Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 1420212223242526 SonSon
Toplam 388 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evetçi olmam ayrı birde hayır diyenlerin tutarsız partilerin sözleride beni iyice evete itti

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

metin ben hiç bir partiye sempatim yok emin ol akpden çok chpden nefret eden biriyim yazdim onuda işbankasi chpnin bankasidir bir tane özürlü çaliştirmiyorlar hayir diyen ilaha partisimi olmasi lazim niye böyle yapiyorsunuz ? onu anlamadim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Lokman Ayva'ya dair benim açımdan denecek birşey yok. Ondan ümidi keseli (ümidim yoktu zaten ama, işte, iyimser adamım ben), ne dediğini dinlemeyeli çoook yıllar oldu. Üzerinde konuşmaya bile gerek görmüyorum...

Şükrü Boyraz daha önce yazmıştı düşüncelerini, oradan biliyorum zaten. O da "bu anayasa yeni bir hak getirmeyecek" dedi durdu. Oysa bu madde zaten pozitif hak getirmiyor. Maddelerin yaptığı şeyi yazımda yazmaya çalıştım...

Diğer kör abimiz (adını şimdi anımsayamadım?) içeriğe dair konuşacaktı ama, fırsatı olamadı. Sadece AKP'nin sakatlar ve örgütleri ile diyalog kurmadan sakatlar adına bişeyler çıkarmalarına dair eleştiri getirdi, ki bence yüzde bin haklıydı ve programı değerli kılan tek şeydi. Onun dışında "yeni birşey getirmiyor" dedi o da. Ben bu görüşe katılmıyorum zaten; yazdım...

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

30bin öğretmen aliyoruz diye açıkliyorlar da onlara beklenti olmuyorda 30bin kadro dolucak kanunen bu vazifemiz demek mi beklenti oluyor ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

iktidarın bu konularda eli güçlü. ama derdini topluma nasıl anlatacak? sakatlara vreck hakları vrck hakları onvca işsize derdini nasıl anlatacak? dzavantajlı gruplara ne diyecek? dvlt tüm vatandaşlarına eşit durmak zorunda. hr vatandaşına eşit gitmeli. ama onca işsiz arasında sen gel sakatların kadrosunu doldurmaya çalış. ama az bir kadro değil mi bu?
    peki yıllardır niçin doldurulmuyordu? niçin boştu? bu boşluk gereksizdi. doldurulmaıs gerekiordu. vet ski madde yeterdi. ama yapan kim? yok.
    şimdiki haliyle en aızndan eşitliği sakatların lehine bozacak. eşitliği sanki saglamak kolay bu ulkede? hele bir eşitliği bu ulked etum vatandaşlar adına saglamak v eşit şekilde tum vatandaşlara gitmek kısa vadde mumkun değil. ama dezavantajlı gruplara anayasanın vrdiği güçl gidilebilir. oncelik vrilir yani. kimsenin sesi d çıkamaz buna
    taktik önmlidir hneuz imkanların tüm eşitliği saglayamıyorsa.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi bu anayasaya giren pozitif ayrimcilik anayasaya şuanki haliyle aykiri olmasina ramen yürürlükte ? yani normalde şuan bize yapilan uygulamlar anayasaya göre pratikde aykiri kendisi söyledi lokman bey koyma amaçlari dava açılmalarinin önünü kapamak şöyle diyeyim istanbulda beyaz kart uygulamasi şuan anayasaya aykırı pratikte yani istanbul belediyesi bu olayi mahkemeye taşir ise bu iptal edilebilme olasiliği mevcut ama bugüne kadar bunu yapan olmadi var olan birşeyi anayasaya koyma niyetindeler yeni hiç birşey yok benim anlatmak istediğim odur abim
    melek abla bende diyorum ki şu dediklerin zaten şuan yasalarla mevcut diyorum ? sen şuan engellilerle saglamlari bir tutuyorsun ? ben normal statüde kpssye girsem %40 rapor alti almam lazim benim dezavantajim var elmayla armutu ayırın lütfen
    ayni şekilde memurlara toplu sözleşme hakkı şuan yasalarla bunu zaten yapabiliyorsun?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

kaynaştırma politikası uyglamaya kalkt noldu bu ulkde? bangır bangır ne işi var sakatların diyor okullar. hukumet yapsın dmk kolay di mi? ogrtmni istmior sakatı okulu istmior sakatı. yasa çıkartmak kolay di mi? okul rampayı yaptırmıor ki. grkçesinde haklı. benim param yok diyor. onca suyum elktriiğim varken iki sakat için niy rampaya tuvaletine para vereim dior. eşit bir sorun çıkarıor karşısına devletin. diyor ki benim sorunlarım şunlar. sayıyor maddi eksiklerini. halka anlatamam bunu. once şunu ayarlarım talplrimi yaparım. iki sakat için 25 ogrnciyi telef edemem diyor.
    tabi toplum sakatları kabul edior. ayrımcı değil. eşitlikçi yaklaşıor. ve sakatlar için yapılan her değişimi goz dortle alkışlıor di mi?
    tpoplum sakatlar için yapılacak her duzenlemeye yaşşa yaşşa diye alkış tutuyor di mi?
    kaynaştırmaya kalktı okullarda sakatlarla saglamları. sakatlar da devlt okuluna gitsinin adıımını attı. noldu. şikaytlr diz boyu.
    halk memnun değil. sakatın n işi var okulumda diyor.
    ogrtmnlr memnun dğil. been bu işi bilmiorum diyor. okul mmnun dğil. alt yapım yok diyor.
    haklılar. vt alt yapı yok. e onca sorun aarsında niye oncelik verior devlet sakatlara neye dayanarak?
    anayasadan alacak bu gucu işte bir de. iş yarar mı bilemioruz. halk sesini kısar mı sizce artık? işte bunun cevabını gorcğiz. ama sanmıorum. yasalar olmasına ragmn karşı çıkıolar anayasaya dayandırsak nolacak?
    ama en azından yasaların anayasaya uygun olmısşart ve anayasa bu konuda tk mrci. bunun gucu daha farklı olacak diye inanılıyor.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şef;
    verdiğin 6 örnek içinde, tek tek bakıldığında evet denilebilecek eklentiler tabiki mevcut... bense sadece bana göre hayır demek için yeterli maddeleri yazıyorum... evet çıkması halinde tabiki pozitif ayrımcılıkla neyin kastedildiği kanunlarla düzenlenecek... bu sadece bu madde için değil diğer maddeler için de geçerli...
    bu oylamada önemli olan şu bence... eğer birisi evet diyorsa, paketin tüm maddelerine evet diyecektir...
    ama hayır diyen kişi tüm maddelere hayır diyor diye bir şey söz konusu değil...
    birinin ak dediğine diğerinin kara dediği bir siyasi arenada diğer maddeler neden meclisten geçmemiştir bunu siyasi çekişmeler içinde olan aktörlere sormak gerekir... zira bu konu içindeki tartışmalar bile "boy, soy" tartışmalarından daha seviyeli geliyor bana, ki bunları topluma örnek olması gereken insanlar yapıyor...

sonuçta bu pakette HAYIR demem için yeterli birkaç madde var ve sırf onlar için HAYIR diyeceğim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu kadar basit işte abi. Ben bu yazıyı yazarken kim evet diyecek kim hayır diyecek diye değil, "evet" oyu fazla çıkar ve bu değişiklikler olursa o örneğini verdiğim 6 olay yazdığım gibi sakatlar lehine iş görecek mi diye yazdım. Bu başlıkta tek tartışmak istediğim, öğrenmeye çalıştığım da budur aslında.

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yorum yapmıyacam! Yorumu zaten Burhan Kuzu yaptı bu madde zaten anayasa nın içinde var. Demekki sakatlarıda kavganın içine çekmek için olan madde buraya eklenmiş...
    Diğer maddelerde bence boş! Yurdum insanı mevcut yasaları uygulamıyorken..Bu kadar masraf etmenin manası nedir? İsraf, israf, israf...

Bu arada iyi bayramlar..

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlatmak istedigimde bu zaten var olan bir maddeleri anayasaya taşimiş hay sen çok yaşa clegg

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylığı yasasındaki bakmakla yükümlü olunan bireylerin dayanagı TMK 364. madde. Nafaka yükümlüsü yakınlarından dolayı 2022 aylığı reddedilen arkadaşlar diyor ki: " ben ergin biriyim. 18 yaşını tamamlamışım. artık annem babam bana bakmakla yükümlü değil. ben çalışmıorum. sigortalı deilim aylık geliirm 98 TL'yi geçmiyor. Ailemin gliirndn dolayı 2022 aylıgının bana vrilmmsini dogru bulmuyorum ve mahkemeye gitmek istiyorum.
    Mahkemy gittiğinde ise SGK diyecek ki bak 364. maddeye. orada nafaka yukumlusu yakınların sorumlulugu varken ve yoksullugu nafaka yukumlusu yakınları tarafından karşlılanıyorken bu benim sorumlulugum altında değil.
    evet arkadaşlar şu an bu 2022 diynlr var aramızda. şimdi yasalarda ergin tanımı TMK yapılmışken ve TMK 364 maddsi tüm vatandaşlar için gçrli iken nasıl halen ben erginim ailem bana bakmakla yukumlu değil diyip herkisn eşit oldugu bir ulkede sakatlıgınızdan dolayı ayrı bir hak iddia ediyorsunuz kendinize?
    sırf bu 364. madd varken bile sakatların ailesinde bakabilcek bir alt soyu ust soyu varsa dvlet bn bu yoksul sakata bakmam bu sorumluluk nafaka yukumlusu yakınlarına aittir diyorken ne yapılacak yoksul ama ailesi yanında kalmaya mahkum ailsin muhtaç idlmiş evlenmeyen iş bulmayan parasız ailesinin harçlıgına mahkum engelli arkadaşlarınıza?
    364. maddeyi sakatların lehine nasıl hangi anayasa maddesine dayanarak dğiştirmeyi teklif edecksiniz? sırtınızı nye dayayacaksınız bu yasayı dğiştirmke v ynidn duznltmek için?

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

netice ?

Üye
    brillant Avatarı

Son Giriş
    22.12-2010
    Saat
    22:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede kesinlikle hayır. sakatlarda hayır demeli bunların amacı farklı bizim için yapılan maddeye bütün milletvekilleri evet der ama 2 ve 3 madde bunlar akp nin amaçları bu maddeleri geçirmik diğerleri öylesine

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    neticeyi gorceksiniz zaten. lafa grek yok bu konularda. hazırcılıga alışmış bir halktan tklif glmsini bırakalı çok oldu. adam akıllı bir tklif glmior diye akıl sagduyu sahibi insanlar bu adımları yarı yolda brakacak değil. bu ulkede engllilrin mucadel ayagı eksik ve yetrsiz. en azından avrupa mucdele ayagından dstek alınıyor. onlar çalışmış çabalamış baya olumlu adımlar atmışlar. hiç olmazsa goruş adam akıllı mucadel eden adımlardan alınıyor. ulkede mucadele ne demek bilmyenler var diye adım atılmayacak diye bişi sözkonusu değil. o yuzden gelişmiş uygarlıkların tecrubsinden yararlanılıyor. bu ulkden teklif gelmesi v bu ulkede mucadele ayagının oldugu zamana kadar en azından bir adım bu. kışkırtıcı bir yontem bu. ama başka yol yok. çunku bu ulkede englli mucadelsi çok sıg algılanılıor. sivil toplum kuruluşlarından goruş alınacak ha. ortada adam akıllı goruş yok ki. ne yaptıkları ortada hpsinin. hepsinin adımı izlenior. ama onmli olan eylem ve sonuç alınması ve çözüm bulunması. bu konuda en iyi örnk Ab uygulamaları. o yuzden şimdilik tecrubeden yararlanılıyor. ne zamana kadar? tabiki aktivistlerin bizim ulkede de çaba gostrmsi v sesini duyurmasına kadar. ondan sonraki adımları ve neticeyi bu ulknin aktivistleri blirleycek. bu ulkede tartışmadan polmiklerden bslenmden bir iş yapmanın yolu çok zor. konuşmak bdava. ama teklif v öneriy glinc bl kseden olmuor. bu ulke sadece bir sorunla çvrili değil. adam akıllı gln bir öneriye kimse sırt çvirmz. ama adam aklıllı öneri sunan yok. ancak çlm ayagı.
    nyse 12 eylul sivil darbe girişimi kutlu olsun şimdiden bu ilk adımdı zaten.

Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 1420212223242526 SonSon