Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkes bildiğini hatırladığını yazsın.Engelli olarak bugüne kadar kaybolan haklarımız neler.Bize yapılan yanlış uygulamalar neler.

Üye
    maviperi20 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özgürlüğümü kaybettim hep birilerine muhtacım hamdolsun çokta kötü değilim normal bir insan görüntüm var ama çalışamıyorum çok şükür özürlü maaşım başladı ama yıllarca her ihtiyacım olduğunda birilerinin görmesini bekledim hayattaki en çok isteğim kendi paramı kazanıp kimseye muhtaç olmamak

Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım çok güzel bir başlık açmışsın.umarım cevaplarla kalmaz çözümler için birlik bereberlik sağlarız...

gelelim kaybedilen haklara.

istismarcıların yüzünden engelli sayısı ikiye katladı.sırf onların yüzünden engel dereceleri düşürüldü.
    hiç unutmuyorum,esnaflık yaparken bir müşteri geldi,elinde belgeler vardı,hayırdır dedim bunlarda nedir?

yaaa belediye engelli alıyorda onun için evrakları tamamlıyorum,engelin nedir dedim,orta parmağım 2 cm kısa azda eğrilik var.,yüzde kaç aldın dedim,%65
    sadece gülümsedim.

bunun gibi örnek yüzlerce hatta binlerce var.bunu sağlık bakanlığının açtığı memur alımında kayıt esnasında yine yaşadım.

Üye
    kaan1975 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence ideolojik bir başlık açmışın..akp karşıtı bir yurttaş olduğun belli..burda önemli olan nedir..?

bende chp=mhp engelliler adıne en ufacık ne yaptı sorusu sormam gerek diye düşünüyorum..akp engellilere çok ama çok şeyler yaptı..Yanlış bilmiyor isem Bakım maaşını dahi ak parti çıkardı..yanlışım varsa düzeltin lütfen..2022 yasayıda ak parti veya refah partisi çıkardı biliyorum...

Size bi şey söylimm tek bildiğim şey 30-40 Yıldır chp nin ve mhp nin hiç ama hiç bi şey yapmadığını iyi biliyorum..ve talabaniye barzaniye kilot aldığını da yeni öğrenmiş oldum..ermenistan karabağ savaşında ermenistana buğday yardımı yaptığını hepinizin malumu iliyorduk..meğer talabaniyede yardım etmişler dalton kardeşler..

Açkurt bey efendi..Nickiniz Karekterinize ve yazınıza yansımış..gerçekten ac kurt olarak gerçeği görememişsiniz yada ac kalmışınız..

Üye
    virgo7006 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2012
    Saat
    13:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaan kendine gel başlığın neresi ideolojik Allah aşkına ) Bence sen beynindeki ideolojik düşünceni dışa vuruyorsun.
    Hepimizin ortak yaşadığı sorunları yazmanın ne alakası var ideolojiyle

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Partizan olmaya gerek yok o yaptı bu yaptı diye neyse ya insanlık onurumu kaybettim hep dışarıda aşağılanmak koyuyor artık bıktım aşağılanmaktan ve bunu yapanlarda okumuş belli kültüre sahip insanlar içimi acıtan da bu ben sürekli dışarda olan bi insanım işim gereği evliyim çalışmaya mecburum ama böyle giderse bunalıma girip eve kapatacağım kendimi

İnsanların bu konuda eğitilmesi gerekiyor çünkü her sağlam insan bi engelli adayıdır

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kaan olaylara daha olumlu yönlerinden bakarsan sevinirim.Ben böyle bir sonuç çıkaramadım başlıktan.
    Türkiye'de herşey serbest olduğu için isteyen istediğini yapabiliyor.Vakıf Gureba Hastanesinde özürlü kartıyla gidip sıra alabiliyorsun ama Kartal Eğitim Hastanesinde telefonla randevu almadan gelme diyebiliyorlar.Hastanelerde özürlüler öceliklidir diye yazılar asılı dururken bundan bihaber görevlilerle karşılaşabiliyorsun.

Üye
    ÜMİT Avatarı

Gerçek Adı
    ÜMİT
    Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede kaan saçmalamışsın tek kelimeyle madem dedin iyileri yazdın bende yazayım kötüleri eskiden 10 yıl 3600 günde emekli oluyodu engelli şimdi ise kademeli olarak arttırıldı peki engelli çalıştırmayan sektöre yaptırım sıfır onu bırak kendi bünyesindeki açığı doldursa tayyip amcam açıkda engelli kalmaz objektif olalım iyiyi söylüyosan kötüyüde söle ayrıca siyaset tartışma yeri değpil burası en azından bu başlık öle bi başlık değil....
    Not: Ben namazımı kılan bi inasnım(allah kabul etsin inşallah)ama akpli değilim bilmem anlatabildimmi bazıları haşa tapıyolar nerdeyse ve bu vatanı böldürmeyede hiç niyetim yok arkasına düştüğünüz adama dikkat edin derim sadece son sözümde bu cevap yazmicam siyasetle ilgili cevaplara konuyu siyasete taşımak isteyen arkadaşlarada tavsiyem başlığı bi kez daha okumaları bilmem anlatabildimmi....

Üye
    kaan1975 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğrudur..Saygı Duyarım Görüşünüze..Benim Görüşümde bu yönde Ümitcim..

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Tamamda kardeşler insan insan gibi yaşyamadıktan sonra devlet vatandaşın onurunu koruyamadıktan sonra ister bu parti ister şu parrti ne önemi var ya insanca yaşaman iiçin sana gerekli standartlar sağlanmış şimdi veya bundan önce yok bundan sonra olurmu görülen köy klavuz istemez zor biraz e o zaman neyi tartışıyorsunuz hepsinin derdi aynı milletin elinde avucunda ne varsa almak

Üye
    yavuzyanmaz Avatarı

Son Giriş
    06.12-2010
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olarak kaybettiğim şudur
    B Ehliyetim var. Kulaklarımdan dolayı işitme engelli % 42 rapor aldım. Tam teşekküllü hastaneden H ehliyeti alabilir diye rapor aldım. Ama gel gelelim ÖTV den yararlanamıyorum. Çelişki. Madem yararlanamayacağım o zaman niye H ehliyeti alabiliyorum.
    ÖTV den yararlanamayacaksam H ehliyetimin ne önemi var.
    Çözümü Önerim H ehliyeti olanlar şartsız koşulsuz istinasız ÖTV den muaf tutulmalı.
    Memur olmam hasebiyle vergi indiriminden yararlanıyoruz, emlak vergisi vermiyorum ama otomobile gelince vergiden yararlanamıyoruz. Dahası da var. Bize kesilen trafik cezaları olsun, Kasko olsun, araba zorunlu sigorta olsun, yani devlete ödeyeceğimiz her türlü vergiden indirime tabi tutulmalıyız. BENDEN BU KADAR.
    Herkese saygılar.

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli memurların 12 senede emeklilik hakları kaybedilmiştir. Daha sonra engel derecelerine göre arttırılmıştır. 12 senede emelilik sağlayan kanun şuydu:

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/k..._sira_no=59123

soru şu: Emeklilik süresini kimler arttırdı? Kimlerin imzası var?

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

tek engellilerin değil engelsizlerin de emeklilik süreleri artırıldı..engellileril haklerı deği,varlıklarına bile tahammül edilmiyordu..şimdi haklar verilmeye başandı bir kere.. daha da güzel olacak.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim nickime bakıpta beni beni şu partili bu partili diye yakıştırma yapmayın.Bir partiyi eleştirmek o partili olmamak anlamına mı geliyor.Eksiklerini söylemeyelim mi.Senin söylediğin o 2022 maaşı yasası Demirel tarafından çıkartıldı. 1-Iktidarın 50 bin boş özürlü kadrosunu 8 yıldır bekletip bugün refarandum hesabıyla 5 bin kişilik alım yapıp geri kalan boş kadroları doldurmak için en hiç bir çaba göstermediğini söylemeyelim mi. 2-Iktidarın engellilerin emekli olma sürecini kademe kademe 15 yıldan 18 yıla çıkardığını söylemeyelim mi. 3-iktidarın yeni bir yasa çıkartarak engellilerin işe girmelerini zorlaştırdığını söylemeyelim mi 4-Yersiz ödeme iddiasıyla 24.000 özürlünün maaşını keserek %50 faiz uygulayarak vermiş olduğu maaşı geri istediğini icra takibi başlattığını söylemeyelim mi. 5-hem çalışıp hem de özürlü maaşı alanları icradan hacizden kurtarmak için 01.04.2008 tarihinde af çıkartmalarına rağmen bunu uygulamayıp haciz işlemlerine devam ettiklerini söylemeyelim mi 6-Bugüne kadar açılmış olan hiç bir sınavın şaibesiz olmadığını ve Ösym nin sınavı eline yüzüne bulaştırdığını Söylemeyelim mi.TAMAM SÖYLEMEYELIM ÖYLEYSE TÜRKÜ MÜ SÖYLEYELIM.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sana yerden göğe kadar bu konularda hak veriyorum yalçın kardeş. madde madde doğruları sıralamışsın. bu saydıklarını lehimize çevirmek için bizim bir an önce atağa geçip birşeyler yapmamız gerekiyor. artık ne gerekiyorsa !!!!

Sayfa 1 / 2 12 SonSon