Sayfa 6 / 26 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 388 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özürlüleri kormak devletin işidir
    bence özürlülerden oy almak için bir anlamı olmayan madde
    madeeleri çinde olumusuzluklarda var olumlu yönleride ama olumusuzluklar daha güçlü olacağından endişe verici
    yanlış insanlar yönetime gelirse çok kolay ayrımcılık yapacaklardır

"AKIL VE MANTIĞIN BİRLŞTİĞİ YERDE SORUN OLMAZ "

sorun varsa özülüler haklarını kaybediyorsa yeni yönetmelikle avrupayı değil mağduriyetin giderilmesi için çalışılmalı
    seçime kadar özürlü olarak müsade ediyorum
    vergi indirimi kaldırılmalı süreklidir raporu olanlar emekli ola bilmeli sağlam sayılmamalı
    verilen kimlik kartı ayda bile geçerli olup birdaha doktor yüzü göstermemeli
    % deler arsında ki farklılıklar kaldırılıp her özürlü tüm haklardan faydalanmalı

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

anayasada yer alacak olan engellilerle ilgili (geçici 2. ve 3. madde)ibare bana çok saçma geliyor, defalarca okumama rağmen bir anlam veremiyorum. benim yorumum şudur;
    malüllere pozitif ayrımcılık yapmak suç değildir. Tamam da ya pozitif ayrımcılık ya yapılmazsa ?
    Asıl pozitif ayrımcılık teşvik edilmeli, yapana karışmam gibi birşey olmuş.

yetmez ama evet.

Üye
    biribir Avatarı

Son Giriş
    29.04-2011
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Helal sana zübüş ya!
    bize kalkmışlar 15 senedir burnumuzdan fitil ,fitil getiren milyonlarca insanı işinden eden ,çalışan milyonlarında haklarını gasp edip patronlara yediren,işsizlikten çaresiz geçimini sağlayamayan insanları dilenci gibi görüp aşağılayan,camide ,türbede ,iftarda bile dini siyasete alet eden ,sanki onlardan önce bizim dinimiz ahlağımız yokmuş gibi bizi dinsiz sayan .her dakika her saniye bizi geriye götüren. geriye götürdüğü halde bizi sanki çok ileriye gidiyormuşuz yalanlarıyla kandıran.sadece ve sadece inşaat zenginleri yaratan ülkenin bütün ormanlarını :vasfını yitirmiş orman deyip talan eden ve o talan ettiği ormanlara para babalarının yaşayacağı lüx siteler konduran .memleketin elinden gelse her yerini yabancılara satan,toplumumuzun endeğerli sanatçılarına durmadan çatan türk halkının ve engellinin önündeki en büyük engel olan bu zihniyet şimdi bize diyorki
    _ülkenin her kalesini fethettim önümde birtek bana dur diyen yargı kaldı
    _sana ileride hiç bir şekilde beni bağlamayan ve arkasında durmayacağım hak veriyorum.
    _seni tam avcumun içine almama hak sağlayan bu anayasayı ne olur onayla
    cevap veriyorum HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIR

Üye
    halitunal Avatarı

Gerçek Adı
    Halitünal
    Son Giriş
    25.08-2014
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw allahaskına arkadaslar bu referandumda sacma sebeblerdendolayı oylarınızı bosa carcuf etmeyın. yazılara bakıyorum ınsan sırf tayyıbe gıcık oluyor dıe bole bı sansı kacırır aklım almıyor. bu nasıl bır dusunce yaw bosuna avrupalılar bizi kucuk gormuyoılar. zübüş narkadasımızın yazdıklarından anlasılan sırf tayyıbe sinir oıldugundan hayır dıyecegıdır. yani o pakettekı maddelerı sole guzelce bır okusalar hayır dıyecek bısıy bence yok. ben azından hayır dıyen hangı maddeyı nıe begenmedı dıe yazsa gam yemıcem. maddelerde bı yanlıslık yok ama kımı ınsan tuttugu partı hayır dedıgı ıcın hayır dıyor, kımı ınsan aılesındekiler hayır dedıgı ıcın hayır dıor, yanı ınsanımız hep bı yerden etkılenıyor. yani en azından biz engelli arkadaslar bırakalım party marty ıslerını elimizi kalbımıze koyup ona gore oy verelım . mesela sakat maası en dusuk 329 tl olacak valla sırf bu yuzden bir cok engellı arkadasımız evet demeli. kımseden etkılenmeden oy veren herkese allah razı olsun dıyorum.

Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eskiden memleke te giderken 22 saat te gidebiliyordum.şimdi ise 11 saat veya 1,5 saat

komşumuzun 2 tane ağır engelli çocuğu var,evde bakım parasından sonra çocuklarına daha iyi bakıyor.

eskiden ilaç almak için sabahın köründe ssk ya giderdim bekle allah bekle,birde aradığımız ilaç olmasa vay halimize,şuan her hastaneye gidibiliyorum her eczaneden ilacımı rahatça alıyorum.

istanbula geldim işsizdim,işsizliğim 2 gün sürdü,yasalardan dolayı işkur hemen işe yerleştirdi

eski mahhallede 20 ,30 senelik kiracı komşularımız 100 tl den başlayan taksitle tokiden ev sahibi oldu.

engelliler için beyaz kart olduğunu söylediler gittim aldım,Allah razı olsun yola verdiğim parayı evime market alış verişi yapıyorum.

yani verilecek örnekler daha çokkkkkkkkkkkkk

bunları görmezden gelemem

EVET

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

8 senediryeni mi aklınıza geldi engelliler???
    ne kolaylık var allah aşkına şuan?sgk senin sarf medikal malzemelerini ödememek için trafik sigortasına gönderiyor.sigorta da ben bir yere kadar öderim diyor.
    arkadaşlar daha önce dediğim gibi 3 madde dışında kimsenin diğer maddelere itirazı yok zaten.
    bırakın da biraz sosyal devlet olduğumuzu hatırlayıp,bir şeyleri de düzeltsinler.
    eskilere laf atacak vakit de kalmadı,8 senedir bu devletin başındalar,8 senedir nerdeydiniz?demekki geçen 8 sene de bizi kazıklamışlar ki şimdi pozitif ayrımcılıktan bahsediliyor.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

JEAM Kardeşimin söyledilerinin hepsinin altına imza atarım.Çok güzel dile getirmiş.Yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş özürlü kadrosunu 8 yıldır doldurma bugün refarumdum gelince %10 unu doldurmaya kalk.Madem özürlüleri düşünüyorsunuz neden tüm kadroları doldurmuyorsunuz da dilenci gibi makarna kömür veriyorsunuz.Bizlerin hakkını ellerinde koz olarak kullanıyorlar.Kısacası bizi kullanıyorlar.Engelliyi o kadar düşünüyorlarda neden yersiz ödeme iddiasıyla 24.000 kişinin maaşını keserek ceza uyguladılar.Hele hele bir kaç gün önce çıkan yasa tamamen özürlüleri yok etmeye yönelik.Bizi düşünüyorlarmış hah...hah..hah.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bencede EVET yapılanları görmeyip hep popilis davranıyorlar çünki tuttukları partiler onları öyle yönlendiriyor yapılanları yapılacakları görmüyorlar birinin ak dedigine öbürü aynı ideolojide olmadıgı için yaptıkları dogru olsa dahi zıtını savunuyop hayır diyorlar başarılı olmalarını istemiyen bir zihniyet bence

Üye
    zozanax Avatarı

Gerçek Adı
    BaYram
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul / kadıköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıkdıdarları kukla gıbı kulanan asalak yapılanmaya dur demek için EWETTTTTTTTT

Üye
    CALL OF DUTY Avatarı

Gerçek Adı
    The person you have
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21 ŞUBAT KRİZİ...
    Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizi...
    21 Şubat 2001
    Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Bülent Ecevit arasında yaşanan gerginlik, Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizinin patlamasına yol açtı.
    21 Şubat 2001 krizi, kamuoyunda "Kara Çarşamba" olarak adlandırıldı. Kriz, 14 aydan bu yana izlenen sıkı para politikasında önemli revizyona neden oldu. Hükümet, "dalgalı kur" politikasına geçme kararı aldı.

Krizin etkileri uzun süre devam etti. Binlerce kişi işsiz kaldı, çok sayıda işyeri kapandı.
    alıntı..

biz bunları unutmadık unutmayacazda

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

batan bankaları ve hortumcu kartel medyalarınıda unutma bütün kriz bu çünki hortumlar kesildi bukişiler yiyemiyor halka dagıtılıyor kömürdü makarnaydı diyorlar daha önçekiler dagıtamıyordu çünki bu karteller ve yandaşları yiyordu halkın yetiminrızkını

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Parti için diyen arkadaşlarda demekki akp yi tuttuğu için evet diyorlar.Zihniyet buysa bişey diyemiyorum.
    Bizim için faydalı olan şeyler illaki var ama bunu şimdiye kadar neden yapmadılar yada referandum dan sonra yine yapsın bizi düşünüyorlarsa

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ayrıca ben henüz ne evet ne de hayır diyemıyorum hala.ama genel olarak bakıldığında yasayı çıkaranların geçmişi ortada

burda boş yere çenemizi yormayalım kimse kimsenin fikrini değiştiremez sonuçta.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

referandum niye oluyor arkadaşlar buzamana kadar mecliste cogunluk oldugu halde herşeyde anayasaya sıgınan milletin iradesine ipotek koyanlardan kurtulmak için gidiyor bu zamana kadar anayasa mahkemesini arkalarına alanlar yürütmenin elini kolunu baglıyor buzamana kadar mecliğsi calıştırmayanlar dan nkurtulmak için milletin iradesini millete veriyorlar onun için evet

Üye
    lvntglcn Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu millet o kadar da aziz nesinlik değil. araya olması gereken 3-5 madde koyupta sem'in siyonistin anayasasına evet diymem. sakatlar için değil madde değişimi hepsine birer tane sırça köşkte verseler vatan haini olamam.

Sayfa 6 / 26 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon