Sayfa 12 / 26 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 388 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevdalim_01_ Avatarı

Gerçek Adı
    NAMIK
    Son Giriş
    20.03-2013
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaaa millet dün ne konuşuyoduk bu gün evet ler coştu H A Y I R kardeşim HAYIR
    özürlüye ötv indirimi yapan devlet bir aoarat saçmalığı koydu doğuştan özürlü vatandaşım apartım yok diye azar işit dim o ne birde alaycı tazırla uğurlandım
    sayın başbakan hep göz boyuyor alooo millet uyanın HAYIR deyinnnn ki YAPILAN HATALARDEN DÖNÜLSÜN
    BU GÜN ÖZÜRLÜYÜÜ BÖLDÜLER
    YARIN DEVLETİ
    SONRA VATANIII
    AKP YE GÜVENMİYORUM
    HAYIR
    HAYIR
    HAYIR ARKADAŞIM

Üye
    canseven Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliler ile alakalı madde daha olsa güçler ayrılığının içine edecekleri için oyum hayır olacak.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Yarın saat 19:45 CNN Türk kanalı 5N1K programında bu konu tartışılacak ...

Üye
    ismail yenihayat Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    ist/alibeyköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni anayasa paketinde özürlülerle ilgili, özlük haklarını düzeltecek, özürlü haklarını düzeltecek hiç bir yasa maddesi yok. Zaten şimdiki devleti yönetenler özürlü derecelendirme cetvelini çıkarıp binlerce özürlüyü madur etmedilermi; binlerce özürlünün kazanılmış emeklilikleri iptal edilmedimi? Daha birçok kazanılmış hakları elinden alınmadımı madur bırakılmadımı? Onun için HAYIR - HAYIR - HAYIR .....diyorum

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

EVET diyorum arkadaşlar ben 15 yıllık bir engelli olarak geçmişe bakıyorumda birde şimdiye bakıyorum bu hükümet bizler için az şeyler yapmadı bunu kimse inkar edemez..
    bakın küçük bir örnek vereyim..2001 yılında 3 ayda bir alınan maaş 74 tl idi bugün 2010 benin aylığım nerdeyse 1000 tl evde bakım ücreti dahil olmak üzre ben çalışmıyorum benim durumumda çooook kişi var bence şükür etmek gerek en azından bizleri de düşünüp bişeyler yapıyorlar belki zaman zaman birşeyler aksıyor eee ne yapalım burası türkiye..yinede
    EVET arkadaşlar..

Üye
    farukt Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuna kadar evet...........

SEVDALIM kardeş sen referandumla akpyi önce ayırt et sonra maddeleri iyi oku oku ki, neye evet neye hayır dedigini bil referandum ayrı particilik ayrı . haaa gelelim genel seçimlere secim zamanı sen akp oy vermessin chp verirsin veya kjdklasjd partisine ver oyunu, ama referandum gelecegimiz için cok önemli bir adım kulakdan dolma laflarla umutsuzluga sürüklenmiyelim

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    204
    Verilen Beğeniler
    86

Sevgili Bülent,

Uzun bir girizgah yapmadan kısa ve net yazmaya çalışacağım. Kırmızılar size, siyahlar bana ait.

“Bundan sonra "sakatlar giremez" diye ilan veren kurum görevlisi Ayrımcılık suçundan TCK'da yargılanır. O savunma argümanını hakimler de kullanamaz!”
    tespiti hatalıdır. Zira bu yeni anayasa olmasa bile şu haliyle mevcut yasalar size ayrımcılık yapma hakkını vermiyor. “Bundan sonra” lafzı hatalıdır. Şu an TCK’ya göre yapılan iş zaten suçtur.

Az bir kazanım mıdır bu? Sizin bu konuda sgk'ya açtığınız davada sgk'nın yapacağı olası bu savunma bu anayasa değişikliği ile olanaksız hale gelmeyecek mi?
    Hayır gelmeyecek. Çünkü biz eşitliğe aykırı ve negatif ayrımcılık olduğunu iddia etmekteyiz. Neden pozitif ayrımcılık yapmadın demedik.Negatif ayrımcılık yaptın dedik.

Yazımda verdiğim örneklerin bertaraf olması büyük bir kazanım değil midir?
    Yazında verdiğin örnekleri pozitif ayrımcılık bertaraf etmiyor. Eşitliğin tesis edilmesi ancak bu örnekleri bertaraf edebilir.

Altında imzamız olan uluslararası sözleşmeler -idealize ettiğin gibi- iç hukuku bu derece düzenleyebilir mi Hakan?
    Net cevap veriyorum: Evet. Bir defa bu bir idealize edilmiş değildir, bir taahhüttür, yükümlülüktür, görevdir ve sorumluluktur. İkincisi anayasa 90. madde der ki: senin yasa uluslararası sözleşmelerle çelişirse geçerli olan uluslararası sözleşmelerdir. Peki uluslararası sözleşmeler üstünse içi hukuku nasıl düzenlemeyecek. Yasmanın bir ödevi de uluslararası sözleşmelerle yasaların birbirine uyumlu hale getirilmesini sağlamaktır. Herhangi bir uluslararası sözleşmeyi imzaladıktan sonra o sözleşmeye aykırı hüküm koyulamaz.

O zaman ulusal yasaları hepten kaldıralım. Kaldırmayacağız elbette ama uluslararası sözleşmelerle çelişiyorsa düzenlemeleri ona göre yapmak zorundayız. Zorundayız kelimesini maksatlı kullanıyorum zira keyfiyete bırakılmış değildir. Zorunludur.

Anayasaya da gerek yok. Uluslararası sözleşmelerin altında imzamız var nasıl olsa.
    Anayasa’ya gerek var ve fakat uluslararası sözleşmelere aykırı olmamak kaydıyla. Uluslararası sözleşmeleri sadece taraf olduk demek için imzalamıyoruz. Biz bir taahhüt veriyoruz. Diyoruz ki: “ben burada tanınan haklara saygı duyacağım ve aksini yapmayacağım.” Yapmıyorsan o zaman uluslar arası yaptırımlar giriyor. Mesela AİHM kararları. Yargı karar veriyor ve diyor ki ayrımcılık yoktur. AİHM ise aksi yönde karar veriyor. Hangisi geçerli sence? Tabiî ki AİHM’in kararı.

Yargı mekanizması da yarın öbür gün verilecek olası pozitif hakları eşitliğe aykırı bulursa şaşırmam.
    Bir tek somut örnek yok bu konuda.

Bunları şöyle bir düşününce, "pozitif haklar eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz." ibaresinin olması bir avantaj sağlamaz mı bize?
    Aksine bize korunması gereken muhtaç kişiler olarak algılanmamızı sağlamlaştırır. Aslonan eşitliktir.

Anayasada bu değişikliği yapmamız imzaladığımız uluslararası sözleşmelere bir halel getirir mi?
    Uluslar arası arenada yükümlülüklerinizi yerine getirmediğiniz sonucu ortaya çıkar. Size rapor yazarlar, belki kınarlar.

Bu ibarenin olduğu anayasa mı daha eşitlikçidir, yoksa varolan cuntanın yaptığı anayasa mı?
    Yeni anayasa eşitlik getirmiyor, böyle bir hüküm okudunuz mu?

E kimin idaresinde olacak? İdare gücü elinde bulunduruyor, hizmeti o sunuyor; doğal olarak haksızlık yapmaya muktedir olan da onlar. Onlar bu haltı yerse, biz de bu maddeye istinaden hakkımızı savunacağız...
    Yapma Sevgili Bülent. Yapılan haksızlıkları meşrulaştırmış olursun. Anayasa’ların bir amacı da yasamanın, yürütmenin, yargının sınırlanırı belirlemek ve sınırlandırmak içindir. İrade elinde bu kadar güç bulundurmasın diye Anayasa ve yasalar yapılır. Anayasaların bir amacı da bireyi devletten korumak içindir. Şimdiye kadar devlet hep bireyden korundu. Bu maddeye göre hak talep edemezsin. Çünkü alınacak bir tedbir varsa diyor. Almazsan ne olur peki?

Hasılı, yazımda aktardımğım 4 madde ve onlara dair verdiğim örnekler ortada. Onlara bakıp, "hayır, bugünkü anayasa daha iyi" demek benim açımdan mümkün değil.
    Yeni anaysa senin korunmaya ihtiyacın olduğunu söylüyor. Sen bunu hazmedebilir misin?

AKP de yapsa yapılanlar iyidir derim, CHP de, X partisi de. Bunu derim, ama sonra döner, haksızlıkları, yanlışlıkları, eksiklikleri dillendirir, bunlar için mücadele ederim...
    Mücadelen kutlu, mübarek olsu. Hepimizin amacı mücadele etmek. Hiçbirimiz niyet sorgulamamalıyız. Siz de ben de sorgulamıyoruz elbette. Ama engellilik meselesini ne iktidar ne de muhalefet partileri anlamış değil. Engellilik lafı geçen her cümle bize sihirliymiş gibi geliyor. Bu yeni Anayasa geriye doğru bir adımdır. Çünkü imzaladığımız ve taraf olduğumuz sözleşmelerin altında kalmıştır.

Kısa dedim ama gene uzun oldu galiba.
    Selamlar gönderiyorum
    Hakan

Üye
    ww_xxx72 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2011
    Saat
    01:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bu anayasa akp anayasası ben bu anayasanda hiç umutlu degilim gelecegimiz için HAYIRRRRR HAYIRRRRR HAYIRRRR

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Siz hiç bir yetkilinin(iktidar mensubu) bu refarandum gündeme geldiğinden bugüne 12 eylülden sonra engellilerin istihdamı ile ilgili bir tane kelime duydunuz mu.Duyamazsınız.Çünkü yasada bizi ilgilendiren hiç birşey yok.Ne var 24 tane kelime oyunlarıyla doldurulmuş içi boş maddeler ve 2 tane de iktidarın geleceğini güvence altına alacağı madde var gerisi hikaye.

Üye
    ahmet2055 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bütün yorumları okumadım, okuduğum kadarı ile mevcut statükoyu korumak ve ak parti düşmanlığı yapıldığı neticesine vardım. Her hangi bir parti üyesi değilim, ülkemizde fotbol takımı gibi parti tutulduğu bir dönemdeyiz. Ülkeye ne getirir ne götürür diye bir derdimiz yok. varsa yoksa siyaset. şimdi sormam gerek şu ak partiyi eleştirenlere halk partisi(chp) bu ülkeye statükodan başka ne getirmiş. Hatırlayın 8 yıl öncesini ssk lılar devlet hastanelerine, sağlık ocaklarına gidemiyorlardı. o zaman eşitlik ilkesi yokmuydu, ozaman devlet neredeydi, bu örnekleri çoğaltmak mümkün yüzlercesini yazabilirim. Ama gerek yok at gözlüğü takanlar zaten göremez. Hayır diyenler galiba at gözlüğü takanlar sadece önlerini görüyorlar, Allahtan ak parti yolları yaptırdıda düz yolda yürüye biliyorlar. Ülkenin selameti için kim ne yapıyorsa EVET demek tüm Türk halkının görevi bence, ak parti, chp, mhp, vs. yapmış önemli değil, yeterki milletin yararı için yapsınlar. Devir iletişim devri her vatandaş ne olması gerektiğini artık göre biliyor, duya biliyor. yeter ki AT GÖZLÜĞÜ ile bakmayın doğruyu yanlışı görün artık. STATÜKO ya HAYIR ÖZGÜRLÜKLERE DEMOKRASİYE EVET selametle.

Üye
    sansarak_i.bulut16 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim bulut
    Son Giriş
    14.05-2017
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    bursa/iznik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

sevgili BÜLENT KÜÇÜKASLAN ve bu yazıyı okuyacak herkes lütfen egoist düşünmeyin.sadece engelliler için yapılacak bir iki düzenleme bile değil sadece rötuş ,makyaj için koca paketi kabul etmek neden.engellilere her türlü hak verilsin hatta normal insanlardan daha üstün tutulsun ama özgürce yaşayacağınız bir ülkeniz olmadıktan sonra eye yarar.bu engelli maddeleri engellilerin oylarını almak için tuzak maddeler.ayrı ayrı oylansa eyvallah.
    ÖNCE KENDİMİZ DEĞİL ÜLKEMİZ
    LÜTFEN SEYREDİN

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/...ler-soyledi-ki

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende kendi düsüncelerimi söylemekte özgürüm özgür hakkımı kimse elimden alamaz bir kac sey bende yazayım....
    ortapedik engeliyim bende bütün kader arkadaslarım gibi
    • ama bastıra bastıra söylüyorum ki bazı engeli arkadaslarım cooooook nankör allah bildiyi gibi etsin
    • böyle düsündükce hiç bir zaman iflah olmazsınız.??
    • cok sey var söylemek istediyim ama susuyorum

Üye
    eminim63 Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz istedigimiz kadar demokrasi havarisi kesilelim istedigimiz kadar statüko yanlısı olalım istedigimiz kadar felaket telllalığı yapıp EVET çıkarsa türkiye biter bölünür parçalanır diyelim netekim akp in ilk iktidarından öncede aynı hikayeler okundu Akp nin iktidar olmaması için Türkiye iran Olmayacak dendi Laiktir laik kalacak dendi meydanlarda mitingler düzenlendi o mitinglerin arkasından ETÖ (ergenekon Terör Örgütü) çıktı AKP iki dönem iktidar oldu 8 senedir 2 türkiye bölündü ne İran oldu ne laiklik elden gitti 13 eylül sabahıda EVET çıkacak ve türkiye yerli yerinde duracak insanlar biraz daha kendine güven içinde olacak
    Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler
    herkese iyi bayramlar

Üye
    cigdem84 Avatarı

Son Giriş
    18.07-2011
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anayasa degısıklıgıne sadece bedenımle bakmıyorum .... eger bunu yaparsam kendı cıkarım ıcım var olan bırı olurum kı bzımde yakındıgımız durum bu zaten ....
    anayasa bır butundür ve ben boleyım dıye kardeısmın, aılemın yada sevdıklerım ıcın yanlıs oldugunu savundugum kararlara evet dıyememmm...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emin kardeş dediklerine bende katılıyorum bugünki malum kartel ve siyasi partiler evet çıkarsa ülke bölünür diye başlık atmış gene milleti korkutmaya calışıyorlar daha önce akpartiye oyvarmeyin iran oluruz dedikleri gibi milleti hala küçük görüyolar arkadaşın biride yukarda alıntı yapmış benim oyumla çobanın oyu birmi diye bizi halkı hala küçüm süyorlar korkutup vatan millet sakarya deyip evet cıkarsa ülke elden gidiyor masallarıyla artık bu milleti kandıra mazlar engelliye ne verdi diyorlar aldıkları maaslara baksınlar yeterli degil ama önceki iktidarların verdiginden katkat iyi agır özürlü evde bakımaltında ikincibir maaş alıp evde bakımlarımadi manevi acıdan sıkıntıları birnebze giderilip kolaylaştırılıyor hasta nelerde engeliler için önçelikli tanınmış sıra bekleme yok önceden ilac alamadıgımız günleri debilliyorduk daha hala engelliye birşey yapmadı diyenlere kızıyorum keşke daha önçekilerde bunlarkadar yapa bilseydi şimdi daha ileridüzeylerde olurduk bunları hala görmek istemiyorlar cünkü zihniyetleri farklı kendilerinden olmayan agzınla kuştutsa gene yaranamaz gene korkutma gene iftira evet cıkarsa ülkelden gidiyor vatan bölünüyor masalları benim oyumu buşekilde alamazlar şu zamana kadar vatan eldengidiyordiyenler bu vatan için neyaptılar kutuplaşmaktan başta onun için evet veriyor bu millet

Sayfa 12 / 26 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon