Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 124 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben çok beğendim reklamı.

Beğenmeyen arkadaşlar burada art niyetsiz olduğunu bile bile Cem Yılmaz ı karalamaya yada hakaretvari sözler yazmak yerine RTÜK e telefon açıp şikayet edebilirler.

Sadece bir öneridir bu.

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında esas eleştiri konu işlenen konu onlarında eleştiriye maruz kalmasına sebebiyet .
    bLaCkRaCe
    sen neden beğendin???

Ayrıca burada karalama değil eleştiri söz konusu rtük le pek alakalı da değil.

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reklam filmini ben beğendim.şaşı olan kedi de vardı orada.benim algılamam filimde şaşı insanlarla alay etmek değil de ,türk filimlerine gönderme yapması. yaşı 30-35 üzerinde olanlar hatırlarlar belki.filmledeki asıl kızın ,bir kaza veya bir darbe sonucu gözleri açılır ,veeee sevgililer kavuşur....mutlu son.bu reklamda da bademcik ameliyatından sonra gözler görmeye başlıyor.
    bu kadar alınganlık yapmayalım.kaldı ki bizler kendimizi koruyoruz.ağzımız da laf yapıyor.ama yaşlılara m.......diyenlere ,rastladığımızda aynı tepkiyi gösteriyormuyuz acaba.?çok yaygın bir kelime .bence de yaşlılara hakarettir.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Komik olduğunuz kadar küstahsınız da kuzummm" demek isterdim Cin Yılmaz'a... :lol:

Üye
    emine_paşam Avatarı

Son Giriş
    21.10-2009
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inan bu cevap aslında ne kadar komik olmaya çalışan insanların düştüğü küstahlığı ortaya koymakta...

KOMİKLİK KÜSTAH OLMAK VE RENCİDE EDİCİ OLMAK DEĞİLDİR

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Cem Yılmaz Türkiye'de en zeki insanlar arasında üst sıralardadır. Güldürmek zeka ister. Ağlatmak ise kolaydır. Uzun bir süredir reklam filmlerini başarılı bulmuyordum. Yeni, son 2 reklam filmi hariç. Gerçekten mükemmel olmuş. Kedinin gözleri bile şaşı. Kim düşünebilir ki bunu. Bunları düşünen biri ilakki her olasılığı düşünerek hareket etmiştir. Sadece görsellik değil replikler bile mükemmel.

Bu konu geçen günlerde tartışılan Kubat'ın şarkısıyla örtüşen bir konu.

Biraz daha ileri düşünelim. Diyelim ki gerçekten niyet kötü. Cidden dalga geçiyor. Siz hiç sağlam bir kişinin başka bir özelliğini baz alarak dalga geçmediniz mi? Ya da başkaları geçmiyor mu?

"Ama biz engelliyiz, bizim engelimizle dalga geçilmez." dersek işte burada kendimize ayrımcılık yapmış oulruz. Burada zaten dalga geçilmemektedir. Zaman zaman arkadaşlarıma derim... "Ben nasıl yürüyorum? Bir göstersene..." Arkadaşlarım benim yürüyüşümü taklit ederken yerlere yatıyorum gülmekten. E napayım komik olyor.

Dalga ya da alay unsruna bir örnek: Ben yolda yürürken, birileri aralarında "Ehu ehu adama bak, nasıl yürüyor gördün mü? Bak bak aynen böyle yürüyor." deyip aralarında gülüşüyorsa dalga geçmiş olurlar.

Tabii ki herkes benim düşüncemde değildir, karakteri farklıdır. Aramızda rencide olanlar, üzülenler kırılanlar olacaktır. Olaya bi de ters yönden bakın. Aslında Cem Yılmaz bizlere iyilik yapmaktadır. "Korkularla yüzleşmek." diye bir deyim vardır. Üzerine gidin. Yüzleşin... Neden üzülyorsunuz? Neden rencide oluyorsunuz? Biraz bunları düşünelim. Ya da ben de şunu düşüneyim: "Ben neden rencide olmuyorum, neden üzülmüyorum?"

Düşünelim, konuşuruz.

Aklıma bir fıkra geldi...

Yıllardır samimi olan 2 arkadaş varmış. Birinin gözleri şaşıymış. Diğeri sormuş. "Yaw senin gözlerinde bir tuhaflık mı var?"
    - Yahu, bunca yıl fark etmediysen asıl senin gözlerinde bir tuhaflık var demektir...

Her zaman dediğim gibi: Hayat, herşeye üzülüp ağlayacak kadar uzun değil...

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Açıkçası ilgili firmanın artık kimin olduğu ve bu reklamın tepkilere yol açacağını bilmediklerini kimse düşünmemiştir diyemeyiz,

Uzun lafın kısası ülkemizde engellilerle bırakın dalğa geçmeyi yaşam hakkını elinden almak isteyen devletimizin milletiyle böyle dalğa geçilmesi herhalde yadırganmaması gereken bir durum ,

Nitekim sağlık raporları alımında, bankalarda, iş yerlerinde, özellikle vergi indirimi alımında, emeklilikte ve , 2022 maaşları alımında ve başvuruların da kısacası vb. sayamayacağım bir çok konuda zaten yeterince dalğa geçiliyor hemde bunu yapan kendi ülkemiz ve büyüklerimiz ,

ARKADAŞLAR AÇLIK SINIRINDA YAŞIYORUZ YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ ÜÇ KURUŞ EMEKLİ MAAŞI İÇİN SAKAT HALLERİMİZLE İĞRENÇ BÜROKRASİLERLE VE AYRIMCILIKLA MÜCADELE EDİYORUZ

BENCE BU DAHA KOMİK...

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

açık konusmam gerekirse Cem Yılmazın reklamını izlerken bu tarafını hiç düşünmedim Benim ilk dikkatimi çeken şey görüntülü telefon oldu .Arkadaşlar neden hemen herşeye alınıyoruz neden olayların hep ters tarafını düşünüyoruz kı ?
    Kendimizle her zaman barışık olmalıyız tabiki kimse kimsenin fiziki özelliğyle alay edemez etmemeli.

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

bana göre ''ben güldüm ,bırakın insanları ne yaparsa yapsın,
    ya da abes bişi yok,engelimizle barışığım''diye düşünüp buraya yazanlar
    sizlerinde içlerinde kendi ezkliğinizle kırma incitme potansiyeliniz olduğunu düşünüyorum.
    açıkçası sizler gibileri özellikle son yaşadıklarımla tanıdıkça kendi Maskesiz yüzümü daha çok seviyorum.sevgiler.

DİYEN İKİNCİ BAHAR.

BENDE SEVİYORUM MASKESİZ VE ENGELİMLE BARIŞIK YÜZÜMÜ. ŞU ANA KADAR ENGELİM BENİM İÇİN YAPMAK İSTEDİĞİM HİÇ BİR HEDEFİME ENGEL OLMADI MASKE FALANDA TAKMADIM. KİŞİNİN FİKRİ NEYSE ZİKRİ ODUR. GALİBA SİZİN ENGELİNİZLE İLGİLİ BİR SORUNUNUZ VAR. AMA BUNU SİZİNLE ZIT DÜŞÜNEN İNSANLARI SUÇLAYARAK AŞAMAZSINIZ.

Üye
    uluhanmert Avatarı

Son Giriş
    07.12-2009
    Saat
    15:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

reklamda sorun yok bence gayet güzel ve komik bilinçlı kasıtlı yapılan bısey yok sadece cem cebını doldurmus telekomda yenı bır kazıga hazırlanıyor

Üye
    basaranesmer Avatarı

Son Giriş
    15.09-2008
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yıllar önce ARABESK filminde İstanbul un yolunu soran Müjde Ar ın candırdığı karaktere tecavüz edildiğinde gülmüştük değil mi? O zaman tecavüz mağdurlarıda ayaklanmalıydı filmin yönetmeni çıkıp özür dilemeliydi. Geçenlerde yayına giren bir reklam filminden sonra (televizyon reklamı) hemşireler ayaklandı "vay bu reklamdaki hemşirenin giyim tarzı ve tavırları hafif meşrep" diye... Bence Cem Yılmaz ın reklamına yapılan da bundan başka bir şey değil zaten adamın oradaki espriside sadece ve sadece bademcik ameliyatı olan birinin görmeye başlamasıyla ilgiydi bunu konu yapmaya bile gerek olduğunu düşünmüyorum. Artı komik olan şeyler gerçekten komiktir bunu kabul etmek gerekir. Şimdi sizin bile kör birine değil ama şaşı birine baktığınızda, sağır birini değil ama yarım yamalak duyan ve böylece saçma sapan yanıtlar veren birini dinlediğinizde içinizden gülmek gelmiyor mu...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.228

Biraz önce mail adresime gelen bir mesaj:

• "merhaba, bu tür reklamları traji komik buluyorum. Zira ilgilinin kendi o olumsuzluğu taşımıaş olasydı, yani empati yağısaydı, bu reklamı tercih etmezdi. gerçekten bu insanlar trajları için çevreyi ve küçük kusurların göreülmesinde ve dikkat çekilmesinde önderlik yapıyorlar...
      Bir ilkolkul öğrencisi şaşı, hiç bir arkadaşı sınıfta onunla fazladan ilgili değil, ancak bu reklamdan sonra ilgi maksimum. O çocuğun ruh hali ve etkilenişindeki ölçüyü kim belirleyecek diyelim?
      saygı ve sevgiyle"

Meslek grubu ile gülmece yapmakla, bedensel özellikler ile gülmece yapmak birbirinden çok çok çok çok çok farklı şeylerdir. Bir insanın hangi meseleği yaptığı ona bakınca anlaşılmaz, ama buna karşın bedensel özelliklerimiz hep yanımızdadır ve görünürler. Yani o gülmeceden kaçmak imkansızdır! Ayrıca bedensel özelliklerinizden dolayı iş/eğitim/sağlık/sosyal vb. tüm alanlarda ayrımcılık/dışlanmak sözkonusudur. Ve yaratılan bu gülmece/laubalilik bu ayrımcılığı yok etmeye değil, perçinlemeye hizmet etmektedir. Şaşılar-kekemeler-topallar o reklamlardan sonra daha bir huzursuz olacaklardır günlük yaşamlarında.

O reklamdaki karakterler şaşı olmasaydı o reklama gülünür müydü? Ya da şöyle sorayım, izleyenleri güldüren şey replik mi yoksa şaşı bakışlar mı? Yani gülünç olan şey şaşılığın kendisi mi değil mi?

Ben bunların hepsini tartışırım, yani bunun haklısı-haksızı apayrı bir şey. Ama tartışmayacağım bir şey vardır, o da insanların duyguları. Eğer birisi o reklam yayına girdikten sonra "bıktım insanların şaşılığımla alay etmesinden, lanet olsun, insanlardan uzak bir yerde yaşamak istiyorum" diyorsa , bence o işte bir sorun var demektir. Ve ben onbinlerce şaşı insanın o reklamlardan sonra daha bir huzursuz olduğunu düşünüyorum.
    Ve bu, üçyüz kişinin izlediği bir programda ya da arkadaşlar arasındaki gülmecelerdeki etkiye benzemez, milyonlarca insan o reklamı izliyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Madem Gazeteci RAHŞAN GÜLŞAN'ı habersizce konuk ettik sayfalarımıza onun bugünkü köşesindeki savunmasını da aktarmamak olmaz.
    Beyaz Hoca, komediyi rahat bırak lütfen!
    Vallahi de billahi de çok şaşırdım. Beyaz Hoca'yı komedi seven, gülmekten hoşlanan biri zannederdim. Oysa, o da 'Körleri, şaşıları, topalları aşağılamayan' kervanına katılmakta ve klişeye düşmekte bir sakınca görmemiş. Bugüne kadar yaptığı birbirinden komik açıklamalar (bkz, odatv.com, nasıl kazayla erotik yayınları izlemiş), insanı koltuğundan düşüren konular ile ilgili nüktedan açıklamaları ile heyecanla izlediğimiz ilahiyatçı Zekeriya Beyaz Hocamız, Cem Yılmaz'ın 'Şaşı ailesi reklamına' vermiş veriştirmiş. "Cem Yılmaz'ın bu yaptığı din meselesinden çok, edep meselesi. İnsanlara saygı meselesi. Orada gözlerini şaşı yaparken o türlü olan insanları takdir mi ediyor? Hayır, aşağılıyor; gülünç hale sokuyor. Asıl bunu bu şekilde reklam malzemesi yapmak gülünçtür, edep dışı ahlak dışıdır" demiş.

OTORİTE SAYIYOR
    Bence, asıl komedi üzerine hazırlanmış bir reklam için böyle konuşmak, insanların acıma duygularını tetiklemeye çalışmak ve kendini edep-ahlak konularında otorite saymak ahlak dışıdır. Cem Yılmaz'ın burada yaptığı ne edep dışı, ne de bir kitleyi aşağılayıcıdır; sadece komiktir! Kendisi de şaşı olan (Hoca öyle bir noktaya getirdi ki meseleyi, şaşılığından bahsederken bile acaba aşağılıyor muyum diye düşünür oldum) Beyaz Hoca, "Vallahi çok güldük, göbeğimi hoplatmaktan takatim kesildi" deseydi daha iyi olmaz mıydı?

HEPSİ Mİ AŞAĞILANDI?
    Bu durumda yıllarca uşakbahçıvan- aşçı üçlemesine bizleri güldüren Yeşilçam bu iş gruplarını aşağılamış mı oldu? Halit Akçatepe'nin başarıyla canlandırdığı kekeme karakterler kekemeleri mi aşağılamış oldu? Yoksa bu mantıkla kekeme, şaşı, topal karakterler sadece kötülük yapan veya mağdur olan karakterler mi olmalılar beyazcamda? Uff, komediyi rahat bırakınız. Hatta kendinizi de rahat bırakınız. Gülünüz, bolca gülünüz Beyaz Hocam. Bırakınız biz de gülelim, hatta gülmekten ölelim!

http://sabah.com.tr/gny/gulsan.html

Üye
    iznik7 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    BURSA-İZNİK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında tuhaflık bizim millette..her şeyden şüphe eder bir sonuç çıkarır , hükme varırız..üstümüze düşmeyen konularda bile ahkam keseriz..bir zamanlar kapıcılardellendi,bir zaman tellaklar..şimdi de cem yılmaz şaşı karakteri için bizim özürlü arkadaşlar gocunuyorlar..şaşılık mı önemli adamın tarzı mı..adam ne yapsa komik oluyor ve güldürüyor insanları..şimdi tüm şaşı insaları görünce millet tepki mi gösteriyor,gülüp alay mı ediyor özürlü insanlarla..eğer o filmden böyle bir sonuç çıktıysa toplumda o zaman haklısınız..ama çok saçma işler bu işler..

Üye
    magic Avatarı

Son Giriş
    30.12-2009
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Boş bir muhabbet, cevap vereceğim diye kendinizi kasmaya değmez.

Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon