek için kendimize yönelik algılarda sadece acıyla kederle yoğrulan insanlar imgesini yıkmak gerektiğini düşünüyorum. Bunun yolu da engellilerin ucundan kenarından mizahla buluşabilmesinde yatıyor. Bu mizahı Metin Şentürk gibi kendinzle dalga geçerek de yapabilirsiniz başkalarının sizinle dalga geçmesine izin verme büyüklüğünü sergileyerek de...

Bizim karadenizlilerin zekasına karşı bu ülkede bunca hakaret içeren fıkra anlatılır. Doğrudan namusumuza dil uzatan bazı kabul edilemez olanları hariç biz bunların hepsine güler geçeriz. Çünkü bunları hakaret değil 'Takılma' olarak algılar ve içlerinde barındırdıkları mizah potansiyeli oranınca da güleriz. Bu bizi küçültmez aksine büyütür diye düşünüyorum.

Sonuç itibariyle engellilerin de benzer bir tutum sergilemelerinin yerinde olduğunu düşünüyorum. Ancak bunun şartı sadece yapılan çalışmanın gerçekten komik olmasıdır. Ben kişisel olarak bu reklam filmini gerçekten son derece bayağı, ucuz, konsepti desteklemeyen başarısız bir çalışma olarak görüyorum.

Şöyle bir düşünelim. Bu filmdeki konsept nedir. Yani filmin tanıttığı ürünün konsepti hız değil mi. İşte görüntülü ve hızlı iletişim. Peki bu şaşılık bu konsepti destekliyor mu? Hiçbir şekilde evet denemez bu soruya. Bu nedenle de içerik konseptle alakasız olmuş. Bu yanıyla filmin içerik analizi yapıldığında bir kere iş hedefiyle alakasız bir sonuç çıkmış kısaca başarısız bir film. Ancak konseptini desteklemiyor olması filmin komik olmayacağı anlamına gelmez. Konsepten bağımsız olarak bakıldığında film komik de değil. Yani ya da çok komik de ben o mizahın hazzına varacak kapasitede değilim. İkisi de olabilir tabi.

Nihayetinde sorun şaşılık kullanılması değil. O şaşılığın komik şekilde kullanılamamasıdır. Çünkü gerçekten komik olsa şaşılar bile gülerdi diye düşünüyorum. Bazı şaşılar çıkıp şaşılıklarının asla mizah konusu yapılamayacak kutsal birer dokunulmazlık oldugunu düşünebilirler. Onlara sözüm yok zaten.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Ben büyüyünce daha iyisini yapacağım.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BUYUK HARFLERLE YAZIYORUM MESELA YILLARCA LAZLAR KONU EDILDI YOK EFENDIM LAZLARIN KAFASI ONIKIDEN SONRA CALISMAZMIS BILMEM NE ... BIZ TOPLUM OLARAK ALAY ETMEYI DALGA GECMEYI SEVIYORUZ ADAMIN TIKI VAR DIYELIM ONUNLA UGRASIRLAR HAHAHAHA BIRDE GULERLER ... SIMDI BU VAHSI KAPITALIZMIN HAKIM OLDUGU BU DUNYADA PARA ICIN HER TUR SEYI YAPARLAR O UZULUR BU KIRILIR YOKTUR ONLARIN KITABINDA CEM YILMAZ DEGILMIYDI O PARA ICIN PETROL ICEN ... SARAY SOYTARISI ...

Üye
    veysi Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem yılmazın bu reklamını bende kınıyor cıkıp bir özür yapmasını bekliyorum.aslında bu reklamı düşünüp yapan ve daha sonra yayınlanması için izin veren rütükü suçlamamız gerekir kanısındayım.cem yılmaz şovmen al şu parayı ortada takla ata de atar adamın işi bu ama bazı şeyler vardır ki paraylada olsa yapılmaz tıpki bu tür reklam gibi insanların kusurlarıyla alay edilmez.çünkü allahtan gelmedir o kusur.cem YILMAZ uutmasınki bizler belki saglam olamıyacagız ama o heran o reklamda ki gibi şaşı veya kör olabilir onun için aklını başına alsın.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu nasıl bir düşünce bu nasıl bir reklam ne kadar acı bir durum kimse ben bu halde olsaydım veya olabilirdim demiyor

bir düşünün bir anlık halka açık biryerde oturuyorsunuz ve göz rahatsızlığınız var ailenizde olduğunu yada çocuğunuzun olduğunu düşünün ve televizyonda bu reklam çıkıyor o anki düşünceler o an ki piskoloji o anki ruh hali ..O An.......

çocuğunuzun bu rahatsızlığı olduğunu okula gittiğini arkadaşlarıyla arasınız
    artık düşünün

pekala bu reklam daha güzel ve tanıtıcı olabilirdi
    kıt akıllı insanların aklı buraya kadar çalışmış

vallaha kim olursa olsun cem yılmaz değilde isterse dünyanın en meşur insanı olsun
    başka insanların onurunu kıracak incitecek Allah CC onlara verdiği imtahan sebebini bu şekilde alaya alarak para kazanacak reklam yapacak kadar zavallı şimdi bu insana ne dersiniz!!!

engelli insanların engeliyle para,şan,şöhret.vs vs kazanacak kadar alçalmışlar

ben ne diyorum biliyormusunuz
    İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞLAR

Üye
    aslanbey Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    evim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar cemin bu reklamına fazla takılmıyalım bence orada özürlüleri recide edecek bir şey yok bence orada bir ürün tanıtılıyor görüntü netligi anlatılıyor benim gözlerim saglam ben yürüme engelliyim ama gözleimde problem olsada reklamı görünce fazla üzülmezdim çünkü bence dalga geçmek için yapılmamış zatende dalga geçmek için yapılamaz
    bence reklam güzel olmuş

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    TEPKİLER CEM YILMAZA DEĞİL ONA BU REKLAM SENARYOSUNU OYNATAN TELEKOMA YAPILMASI BENCE DAHA DOĞRU OLUR.
    CEM YILMAZ VERİLENİ OYNAYAN BİR OYUNCUDUR.GERÇİ BU SENARYOYU OYNAMAK ZORUNDA DEĞİLDİ. RED EDEBİLİRDİ.

HERKES TELEKOMU MAİL BOMBARDIMANINA TUTMALI
    SIRF ŞAŞI OLMAYI REKLAM MALZEMESİ YAPTIĞINIZ İÇİN BU HİZMETİNİZİ ALMIYORUM ŞEKLİNDE MAİLLER GÖNDERİLMELİ.

Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon