Sayfa 13 / 26 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 388 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaslar siyasi görüsünüz sorulmuyor anayasa maddelerini okuyun sonra karar verin olmazmı.eğer okumayı bilen birisiyseniz inananın evet den baskası olmayacak.bizim için maddeleri okuyun lütfen.görüsünüz size kalsın.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

elif hanım cok dogru söylüyorsunuz fakat ülkemizdeki kutuplaşma yüzünden kiminin beyaz dedigine sırf karşı ideoljiden oldugu için siyah diye biliyor cıkacak yasalarda aynı herkes istedigi gibi yorumluyor birgurup engelliler acısından cok güzel avantajlar saglıyor dediklerimize bir gurubu muz da haklar elinden alıyor diyebiliyor inşallah referandumdan bizler için hayırlısı cıksın

Üye
    fulyaa Avatarı

Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,

STK lar ilgi duydukları partiler bakışıyla, hem de ait oldukları dernek yöneticiliklerini kullanarak engelli ve hasta adına konuşmak bu ülkemizin engelliler-sakatlar adına en önemli yanlışı bence. STK tepkilerini açıklamalarını takip ediyorum da bu davranış şeklinden bir engelli ve hastalığı yaşayan biri olarak çok rahatsız oluyorum. Hükümet yanlıları ve karşı görüşte olanlar siyasi bir yaklaşım göstererek bu görüşlerini yönetici oldukları engelli topluluklarına maal ediyorlar. Bu her iki taraf için de böyle. KHD yöneticisi sıfatıyla nöromüsküler hastalar adına eylemlerde - tv lerde adımıza görüş belirtenler başkalarının ağzıyla ve bakış açısıyla konuşuyor olmalılar. Çünkü tarif ettikleri bizim gibi hastaların-engellilerin ihtiçları olamaz. Nöromüsküler hastaların sesiymiş gibi davranan sanki bu hastalardan vekalet almış gibi hastalar adına konuşan hozgul bir genel kurul kararı ve izni mi almıştır da tv de-eylemlerde vereceğmiz oy rengini hastalar adına belirtiyor. Buradaki bu kişinin hukuk yansıtması sadece kafa karıştırır çünkü hukuksal yönü hakkında yorum yapacak konumu yoktur. Kendi kendilerine bir organizasyon yapmışlar s. derneği yönetiminde engelli olmayan bir avukatı da başkan yapmışlar ve hiç bilmediği engelli türleri için yorum yaptılar-adımıza oy rengi belirlediler. Deniyor ki, devlet engelliyi himaye etmesin, eşitlik istiyoruz. Bunu o tarif ettiği uluslararası organizasyon ülkelerinde asla engelliyi devlet himaye etmesin denmez. Sahiplenmek ana maddedir. Özellikle hozgul un adına konuştuğu hasta ve engelliler olarak bizlerin devlet himayesine-pozitif ayrımcılığa ihtiyacı vardır. Solunum cihazında bir SMA ve DMD hastasının ALS hastasının ya da yaşamı çok kısıtlı olan md lilerin ve tüm nöromüsküler hasta ve engellilerin illah ki pozitif ayrımcılığa ihtiyacı vardır. Ama bu avukatın başkanlığında yanında bu kişi de bulunduğu halde bunu engellilerin reddettiğini açıklıyorlar. KHD adına hozgul o eylemlerde-tv de böyle yorum yapıyor.

Benim de yorumum sadece kendi durumumla - durumumuzla ilgilidir. Referandumun geneliyle evet-hayır ile ilgili değildir. Sadece konudan bir politik kazanım çıkarmak isteyenlere karşı 46 yııllık SMA hastası olarak kendi durumumuzu anlatmaktır. Birilerinin politik ve dernek geleceklerine olan beklentileri okuyanları yanlışa düşürebilir diye yazmak istedim. Çok konuşabilmek konuşmaya da ortam bulabilmek hukuk biliyor-hukuk yorumu yapabilir anlamına gelmiyor. Kendince birilerinin yanında bir ortam bulmuş ve yanlış-gerçek adımıza konuşuyor işte.

Herkese selamlar, iyi bayramlar

Fulya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Böyle aralarına çok sayıda mesaj girmiş ikili yazışmalarda takip zor ve üçüncü kişler için kafa karıştırıcı oluyor ama, bir çözümü de yok sanırım. Hakan'la olan muhabbetimize kaldığımız yerden devam ediyorum...

Yazışma kronolojimiz:
    Benim yazımla ilgili Hakan'In ilk görüşü 06.09-2010 Saat: 15:20
    Bu görüşe benim yanıtım 07.09-2010 Saat: 19:00
    Hakan'ın yanıtı 08.09-2010 Saat: 02:03
    Bu da benim görüşüm (Siyahlar benim, kırmızılar Hakan'ın):

"Bu yeni anayasa olmasa bile şu haliyle mevcut yasalar size ayrımcılık yapma hakkını vermiyor. “Bundan sonra” lafzı hatalıdır. Şu an TCK’ya göre yapılan iş zaten suçtur."
    Suçtur tabii ki. Ama diyorum ya, buna rağmen kurumlar pozitif hakkı bahane ederek suç işliyor... Ben de diyorum ki, bu değişiklik olduğunda bu suça karşılık mahkemelere gitmemize gerek kalmadan kurumlar suç işlemekten geri duracak; SGK'nın "sakatlar giremez" diyebilme cürretine temel olan "onların pozitif kadroları var" argüman ortada kaldırılacak. Kurumlara, herkesin gerçekten eşit olduğunu anlatmanın kestirme bir yolu olacak bu değişiklik.

"Hayır gelmeyecek. Çünkü biz eşitliğe aykırı ve negatif ayrımcılık olduğunu iddia etmekteyiz. Neden pozitif ayrımcılık yapmadın demedik.Negatif ayrımcılık yaptın dedik."
    Bunu biliyorum ve tabii ki doğru olan bu. Ben diyorum ki, bu kadar açıkça ayrımcılık suçu işleyen sgk, bu yaptığı işi hangi argümana dayandırıyor/dayandıracak? Ben söyleyeyim: "sakatlar için ayrı sınavlar var, oralara başvurabilirler" diyecekler. Demeyecekler mi? Saçma sapan bir argüman ama kabul etsek de etmesek de kurumlar bu saçmalığın arkasına saklanıyorlar. Bu bir veri Hakan; bu şekilde mağdur olan onbinlerce sakat var Türkiye'de. Verdiğim 6 örnek de bir vaka olarak ortada duruyor. Biz istediğimiz kadar "eşitliğe aykırı" diyelim, kurumlar ve mahkemeler "sakatlar sakat statüsüne" diye dolanıp duruyor ortalıkta... İşte bu değişiklik diyorum ben, bu saçma argümanı ortadan kaldıracak ve kurumlar bu haltı yiyemez olacak. Bizler de mahkeme peşinde koşmayacağız.

"uluslararası sözleşmeler -idealize ettiğin gibi- iç hukuku bu derece düzenleyebilir mi"
    Net cevap veriyorum: Evet. Bir defa bu bir idealize edilmiş değildir, bir taahhüttür, yükümlülüktür, görevdir ve sorumluluktur. Herhangi bir uluslararası sözleşmeyi imzaladıktan sonra o sözleşmeye aykırı hüküm koyulamaz.

Hakan, uluslararası sözleşmelerin iç hukuktan üstün olduğunu tabii ki biliyorum ve bunun inanılmaz önemli bir kazanım olduğunu da her yerde söylüyorum (bu sözleşmeyi AKP'nin imzaladığını da anımsatayım). "İdealize etmek"ten kastım, yani, madem bu sözleşmeler bizi bu kadar bağlıyor, neden biz hala AİHM'de binlerce dava kaybediyoruz, neden onca sözleşmeye rağmen Türkiye'de eşitlik ilkesini hiçe sayan, en tosunuundan ayrımcılık suçları işleniyor, neden mahkemeler/kurumlar bu sözleşmeleri yok sayıyor?
    Veri dediğim bu. Biz ne dersek diyelim, TC bürokrasisi bu sözleşmeleri okumuyor, görmüyor, yok sayıyor. Ve ben diyorum ki, eklenen bu ibare, bürokratların baktığı yöne "sakatlara ayrımcılık yapma" tabelası olacak.

"ulusal yasaları" Kaldırmayacağız elbette ama uluslararası sözleşmelerle çelişiyorsa düzenlemeleri ona göre yapmak zorundayız.
    Varolan anayasa çelişmiyor da değişiklik yapılınca çelişir hale mi gelecek?

"Yargı mekanizmasının pozitif hakları eşitliğe aykırı saydığı" Bir tek somut örnek yok bu konuda.
    Çünkü bu konuda kayda değer davalar olmadı henüz. SGK'ya açtığınız dava mahkeme tarafından "pozitif düzenleme yapılmış, oraya girsinler" diyerek kapatılırsa şaşırmam. Örneğini verdiğim Danıştay kararı bunun olabileceğini söylüyor bana. Bekleyip göreceğiz... Damgalı plakalar için dava açalım mesela... Bakalım ne sonuç çıkacak?

""pozitif haklar eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz." ibaresinin olması bir avantaj" sağlamaz. Aksine bize korunması gereken muhtaç kişiler olarak algılanmamızı sağlamlaştırır. Aslonan eşitliktir.
    Türkiye'de sakatlar toplumsal kurgularla dezavantajlı duruma düşürülmüşlerdir ve en ağırından ayrımcılıkla mağdurdurlar. Doğru mu? Doğruysa, bu mekanizma anamızı ağlatıyorsa, bu bir veriyse, o zaman gerçek eşitliğin hayata geçirilmesi için pozitif hakların düzenlenmesi zorunludur. Bu da uluslararası sözleşmelerle bize dayatılan bir konudur. Seçem şansımız yoktur...
    Ha, işin felsefesine dair konuşacaksak, eşit nedir, normal nedir vs. o ayrı... Ama sosyolojik ve ekonomik bir tespit yapacaksak, bu ülkede sakatlara pozitif hakların verilmemesi demek, sakatları öldürmek demek...

Yeni anayasa eşitlik getirmiyor, böyle bir hüküm okudunuz mu?
    Anayasaya göre hepimiz eşit miyiz? Evet. Yeni eklenen ibare buna bir de "pozitif haklar eşitliğe aykırı sayılamaz" diyor. Bu bir adım daha eşitlikçi değil de nedir allah aşkına?

"Diğer taraftan: yeni düzenleme çok açık, diyorki; pozitif ayrımcılık yapılırsa bu eşitliğe aykırı sayılmaz diyor. bir idare makamı eşitliği engellilerin lehine bozarsa yani bozmayı isterse o eşitliğe aykırı sayılmayacak diyor. yani gene idarenin iradesinde."
    E kimin idaresinde olacak? İdare gücü elinde bulunduruyor, hizmeti o sunuyor; doğal olarak haksızlık yapmaya muktedir olan da onlar. Onlar bu haltı yerse, biz de bu maddeye istinaden hakkımızı savunacağız...
    "Yapma Sevgili Bülent. Yapılan haksızlıkları meşrulaştırmış olursun. Anayasa’ların bir amacı da yasamanın, yürütmenin, yargının sınırlanırı belirlemek ve sınırlandırmak içindir. İrade elinde bu kadar güç bulundurmasın diye Anayasa ve yasalar yapılır. Anayasaların bir amacı da bireyi devletten korumak içindir. Şimdiye kadar devlet hep bireyden korundu. Bu maddeye göre hak talep edemezsin. Çünkü alınacak bir tedbir varsa diyor. Almazsan ne olur peki?"
    Bu konuda birbirimizi yanlış anlıyoruz sanırım. Devletin alanını daraltıp bireye yer açma konusunda tabii ki yüzde yüz mutabıkız. Sen "kurumlar isterse pozitif hak tanır. Bu da insiyatifi onlara verir" diyorsun. Peki bu gücün kurumlarda olma halini bu madde mi sağlıyor? Pozitif hakkı kim verir? Sen verebilir misin? Ya ben? Hayır. Kim "verir"? Siyasetçiler/kurumlar. Peki onlar bu hakkı nasıl "verir"? Yasalarla/yönetmeliklerle. Dolayısıyla anayasanın "bir idare makamı eşitliği engellilerin lehine bozarsa yani bozmayı isterse o eşitliğe aykırı sayılmayacak" demesinden daha doğal ne olabilir ki? Bu hukuk mantığı açısından kaçınılmaz değil mi?
    Güncel bir örnekle düşüncemi açıklamaya çalışayım: Malum, yıllardır kamuda 40 bin sakat kadrosu doldurulmuyordu. Kurumların gerekçesi neydi? "Bütçe yok". Hükümet ne yaptı? "Evet, personel alımında bütçe belirleyicidir, ama sakat kadroları için bütçe gözardı edilmelidir ve boş kadrolar doldurulmalıdır" dedi. Nitekim bundan dolayı kamudaki boş kadrolar dolmaya başladı... Şimdi biri çıkıp "sakatlara bütçe varsa eşitlik gereği bize de bütçe ayrılmalı" diyebilir mi teorik olarak? Diyebilir. Ama işte bu anayasa değişikliği ile bu denilemez hale gelecek.

"Yeni anaysa senin korunmaya ihtiyacın olduğunu söylüyor. Sen bunu hazmedebilir misin?"
    Sen/ben işi değil ki bu. Yukarıda da yazdım. Bugün TC'de sakatlar pozitif haklarla korunmasın, inan sosyal patlama olur, sokağa çıkamayız. Kim kendi başına bırakıldığında otobüse rampa yapar? Kim sakat personel çalıştırır? Kim okulları erişilebilir yapar? vs.vs.vs. Nitekim uluslararası sözleşmeler de şart koşar pozitif hak verilmesini... Mazallah, iliklerine kadar "devleti vatandaştan koruma" ideolojisiyle malul bürokratların olduğu bir ülkede pozitif haklar istemeyiz dersek, sosyal devleti felan çöpe atmış oluruz...

Ama dediğim gibi, işin felsefesini konuşacaksak, o apayrı bir düzlem...

Bence bu değişiklikler sakatlar için bir adım da olsa kazanımdır. 4 madde saydım yazımda, hepsi sakatların gündelik yaşamlarını olumlu etkileyecek maddelerdir. "Yok, öyle değil, bugün şu hakkımız var, bu değişiklik olursa o hakkımız yok olacak" dediğiniz bir örnek varsa, paylaşın lütfen?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi var olan yasalar zaten uygulanmiyor bizi kullanmalari sizce hoş mu ? %3 açık neden kapatilmiyor bu büyük bir sorudur ve kimse neden buna cevap vermiyor ? bunun kapatilmasina engel nedir ki sen yasani uygula ki samimiyetlerine inanilsin yoksa trafikte plakan olsa ne olur olmasan ne olur mesele bu değil ki benim anlayamadiğim bu senin haklarini veriyolarmi ki oy için bunu koyuyorlar saçma değilmi abi bu ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Cem, "%3 açık neden kapatilmiyor" sorusunun cevabı anayasa değişikliğinde mi saklı? Bu sorunun anayasa değişikliği ile ne ilgisi var? Anayasada hiç değişiklik yapılmazsa, %3 kotalar dolacak mı?

Bence AKP iliklerinin en en en derinine kadar neoliberal bir partidir. Fakat adamların derdi siyaset yapmak ve siyasal duyarlılıkları da halkın taleplerine (daha doğrusu kendi tabanının taleplerine ve kendi temel politik görüşlerine ters olmadığı sürece) kulak vermek olduğu için, bugüne dek sakatlar için adı bile anılmamış bir çok ekonomik ilerlemeyi hayata geçirdiler.
    On yıllardır %3 kota boştu. Bugün (daha referandumun adı bile anılmazken) bu parti bu kotaları doldurmak için gerekli düzenlemeleri yaptı ve kadrolar dolmaya başladı. Birkaç ayda 8 bin kadroya atama yapıldı/yapılıyor. İnşallah bundan sonra da devam eder... 2022'ye dair iyileştirmeler, evde bakım hizmetinin getirilmesi, TCK'da ayrımcılık suçunun tanımlanması vs.vs.vs. Doğrusu tüm bunlar benim AKP'den hiç mi hiç beklemediğim şeylerdi. Ama dedim ya, adamlar siyaset yapmayı biliyorlar ve politik algıları duyarlı. Helal olsun. Diğer partiler ancak AKP'nin tozunu yutar bu icraatlarda.

Ha, bunları yazıyorum diye AKP'yi olumluyor muyum, onların seçmeni miyim? Hayır. Dünya görüşlerimiz taban tabana zıt. Politik söylemleri de icraatları da bence birçok alanda ikiyüzlü ve neoliberal...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Doldursunlar boş olan engelli kadrolarını ondan sonra samimiyetlerine inanalım.Sosyal yardımlaşma vakıflarında dilencilik yaptıracağına,Odun kömür makarna dağıtacağına,3 ayda bir karşılıksız para vereceğine iş ver hayata kat.bakım parası alanlar olsun 2022 parası alanlar olsun çok mu mutlular yatarak para kazanmaktan.Boş durmaktan dışlanmaktan hepimizin psikolojisi bozuluyor.Bunları görmüyor musunuz.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

abicim benim derdim akp değil ki yazdim chpnin bankasi olan iş bankasi özürlü çaliştirmiyor ilan veriyor dalga geçer gibi mülakat yapiyor onlarada lanet olsun ? referandum öncesi 8bin kişi almalari komik degil mi ? zaten var olan haklarim verilmiyor sen memnunmusun her otobüse binebiliyormusun ? her kaldırımda gezebiliyormusun ? 540 lira 3 ayda iyi paramidir geçinebilirmisin herkes bakim alamiyor ki %84 dayimin raporu var agir değilmiş neye göre kime göre agir değil ? yapsin herkesin haklarini versin desin ki bunlar kanun sizin haklarinizi güvence altina aliyorum seve seve evet diyeyim akp degil chp yapsa aynisini yazardim ben millet gibi parti borazanliği yapmiyorum ... dolmak zorunda bu açiklarin kanun yapmişlar kendi kanunlarini yerine getirmiyorlar kanunsuzlukla suçluyorlar eşitlik özgürlük vs vs ... ben senin daha duyarli davranmani istiyorum şu site çogu derneklerden daha çok takip ediliyor ben mesela üye degilim hiç bir dernege ? ben sadaka istemiyorum ki ben ünüversite mezunuyum torpil aramak yada kadrolar ne zaman açilcak diye senelerce beklemek zorundamiyim ? önce var olan kanunlari işletsinler sonra benden oy istesinler akpsinede chpsinede mhpsinede sözüm budur samimi olsunlar !!

Üye
    REİS68 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    Levent kardeşim sakatlıkla ilgili iki cumle yazsan sonra vışlasan
    Kopyaladın maddeyi anladık sakatlık mevzuna dalacaksın biraz biraz gayret etsn başaracaksın inan
    o vış vışlar hatırına senin guzel hatırına "evet" oyları yuzde 58 oldu teşekkür
    her vışvışla bu yuzdelik dilim artacak bilesin
    Size sonuna kadar katılıyorum , insanlar yasaların nelere getirip neler götüreceğini düşünmöeksızın önyargılı olarak tercih yapma niyetinde

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kimse kim seyi safına cekmeye calışmasın bunlar yanıltmasın senin hayrın sana benim evetimde bana herkes kendine göre yorumluyor nediyelim hakımızda iyi olan referandumda kazansın

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bulut kardeş iyce sulandırıyorsun hayırcıların yaptıgı anketlerde dahi ufak ara önde cıkıyor secimlerdede sizingibi öndeyiz dediler ama acık ara geri düştüler kendinizi avutmayın bir iki siteye bakarak genele bakın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Aslında iyi fikir bulut bu
    Dur ölüleri kaldıralım biraz ayaga

Evet, asrın çığlıkçılarını sahneye davet ediyoruz!

Bayramınız bu vesileyle kutlu olsun Bayramdan sonra bahar gelsin
    Dailymotion - Mercan Dede - Napas - a Music video

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

helal olsun istanbul ankaradada öndesiniz acık ara myntte hayırcılar tebrikedrim siz ancak kendinizi kandırırsınız

Üye
    sevdalim_01_ Avatarı

Gerçek Adı
    NAMIK
    Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuna kadar evet...........

SEVDALIM kardeş sen referandumla akpyi önce ayırt et sonra maddeleri iyi oku oku ki, neye evet neye hayır dedigini bil referandum ayrı particilik ayrı . haaa gelelim genel seçimlere secim zamanı sen akp oy vermessin chp verirsin veya kjdklasjd partisine ver oyunu, ama referandum gelecegimiz için cok önemli bir adım kulakdan dolma laflarla umutsuzluga sürüklenmiyelim

Sayın arkadaşım
    acık akp ne olduğunu bilsen bu anayasa maddelerinin kimlerin geleceğini kurtardığını bilirdin yarınlar mı ????????? O zaten yok ki eskiden deniz sahiline çadır açardım 30 tatil deniz kum güneş şimdi çadırı kuramıyosun sahil birilerine peşgeç çekilmiş sana daha ne sayım avrupalı olma adı altında tum türk lük vatan elden gidiyor bak zina da suç değil
    boş verin bu evetçi muhabet evet çıkarsa hafdaya fettullah hocam dolma bahçede haaa bir de sakat aylığım artı yaaaa demiş garibim alo uyanın uyanın zekat fitre ile oy toplanıyor neyse oyum hayır kardeşim

Üye
    hasan1907 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Madde 10’a eklenecek ibare: “Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz
    VIŞŞ DÖVLET BABA BİZİM ADIMIZA İSTEDİĞİ İYİ YADA KÖTÜ TEDBİRİ ALACAK , ALDIĞI TEDBİR EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI OLSA BİLEM , EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI SAYILMAYACAK . VIŞŞ
    VIŞ VIŞ VIŞ

vış vış bu madde diyorki alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz yani “Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alıncak tedbirler diyor yani i diyor ki bu madde çeşitli haklar tanındığında pozitif ayrımcılık çerçevesinde değerlendirilecek ve kimse 'bu eşitliğe aykırı' diye haklarıma engel olamayacak.

Madde 148’e eklenecek ibare: “Herkes, Anayasada güvence altına alınmış temel hak ve özgürlüklerinden, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamındaki herhangi birinin kamu gücü tarafından, ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesine başvurabilir. Başvuruda bulunabilmek için olağan kanun yollarının tüketilmiş olması şarttır.”

VIŞ ÖNCE TÜKETECEKSİN ,ÖNCE MAĞDUR OLACAKSIN MAĞDUR OLMADAN AİHM EYE BAŞVURAMASSIN VIŞŞŞŞ
    VIŞ VIŞ VIŞ

vış vış AHİM den önce anayasa mahkemesine gidiyorsun gideceksin hakkını ilk kendi mahkemende arıcaksın anayasa mahkemesi senin istediğin kararı vermedi mi o zaman git diyor ahim e ne kadar sığ bakıyorsun vış mış la olmaz bu iş öyle

bu lafları ettikten sonra da banane evet- hayır dan diyorsun

1)Engelimden doğan çeşitli haklar tanındığında pozitif ayrımcılık çerçevesinde değerlendirilecek ve kimse 'bu eşitliğe aykırı' diye haklarıma engel olamayacak.
    2)İşe girerken 'çürük' belgesini kimsenin gözüne sokmak zorunda kalmayacağız.
    3)İhlal edilen ve verilmeyen haklarımı ombudsman kurumu marifetiyle mahkemelere düşmeye gerek kalmadan devlete anlatabileceğim.
    4)Normal mahkemede elde edemediğim hakkımı, AİHM'e kadar gitmeye gerek kalmadan kendi ülkemin Anayasa mahkemesine başvurarak arayabileceğim.
    E bütün bunlar için benden de EVET

YÜZKERE EVET BİN KERE EVETTTTTTTTTTT

Sayfa 13 / 26 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon